Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 10:43

February 15

– 5-axis hand shake correction with effect of up to 5.5 steps
– Electronic front curtain shutter, electronic shutter
– 24.3 MP, X-Trans CMOS III sensor
-14 fps with Electronic shutter, 11 fps mechanical shutter
– X-Processor PRO
– a rugged magnesium alloy body
– EVF is 3.69 million dots, the maximum framelet is 100 fps, the response is 0.005 seconds
– 3 inch 1.04 million dot touch type liquid crystal monitor
– Film Simulation ETERNA
– Cinema 4K 24 fps, 4 K 30 fps
– 120 fps slow motion video in full HD
– F-log (can be recorded on F-Log directly to SD card at 4K)
– Video bit rate up to 200 Mbps
– Built-in high-performance microphone
– Improvement of AF algorithm
– ISO 200 – 12800 (ISO100, 25600, 51200 in extension)
– Dual card slot
– Wifi
– size 139.8 x 97.3 x 85.5
– Weight 623 g (including battery 673 g)



https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_020-1.jpg




https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_023.jpg




https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/02/fuji_x-h1_024.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 10:59

Яката работа![cool]
п.с. Ширканчо ще го оплюе ама дреме ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   12-02-18 11:26

При фуджи винаги е интересно, колко от новъведенията ще бъдат добавени чрез нов фърмуер към старите модели.[shtrak]
Иначе наистина изглежда добре, интересно е доколко добре са се оправили със стабилизацията в тялото, все пак им е първи модел с такава [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ivjordan   
Дата:   12-02-18 11:35

Не ме разбирайте грешно, не се опитвам да оплювам апаратчето. Изглежда страхотно. Но приказката за компактност отива в кофата. Апаратът е с по 1 см. по-широк и по-дълбок от Д7200, само на височина печели около сантиметър.
На тежест е с "цели" 2 грама по-лек.
Което всъщност е много добре, основният недостатък на безогледалките беше мижавия размер, а от там и липсата на ергономия. Това вече си е истински апарат с истински размери и евентуално, удобен за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   12-02-18 11:45

Супер е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 11:51

Но приказката за компактност отива в кофата.

Не е така, те всичките им са компактни, просто този е голям и е отделна категория за хора, които предпочитат такива размери. И сега като пуснат 200/2, 8-16,100-400 всичките са големи и тежки обективи и на малки тела не вървят, такъв вид обективи няма как да са малки като цяло заради физиката.
Нека си имат различни модели за различни предпочитания.



Публикацията е редактирана (12-04-18 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ivjordan   
Дата:   12-02-18 11:54

Да де, това ми е идеята. Имам Фуджи и единствената причина, поради която не се ползва и събира прах, е малкия размер и наблъсканите копченца и като цяло сапунерското усещане. Сега вече това няма да е причина.
Е, друг е въпроса, че това ще е на умопомрачителна цена, но след някоя и друга година ще поевтинеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 11:57

и горният дисплей ще е нещо ново за безогледалка, доколко е нужен обаче, като цялото инфо го има във визьора и на екрана. Грипа изглежда перфектен

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 12:12

Според човека е. При мен пък малкия размер е голямо предимство, по-незабележимо е.
Май ще е около 1800 USD , което ще рече че цената на XT-2 ще падне и като му сложиш един грип тамън работата :))

@аlext Съгласен съм за горния екран

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:13

Аз пък чакам да пренесат фокус бракетинга от новия фирмуеър на GFX-a :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: marvesss   
Дата:   12-02-18 12:19

lamerko - дай повече инфо за този фокус бракетинг.

има един hasselblad 100MP с подвижна матрица, но се ползва за СУПЕР резолюция - измества по един пиксел и стаква всичко в един 100MP файл, всеки пиксел е сочен (има си R, G и B данни) и картината е нещо страшно, като Foveon на стероиди.
Това е много по-добра функция от HiRes на Oly/Sony, надявам се и те да го внедрят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:32

Не става въпрос за супер резолюция. От слуховете, но май са ги потвърдили, че датата се задава:

GFX 3.00

Focus bracketing
With the update, the automatic recording of image series (up to 999 images) with different focus settings is possible. After each triggering, the camera independently shifts the focus plane by the previously set step value (1-10).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: D_Ave   
Дата:   12-02-18 12:53

хахаха, те безогледалките скоро ще станат по-големи от огледалките бе:)

само за сравнение:

size 139.8 x 97.3 x 85.5

Canon 80D

139 x 105 x 79 mm

Canon 6D

145 x 111 x 71 mm

до тук с митовете и легендите за малките безогледални тела.

а другите неща като focus bracketing-а и броя кадри в секунда съм за, но относно размера....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-18 12:58

Имаше някъде интересна дискусия в слуховете относно размерите - обобщаващото мнение беше, че тук се търси професионална камера, която да е удобна за работа, а не туристическа сапунерка.

Преди време като се бях набрал на големите размери, си взех X-T10 именно по тази причина. Да, но пък играчката взе че ми хареса, а моите лапи не са от най-малките... а копчелъци навсякъде - постоянно натисках нещо дето не биваше. По-едно време подържах малко X-T1 и... абе сладка работа, направо заспа в ръката. Та така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 13:01

Santuco, бъркаш.Аз не плюя директно Fuji, а безумните цени на изоставащата им технология относно екстрите. Но най-вече обичам да дърпам фанатизираните им фенове за опашката. И аз снимав с Фуджи, ама май все още съм с всичкия си акъл и двата бъбрека.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: krist   
Дата:   12-02-18 13:14

За съжаление, е нагоре като тегло спрямо X-T2 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   12-02-18 13:14

Мен Fuji ме спечелиха най-вече с качествена изработка и със страхотния дизайн на камерите си. Някак си създават едно допълнително удоволствие при снимане. За мен това тъпкане на телата с всякакви екстри е непотребно. Затова и ще подмина този X-H1, с надежда, че XT-3 ще вземе поне новия грип и евентуално сензор с по-голяма резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 13:40

Най-накрая направиха и тяло, на което 16-55 ще е удобен за ползване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: keri-di   
Дата:   12-02-18 13:53

5 осева стабилизация на APS-C матрица,физически е невъзможно да се реализира във по-малко тяло-физиката си е физика!
Дали ще се доближи до ефективността на тази при MFT предстои да се види-важното е,че я има.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 14:04

keri-di написа:

> 5 осева стабилизация на APS-C
> матрица,физически е невъзможно да
> се реализира във по-малко
> тяло-физиката си е физика!

По-голямото тяло не е заради стабилизацията. Сони са успели да съберат стабилизация в а6500 - тяло с почти същите размери на a6300. По-голямото тяло е нужно за по-ефективно охлаждане (необходимо при 4к видеозапис) и за по-голямо удобство с големи обективи като зумовете на f/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kvakioh   
Дата:   12-02-18 14:05

Пак някои ще ревнат за исото, че е 200

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 14:23

А кой пък казва, че безогледалките трябва да са супер малки( А6000 е като от "зрънчо" изваден да го е.а[smilie5] ), на тях предимството е друго...,но това няма как да го разбере човек снимащ с огледален! За любителите на малоразмерните си има Е3[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-02-18 14:26

Съгласен. Безогледалките могат да се правят малки и големи. Огледалките са си големи, малки трудно стават [smilie5] Така че нека има избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-02-18 14:36

Нека, нека че иначе няма да има за какво да се спори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: victory13   
Дата:   12-02-18 15:04

[smilie23] тая линия я задраскваме... та ако ще и червена тесла да има пред/зад сензора...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-02-18 16:15

Много добра камерка.
ДСЛР-читата прогесивно изостават вече.

Ако до 1-2г няма адекватна реакция вероятно ще се разделя с огледалото. За сега все още разчитам повече на автофокуса и обективите на дслр за снимане на диви животни. За всичко останало отадва са подминати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 17:24

Да, де, както обичам да прогнозирам, цената на X-T2 ще бъде натисната надолу и хората със скорошни покупки ще му ядат кравая, както винаги.

А многото ъпдейти не са за потребителите, а за да може едно тяло да се изкара с минимув разход на пазара, бързо, и да се търкаля 3 години в търговската мрежа, вместо да се пуска нов модел всяка година.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: pllb   
Дата:   12-02-18 17:37

Камерата е прекрасна и мечтата ми е един ден да е моя... [smitten]
бригада в америка,матраци,венецианска мазилка .боя за стена



Публикацията е редактирана (08-03-18 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 19:27

Ширкран, кое е по изгодно да си качиш нов ъпдейт или като Сони А7Р серията по 7000 лв. трите версии за 3.5 години? То е ясно че производителите ни цакат яко ,но Фуджи май има най-добра политика спрямо клиентите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chukov   
Дата:   12-02-18 19:54

Някой може ли да каже за чий хикс е тоя дисплей?
Каква важна информация показва, след като скоростта, блендата и исото са изнесени на копчета, а освен това на дисплея или във визьора виждаш всичко важно?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: OIM   
Дата:   12-02-18 19:56

Предполагам , за да изглежда профи [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-02-18 20:13

След като върнаха ретро дизайна с алумин/черно разцветките сега връщат и горния дисплей за касио калкулатор [smilie5]. Явно тези дето купуват GFX са се радвали на тази екстра и новото, за да е по-скъпо и гъзарско защо да не му тупнат тази излишна екстра... можеше да сложат къстъм бутони да си ги правиш на каквито ти трябват функции, а те... монохромно дисплейче с подсветка.

Иначе готина машинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   12-02-18 20:19

Безсмислен е този дисплей и за мен! Преиграли са с него

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Zdram   
Дата:   12-02-18 20:20

Докато го разглеждам и цъкам с език, четейки за новите екстри, си спомних мнението на някаква клечка от Фуджи за стабилизацията в тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 20:38

Santuco, добре, че са Sony, че да има сензорчета и екстри и за нас. Технологично, Sony вървят напред с недостижими темпове и започват да пишат правилата на играта. Fuji са на безопасна дистанция назад. Такова ги е.. за клиентите, колкото им е изгодно. Спряха производството на редица фотографски филми, защото нямат кяр. Утре може да нямат кяр да пускат ъпдейти, примерно. Не бъди наивен. Гия са хитри и ще ни доят до дупка. Не си мисли, че краварят като де дои и те храни, е за да ти прави кефа на теб... Той има по-голяма далавера от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   12-02-18 20:57

Нека изкарват пари Фуджи, за да правят още нови и яки неща. Всички марки имат своите достойнства и ги уважавам, но за мен системата на Фуджи е най-приятна. Може би само с Лайка бих ги сменил като "порасна".
Стига сме спамили темата за Н1 с глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: dtangelov   
Дата:   12-02-18 21:00

Zdran
То това им е преимуществото на големите клечки, че винаги са прави.
От една страна стабилизацията е супер за снимане на относително неподвижни обекти на ниска скорост от ръка. Без кой знае от какво значение за фото, но за видео заснемане е безценно - минаваш без гимбъл.
От друга страна от стабилизацията картинката омеква и това при Оли, дето е с по малък сензор, не знам колко ще е при по големите сензри. Това пък без кой знае какво значение за видео, но от съществено за фото.
Така че всеки решава за него си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   12-02-18 21:27

За да разсея всички обвинения към мен, ще кажа, че аз всъщност съм доволен, че Fuji го изкараха тоя бутрук.

От една страна всички знаем, че муделките обичат големи апарати. Колкото по-голям (апаратя), толкова по-лесно е да се навият на нещо по-АРТъ от фотографска гледна точка. Щото е ясно, че с X-A1 и 27/2.8 няма как да стане. Освен ако не си известен, тогава и с iPhone става. Но сега тия, дето досега муделките не им даваха нищо повече от зимна фотосесия с балтон, ще могат да се надяват на нещо по-така, ако си купят X-H1 с иначе нищо особения 16-55, при който най-важното е, че е голям! Друга много важна характеристика на комбинацията X-H1 и 16-55 е наличието на WR и тежест, т.е. ако не ви се снима през зимата, ефективно и ефектно можете да затискате зелето с целия този комплект, без да се налага да мъкнете павета и друг каманяк в люлинската панелка под наем, в която живеете (защото всички знаем откъде са 80% от Софиянците, които ще ъпгрейднат).

Верно е, че малко още ми е гадно за стабилизацията, че няма да мога да си я ползвам с някой Самянг или Sigma Artъ с преходник, ама то на Fujifilm ISO-то и без това е толкова добро, че не разбирам кой би се интересувал от такава глезотия. Все едно перничани им трябва нещо повече от винкеу да покажат, че са стабиуни...

Между другото почвам да се питам каква част от болните фенове на Fujifilm имат iPhone и татуировка на Стив Джобс...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: victory13   
Дата:   12-02-18 21:35

теб ти е гадно откак си роден [smilie5]

тялото е стъпка в страни... в лехите на някои други [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ATHOM   
Дата:   12-02-18 22:13

Тоя дисплей малко ми вкарва цялата визия и идеология на системата у киреча.

Отделно, само заради IBIS нова камера, че и с нов грип да купувам - thanks but no, thanks.

Силно се надявам Т3 да последва посоката на Т2 (по-добър автофокус, повече пиксели, аналогови врътки), а ако може и да запази същия грип ще е най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   12-02-18 22:31

Това със стабилизацията само за нейтив обективи е малко странно, можеха да дръпнат малко от manual focus ентусиастите на сони кропките

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-02-18 00:42

Това, че стабилизацията щяла да работи само с нейтив обективи ми пилича малко на "загубени в превода". Лично аз не съм видял някой да пише подобно нещо (освен разни коментатори)... от една страна писаха, че (вероятно) поне на този етап няма да има хибридна стабилизация (комбинация между IBIS и OIS), макар и да заговориха за скорошен ъпдейт (не че камерата е на пазара вече), а за самия IBIS - всичко се завъртя покрай твърдението (все пак няма нищо официално), че щял да работи на всички техни обективи. Видите ли, това изключвало останалите. Ами не, не ги изключва, просто преди това имаш друг слух, че част от XF стъклата нямало да бачкат с IBIS :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   13-02-18 00:46

lamerko [smilie24]
Естествено, че няма да спомнат чуждите обективи. Все пак Фуджи иска да продаде максимален брой от собствената си марка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   13-02-18 07:44

В превода пише, че IBIS ще работи с XC и XF обективи. На мен ми звучи като конкретика. Освен това в интервюто, което Zdram даде, пише доста интересни неща. Аз лично почнах да си обяснявам защо има такова разминаване в разделителната способност на 90% от обективите между център и периферия.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-18 01:37

Скукаа !

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 02:10

Все още няма нищо официално. Иначе една интересна анкета към този момент:

Will you Buy the Fujifilm X-H1?

No, I will Not Buy it (53%, 1,842 Votes)
I'm not sure (26%, 898 Votes)
Yes, I will Buy it (21%, 727 Votes)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   15-02-18 08:57

Вече има официално[shtrak]
https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-h1-first-impressions-review

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 10:06

Хмммм, не е зле... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 10:20

Interestingly, although rated at 5EV, Fujifilm says the stabilization can hit 5.5EV of effectiveness if paired with non-IS lenses. The explanation for this is that the unstabilized lenses tend to be primes and are generally relatively wide focal lengths, both of which mean they're more likely to project a larger image circle than the sensor requires. This gives the sensor more room to move around, providing greater stabilization.

А в официалния анонс дават тия 5.5 стопа само за 35/1.4 :)

Да видим тия дни като почнат да излизат ревютата как ще бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 10:24

Дано да работи с ръчнофокусни, иначе тия папи мога да ги погробя за X-T20+56/1.2

Ако ползвам AF обектив, вече не ми трябва чак толкова голям визьор [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: marvesss   
Дата:   15-02-18 10:37

Визьора на X-T1 е най-хубавия, който съм ползвал. Като погледнеш в него не ти се иска да отлепяш око, а само някой да ти подаде пуканките. Истинско кино. Оптиката пред EVF-то е уникална и тя допринася за това изживяване. A7RII е по-зле като усещане (също и която и да е друга безогледалка, а не е като не съм опирал големия си нос през повечето).

Естествено, че стабилизацията ще работи и без закачен обектив дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   15-02-18 10:47

https://www.cinema5d.com/fujifilm-x-h1-review-and-sample-footage/

Интересно ревю, изглежда доста добре новата камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   15-02-18 11:43

https://youtu.be/qdt7STgVyOU

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   15-02-18 15:39

Марио, hotsnail ако прочете това, няма да ти проговори никога! :):):)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 15:44

Та пишат, че с XF и Zeiss обективи има 5 осева стабилизация, с M обективи има 3-осева. Каквото и да означава това...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-18 20:20

Прегледах няколко ревюта,и стабилизацията,поне от това,което показват е много добра!
Мисля,че X-H1 и E-M1 Mark II ще са водещите Про кропки на пазара-за БГ не говоря [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   15-02-18 21:38

Ама E-M1 не е кропка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-18 21:43

E-M1 Mark II MFT=кроп фактор 2
Марката е Олимпус -[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-18 03:46

Вече има ревюта, където са тествали адаптирани ръчни обективи... IBIS си бачка, НО трябва да се зададе реалното фкусно разтояние. Което може и да е е проблем за вариота :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   16-02-18 08:04

Повече от това, "здраве му кажи"!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   16-02-18 08:38

Надмина ми очакванията честно казано[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: D.S   
Дата:   16-02-18 09:07

Този дисплей само за чий им е не знам, но доста неща са сложили в това тяло, което е хубаво. Странно как Канон почнаха вълната на видео с фото, а само Никон останаха зад тях ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 09:53

Както писах горе, за ръчни обективи без електроника за Fuji-X ще има стабилизация, но не по всички оси. Най вероятно догодина ще има X-T3 със същите параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   16-02-18 10:08

Да,отгоре няма нужда от екран,но пък,ако е предвидено за повече настройки,или както си говорихме с мой френд,ако се ползва някъде камерата на доста тъмно помещение,и не се виждат добре настройките,това ще помогне.Или с други думи,по добре да го има ,отколкото да го няма.Не пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   16-02-18 13:06

Според слуховете, Х-Т 3 ще бъде обявен през септември тази година и ще на пазара най-вероятно през ноември. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: OIM   
Дата:   16-02-18 13:07

Май в изключено състояние на апарата , горният дисплей показва дали има карта памет вътре и друга информация / за да не тръгне човек без карта /


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   16-02-18 13:28

Според слуховете Х-Т3 няма да има стабилизация, което е доста жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   16-02-18 13:35

Според мен е по-добре да няма стабилизация. Който има нужда - да купува XH-1.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 13:48

Гледам, че веднага намалиха цената на X-T2 и XPro2 помагазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: OIM   
Дата:   16-02-18 14:00

Грабвайте телата тогава [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-02-18 14:33

Според мен на малко хора им трябва нещо по-добро от това.

[beer]

Личното ми мнение е че като за флагшип ще им е нужно още едно поколение за хубав следящ аф. / Аз това чакам /. Но май-сони ще пуснат първи наследника на а6500.... със аф от а9.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 14:46

Визьорът и стабилизацията ме интересуват мен. Ама май ще гледам A5 за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: OIM   
Дата:   16-02-18 20:12

Апарата тръгва с летящ старт - 150 долара/евро кешбяк


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 15:07

http://blickwechsel.ch/2018/02/15/thoughts-about-the-fujifilm-x-h1/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: alext   
Дата:   18-02-18 13:23

Хахах тези са добри, пресъздават сцена от филма,снимано с fuji..[cool] Съучастникът

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   23-02-18 14:52

Вече има цени за България, но кешбек няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   23-02-18 15:19

Цената е добра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   23-02-18 16:25

Зависи колко бъбрека имаш. Цените на фотоапаратите отдавна са абсурдни за простия потребител... Поне аз в ролята си на прост, а и на потребител - така мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-18 00:31

DPReview - 86%

Добре изглежда.


ПП Е знаете си Фуджи е....



Публикацията е редактирана (16-03-18 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-03-18 00:37

Добре де 1999$ в щатско тука 3700 сони а73 2000$ тука 4500 :)бах тия 100 долара :).Много е добра цената на Фуджака дано го внесат до коледа ,че като знам колко бавиха хт20 .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-18 00:41

4600 е официалната цена на А7м3. За Фуджито не съм гледал.

Щe го внесат. Aко не го внесат е го де е амазон.де - 2-3 дни е обикновено бързата доставка. Имат още 4 бройки. До другата сряда ще е твой....

Only 4 left in stock (more on the way).

2200 Euro!

ПП А7м3 в Швейцария е по-евтин доста 2100$ не 2900$, а до там билетите са по-евтини.....

ППП 3700 или 4200 - 4000 не е никак малко за кропка....едно време връхта на сладоледа Кинон 7Д дето единствено боб с наденица не готви беше 2700.....В тоя смисъл а7м3 е горе долу ок. А900 беше толкова, А99 беше 5500, Д600 беше малко по долу, Д750 беше малко отгоре в началото, А7м2 и А7 бяха малко надолу.....ама горе долу в тоя порядък са advanced фул фреймите.



Публикацията е редактирана (16-03-18 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: stef7   
Дата:   16-03-18 09:03

@hotsnail
Я дай тоя швейцарски магазин дето A7 III е 2100$. Щото намирам все европейски цени там - 2400 франка което е малко по-малко от 2300 Евро но не е 2100$

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: dtangelov   
Дата:   16-03-18 09:54

Автор: hotsnail
Дата: 16-03-18 00:31

DPReview - 86%

Интересно
То и на Х-Т2 пак 86% ама там злато а на Х-Н1 сребро [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-03-18 12:31

Когато са оценявали X-T2 е нямало A7III. Валка разлика в цената, голяма разлика в производителността...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   16-03-18 12:36


> Интересно
> То и на Х-Т2 пак 86% ама там злато а на
> Х-Н1 сребро [smilie11]

Едното има предимството да е по-евтино.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-18 12:38

X-T2 е малко по-балансирано във възможностите си, когато е излязъл, докато X-H1 практически не вкарва нищо по направление снимки, а основно към видео. В същото време летвата за призовете се е вдигнала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-03-18 13:43

Хайде да видим кога ще дойде някоя фанатична промивка да ни убеди как има заговор срещу Fuji и се пишат тенденциозни ревюта, които подкопават величието на марката. Тия същите, дето разбрахме, че не плащат цената, дето Fuji определя за нова стока, а си пазаруват от eBuy, щото иначе е набутвация голяма :)



Публикацията е редактирана (16-03-18 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   16-03-18 13:52

Тук е пълно със сеирджии.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: victory13   
Дата:   16-03-18 14:29

От фуджи поне цената са уцелили [cool]

Не виждам защо се сравнява с някакъв ентри левъл безогледалка, даже и по цена [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-03-18 17:10

То състезание няма. За парите, дето ги искат, можеш да получиш повече от някои други марки. Може да им е хубава системата, ама тия, дето я хвалят, или са си надвили на масрафа, или не са извадили парите да платят пълната цена от джоба си.

Важи и за телата, и за обективите на Fuji. Кропски неща, дето струват повече от ФФ аналога им [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   16-03-18 17:54

Ако фотографията в крайна сметка опира до пари и пресмятания - да вероятно може да намериш страхотна алтернатива на Фуджи. Обаче за много хора работата и досега до апарата е нещо по-различно и лично от едни прости сметки. Аз преди години бях тръгнал да купувам Сони и докато го държах в магазина видях X100 на Фуджи. Както се казва - любов от пръв поглед. Просто намерих моя апарат и система впоследствие. За мен едно от големите предимства на Фуджи е, че не прилича особенно на Сони. Безмислени са малко тези постоянни сравнения и помпане на мускули.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   16-03-18 18:39

Хубаво де, тези които не харесват Фуджи, що не си купят сони, като е по-хубаво. Какъв е проблема. И ще настане мир и спокойствие [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   16-03-18 18:41

Ами начи повечето от Magnum са се прекарали значи. Щото хубава лайка система излиза на близо 40-50 бона. Пък са прости апарати само дето са ФФ [smilie5] От дугите марки за тея пари получаваш повече като функционалност и количество, че може и среден формат.[smilie5]
Тази полемика е изцяло безсмислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ATHOM   
Дата:   16-03-18 19:48

Е как безсмислена?![smilie10]

Кеф не го ли изчислиш у цифри, у кинти, у пиксели...къв кеф ше е?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   16-03-18 20:11

Хаха, а преди си ги мерехме само в сантиметри а... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   16-03-18 22:54

Важи и за телата, и за обективите на Fuji. Кропски неща, дето струват повече от ФФ аналога им [smilie23]



Ми не, не е така, Fuji XT2 с 16-55/2.8 излиза към 5000 и малко X-H1 със същия обектив е към 5600-700

За Сони 24-70/2.8 само обектива е 5000лв та може и другите топ обективи на Сони за фул фрейм да им погледнем цените и са доооста далече от обективите за Фуджи...

Обективите за Фуджи са по-скъпи от кропските обективи на другите марки, вярно, ама пък са изключително качествени скъпите им обективи, но с качествените фул фрейм обективи не могат да се сравняват много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-18 22:59

Myth прави ги правилно тия сметки ако може.

Фуджи няма 16-50/2 обектив, каквото би било еквивалента на 24-70/2.8 Та и за 50 бона пак няма такъв обектив.

За кроп на Фуджи мен лично много ме кефи оня дето е 2.8-4 и искренно ви завиждам за него.

ПП Ще ми скочиш сега ама аз със 24-70/2.8 за 1400 лева си правя разни мацаници с А7-цата, дето просто не се случват с кропка на 16-55/2.8..а и да даваш примери с цена за фуджи и колко е добра е меко казано безумие. 16-50/2.8 за други системи АПС-Ц които са сходни като размер на новото фуджи струва 1500 лева заедно с тялото......цена в магазина!



Публикацията е редактирана (16-03-18 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-03-18 23:22

Само дето 16-55 няма стабилизация, криви и има ужасно грозен дефокус.

А ако сме искрени, X-H1 не може да стъпи на A7III на малкия пръст нито по сензор, нито по батерия, нито по автофокус...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   16-03-18 23:23

Автор: hotsnail
Дата: 16-03-18 22:59

Myth прави ги правилно тия сметки ако може.

Фуджи няма 16-50/2 обектив, каквото би било еквивалента на 24-70/2.8 Та и за 50 бона пак няма такъв обектив.


мда нямат пълен еквивалент, но това е най-близкото аз съм с Пентакс К5 и снимам с 16-50/2.8 който е 1800лв в магазина мда ама като обектива на фуджи, като гледам е класи над пентакския :) по всички параграфи, та 300-400лв да е отгоре за мен е приемливо, съвсем отделен е въпроса, че 300-400лв в България хич не са малко пари :) Дай ся да висим кой обектив 16-50/2.8 е 1500лв барабар с тялото за АПС-Ц...

Не казвам, че Фуджитата са евтини, вярно е по-скъпи са на фона на всички останали, ама чак пък безумно скъпи не са... Макар и да нямат фул фрейм, Фуджи са се насочили с топ телата си изцяло към професионалния сегмент подобни обективи също... телата им са качествени, ергономични, а стъклата им също са качествени... честно казано не искам да ги сравнявам със Сони...

И не искам никъде да се разбират думите ми, че Сони са нещо по-лоши и т.н. Напротив Сони изтрепаха рибата с това тяло a7III и останалите им тела също са страхотни просто на тоя етап няма да мога да си позволя това което искам, а и много държа тялото ми да има прахо и влагозащита. От тази гледна точка Фуджи ми дават това което ме устройва на ЩО ГОДЕ по-приемлива цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-18 00:04

Не е най-близкото! Има 24-70/4 има и 24-105/4 те са почти 1:1.....

Иначе 16-50 един тамрон или сигмица за 800 лева и за 700 лева някакво телце като А58 или д3000 или нещо подобно и хей го на готов си......а тука и промоцийки можеш да загледаш....един приятел продаде а77м2 с 16-50/2.8 и 70-200/2.8 комплект за 2 бона....за какво говорим. А77м2 е със сходен сензор на тия фуджита дето продават сега Х-Т1 и 2, АФ му е доста по-бърз, на тежест е подобен, има си джойстик, има къде къде по подвижен екран....и 2 бона комплект с 2.8 обективи от 16 до 200мм.....за никон и канон сигурно е валяло с оферти. Та никаква далаверка не виждамс Фудженските цени. Хубави са инак, но няма как да приемам че са евтини.

Сони са ужасяващи скъпчии също. Макар че направиха някои смислени неща. За мен примерно преди години беше важно да купя фл фрейм с 85мм обектив да си щракам портрети и със Сони А99 и 85/1.4 комплекта беше 10 бона. Сега с А7 1-ва версия и 85/1.8 мога да се обзаведа за 3 хиляди и е по-евтино от никонски или канонски ДСЛР.

Фуджи също трябва да им признаем че пуснаха по-евтини твърди и то с добро качество. Имат и ентри модел безогледална камера



Публикацията е редактирана (17-03-18 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   17-03-18 00:25

Ся Д3000 да го сравняваш с XT2 не е много коректно, едното е ентри тяло другото се цели в професионалния сегмент, единственото общо е, че и двете са кропки :)

А и мислех, че говорим за безогледалки, според мен от този етап нататък няма никакъв смисъл човек да налива пари в DSLR, кой купил, купил, който ще купува... единствено ако ще вземе нещо на далавера втора ръка...

Ако ще говорим за ентри тела, то и Фуджи и Сони имат такива имат и достъпни китови обективи... достъпни са....

а6000 например е ебати далаверата при Сони :), например :)

за Не е най-близкото! Има 24-70/4 има и 24-105/4 те са почти 1:1.....

Мда прав си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 09:15

Голям проблем за мен е липсата на обективи от други производители... Ако снимам със Sony, много ясно, че ще ползвам Sigma обективи (с преходник, ако е FX)

А за цените:

Варио за Кропки

Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM = 1569 лв
Fujinon XF 18-55/2.8-4 OIS = 1479 лв (1399лв на промоция)
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP LD Di II XR VC = 1039 лв (979 на промоция)
Sigma 17-50MM F/2.8 EX DC HSM OS = 799 лв

NIKKOR AF-S DX 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR = 999 лв (799лв на промоция)
Fujinon XF 18-135MM F/3.5-5.6 R LM OIS WR = 1569лв (мекица)
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS Nano USM = 1079лв
Sony E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS = 1299лв
Sony SAL 18-135mm f/3.5-5.6 SAM = 1099лв (799лв на промоция)

Фокусна дължина 35mm на FX

Fujinon XF 35mm f/2 R WR = 879лв
Fujinon XF 35mm f/1.4 R = 1159лв
Canon EF 35mm f/2 IS USM = 1179лв (1129лв на промоция, FX)
Nikon DX 35mm f/1.8G = 399лв
Sigma 30mm f/1.4 DN DC = 799лв
Sigma 30mm f/2.8 EX DN Art за Sony E = 449лв
Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art = 1799лв (FX)
Sony SEL 35mm f/1.8 OSS = 899лв
Samyang 35mm F1.2 ED AS UMC CS = 759лв
Samyang 35mm f/1.4 = 1009лв (949лв на промоция, FX)
Pentax SMC 35mm f/2.4 DA AL = 319лв (289лв на промоция)

Фокусна дължина 50мм на FX

Pentax SMC 50mm f/1.8 DA = 329лв
Sony FE 50mm f/1.8 = 549лв
Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD = 2797лв (2599лв на промоция)
Fujinon XF 56mm f/1.2 R = 1949лв
Fujinon XF XF 50mm f/2 R WR = 979лв
AF Nikkor 50mm f/1.8D = 249лв
AF-S Nikkor 50mm f/1.8G = 449лв
AF-S Nikkor 50mm f/1.4G = 899лв
Samyang 50mm F1.2 ED AS UMC CS = 859лв
Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art = 1749лв (1699лв на промоция, FX)

Фокусна дължина 85мм-100мм на FX

Fujinon XF 90mm f/2 R LM WR = 1949лв
Samyang 85mm f/1.4 = 759лв
Sigma 85 f/1.4 Art = 2499лв (FX, промоция с докинг станция)
Pentax HD 70MM F/2.4 DA LIMITED = 1229лв (1149лв на промоция)
Nikon AF DC-Nikkor 105mm f/2D = 1899лв
AF-S Nikkor 85mm f/1.8G = 999лв (899лв на промоция)
Zeiss PLANAR 85mm f/1.4 T* = 2099лв (1799лв на промоция)
Zeiss Milvus 100mm f/2M = 3499лв (3299лв на промоция)

Макро обективи

Fujinon XF 80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro = 2549лв
Pentax SMC 100mm f/2.8 D-FA Macro WR = 1119лв (FX)
Sony SAL 100mm f/2.8 Macro = 1999лв (1699лв на промоция, FX)
Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM = 2049лв (1709лв на промоция, FX)
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM = 1099лв (999лв на промоция, FX)
Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS = 2299лв (FX)
Sigma 150mm f/2.8 EX DG OS HSM APO Macro = 2069лв (FX)
Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro = 999лв (FX)
Tamron 90mm f/2.8 SP VC - Macro = 1489лв (FX)
Tokina 100mm f/2.8D Macro = 899лв (799лв на промоция, FX)


Този списък може да продължава до безкрай. Изводът е, че Fujifilm доста прекалява с цените, без техните обективи да са в пъти толкова по-добри, колкото по-високи са цените им. А в много случаи, оптически са наравно с останалите производители, въпреки двойните и тройните си цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   17-03-18 09:20

Ширкане,направо да ти се чуди човек,защо още се мъчиш с с фуджи,а не си взел сони, и изобщо защо си го купувал някога,след като имаш толкова забележки към с-мата..[smilie11]

Muth...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 09:34

Нямаше много оферти за Sony в базара, а беше преди време и нещата с Fuji бяха по-перспективни, т.е. не си "беха повервали" толкова. Проблем?

ombre, ти система изградил ли си? Като трябва да вземеш два обектива, където минималната цена за влизане ти е 2000лв, ще те питам. Просто с Fuji НЯМАШ избора, който ти се дава при ВСИЧКИ други системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 09:42

sirkhann , крайно време е да минеш на сони и да спреш да пишеш глупости тук. Фуджи имат достатъчно добри и евтини обективи и много добре го знаеш това предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   17-03-18 09:46

Ми като не те кефи, го махаш и си взимаш Сони или "всички други системи". Стига с тея глупости вече..

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 11:01

Ширкане вземи поснимай малко с xt2 xpro 2 и топ стъклата им 16 23 56 16-55 и т.н ама не за ден два пробвай ги в боя аз имам всички доказано прекрасни стъкла и се разделям с някои от тях само заради това ,че малко ми избяга магията на фуджи с xh1 .Пак ще кажа Фуджи дава неща които са най важното за една снимка а именно цвят който да ме извените ама до скоро Сони не знаеха какво е то цвят .Харесва ми посоката която тръгна сони откъм меню цвят батерия и т.н .За боке чикиджиите не ми се говори хубав портрет с яко боке и приятен цвят може да направиш и с 5Д класик за 400лв + 85 1,8 на канон.Лично аз се заглеждам в А7м3 главно заради видеото и подобренията които има спрямо старите тела .А с фуджи ще си останем приятели с x100F и xe3 .И моля ви не сравнявайте цените на Фуджи обективите с някакви тамрони срамно е .Те и лайка са по 10К ръчнофокусни ама .... А това със преходниците никога не съм го разбирал .Не го гледайте Джейсън Линеар дето ги тества в пустинята на сянка .Тва е като да караш кола с десен волан или да чукаш травестит .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 11:40

Приемам съвети в кеш и минавам на тая марка, която разбирачите ми купят с лични средства. Всичко останало са локуми.

Горе има списък на стъкла за най-използваните дължини.

Много добре се вижда колко "евтини" са стъклата на Fuji спрямо конкуренцията.

Евтини стъкла Fuji Няма! Най-евтините започват от 879лв за 27/2.8. Другите производители имат обективи, които започват от 300лв и дори по-евтино на намаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 12:02

Значи да кажем всички които карат Мерцедеси ,че не стават както и да е .Пак казвам и Лайката са мнооого скъпи ,но са Лайка нали .И моля те не сравняй пластмасариите с обективите на фуджи .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 12:37

Правилно. Fuji догонват технологично за сметка на добрата изработка. Само дето обективите им са по-скъпи от качествено изработени алтернативи като Pentax Limited. Но на Fuji боята се бели, страшната изработка! [smilie5] Това, че имат метални пръстени за фокус и бленда, не означава, че изработката вътре е нещо по-особено от останалите.

Все пак би било добре да има и възможност за избор, нали? Fuji много добре знаят, че за тяхната система трябва да ползваш само техните обективи, и си определят каквито цени им харесват. Докато повечето компании като Nikon едвам смогват, Fuji демонстрираха страхотна печалба за 2017. Случайност?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   17-03-18 13:14

Fujinon XF-55-200, стандартен зум на цена от 600$ отвътре



"The overall construction is excellent. There was no place during this disassembly that either of us thought we saw a weak point that would be likely to cause problems. It’s not massively over engineered, but it’s very solidly constructed. It’s definitely better constructed than what we would expect from a $600 zoom. This looks like a lens that was designed by people who know how to make reliable lenses. ....
...at this price point it’s an extremely well-built lens with a lot of interesting technology inside."

За сравнение Никор 70-300 струва 750$



Публикацията е редактирана (17-03-18 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 13:21

Не е случайност sirkhann. Просто неуспешна бизнес стратегия[smilie18] . Първоначалните им планове са били да са благотворително дружество за цървули, но не са успели и провалът им се изразява в икономическа печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: nositel   
Дата:   17-03-18 13:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 13:56

Автор: SteliyanStoyanov
Дата: 17-03-18 13:14

> Fujinon XF-55-200, стандартен зум на цена от 600$ отвътре

Да, и това ще го дадеш на Бушона (официален сервиз за Fujifilm) да го ремонтира, нали? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   17-03-18 13:59

Бушона не ги ремонтират, те сменят само гуми например, всичко останало го пращат в Германия за ремонт. Бушона нямат базата да ремонтират такива неща за разлика от сервиза на Сони - Стемарк.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ATHOM   
Дата:   17-03-18 14:17

От колко време се моля да има игнор функция във форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 14:31

По религиозни причини, нали? Всеки, който не се кланя на бог Фуджи, е гяур [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-03-18 14:39

ATHOM,
Уж хората си купуват Фуджи заради цветопредаването, ама половината от твоите снимки в профила са черно-бели. 'Що така? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   17-03-18 14:44

Ширкане,нямам с-ма,сравнително от скоро съм с тази марка/преди бях с сони/,където определено не е по евтино от фуджи стъклата.Но съм съгласен с колегите,че цените не са супер надути,особено ако взимаш втора ръка,нещо което се купува и от потребителите на другите брандове.Важно е и какво снимаш,ако снима човек пехзаж широчко,ако е портретис има си други джамци за целта.Лично аз смятам,че 2-3 джама са напълно достатъчни да ги има човек и да си ги ползва за 90% от снимките които прави.35/1.4 е 700 кинта в ибей-най елементарен пример,че е не е непосилно да се вземе читав джам за сносни пари.Е имат и много скъпи няма спор,ама за другите с-ми не ги дават по 2 за лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 15:30

Еми сметката с цената на втора употреба просто е съвсем различна. Аз не споря дали системата е добра или не, казвам, че цената на ново не е сравнима с цената на останалите системи и няма избор от алтернативни марки обективи. Което веднага води и до последицата, че Fuji се обезценява доста.

Другите системи имат ежедневни обективи, които са на поносими цени и покриват 80% от нуждите. Например за Nikon, можеш да имаш 35/1.8 и 85/1.8 на обща цена от 1200лв, особено когато има промоции (1/3 от времето в годината). За Fuji, същото удоволствие ти е над 3000лв и тежи.

Макро обектив около 100мм - при повечето марки са между 1000 и 1500лв, Fujifilm - 2600 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 15:49

sirkhann - що не си вземеш един приличен gsm и да ти свършат главоболията?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 15:51

Това няма да промени факта относно колко получава човек срещу всеки лев, похарчен за Fujifilm обектив/тяло/капачка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   17-03-18 16:15

Еми най-вероятно има защо да са малко по скъпи.Скоро четох интервю с един от шефовете на фуджи относно про2.Там казва,че даже е евтино,като посочи за пример боята с която е покрита камерата,била много скъпа и реално цената на която се продава апарата е по ниска от действителната.Аз например нямаше и да се сетя за този компонент боята,но ако тя е толкова голям фактор,какво остава за цялостната изработка на камерата.Както и да е,няма читава и евтина с-ма.То ако се погледне и за 4/3 камерите има артикули на дебели пари.Предполагам всичко идва от качеството и съответната му цена.



Публикацията е редактирана (17-03-18 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 16:33

Да, каква ирония - за неща, произведени след 1970г, Fuji са единствените апарати и обективи, които съм виждал да се белят (от такъв клас). Не знам доколко боята помага за правенето на снимки, обаче. Голям праз, че фокусният ринг е направен от метал, при положение, че се драска, и така или иначе фокусът е по електроника - няма да изкара вечно, за разлика от 50-годишните механични джамове, дето още ги ползвам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 16:38

Не купувай фуджи бре, като не си доволен. Ебаси.... стига ни занимава с твоите неосъществени желания и мечти. Напиши им официално писмо да намалят цените и толкова. Заплаши ги, че иначе ще снимаш със стогодишни обективи, произведени от титаниеви сплави. Може да си променят политиката. Ебаси идиотския свят. Телефони по 2000-2500 карат 2 години и си заминават и има кой и да ги мисли и да ги купува, той се загрижил за ценовата политика на японците...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 16:57

[beer] [cool] iliyanb - [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 17:24

iliyanb - това, че са ти паднали едни пари от небето не променя факта, че нищо не обяснява цената на обективи като 80/2.8 и 90/2. И ти спазвам съвета - на тези цени така или иначе не купувам. Между другото, последният ми телефон ми струваше 160 лева. Аз си изкарвам парите с труд, плащам данък върху последната стотинка и си правя сметката. Елитарността на Fujifilm явно много се нрави на източноевропейци като теб, дето имат много комплекси за избиване, щото промоциите тук са по 5%, докато в Западна Европа пускат малко повече гювеч.

А farushko не стига, че няма снимки в профила и е гласувал само за 15 такива за последната година, ами май и езика не изглежда да му е силна страна щом предимно на емотикони разчита, за да се изрази. Не знам с подобни хора какъв аргументиран спор може да се проведе...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 17:28

sirkhann - [smilie6]

съвсем ме остави без думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 17:34

sirkhann: стига мрънка ве - iliyanb ти го каза. Като не искаш - не купуваш, ориетираш секъм Сони и толкова. Не знам и защо трябва да гледаш към чуждите панички - аз си КУПИХ 80/2.8 още като го докараха за първи път тук. И парите, които дадох, са си изработени с труд, данъци и т.н., както ти твърдиш и за своите. Сега ако ме обвиниш, че избивам комплекси - прочети си своите писаници :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 17:54

lamerko - Радвам се за теб. Дано имаш възможност да си купуваш още.

Въпросът е много прост - спрямо останалите марки, тия, дето сме се минали да минем на Fuji, плащаме ли повече пари за едно и също нещо, или не? Ами както показах на миналата страница, за подобни обективи, Fuji имат изцепки от 1.5х до 2.5х цената при съизмерими параметри.

Защо да минавам на Sony? Това ще ми струва пари и ще загубя такива от безсмислена продажба на техника, само защото Fuji са решили, че ще вдигат цените. А аз с коя система снимам няма абсолютно никакво значение, защото цените от предишната страница са обективен факт. Това, че някой е изкопал биткойни и си е купил апартамент или техника на Fuji, не е всеобхватно и приложимо за всички потребители...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 17:55

Ширкане Декември си взех за един проект Фуджи 16-55 2,8 Изби си парите още първия месец .Свърши ми перфектна работа като фокус и прочие .Нищо общо няма със стържещите тамрони и прочие .А нали знаеш Фуджи даже не знаят къде е България и не им пука че работиш за жълти стотинки и се радвам за това защото държат донякъде ниво и няма да ни залеят с китайска пластмаса .Когато става въпрос за качество и ако си професионалист парите не са от значение .Не случайно фуджи обективите колкото и да са скъпи са едни от най-търсените в киното .Иди и им кажи на ония в Холивуд да не си дават парите за Арита и Редове а да снимат филми с Canon 5D mk2 и Magil Lantern :)А ако някога докоснеш нещо различно ор ХЕ 1 и 1-2 обектива тогава говори .Имах възможноста да снимам малко и с Лайка коят си заслужаваше всяка стотинка от 8те бона .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:03

Стрелящият хора, аз не съм професионален фотограф, просто работя от тъмно до тъмно и не прекарвам много време с апарата през годината. През останалото време, в което не работя, уча езици и разни други неща, които да ми позволяват да не работя чак за жълти стотинки, ами ако може поне от белите да е. Разбирам, че на теб езици не ти трябват, ти си занаятчия и можеш да дереш когото искаш с колкото искаш, когато си имаш работа с клиенти-нефотографи.

Ако ще ти помогне, имам X-T1 и няколко обектива, та вероятно мога да говоря доста добре от гледна точка на времето, прекарано със системата. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 18:08

sirkhann - ти нямаш нужда от Сони а от Санаториум, да си починеш малко, да се поуспокоиш малко. Явно ти е тегав живота в момента, но едва ли Фуджи са ти виновни за това. Човек да остане с впечатление, че си сядал на някой твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 18:18

sirkhann: не казвам, че е евтино с Фуджи, нито пък се мъча да извъртя някак си нещата, че идват като при останалите... Но за мен техниката не е просто инструмент, теза, която доста често се прокрадва тук във форума. Не си изкарвам парите с фотография - просто ми е хоби - не толкова резултатите, а най-вече самия процес. Точно затова избрах това, което ми доставя най-глямо удоволствие, докато работя с него. Явно за теб критериите са по-различни - може би не си си направил добре избора за система, но трябва ли постоянно да натякваш своето разбиране за нещата, сякаш са валидни за всички? 80/2.8 е скъп, голями и тежък - напълно вярно, а отделно на това и трака доста когато няма захранване (свободно движеща се група). Но в същото време обектива е чудесен - който има желание, ще си го купи, който няма - не виждам причини да се изкарват Фуджи едва ли не измамници. Просто е...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:20

Защото не съм религиозно-фанатичен фен на Fuji с розови очила, витаещ в облаците? Доста е смешно да обиждаш хора, които не познаваш, когато нямаш абсолютно никакъв аргумент в защита на собствената си теза. Всъщност - на мен дори не ми е ясно и какво твърдиш...

Можеш ли да ме обясниш какви неща трябва да употребяваш, за да дадеш 779лв за XC 16-50, например?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 18:31

Ти си един обикновен симпатяга. Това разбрахме от последните ти постове. Дали плащаш данъци се интересува НАП. Дали работиш от тъмно до тъмно - близките ти. Колко лева струва телефонът ти може да интересува само теб. Защо ни занимаваш с житейския си лексикон? Аз мога да подготвя един доста дълъг списък от продукти под формата на книга, които струват скъпо и не ми трябват или не са ми по джоба, но не желая да отделям време за това. Доста фанатично се държиш ти. Правя си кеф с тази система от години. Никого не съм убеждавал колко е добра, евтина, скъпа или лоша. Просто защото не е нужно. Както казах ако имаш нещо да казваш - официална петиция до фуджи. На нас не е нужно да ни обясняваш каквото и да е. Всеки сам определя за какво да харчи собствените си левчета, кое му е скъпо и кое му се вижда без пари... Малко ми идват в повече фанатичните ти проповеди.

Сиркан работливия от тъмно до тъмно и плащащият данъци слезнал да говори с простосмъртните плебеи, на които от време на време им изпадали едни пари от някъде[smilie18] Смях.....



Публикацията е редактирана (17-03-18 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:47

То излиза, че аз съм плебеят, а ти си един възвишен патриций, дето не яде хляб, а пасти. Това доказва моята теза, че Fujifilm се превръща в елитарна марка за комплексирания източноевропеец.

На Fuji им писах миналата година, защото промоцията по Коледа беше за цяла Централна и Западна Европа, но не и за нас. За да можеш да се възползваш от техния кешбек, трябваше да си гражданин на някоя "бяла" държава. И да, аз им писах, че не съм съгласен с това. Дали са отговорили.

Само дето ти явно си си надвил на масрафа и нямаш интерес другите да имат същите играчки като твоите, защото няма да има с какво да изпъкваш над тях.

Само не разбирам защо даваш толкова пари да си правиш кефа, като хората правят любов и се радват на живота с далеч по-дребни суми... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 18:52

Абе не си религиозно-фанатичен, ама... точно ти си краен. Пак казвам, ако не ти харесва нещо - не си го взимай. Ако не може да си позволиш нещо - не го хули. То и аз от време на време поглеждам към GFX системата, но не мога да си я позволя. Това не значи, че е безумна, скапана и т.н. Като си сбъркал с избора си - просто гледай навреме да го оправиш, иначе просто няма да видиш удоволствие.

Относно XC 16-50 - това е китов обектив, който по принцип не е предзнаначен за свободна продажба. XC са предзнаначени основно за А серията на Фуджи, която обаче се продава само в кит. С други думи - не ти се налага въобще да го купуваш. Освен ако не счупиш :) В същото време тия двата (вече три) XC макар с неугледния си вид, предоставят невероятно качество, неприсъщо на китак ниска серия от нито една друга марка. Тази пластмаса има 4 специални лещи и чудесна стабилизация. И макар наказателната цена да е 779лв , то китовия комплект с А тяло е около 1000 лева. Базарите са пълни, цената смешна - тествай и ще видиш. Същото е и с XC 50-230 - взех си един за 200 лв като нов (а може би точно такъв) - практически отвява със стабилизацията и оптиката си всичко, дето съм въждал като аналог :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 19:12

объркал си се тигре, проблема на фуджи, е че немат евтини "що годе обективи" за сульо и пульо, а не че обективите им са скъпи. всички са много хубави и което може и да се очаква, скъпи.

при всички марки има безумно скъпи обективи. дори малоумно скъпи. едно примерче: потърси колко струва Sony FE 50mm f/1.4 Planar T* ZA. да 1.4, не 1.2 или 1.1. като спреш да се пулиш, след около два часа, виж колко им струва 35/1.4 или дългото макро за FE. а 70-200/2.8 просто не го гледай. ама хората имат и 55/1.8 за не толкова богати и 50/1.8(лайно на двойна цена) за съвсем закъсали. и това се за FX(като ти се изразяваш). за DX имат още неколко. в момента и де що има джамджия из азия и полинезия, се е юрнал да прави стъкла за сони, предимно <= 100 мм и на цени от почти нищо до безкрай. и германиците се пънат.

така, че другия път не бързай, по услушай се малко, като искаш да вземеш нещо, което би задоволило всичките ти нужди.

това тяло е като вица: "тамън да и го вкарам и тя не дойде", та и фуджи тамън да направят тяло убиец и му ръгнаха кропнат сензор. всичко са докарали, размер, възможности, цена, цена на обективите, ама тоя кроп? и за съжаление, колкот и да се въртиш задника си се отзад, и кропа колкото и да го напъват, се ще си е отзад.


фуджи, просто нямат възможностите на сони, канон и никон и затова са загради една ниша и стрикно си я обгживат. но все пак е ниша и не могат да огреят целия пазар. според мен там дето греят, го правят много добре. това тяло е някакъв недостатъчен напън да излязат, ама сони така ги изплющяха зад врата, че...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 19:16

Защо, lamerko, какво ми е крайното? Някога снимал ли си с Canon 100/2.8 L IS USM? Пробвал съм го със 7D, а в момента за 2200 лв си купуваш чисто ново 6D от магазина, заедно с обектива за още 1700лв - общо 3900лв за фулфрейм. За Fujifilm, същото нещо ти е 2550лв за обектив + 3700 за X-H1, отиваш на 6250. Дори с X-T20 излиза 4300лв с тази малка особеност, че:
* Canon имат невероятен следящ фокус в макро режим, а 100/2.8 L IS има хибридна стабилизация. Можеш да снимаш насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра от ръка!!! Това няма да можеш да го направиш с Fujifilm.
* Това макро има страхотно боке и може да се ползва и като портретен обектив, т.е. ти спестява 2250 дето трябва да ги дадем за 90/2 WR

И какво значи не купуваш. Аз съм купил вече достатъчно. 80/2.8 го чакахме три години да излезе! Първоначално беше 120мм, после го препроектираха...

16-50 не бил пригоден за продажба... Ама се продава, нали. Кое точно му струва 779 лв на него? 18-55 на повечето марки също се продава като китов с евтините тела, но цената му в магазина е между 300 и 500 лв. Хайде да бъдем реалисти.

Коя е тази идеология, която защитавам, че да бъда краен и фанатичен? Кое ми е крайното - на миналата страница дадох списък от често използвани дължини и цените на Fujifilm и аналозите от другите марки. Вижда се, че за едно и също нещо, Fujifilm иска двойно повече. Кое е крайното тук. Това е факт, който не зависи от това петима души във форума колко пари изкарват, защото те не са представителна извадка.

kireto_a - аз така съм написал на предишната страница - че за нормални дължини, имаш цена за влизане от 2000+ лв там, където повечето марки пускат пластмаси за по 500-1000 лв.



Публикацията е редактирана (17-03-18 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 19:24

"насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра"

Човече, ти си извратен. Дай да ти купим Фуджи техниката и да те спасим от тази агония на която си обречен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 19:38

Ширкан ми прилича на Самсунгаджия който без да е провокиран мрънка как Пенчо може да даде 2К за Ай Фон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 19:39

така е, имат евтини пластмаси, ама имат и сили да се борят на пазара на евтините пластмаси, а там е по-тегаво. много по-тегаво. текът много пари, ама както текът тама може и да почнат да смучат.

фуджи избират да си изградят нишата и да се грижат добре за нея. не са съвсем за шир потреба и това им е номера: радва клиентите, които снимат с фуджи щото е по-различно, интересно и донякъде уникално. тук таме попръцва чисто технически, но това е предизвикателство, не недостатък. и така. човек требе да ги търси тия неща. да е готин, дето се вика.

ако му трябва нещо просто дето да работи на върха на технологията за оптимална цена в момента, може да се по-огледа и в друга посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 19:54

Добре де, аз не разбрах, на Fujifilm какво точно им е върха на технологията?

Да не правят ширпотреба пластмаси, ама кое точно на във Fujinon XF 80/2.8 струва 800 лв повече от Canon 100/2.8L IS? Canon-ът е не по-малко остър, покрива FX, по-лек е, същите защити, хибридна оптична стабилизация, високо ниво на изработка за професионална употреба.

Кое струва 2000лв във Fujinon XF 90/2, при положение, че на тези пари започват обективите на 1.4 бленда на FX, които са и с доста по-бърз автофокус?

На 16-55 кое му струва 2300лв, при положение, че всички други марки имат пак достатъчно добри аналози, които са доста по-евтини и/или стабилизирани.

И неща си правят обективите, ама защо се оказа изведнъж, че това е затворена система, където няма други производители, освен няколко Samyang-a и два посредствени Zeiss-a?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 19:55

Не,котенце. Излиза, че аз съм по-близо до "белите държави", дори само като манталитет, живеейки тук, а не че съм комплексар. Ти си тежък комплексар поради постоянното ти натрапване на това КАКВО НЕ МОЖЕШ да си позволиш. Никой освен теб в темата не парадира нито с финансови възможности нито с финансови невъзможности. Аз еднолично решавам за каво да харча собствените си пари,а дали ги изкарвам лесно или трудно, дали се лишавам от едно да сметка на друго, или пък имам от всичко, е мой проблем, който не ти влиза в работата. Това, че ти се чувстваш източноевропеец, тоест втора ръка човек, си е твой проблем. Вече 6-7 милионната България не представлява интерес за Фуджи чисто статистически, без значение дали в нея живеят бедняци или цървули. Фуджи нямат технологичен капацитет да захранят големите пазари в момента, тоест хората които купуват продукта им чакат, смяташ ли че им дреме за теб. Фуджи нямат представител в България. Фуджи имат вносители обикновени търгаши, от които не очаквай да правят промоции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:00

Цените на Fuji биват коментирани навсякъде по света, и в държави с друг стандарт.

Аз не се чувствам втора ръка човек, а получавам такова третиране на база гражданство. Има разлика.

Дали мога да си позволя нещо или не, е едно на ръка. Въпросът е и до приоритети. Защо да плащам за нещо, което не струва толкова? Защо да нямам право на избор каква марка обектив да си взема?

Моят живот не е само един фотоапарат, че да си давам всички пари за това. А ако сметнеш колко струва една нормална система, която да може да ползваш за пейзаш, потртет и макро, много бързо се вижда колко човека могат да си я позволят. И не, Fujifilm не е Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 20:19

е ама канона е канон, всеки може да снима с него. а с фуджото се изисква специално вдъхновение :). и затова струва повече. автоматично прави снимки с душа, сърце и няколко чакри. то е все едно да питаш що лайката струва колкото нов внос голф с всички екстри.

или понеже не го сващаш ще ти го кажа така: фуджи се цели в тия клиенти дето се чустват много добре и изпълнени, като си купят обектив с 800 кинта по-скъп от канона, ама едновременно с това не могат да си купят лайка, която е още по-смотана технически, но пък ако снимките са невероятно душевни, щото то процеса е важен...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:27

kireto_a: Аз не казвам нещо по-различно, ама изведнъж аз станах комплексара, а не циничните люде по-горе, според които справедлива е тая цена, която ТЕ могат да си позволят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:43

https://www.youtube.com/watch?v=MqkT4B-9MGk
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 20:59

Намерете патолог[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: avo   
Дата:   17-03-18 21:05

Извинявам се, ама дискусията е безумна. Това е форум за фотография, не арена за демонстриране и защитаване на ценностната система на всеки и пречупеното през призмата и желание/нежелание да похарчим едни пари за едно нещо, ако имаме много и ако имаме малко. То в тоя ред на мисли да вземем да обсъдим кой каква кола кара, защо е дал толкова много или малко за нея и дали едно рено лагуна върши същата работа като едно бмв 5-ица или не [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 21:08

sirkhan: дори имам някакви стари снимки в профила си с Canon 100/2.8L IS USM - не се сещам дали са с 6Д или 70Д. И между другото - този обектив беше последното останало от канонската ми система - продадох го сравнително наскоро и него, тук в базара. С други думи - имам личен опит и впечатления, както от 100/2.8L (на кроп и ФФ), така и от 80/2.8. Викаш че си пробвал 100/2.8, но пробването не е като експериментирането с лична техника. Не ме разбирай грешно - 100/2.8L е чудесен обкетив и бях доволен от него. Също както явно е доволен и този, който го купи. Но виж, аз не коментирам техника, която никога не съм виждал освен на картинка. Вярно, че все още отскоро го има 80-ка и няма как да правя комплексно сравнение, но до този момент мога да кажа, че съм супер доволен от него, с много, много добри впечатления.

По начина за който говориш за Fujinon XF 90/2 разбирам, че и него не си го виждал. Признавам, че само съм го тествал няколко дена - портретната фотография не е моя стил и просто нямам нужда от този обектив, още повече че си бях наумил да чакам макрото, което до някаква малка степен го покрива. Та личните ми, макар и кратки впечатления от 90/2 - това е един невероятен обектив! И си е много бърз и точен - просто не бива да забравяш, че автофокуса зависи не само от обектива. Да, на X-T2 e НАИСТИНА БЪРЗ :)

За 16-55 тук по-добре да не коментираме :)

Да се върнем на XC китачето - явно не си прочел драсканиците ми. Първо - това е китово обективче, без аналог в областта си - тъжно ще е, ако го сравняваш с масовите 18-55 китачета. Второ - цялата серия е предзнаначена за А серията на Фуджи, която забележи - продава се само в КИТ, с въпросното или новото XC 15-45mm обективче. Тоест само тяло А серия не може да вземеш. С други думи той не е предзнаначен за масова продажба, по-скоро да имаш избор да си го вземеш, ако потрошиш стария. За цената - отново важи "ако искаш" :)

* Canon имат невероятен следящ фокус в макро режим, а 100/2.8 L IS има хибридна стабилизация. Можеш да снимаш насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра от ръка!!! Това няма да можеш да го направиш с Fujifilm.

Тоя бисер да остане в архива, че да не решиш да си редактираш поста. Уж със жълтичко на профила, ама как ги пишете тия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 21:09

Новото Фуджи дали ще има графитна версия? [cool] За един съфорумник питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 21:17

Имах 100/2.8 USM и при него съм го ползвал достатъчно в серво режим. Пробвал съм 100/2.8L и там нещата бяха още по-брутални откъм бързина на автофокуса и острота от снимане от ръка, но по това време се отказах да снимам с Canon.

90/2 WR спрях да го мисля в момента, в който го тествах в синтезис и фокусираше със скоростта на мравка. Толкова пари за обектив, дето фокусира със скоростта от зората на автофокусната технология... не, мерси.

Фотографията си е фотография, но за нея също трябват материали. Кефът цена няма, но техниката има. И тук става въпрос дали Fuji ценообразуват справедливо спрямо това, което другите фирми предлагат, а не да си ги мерим кой колко пари изкарва (с което няколко човека видимо парадират в темата).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   17-03-18 22:09

Много мъка има по тоя свят...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 22:38

[thankyou] [thankyou] Ти не си компетентен да тестваш каквото и да е, камо ли 90 мм обектив, щом разчиташ на невероятната стабилизация при снимане на тревичка по време на вятър[smilie18].



Публикацията е редактирана (17-03-18 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 22:59

Не, стабилизацията е за снимане от ръка. Сервото е за снимането на движещи се обекти. Май ти си този с ниски технически познания, а си тръгнал да се подиграваш на останалите.

Това е снимано от ръка във вятър


https://s3.amazonaws.com/c.img-dpreview.com/0264503-01.jpg





Публикацията е редактирана (17-03-18 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   17-03-18 23:15

Ширпотребхан.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 23:30

[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] "от ръка във вятър"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 23:40

Да, де, забравих, че фуджифилмаджиите обичат да снимат предимно портретна фотография на диван с обект, с когото биха се надявали да осъществят полов контакт по средата на сесията. Това някой да иска да си вземе фунджито на екскурзия и да снима пейзажи, тревички, насекоми, е светотатство.



Публикацията е редактирана (17-03-18 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-03-18 00:10

Автор: ombre
Дата: 17-03-18 16:15
Скоро четох интервю с един от шефовете на фуджи относно про2.Там казва,че даже е евтино,като посочи за пример боята с която е покрита камерата,била много скъпа и реално цената на която се продава апарата е по ниска от действителната.


Пълни глупости! В това няма никаква икономическа логика. Фуджи отдавна щяха да фалират, ако продаваха на загуба. А във въпросното интервю не пише нищо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-18 00:29

И освен, че скъпа боята я нанасят японски девици по пликчета, защото само така няма да има мехурчета и ще се нанесе гладко [smilie5]. Маркетинг отделите това им е работата де - легенди от 1001 нощ само и само да се продава.

А за стабилизацията [smilie5] как стабилизира клатещо се от вятър растение не знам [smilie18] тя ще да е някаква магическа. Сигурно можеш да снимаш танцуващи хора с нея на 1/10 без да се размажат щом тревичката я замразява. Сериозно помислете малко... дали в такава ситуация високата скорост на затвора не е виновна за неразмазания кадър, а не стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   18-03-18 08:06

Ночев,така е,но никъде не съм казал,или човека от инфото,че продават на загуба.Казах ,по точно цитирах по спомен,че про2 заради тази боя е по скъпо от обявената цена,което ще рече,че пак са на печалба/то няма и как да бъде иначе/,но тя е по малка.И адашчето е прав,че може да е маркетинг,но ако допуснем,че не е,те печелят от всичко.Тела,обективи и т.н.,та тази боя и подарък да бъде пак са на печалба.Та аз глупости не пиша,а просто споделям какво съм прочел преди време.
Ширкане дразниш се че 16-50 е 780 кинта дето го споменават,ама и на сони 16-50 по спомен беше някъде там.Не е евтина с-мата спор няма,но и другите производители не са евтини.Сега,че някъде някой джам е по евтин за една марка от друга с подобни параметри е факт,но пък затова и има толкова производители да си реши човек кой да вземе.Мога да се съглася с теб,че наистина тамрон ,сигма не правят за фуджи джамове,но вярвам,че това ще се промени в недалечно бъдеще освен,ако и двете страни не желаят това да се случи.
КиретоА,може и да бъркам,ама фирма дето може да направи среден формат,защо да не може да направи фф,ако иска?Още повече ,че сони дръпнаха яко при фф безогледалките,и останалите искат не искат и те ще започнат.Е ако се заинатят и не го правят е друг въпрос,както с каникон,колко време ги чакат и чак сега има разни инфо в нета,че това може да се случи.Или както с к1,фф на пентакс излезе години,след като имаха каникон фф,но пък правеха среден формат.Демек имат възможността,ама дали ще го направят е отделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 09:43

Simbon4o от теб не го очаквах чак. Два пъти обясних, че AI Servo при Canon работи изключително добре в макро режим от 7D нататък. При макро и най-малкото движение на ръката може да води до загуба на фокус, а при вятър, обектът ти се мести доста. Това помага обектът ти да е на фокус.

При фокусиране на близко, се губи светлосила, а и реално трябва да се затвори блендата няколко стопа, за да имаш нещо на фокус. Хибридната стабилизация помага при снимане от ръка, защото всички останали макро обективи стабилизират само по 2 оси, което не е много ефективно за макро дистанции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   18-03-18 09:47

Хората се опитват да ти обяснят, че стабилизацията се обезмисля при движещи се обекти, особенно пък в макро режим. Например кихаща богомолка върху неокрепнала тревичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 10:15

Това е твоя липса на технически познания.

Първо, за движещата се тревичка говоря за СЛЕДЯЩ ФОКУС, който винаги е изоставал при Fujifilm, освен когато са ползвали тела на Nikon. Това, което казвам е, че въпреки по-скъпата комбинация от ТЯЛО и ОБЕКТИВ, няма да получиш нито качеството на изображението, нито възможностите да заснемеш макро сцена в жива среда. Всички разбрахме, че тук сте само ПРО-та и снимате манкенки в студио при пуснати щори и завеси.

Второ, ако някога си снимал макро със стабилизиран сензор, щеше да разбереш какво е предимството.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   18-03-18 10:48

sirkhann, никъде в темата не виждам накакви заклети талибани фуджисти.
Всичко тръгна от това, че ти хем снимаш с Фуджи , хем постоянно ги плюеш. А това като цяло не е разбираемо. Защо си накупил цял куп обективи като не стават. Да се беше отказал след 1-2 обектива, да ги беше разпродал. И да си беше направил една система около канон 6д примерно, който харесваш. Или пък друга система- кеф ти никон, Сони . Пък имат и достъпни ФФ. И всичко щеше да ОК .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 14:16

Не плюя Fuji. Ергономията ми допада, пригодил съм се част от специфичността, защото съм свикнал от Foveon-а. Плюя непрекъснато качващите се цени на фона на конкуренцията, липсата на обективи от трети производители и създаването на псевдо елитарност. Когато градих системата, цените бяха други и плановете изглеждаха супер от roadmap-а им.

При положение, че ценообразуването доказуемо е неадекватно, защо аз съм лош, че казвам, че царят е гол?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 15:18

липсата на обективи от трети производители е поради простите причини, че:
1. Фуджи имат сравнително нисък процентен дял от пазара.
2. Обективите им са от най-добрите.

Относно цените - нали пуснаха 23,35 и 50 на f2? Цените им са приятни, особено втора ръка. Ама ти искаш хем душата в Рая, хем... Продавай всичко и си вземи някакъв канонски кютюк, не е като да се разведеш я...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   18-03-18 16:15

sirkhann - стига си мрънкал, кога пък си градил система ти на други цени, че нещо не мога да разбера? Има достатъчно по-евтини предложения в момента, като не ти изнася, продавай и вземай нещо като за теб. Стига си занимавал всички с твоите несгоди.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 16:25

farushko - имаше поне едно увеличение на цената, което аз помня.

Vanu:

50/2 не ми харесва, има много цветно боке
35/2 не ми трябва, имам на 1.4 който ми върши по-добра работа за пейзажи

Нямам никакво телефото, обаче. Но имам избор

55-200/3.5-4.8 - 1500 лв, тъмен за портрети, мек в дългия край на отворено
50-140/2.8 - 3000 лв, тежък за пътуване
90/2 - 2000 лв, тежък за пътуване
80/2.8 - 2500лв, тежък за пътуване ...

Не виждам нито 50-140, нито 80/2.8 в базара. И да се продават, цената им пак ще е безумна.

Въпросът, отново, не е дали има техника втора ръка на по-приемливи цени. Тази техника я има и на другите производители. 90/2 си е 2х от цената на Nikkor 85/1.8G и на ново, и на втора ръка. В момента снимам с един Samyang 85/1.4, дето ми излезе под 400 лв, след като навремето прибързано си продадох новия от магазина.



Публикацията е редактирана (18-03-18 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   18-03-18 16:34

DMS Shirkan

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 16:40

IshootPeople - Защото? Аргументи някакви имаш ли? Нещо да кажеш по темата имаш ли? Разбрахме те, че не знаеш чужди езици, поне български знаеш ли? Щом успяваш да си купиш 16-55 с един ангажимент, поне от алъш-вериш далавер-импекс разбираш, спор няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 17:13

Самянг-а е трагедия, издържах го няколко дни, с този ръчен фокус бракът ми беше огромен на отворена бленда, острота - никаква, тегло - айде нема нужда. 90/2 се продаваше в базара за около 1000 лева. 50-140/2.8 бил тежък, е дай ми някакъв еквивалент, ако искаш и фулфреймски 70-200/4, дето е като перце, водоустойчив, със стабилизация и бърз фокус, и има същото качество?!
Ако още в началото си бил наясно, че искаш пластмасови обективи за без пари - Фуджи не е била системата за теб. Нямаш никакво право да мрънкаш. И предвид, че за разлика от повечето други системи, Фуджитата не си губят цената наполовина, като излезе новото тяло/обектив на всеки 6 месеца, не виждам какво те спира да се отървеш от тая система?
Проблемът ти е, че ти харесва и че не можеш да си позволиш, ясно е от самолет. Ама не виждам други да мрънкат колко скапана философия имат Лейка и Хаселблад...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 17:47

Vanu, логиката ти издиша. Даже не виждам никаква логика в твоята "логика".

Въпросът не е до позволяване. Въпросът е, че трябва да си мазохист, за да плащаш двойно за едно и също нещо само заради надписа Fujifilm.

Fujifilm не е нито Leica, нито Hasselblad, съжелявам, че трябва да ти наруша елитаристичните самозаблуди.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 17:51

ти каква си латерна, едно и също си повтаряш. Преди малко искаше аргументи, твоите къде отидоха?! Плащаш двойно за удоволствието от ползването! Една и съща пържола в два ресторанта ще е на различни цени, ти си преценяваш в кой ти е по-приятно да я ядеш и само за да си задоволиш глада ли отиваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 18:52

Моите аргументи са на страница 5.

Дал съм подобни обективи за повечето системи и на каква цена се продават.

Ясно се вижда, че Fujifilm искат двойно, без да дават двойно по отношение на масовия фотографски пазар.

Удоволствието от ползването също не мисля, че е двойно. Особено когато касае снимането на движещи се обекти или RAW конверсията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   18-03-18 19:12

Ширкане добре прав си моля те спри да спамиш темата хората си мислят ,че се пише нещо ново за камерата а ти ревеш ли ревеш .По света е така пич маркетинг бизнес и прочие ,ако работиш някога в интернационална фирма ще го разбереш .Реално може хиляди аналози да се правят със коли ,пържоли .лайки млайки ако трябва да съм честен сърнелата за 20лв килото ми е в пъти по вкусна от трюфела за 5000 килото ама .Отделно Профото В1 струва 4К 4 пъти по добър лие от Годокса АД600 примерно .Спри да ревеш и пак го казвам на Фуджи им е през ... за теб отивай реви пред парламента ,че работиш за малко пари .Ей за това сме на това дередже вместо да ревем ,че работим за жълти стотинки се вайкаме ча цените .Икономиката е майка на мизерият както казва Ястребовски :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 19:44

IshootPeople - подобни лични нападки са показателни за собственото ти интелектуалното равнище.

А сравненията, които даваш, са неуместни.

Аз говоря за относителна цена на нещата на Fujifilm спрямо пазара. Това няма нищо общо с моята заплата. Цаката на парите не е в печелено, а е в харченето и аз отказвам да плащам данък марка за нещо, чиято стойност не съответства на цената му. И милионер да си, имаш интерес да си пестиш парите, а не да ги пилееш за глупости, нали?

Докато има телета, ще има и касапи. Затова аз пък не смятам, че е редно да си мълчим и да ни таковат с цената. Ако на теб не ти е проблем цената, на двадесет човека може да не им е по силите и не защото са по-тъпи или по-мързеливи от теб. Ти си някакво величие и целият свят се върти около теб ли, че трябва да слушаме как ти и още двама имате страшно много пари? Чалга клубовете са пълни с такива люде дето удоволствието от живота им е да дават луди пари за хвърляне на салфетки и чупене на чинии.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   18-03-18 20:27

Да подсетя, че това е тема за Х-Н1.
Мисля трябва да направим и тема за запитвания към Арменския поп, където словоизлиянията на Ширхан ще бъдат тъкмо на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   19-03-18 10:42

Направих запитване към Сигма и Тамрон за обективи специално за Фуджи и чакам отговор. Помолих за по-евтини ,дано се отзоват хората! Аз също съм на мнение да се придържаме към темата! Нека сподели някой ако се е ъпгрейднал от по-стар модел към X-H1 .....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   20-03-18 15:34

https://www.youtube.com/watch?time_continue=314&v=CFsnJty9zSQ


Едно добро ревю на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-03-18 16:14

факт че фуджи искат пари като за Фул Фрейм камера. Обективите им са много добри повечето но все пак са скъпи. Истината е че Фуджи няма алтернатива. Никой производител няма про/мид екосистема за 1.5 сензор. Аз предпочиам ФФ система с праймове разбира се. Много по-добро като цена и с по-добър краен резултат.

Тук идва предимството на Фуджи обаяе. Няма ДСЛР в момента с характеристиките на ХТ-2 и H1. [beer] Най-близката конкуренция са камери като а6300 и а7 III. Едната няма обективи като фуджи а другата е фулл фрейм система.



Публикацията е редактирана (20-03-18 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 16:42

Фуджи е доста завършена система вече с обективите, които наизвадиха. Най-завършената кроп система, ако не броим още по-кропнатата микро 4/3, където има яко стъклария.
Само тилт шифт и фишка не са направили още Фуджи, което ми е странно.
Даже Самсунг имаха фишка, а Олимпус имат такава на бленда 1.8!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-18 17:01

Риба не се прави как да било - твърде много геометрия. От друга страна една риба по принцип трудно може да оправдае вкарването на "висши" технологии - линеен автофокус, 5 стопова стабилизация, и не знам си какъв контрол върху блендата, с които се заеиграват в момента - просто на никой не му са нужни тези неща на такъв обектив. А при наличието на една толкова компактна и приятна фишка като Самянг 8 мм - не се знае дали ще си избият въобще парите. Освен ако не пуснат нещо по-сериозно като circular fisheye (май само Lensbaby имат за FX).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 17:08

Според мен ако извадят автофокусна фишка на ф/2 примерно, без други екстри, ще има кой да си я купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-18 17:13

Ами не знам... за играчка си имам Самянга, за реална работа - бих взел единствено циркулярна, за лесни и бързи 360х180 панорами.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 17:19

И аз имам Самянга, доволен съм и едва ли ще ъпгрейдвам, дори да има Фуджи фишка. Единствен голям недостатък на Самянга е голямото минимално фокусно разстояние. Мисля, че е 30см, което за фишка си е много. За сравнения 16-ката на Фуджи снима на 15см (от сензора), което е под 5см от предната леща. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   24-03-18 11:00

...........



Публикацията е редактирана (24-03-18 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 12:26

Автор: sirkhann
Дата: 18-03-18 19:44

Докато има телета, ще има и касапи. Затова аз пък не смятам, че е редно да си мълчим и да ни таковат с цената. Ако на теб не ти е проблем цената, на двадесет човека може да не им е по силите и не защото са по-тъпи или по-мързеливи от теб. Ти си някакво величие и целият свят се върти около теб ли, че трябва да слушаме как ти и още двама имате страшно много пари? Чалга клубовете са пълни с такива люде дето удоволствието от живота им е да дават луди пари за хвърляне на салфетки и чупене на чинии.



Гледай сега, Фуджи (мисля вече някъде го писах, не знам дали в тая тема) се целята в профи сегмента, така че не нужно цената да е достъпна за всеки... да в цял свят си правят сметката, но в нормалния свят хората имат съвсем друг стандарт, да цените на Фуджи не са ниски в никакъв случай, НО Pd e общо взето прав Фуджи нямат истинска алтернатива, много добре го е написал:

Автор: Pd
Дата: 20-03-18 16:14

факт че фуджи искат пари като за Фул Фрейм камера. Обективите им са много добри повечето но все пак са скъпи. Истината е че Фуджи няма алтернатива. Никой производител няма про/мид екосистема за 1.5 сензор. Аз предпочиам ФФ система с праймове разбира се. Много по-добро като цена и с по-добър краен резултат.

Тук идва предимството на Фуджи обаяе. Няма ДСЛР в момента с характеристиките на ХТ-2 и H1. [beer] Най-близката конкуренция са камери като а6300 и а7 III. Едната няма обективи като фуджи а другата е фулл фрейм система.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-18 12:56

According to our survey, 80% of users are non-professional, and 20% are professional. That was a surprise.

interview

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   27-03-18 13:06

Това е за GFX 50s

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   27-03-18 13:29

lamerko - забравил си да умножиш по фактор 1.5.. тоест - non-professional х 1.5 = почтиprofessional [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   27-03-18 13:33

Мен в това интервю ме зарадва, че ще има наследник на Х70 :)



Публикацията е редактирана (27-03-18 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-18 13:35

Ххаха... просто също като тях самите и мен ме изненада процента. При кропките логично профитата би трябвало да са доста по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 14:14

Автор: lamerko
Дата: 27-03-18 13:35

Ххаха... просто също като тях самите и мен ме изненада процента. При кропките логично профитата би трябвало да са доста по-малко.



Не е задължително, при снимане на събития и сватби, например не са много хората които биха си взели Мидъл фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   27-03-18 14:21

Даже парите да нямаха никакво значение, за снимане на събития Х-Т2 / X-H1 са доста по-добре от GFX. Кропките са доста по-пъргави като фокус. GFX е за студио, портрети, пейзаж.



Публикацията е редактирана (27-03-18 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 15:01

Автор: Pac
Дата: 27-03-18 14:21

Даже парите да нямаха никакво значение, за снимане на събития Х-Т2 / X-H1 са доста по-добре от GFX. Кропките са доста по-пъргави като фокус. GFX е за студо, портрети, пейзаж.



Именно това имам предвид с този си пост:


Автор: Myth
Дата: 27-03-18 14:14

Не е задължително, при снимане на събития и сватби, например не са много хората които биха си взели Мидъл фрейм.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   27-03-18 15:25

Демек medium format [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 16:35

Иначе гледам sirkhann още преди година и нещо когато е излизало X-T2 е хейтил по същия начин та... нищо ново под слънцето...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   27-03-18 21:51

То от тогава нищо не се е и променило - нито аз, нито те.

Ако имаше още 2-3 производителя, дето бълват лещи за X, както има за E байонет, да видим дали щяха да са толкова ербап.

А вие, като толкова обичате XTrans, можете ли да обясните защо професионалната GFX серия не е с такъв сензор? [smilie18]

Между другото - заради умната подредба на цветния филтър, XTrans няма да види скоро Pixel Shift технология [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-18 11:58

Не открих по-подходяща тема и вероятно мнозина са го виждали...

Абе накратко май ще пуснат адаптери с АФ за Фуджи към Канонски обективи. Честито!

https://www.youtube.com/watch?v=lH5kY-bb6rE


Kipon съвсем истински....

Истинската конкуренция най-сетне.....

Дано фуджи спренат и един фул фрейм. Стига се правили на ощипани лелки.

С тая новата сериозна камера...идеално ще дойдат за видео и разни обективи на сигма, Канон, Тамрон, Токина......



Публикацията е редактирана (07-04-18 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-18 12:03

Абсурдно е да пуснат фулфрейм. APS-C системата им е що-годе завършена за доста жанрове и решиха да разграничат втората си система, като я направят с още по-голям сензор. Сега тепърва разработват обективи.
Олимпус са тези, които трябваше да пуснат фулфрейм - това щеше да е логичният ход за тях, но вече е твърде късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   07-04-18 12:14

Вместо ФФ, да пуснат едно хубаво тяло с нормален цветен филтър за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   07-04-18 12:25

За пейзажи има Сони Фуджистите сме гъзари и снимаме само хора :) а там им е силата на фуджи .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-04-18 14:29

Единственото нещо, което не харесвам в тази система е Х-транс измишльотината. Всичко друго е страхотно замислено и реализирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: uri64   
Дата:   07-04-18 15:37

>
> Дано фуджи спренат и един фул
> фрейм. Стига се правили на ощипани
> лелки.
>

НЕма смисъл така да абат ресурси...по-добре да си усъвършенстват средноформатната система и да я направят по-достъпна за широките народни маси, а защо не и за лумпенизиращият се пролетариат...както се викаше навремето - "За все по-пълно задоволяване на непрекъснато нарастващите нужди на трудещите се!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   07-04-18 15:52

IShootPeople - на тебе цялата техника ти е в базара и нямаш право на глас. Сватбарите на ишлеме снимат с Canon. Подкопаваш авторитета на марката с присъствието си. Ако се въздържаш от дискутиране, ще вземеш повече пари на нещата, дето ги продаваш. Току виж и аз съм взел нещо.

Fujifilm има прекалено добра ергономия, за да се ограничава потребителската база!

Между другото - подкрепям мненията на uri64 и Simbon4o

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-18 17:07

Първата генерациця на фуджи бяха с по-стара матрица (16мп, а тогава всички вече бяха минали на 24), а обещанието на X-trans беше, че с тази подредба се постига по-голяма рязкост и детайл (сходна с тази на матриците с повече пиксели), както и по-добро високо исо (което е защото фуджи използват друг исо стандарт - не като този на никон и канон). Е, мина време, фуджи също поместиха 24 мп матрици, а слуховете твърдят, че Х-Т3 ще е с 26-28 мп. Т.е. вече X-trans става безсмислен до голяма степен, даже ще усложни demosaic-инга на файловете, но явно фуджи искат да го запазят като отличителна черта. Дано поне да въведат компресирани сурови файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   07-04-18 19:15

Има компресия в суров формат.

XTrans трябва да намали проблемите с моарето, поради което няма AA филтър.

Подредбата на XTrans цветния филтър е 3х3 с 5 зелени, 2 червени и 2 сини пиксела срещу 2-1-1при баер. Това осигурява около 12% по добра монохромна резолюция (яко е за ревюта) при един и същ размер и липса на АА филтър, но реално цветната резолюция страда доста.

Цената, която XTrans плаща, е необходимостта от тройна конверсия и вкарването на фалшиви цветове при фини детайли...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-18 19:44

Що ли Ви пуснах тая муха за фул фрейм. Аз се изкефих, че има аф адаптер към Канон. Единия модел е с турбо т.е. прави фул фрейм Канонските обективи да работят както трябва т.е. 35/1.4 става 24/1.0



Публикацията е редактирана (07-04-18 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: uri64   
Дата:   07-04-18 20:05

Не че съм се интересувал, но то нямаше ли и досега спийд-бустър за каноски и никонски обективи обекниви с АФ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   08-04-18 11:38

XT-3 ката май ще е с нов по-бързо четящ сензор, нещо като на Сони А9, и аз мисля, че е крайно време да минат на Байер филтър отново. Дано да запазят дизайна от XT-2.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   08-04-18 22:04

С Х-Т3 и Х-Н1 Фуджи ще направят грешката, която Олимпус направиха с Е-М5 и 1 - по-новият модел, който е и по-нисък клас, да има предимства пред по-стария от по-висок клас.
По всичко изглежда, че Х-Т3 ще снима 4К с 60 кадъра в секунда и ще има нов сензор, докато Х-Н1, фокусиран главно към видео снимащите, няма да има тези екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-18 00:33

io_bs не е ли рано за X-T3? Какво му има на Х-Т2?

А и фуджи не правят ли така всеки път? X-PRO май винаги са изоставали с малко технологично от Х-Т серията или греша?

Пък и това 4к на 60 фпс....голямо важно. Явно е, че още не предлагат такива АПС-Ц сензори на приемливи пари. След някой друг месец или година а дано.....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-04-18 01:00

Нищо му няма на Х-Т2, но скоро става на 2 години - т.е. е време и за нов модел.
Обикновено новите сензори са дебютирали в най-високия клас тела (единствено Х-Е2 е изключение), а в края на всяка генерация са се появявали по-ниския клас тела (например Х-Е2s е последното тяло с X-trans 2, ако не се лъжа). Сега изведнъж точно в края на X-trans III генерацията се появява висок клас тяло (X-H1), което ще бъде надскочено по някои възможности от X-T3.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   09-04-18 21:36

Кое му изостава на Про-то. Про2 е първото тяло с Х-транс 3 и излезе повече от половин година преди Т2. В тези месеци Про-то е било категорично топ тялото, без конкуренция. Дали изобщо Т2 е над Про2 е спорно. Просто са различни, но са много близки като възможности.
Иначе, че Т1 е по-добро от Про1, така е, ама те реално са различни поколения. Няма Про с Х-транс 2 сензор, нито Т с Х-транс 1.

Относно Х-Е2, Х-транс 2 излиза едновременно в него и в Т1, та дебютът не е ексклузивен за Е серията.

Категорично е време за ъпдейт на сензора, този вече е над 2-годишен. Че стария сензор си е добре, добре е, то и първия Х-транс в повечето отношения си е добре. Ама трябва да се върви напред и нагоре (освен ако не си Канон) :D



Публикацията е редактирана (09-04-18 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   10-04-18 11:35

X-T2 Firmware Ver.4.00 -due May, 2018


Addition of “Focus Bracketing”
The update will enable the photographer to shoot focus distance bracketing up to 999 frames. When the photographer starts shooting, the focal location is shifted with each activation of the shutter by the step of focus shift set from 1 to 10.

Compatible with the newly developed cinema lens FUJINON MKX18-55mmT2.9 lens and FUJINON MKX50-135mmT2.9 lens
The upgrade will add compatibility for the newly developed FUJINON MKX18-55mmT2.9 lens and FUJINON MKX50-135mmT2.9 lens
1: Aperture information can be displayed on the monitor. The upgrade allows users to select T-stop or F-stop.
2: The upgrade allows users to check the focus distance with the distance indicator shown on the monitor.
3: Automatically corrects the distortion and the color/brightness shading.
4: Camera automatically calculate the White Balance based on the lens position and deliver the color expressions with Film Simulation modes

Addition of F-log SD card recording
The upgrade allows users to record F-log movie data into their SD card.

Addition of 1080/120P high-speed video mode
The upgrade allows users to shoot 1080/120P high-speed video (1/2, 1/4 and 1/5 speed slow motion), ideal for recording spectacular slow-motion footage

Enhanced Phase Detection AF
Latest updates to the AF algorithm provide the following performance enhancements:
1: The low-light limit for phase detection autofocus has been improved by approximately 1.5 stops from 0.5EV to -1.0EV, raising the precision and speed of autofocus in low-light environments.
2: The range at minimum aperture has been expanded from F8 to F11. For example, even when using the XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR with the teleconverter XF2X TC WR, phase detection autofocus can now be used.
3: Major improvements have been made to the AF-C performance while operating the zoom, which provides major benefits when shooting sports and other scenarios in which the subjects moves unpredictably.
4: Finely-detailed surface textures of wild birds and wild animals can now be captured at high speed and with high precision as a result of improvement in phase detection autofocus.

Addition of “Flicker Reduction”
For enhancing the quality of indoor sports photography, the upgrade allows users to reduce flicker in pictures and display when shooting under fluorescent lighting and other similar light sources.

Addition of “Select Folder” and “Create Folder”
Enables the user to choose the folder in which subsequent pictures will be stored. And also enable to enter a five-character folder name to create a new folder in which to store subsequent pictures.

Enlarged and customizable indicators or information
The upgrade allows users to enlarge indicators and information in the viewfinder and/or LCD monitor. This upgrade will also enable users to customize the location of where the information is shown on the display.

============================================
X-Pro2 Firmware Ver.5.00 -due May, 2018

Enhanced Phase Detection AF
Latest updates to the AF algorithm provide the following performance enhancements
1: The low-light limit for phase detection autofocus has been improved by approximately 1.5 stops from 0.5EV to -1.0EV, raising the precision and speed of autofocus in low-light environments.
2: The range at minimum aperture has been expanded from F8 to F11. For example, even when using the XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR with the teleconverter XF2X TC WR, phase detection autofocus can now be used.
3: Major improvements have been made to the AF-C performance while operating the zoom, which provides major benefits when shooting sports and other scenarios in which the subjects moves unpredictably.
4: Finely-detailed surface textures of wild birds and wild animals can now be captured at high speed and with high precision as a result of improvement in phase detection autofocus.

Addition of “Flicker Reduction”
For enhancing the quality of indoor sports photography, the upgrade allows users to reduce flicker in pictures and the display when shooting under fluorescent lighting and other similar light sources.

Addition of “Select Folder” and “Create Folder”
Enable to choose the folder in which subsequent pictures will be stored. And also enable to enter a five-character folder name to create a new folder in which to store subsequent pictures.

Enlarged and customizable indicators or information
The upgrade allows users to enlarge indicators and information in the viewfinder and/or LCD monitor. This upgrade will also enable users to customize the location of where the information is shown on the display.

============================================
X-E3 Firmware Ver.1.20 -due April, 2018

Supports “FUJIFILM X RAW STUDIO”
After connecting a camera to a computer via USB cable, the “FUJIFILM X RAW STUDIO” enables users to convert RAW files with X-Processor Pro. Fast batch processing will also be available. The “FUJIFILM X RAW STUDIO” can be downloaded from the FUJIFILM website for free.

Support for backup/restore of camera settings via FUJIFILM X Acquire
Once connecting a camera to a computer via USB cable, the “FUJIFILM X Acquire” allows users to backup/restore camera settings to/from a file. Copying all camera settings from one camera to another is available.

Compatible with the newly developed FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ lens
The upgrade will add compatibility for the newly developed FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ lens.
1: MF ring can be used as zoom ring
2: Maintain the lens zoom position during interval shooting
3: Maintain the lens zoom position in playback mode to shorten the startup time for the next shooting

Improve radio flash controller usability
The upgrade allows users to shoot with compatible third party studio flash in high speed sync. or TTL mode via their radio controllers.

Enhanced Bluetooth connectivity via the FUJIFILM Camera Remote app.
The upgrade allows users to utilize the following functions with the latest “FUJIFILM Camera Remote” app.
1: The upgrade allows users to select multiple smartphones or tablet devices by paring the cameras.(Up to 7 devices)
2: Update the firmware** of compatible cameras that offer Bluetooth capability via smartphone or tablet devices.
3: It supports Bluetooth wireless remote control camera shutter release** for cameras that offer Bluetooth capability.

Enlarged and customizable indicators or information
The upgrade allows users to enlarge indicators and information in the viewfinder and/or LCD monitor. This upgrade will also enable users to customize the location of where the information is shown on the display.



Публикацията е редактирана (10-04-18 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-18 12:21

[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   10-04-18 12:42

Е как да не обичам Фуджи. За пореден път ми "подаряват ново тяло". :)



Публикацията е редактирана (10-04-18 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-18 12:43

Това ако е вярно - направо нова X-T2-ка ще има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   10-04-18 12:45

Абсолютно....[cool]

По горе се питаше за про2 и т2.В тубата гледах сравнение м/у двата в различните режими за следене (снимаха някакъв спринтьор),и про-то имаше 100% успеваемост,докато т2 май беше 95 по спомен.Теста не е нищо особено,но както казаха про-то не остъпва в нищо,освен че е с по малък визьор и не е защитено от влага и прах.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-18 12:48

Pro-то си е защитено от влага и прах - просто е с хибриден визьор и не е насочен към видео. Иначе е идентичен с X-T2

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   10-04-18 12:58

A X-T20 няма ли да получи такъв ъпдейт? Жалко. Ще се чака Х-Т30 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   10-04-18 13:28

Mисля, че до 10 дена ще излезе ъпдейт за X-T20, защото е анонсиран в продуктовата страница. Него чакам :))
Ето:
http://www.fujifilm.com/news/n180215_04.html


Казват, че следящият фокус е с 50% по-бърз. Между другото, с предишният ъпдейт забелязах, че камерата стана по-бърза в някои операции и си мисля, че те правят някои подобрения в бързодействието, но не ги анонсират. Принципно в софтуерната индустрия и ние го правим понякога :))

Аз си купих грип за XT-10, за 15$ дообработих дръжката с шлайф и му залепих покритие от скиорско облекло (непромокаем плат) и смея да твърдя, че захвата вече е по-удобен от на X-T2.. Много съм доволен, даже си направих държаш за viewfinder eyecup с гума от Никон и си е приказка направо :)) Този дизайн на камера чаках от много време...



Публикацията е редактирана (10-04-18 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chukov   
Дата:   10-04-18 13:49

Откак минах на Фуджи не спирам да се удивявам колко клиентски насочено е всичко, което се прави. Ъпдейтите само потвърждават този факт.

Това с канона не можех и да си го помисля дори и то в тела и обективи висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 16:44

Интересни слухове:
Fujifilm GFX 50R (Medium Format) за $2995 :)


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   11-04-18 16:47

Чудно ми е какво толкова могат да отрежат от 50S, че да свалят цената толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 16:53

И аз за същото се чудя. Разбира се, че обективите на такава система са водещ фактор, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: marves   
Дата:   11-04-18 16:56

Ето това вече са интересни безогледалки!

Впрочем, на GFX се адаптират доста обективи от "кропката" фул фрейм, които изпълват кадъра. А тилт-шифт FF обективите са идеални (без да се тилтят и шифтват).

Дано Фуджи изградят добра средноформатна система на сносни цени.

"фул фрейм" вече официално става кропка
"APS-C" кропка на кропката
"м4/3" да вграждат в телефоните

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   11-04-18 17:02

> И аз за същото се чудя. Разбира се,
> че обективите на такава система са
> водещ фактор, но все пак...

Да, не бих се учудил да продават тялото на загуба, за да увеличат продажбите на обективи, които имат по-голям марж.

> Впрочем, на GFX се адаптират доста
> обективи от "кропката" фул фрейм,
> които изпълват кадъра. А тилт-шифт
> FF обективите са идеални (без да се
> тилтят и шифтват).

Фактът, че запълват кадъра на този „средноформатен“ сензор не значи, че го запълват качествено. Много обективи днес се правят нарочно да покриват по-голям image circle, за да предоставят по-добро качество в средната част (която и дефакто бива употребявана). Поради тази причина и някои APS-C обективи стават и за FF, но все пак употребата им не е препоръчителна в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-18 17:08

Като се има предвид цената на обективите (особено новите) - може и да се заиграят пробно с евтино тяло. Наското излезе интервю с двама от менаджерите им, където изказват удивление, че дяла на ентусиастите с GFX е твърде голям :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 18:03

GFX има адаптери за Броника, Хаселблад, Мамия, Пентакс... Така, че има опции за обективи. Но при всички обстоятелства качеството ще е по-добро от 35мм. Поне така си мисля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   11-04-18 18:23

Това за качественото покриване на сензора е напълно вярно. Но за доста стилове, начело с портрета, остротата в ъглите изобщо не е важна, дори някакво по-специфично омазване в тези зони може да се ползва като ефект.
Трябва с нещо да се отговори на агресивната ценова политика на Сони. :)
Виждам по групите хора, които минават от Фуджи на Сони заради по-големия сензор при почти същата цена. Сега Фуджи като предложат среден формат за цена в същия порядък могат да намалеят такива "изневери".
Ясно че Сонито (А7 III) и едно такова средноформатно фуджи са фундаментално различни машини, защото фуджито хич няма да е за репортажи и екшън сценарии. Но за портрет, пейзаж и т.н. разсъжденията са валидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   11-04-18 19:32

Тия от Фуджи,ако наистина направят това,бая валидоли,ще се изпият.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-18 19:33

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-04-18 01:28

Абе едно питане за Х-Т3 - това новото фуджи Х-Н1 не ли нещо като Х-Т3 ама по-яко т.е. със видео и дисплей и май доста добре работещ АФ?

ПП Моето разбиране за форматите е, че средния формат на фуджито, хасито и пентакса е основно готин за по-добри полутонове и по-добри детайли. Така де пейзажи, продуктови снимки и мода. Поне от сравнения дето съм чел основно с phaseone и hasselblad фул фреймите дават по-смотана картинка дето носи по-малко на бой.

Тука не ми е ясно колко е важен 16 битовия РОУ който има в по-високия клас средни формати и на тоя 50МП сензор го няма.....както го няма на 36 и 42МП фул фрейм... Все пак предполагам разни петна, разни бандинги, дето чат на фул фрейм могат да се видят при средния формат няма да ги има....

За доста профи хора ще е супер един по-евтин среден формат. Не виждам драми да се предложи повече.

За боке фетишистите за портретите малкия среден формат май не носи полза много, да не кажем никаква или дори по-зле от фул фрейм като опции. Все пак за всеки фул фрейм има опции от поне 2-3 85/1.4, чат пат има 200/2 и дори 200/1.8 има 135/1.8. За тия страни визии т.е. "дефокус перспектива" си трябва тия по истински средни формати (т.е. хаситата и phаseone дето са по 100МП) или направо голям формат на плаки, щото така или инак обективите за подобни камери редовно са с максимална бленда 4 и дори по-малки...а визията наистина коренно се променя с големия формат т.е. ако гледате фотки на разни хора с голям формат просто изглежда различно. Това с още 10-20% по-голям сензор при липса на конкурентна оптика няма да стане.



Публикацията е редактирана (12-04-18 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-18 02:37

Х-Н1 слага началото на нова линия тела - насочени основно към видео. Има опции например да покава F или T стоповете при MK обективите. А наслeдника на X-T2 се очаква септември/октомври, като ще дойде с ново поколение матрица и процесор. По принцип Т3 се очаква да бъде по-добър от Н1 с изключение на стабилизацията в тялото.

За приложенията на средния формат съм напълно на същото мнение, без да съм го пипал... но за бокетата - не знам. Все пак е 1.7x върху ФФ. От друга страна най-светлия им обектив е 110/2, тежящ над кило, но пък като се загледаш в кадрите с него и почва да се чуди какво още му трябва на човека :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-04-18 08:33

Автора да ме извинява за спама!
X-T20 Firmware Download

P.S Аз вече съм с новия firmware.
Много по-удобно е с големите икони и големия шрифт.
Следящият фокус е осезаемо по-бърз. Пробвах с 56/1.2 и сега вече е много чевръсто да се снимат портрети, следи лицето много добре.
Когато се ползва RGB хистограмата показва преекспорнираните и недоекспонираните участъци също.
За ръчни обективи е много полезно да можеш, да си местиш зоната на виждане когато си зуумнал кадъра.

Разочарован съм от това, че не вкараха ИСО функцията на предния скрол. Не знам защо отказват да го направят...



Публикацията е редактирана (12-04-18 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-04-18 09:34

Честито на позвателите на Х-Т20. Изкушението да ъпгрейдна Х-Т10 става по-голямо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   12-04-18 13:49

Дам, аз се кефя на новия ъп,днес е пуснат,и щом колегата казва,че всичко е тип-топ,значи ще се качва...:)
Спомена се предния скрол,наистина може да се направи като фн-бутон,ама май ще се почака докато тия от фуджи го направят.

enizvk-само следящия ли е подобрен,някъде чух,че и като пуцаш на единичен,също ще бъде подобрен или по точно като на Е-3?За малко съм щракал в павилиона с 3-ката и е малко по бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-04-18 14:26

@ombre
Принципно базовия алгоритъм за видовете автофокус е един и същ. Променят се зоните, които се анализират т.е при следящ фокус има повече изчисления. Понеже автофокуса е хибриден, мисля че фуджи пъвро започва с PDAF и ако не успее да фокусира минава на контрастен анализ. Всъщност това е нещото, от което се повлиява бързодействието на автофокуса. Разбира се, че водеща роля има и конкретната имплементация на Фуджи, и изчислителната мощ на процесора.

На практика 23/1.4 литна, а 56-цата и тя стана чудна. Но това е на добра светлина, довечера ще видя как е на тъмно :)

Все пак моята преценка е относителна, затова чакам и други мнения.

П.С
Темата я превърнахме в тема за Fuji генерално, и ако автора има нещо против може да си направим друга?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-18 18:53

Хм... основната тема е потънала някъде... както и да е - честито на печелившите:

firmware updates

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-04-18 21:38

lamerko написа:

> Х-Н1 слага началото на нова линия
> тела - насочени основно към видео....

Благодаря!

> ... но за бокетата -
> не знам. Все пак е 1.7x върху ФФ. От

GFX 50s - 43.8 mm x 32.9 mm площ 1441.02
35мм - 36 mm x 24mm площ 864


Геометрично кропа е 43.8 / 36 = 1.21

Като площ кропа е 1.21 * 1.21 = 1.48 (GFX не е 3:2)

Далеко е от 1.7 [smile] затуй мисля, че основната печалба е от 1.5 площ на ниво пискел. Големината на сензора т.е. бокето.... За илюстрация разликата на АПС-Ц до 35мм е 1.5 в размера и 2.25 в площ

Тук има картинки


https://petapixel.com/assets/uploads/2016/09/olympussensorsizesfeat-800x420.jpg




https://petapixel.com/assets/uploads/2016/09/sensorsizes.jpg


PhaseOne е доста впечатляващо животно....има и 16 бита RAW и т.н. Ама това е камера дето се наема, когато ти трябва и то ако има за какво да ти трябва. Струват майка си и баща си...

Така де по-едричък сензор за нормални пари ще дойде добре....

> друга страна най-светлия им
> обектив е 110/2, тежящ над кило, но
> пък като се загледаш в кадрите с
> него и почва да се чуди какво още
> му трябва на човека :)

Като качество на снимките съмнение няма. Над кило...ок виж сигмат Арт обективите. 85, 135 и 14мм са доста над килце. А за зума 24-35/2 въобще няма да отварям приказка....



Публикацията е редактирана (12-04-18 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 01:29

Не знам какви сметки съм правил - друг път ме подсети, да не правя такива в 2:30 сутринта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: dtangelov   
Дата:   13-04-18 07:22

Когато се изчислява кроп фактора при 3/2 и 4/3 той малко се променя в полза на 4/3 матрицата (по ефективно се вписва в кръга), но въпреки това кроп фактора в случая ще е най много 1,26 - 1,3.
Но разликата не е само в бокето, не съм пробвал Фужи, но Пентакса дава дълбочина на полето, каквата липсва при FF.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 11:34

То така или иначе не съм чувал за 4/3 при ФФ и среден формат. Иначе 645Z е със същата големина - като нищо ще са с еднакви сензори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   13-04-18 11:35

Е как, нали Фуджи и Пентакс средния формат са баш 4/3.



Публикацията е редактирана (13-04-18 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 11:43

Хаха верно... е то кой да обърне внимание. Както и да е - не са по моя джоб, както и формата не ме кефи нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   13-04-18 11:46

Мен ме кефят снимките с GFX, които съм гледал. Но вече не е ясно колко е от техниката, колкото е от контингента, който снима с GFX, все пак е някаква по-висока летва и е нормално да са малко по-кадърни хората дето си купуват таква техника (макар далеч да не е задължително). Реално и с APS-C фуджитата редовно виждам УАУ кадри. :)



Публикацията е редактирана (13-04-18 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   13-04-18 12:01

И на мен не ми допада съотношението 4/3. Това е причината да не избера олимпус, а фуджи. Снимам основно хоризонтални кадри, а при тях често кропвам и до 16/9.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 21:39

DPReview с филмче за новото фуджи

https://www.dpreview.com/videos/7463416131/dpreview-tv-fujifilm-x-h1-review

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   06-05-18 22:38

Снимам вече от няколко месеца с Фуджи Х-Т2 и 16-55, а отскоро си взех и 100-400.
Впечатленията ми са прекрасни, 16-55 е идеален за туризъм и пейзажи, не съм забелязал да криви, както някой беше писал по-горе, и е адски остър даже максимално отворен. А пък друг май беше писал, че имал кофти боке. Което, разбираше се, е много смешно - какво боке може да се очаква от един широкоъгълен зуум.
Бокето на 100-400 обаче се очертава като доста приятно.

Приветствам нововъведенията при Фуджи, особено ме интересува стабилизацията в тялото, защото това е реално единственото нещо, което донякъде ми липсва, но ще се разочаровам, ако махнат Х-Транс сензора. Адски ми харесва цветопредаването и най-вече на зеления цвят. Това беше и основната причина да си остана при Фуджака, след като миналата година пробвах и сонитата.
Това нищо не означава относно Сони, които продължават много да кефят с цялостното предефиниране на фото пазара. За мен лично Фуджи е по-подходящ и ми е по-удобен като цветообработка, щото не съм профи като Бони да речем, който може да си извади нужните цветове от всякаква система. Аз не мога.

Единствено ме интересува сега някакъв много широк твърдак за Фуджиту, да речем от порядъка на 10-12 мм, ама и светъл, под 2 бленда, за малко нещо астро. Приемам препоръки в това отношение. :)

Относно фулфрейма, мисля че това е някаква условност, около която растат куп легенди и суеверия. Това в дигиталната фотография е само един размер на сензора. Размерът на сензора е важен в комплекс с размера на пикселите и доколко добре са изчислени съответните фирмени обективи точно за този сензор с тези пиксели. За мен Фуджи са водещи в това отношение, което и оправдава относително по-високата цена на обективите им, и обяснява удоволствието от получаваната визия.
Разберете, че сме на етап, когато няма основание да се счита, че един фулфрейм непременно трябва да дава по-добра визия, само заради един гол размер.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-05-18 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   06-05-18 22:57

За астро Самянг 12мм ф2 си остава най-добрият вариант. Наскоро излезе Лаоуа 9мм ф2.8, който също би бил подходящ (ако игнорираме огромното винетиране).
Противно на очакванията, 16-55 може да прави боке, естествено. А и се класифицира като стандартен зум [smile]
Изгледах клипчето на DPReview, макар и да нямам интерес към Х-Н1. Радвам се, че Крис и Джордън са запазили шегаджийския тон на клипчетата си, въпреки преминаването към друг канал.



Публикацията е редактирана (07-05-18 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   06-05-18 23:24

Светъл и широк - Самянг 12/2, а и е доста евтиничък и компактен като бонус. Но ако изчакаш малко, ще има нещо интересно от Фуджи - XF 8-16/2.8 WR Lens Roadmap. Няма стабилизация, но пък е прахо/влаго защитен, което малко ми липсва в моя 10-24 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 23:30

Аз не разбирам от Фуджи ама 16/1.4 ми звучи като широк и светъл обектив. Вероятно е обиколки пред самито оптически и вероятно няколко обиколки по-скъпо идва фуджака. На тоя Самянг единствено голямо предимство е цената.

ПП Аз много си харесвам 24/1.4 на фул фрейма. Може да снима всичко. Единствения му дефект е, че е ДСЛР обектив и тежи. Та чакам да видя нещо подобно направено от начало за Е байонет. Ако не дойде, има 2/25 Цайс макар и млако скъп



Публикацията е редактирана (06-05-18 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-05-18 00:29

Не е нужно да разбираш от фуджи, за да се досетиш, че разликата между 12 и 16 мм е доста голяма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   07-05-18 01:08

hotsnail написа:

> Аз не разбирам от Фуджи ама 16/1.4 ми
> звучи като широк и светъл обектив.
> Вероятно е обиколки пред самито
> оптически и вероятно няколко
> обиколки по-скъпо идва фуджака. На
> тоя Самянг единствено голямо
> предимство е цената.
>
> ПП Аз много си харесвам 24/1.4 на фул
> фрейма. Може да снима всичко.
> Единствения му дефект е, че е ДСЛР
> обектив и тежи. Та чакам да видя
> нещо подобно направено от начало
> за Е байонет. Ако не дойде, има 2/25
> Цайс макар и млако скъп
>

>
> Публикацията е редактирана (06-05-18
> 23:44)


16 мм на кроп си е доста, аз от Сонито свикнах с един Фойгт на 15 мм на фулфрейм, което си е 10 мм на кропка...
Ще почакаме, работата не е спешна...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   07-05-18 12:26

Относно Laowa и Samyang. Ползвах Samyang 21/1.4, 85/1.4 и други.
Преди година, като ми представяха обективите на Laowa някакво макро беше и 2 други, бях ужасен от качеството на изработка. Фокуса леко задираше, макрото се виждаше как хвърля масло. Въобще неприятни за работа и от тогава съм ги изключил, като потенциална покупка. Не съм ги притежавал и опита ми се ограничава до там.
А относно Samyang - 21 и 35 мисля, че и новите за mirrorless са с подобна конструкция, която е много калпава. Ако се понатисне фокусния пръстен малко по-силно се деформира и след 2-3 месеца работа вече имаше около 5мм луфт на фокуса, като се върти наляво беше по-осезаемо. Имах смелостта да разглобя един. Тотална щета. Фокусният пръстен не е със соленоид, а е цилиндри на които има улеи и едни супер калпваи пластмасови държачи се движат в тях. Т.е като фокусирате тези държачи се приплъзват, за да се осигури фокусирането. Много голяма е вероятността те да се износват много бързо. Корпуса е някаква алуминиева сплав и пластмаса (доста тънка). Не съм експерт, но едва ли подлежат на ремонт, защото няма кой да го юстира после. Колега от форума също мисли така.
Иначе оптически са чудни, като острота, изкривявания и рисунък.
В общи линни са ми това изводите, ако се ползват внимателно, не толкова често, и не се очаква да ви изкарат повече от макс. 5-6 години, за цената са си чудни. Предлагат добро оптическо качество.



Публикацията е редактирана (07-05-18 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   07-05-18 12:49

Ако ще взимам 12 мм, то вероятно по-скоро ще се спра на Цайса, който е по-тъмничък, на 2.8, ама като качество несъмнено е на светлинни години напред...
Някой случайно да има впечатления от този обектив? [smilie8]



[smilie7]



Публикацията е редактирана (07-05-18 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: rufani   
Дата:   07-05-18 22:26

Снимал съм на 1 секунда от ръка с много много малко забележимо размиване

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   07-05-18 23:06

> ама като качество несъмнено е на светлинни години напред...
Цайса е 2,5 пъти по-скъп. Няма да е 2,5 пъти по-добър като качество в сравнение със Самянга, който има доста добра репутация откъм оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   07-05-18 23:14

Самянга си го взех само и единствено заради астрото - не смятам, че ти трябва нещо повече оптически в това направление. Е, може и по-светло, но... на този етап толкова. За всички останали случаи си имам 10-24. Наистина ми е чудно какво толкова би изисквал за астрография?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   08-05-18 07:01

lamerko написа:

> Самянга си го взех само и
> единствено заради астрото - не
> смятам, че ти трябва нещо повече
> оптически в това направление. Е,
> може и по-светло, но... на този етап
> толкова. За всички останали случаи
> си имам 10-24. Наистина ми е чудно
> какво толкова би изисквал за
> астрография?

Ми какво - например звездичките да са наистина точки, не да изпадат в “кома” [smilie18]
А това е въпрос наистина на висококачествена оптика.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-05-18 07:37

12мм цайса е по-зле от самянга :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Ivodam   
Дата:   08-05-18 07:40

Simbon4o написа:

> 12мм цайса е по-зле от самянга :)

Стига бе, относно комата, или като цялостно качество? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-05-18 07:56

Като цяло оптически :). Можеби като контраст цайса е по-добър ама само там. А за качеството на сглобката... туит серията са злета. Един френд си купи 12 туит нов от магазина и беше с разлепени елементи вътре хлопащи насам натам. Запечатана опаковка... нов всичко точно ама тази серия не са върха на сглобките.

Относно комата :) самянг и цайс .
Единственото, което не харесвам на този самянг е 6 ламелната бленда.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 13:25

> Единственото, което не харесвам на
> този самянг е 6 ламелната бленда.

Напълно съгласен. Също фокусната скала можеше да е по-подробна и да има отбелязка за 2 или 3м.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   09-05-18 13:37

На фокусната скала не може да се разчита особено, но с повечето обективи е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   09-05-18 16:12

Аз не мога да си представя как на това хубаво тяло на Фуджи ще сложа обектив Самянг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 16:24

> На фокусната скала не може да се
> разчита особено, но с повечето
> обективи е така...

На въпросния самянг безкрайността си е безкрайност.

> Аз не мога да си представя как на
> това хубаво тяло на Фуджи ще сложа
> обектив Самянг :)

Само ти губиш от това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   09-05-18 16:57

Е аз така или иначе не ползвам толкова широки обективи. Камо ли Самянг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 17:26

Не ги подценявай. Самянг имат интересни предложения, които или са уникални за системата на фуджи (8mm f/2.8 fisheye, 12 f/2, 135 f/2) или са на доста по-ниски цени от фуджи обективите (50 f/1.2, 21 f/1.4). И в двата случая са висококачествени (за разлика от някои китайчета), а са на доста поносими цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   23-01-19 15:52

Ха сега ! За радост или ....?
Х-Н1 - 2549 лв.
Х Е3 - 1379 лв

И в двата магазина !

ХТ3 си е на същата цена .

слух 1
и слух 2
Слухове разни !



Публикацията е редактирана (23-01-19 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-19 16:08

Фуджи останаха едни от малкото, които не бълват тела през 6 месеца, сменяйки само цфрата на модела без да слагат нищо ново, а понякога връщайки дори нещо старо... Може би просто осъзнават, че до октомври няма да могат да представят нещо технически превъзходно пред H1...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   23-01-19 16:16

Интересното е ,че смъкнаха цената от раз в целия свят , даже и в България ! :))) и то само на тези модели .


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: D.S   
Дата:   23-01-19 16:39

Еми то цената на Х-H1, според мен беше леко височка. Просто беше първото Fuji набъкано с екстри за видео, хубав сензор, автофокус, абе ако ти трябва голяма безогледалка си е топ :) Х-Е3 вече е на годинки за съвременните разбирания. То фотоапарати на година по 10 вече се представят :) Нормално да го смъкнат лекинко

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: yanee   
Дата:   23-01-19 16:48

Като притежател на Фужикамера от скоро и изграждайки тяхната система за своите нужди наблюдавам по отблизо тяхното пазарно поведение. Промоционалните цени са почти постоянни. В края на юни '18 приключи промоцията на обективите. В началото на юли до края на септември направиха лятна промоция на камерите. В началото на октомври до началото на януари '19 кеш бек на обективи и тела. Естествено възползвах се. [cool] В седмицата на "черния петък" дискаунта на X-H1 бе 500 евро. През декември направиха актуализация на фърмуера на същата с някои много съществени подобрения. Не е иделна камерата, но да се работи с Фужисистемата е огромно удоволствие.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »