Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: xsakex   
Дата:   08-01-18 09:20

viklin63 написа:

> P.S. ...Мислех,че този форум е
> създаден с цел за обмен на
> информация между общуващите,но
> останах с впечатлението,че тук
> някой от Вас просто си губят
> времето и то безсмислено!

[smilie23]

Като започнем още с изискването, че само професионалисти и полупрофесионалисти (нещо като полупроводници) се зачита мнението и в следващия момент абсолютно непознаване на това, за което се говори изобщо не изглежда сериозно.

По същия начин - влизам в готварски форум и питам "Препоръчайте ми готварски нож, защото ще отварям ресторант. Само професионалисти да ми отговарят, такива, дето готвят вкъщи да не ми пишат", като в следствие на това се оказва, че не знаеш ножа от коя страна се държи.

Улавяш ли за какво говоря?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   08-01-18 09:42

В началото на изказа си бях обяснила,че не съм запозната с това което предприемам ,но тук не предоставяте възможност да съгласувате мнение ,а само констатирате колко съм далеч от Вашата истина поставяйки като приоритет Вашето ниво на компетентност.

Исках мнение и съвет от човек запознат с материята,а не просто поредния който да ме напсува индиректно както в случая ,ако сте проследили темата сте забелязали

Улавяте ли за какво пиша?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   08-01-18 10:22

Наеми студио и ако се наложи фотограф вместо да докладваш публикации на администратора. Щото ако четеш както трябва ще разбереш какво искаме да ти кажем. Написах ти в първи си пост че ти трябва параболичен рефлектор(параболичен софтбокс или бюти). После ти написах, че с крушки няма как да се снима.(поста го изтри админа) В сайта ми има статии за работа в студио. Надявам да съм бил полезен. Успех! Ти улавяш ли какво ти пишем :) Или пак ще докладваш на админа по нощите :)
Колегите напълно коректно ти казаха, че трябва да четеш и да ходиш до магазините да видиш какво предлагат там.



Публикацията е редактирана (08-01-18 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   08-01-18 10:30

Никой не Ви е докладвал ?! Написаното си е лично Ваше изказване което е било коригирано от Админа без моя намеса и спрете с упрека си спрямо мен!
Темата излишно се развива в безсмислена посока

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: KlaraSimeonova   
Дата:   08-01-18 10:39

viklin63
И аз като вас съм новичка в форума.Прави ли ти впечатление , че 5-6 човека пишат в всяка тема и са компетентни в всичко.Моят съвет е да попиташ в Динафос-предполагам,че хората ще те опътят много бързо какво ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   08-01-18 10:53

текст

Примерно тази моя статия може да Ви бъде полезна за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   08-01-18 11:17

Чудесна статия!Едно съдържателно изказване !
Адмирации Благодаря
...а относно професионалните изказвания на масовата публика тук
с много думи -празни приказки вероятно не са само мой впечатления от това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: asahi   
Дата:   08-01-18 11:22

Клара, ако не пишат тези 5-6 човека въпросът ти ще остане без отговор. Най-много някоя Виктория да се включи и да припомни, че и тя има същия проблем. А проблемът в същността си не е в писането, а в нечетенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   08-01-18 11:24

Добре,че тук си пишем за да се разбираме макар и никак май?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: SaS   
Дата:   08-01-18 12:29

viklin63,

сериозно помисли за курс.
Цената му е с пъти по-ниска от цената на оборудването, което ще трябва да закупиш. Като краен резултат ще се окаже, че ще похарчиш по-малко пари за курс + оборудване, отколкото само за оборудване без курс.

Някои от ирониите бяха написани явно, защото дори с прецизни съвети за осветлението си личеше, че няма да се справиш след това с останалите задачи. Разбира се това не дава право за лични квалификации.

Фирмата Динафос стартира и се разви точно заради масовата нужда на блогъри, магазини и много други професии да имат лично малко студио или портативно осветление за заснемане на нужните им неща.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: GenaDP   
Дата:   08-01-18 21:38

Уви, акъл на курс не се придобива... А на полуграмотен индивид със сигурност няма да донесе никаква полза.

@viklin63 - Намери някой, който може да снима, покажи му какви снимки искаш и кажи с какъв бюджет разполагаш. После накарай въпросния умеещ с/у съответния хонорар да ти избере осветление, да ти го разположи, да ти настрои камерата и да ти покаже как да си правиш снимките. Друго смислено решение на проблема ти не съществува...



Публикацията е редактирана (08-01-18 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: LupusS   
Дата:   10-01-18 16:39

Първо, само дрехи на манекен ли ще снимаш или модели? Студио ли ще правиш или искаш да си мобилна?
Има техника и цели студийни комплекти на много добри цени в Амазон и Алиекспрес ( на 1/3/4 от цените в Динафорса).
Ако искаш драсни на лично, може се обсъди нещо :)
поздрави........

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: asahi   
Дата:   10-01-18 21:06

По-евтино винаги може да се намери, но това ли е целта?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: prosperity   
Дата:   17-01-18 10:14

Аз съм в същото положение в момента и тази тема се оказа доста полезна!

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: imitev   
Дата:   17-01-18 11:56


Полезна за какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: peter_punch   
Дата:   01-03-18 05:07

Хубаво е ,че има такива ентусиасти, фирмите, които продават осветление и те трябва да изкарват пари...Снимките не ,че ще са нещо качествено, но пък ще има похарчени едни левове ...което пък е добре. Аз не разбирам, защо е пълно с подобни личности, които си мислят, че като си купят някакъв апарат и осветление и вече ще им се получат нещата, защото разполагат с " професионална" техника разбираш ли...Ами и четене трябваааа ! Ааа да и пост обработка, а това по форумите пак не става да се обясни...
Две години съм чел и сравнявал кое как работи, системи, управление, разположение, мощност, боксове и т.н., докато всичко си дойде на мястото до някаква степен...и още колко има...

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   01-03-18 08:08

Като толкова много четете и разбирате я кажете на тази непретенциозна снимка фона какъв цвят е и с какви модификатори е снимано :)

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-03/1519884407_tights.jpg




Публикацията е редактирана (01-03-18 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: horrible   
Дата:   01-03-18 15:32

Фона ти е бял, използвал си един октабокс от лявата страна на модела може и да е на 45 градуса и някакъв рефлектор в дясно... нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   01-03-18 15:35

horrible [smilie24] Поздравления!
Това не го пише в дебелите книги, нали. Учи се с опит и работа :)
Не е октабокс а бюти с пчелна пита, но резултата ще е приблизителен.
от другата страна има 28см рефлектор с пчелна пита.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: horrible   
Дата:   01-03-18 15:37

[smilie5] Ами да съм честен, ако не си снимал в студио, няма как да се ориентираш, а за да имаш по-голям стимул да учиш, хващаш една хубавелка и я поливаш със светлина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: horrible   
Дата:   01-03-18 16:40

Само не разбрах защо си ползвал бюти с пчелна пита като според мен тея крака са си за 120х30 бокс :) Лично мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   01-03-18 16:53

трябва ми голям микроконтраст иначе чорапогащника ще изглежда като черно петно



Публикацията е редактирана (01-03-18 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: ElBandido   
Дата:   02-03-18 02:17

за снимките дето питаш с един чадър и една ръчна свекавица можеш да ги правиш :) поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: мара   
Дата:   02-03-18 09:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »