Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 17:11

Здравейте,на Всички
Нуждая се от студийно осветление с което да се занесмат обекти/продукти за продажба в онлайн магазин с цел презентиране в детайлност на даден обект *в цял ръст включително.Моля за съвет в точната насока концентрирано професионално и полупрофесионално,мнение от любители в случая няма да ми е от полза.И ..моля ,ако някой предлага подходящо оборудване в продажба да изложи своята база и съвет .
Благодаря предаварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: asahi   
Дата:   07-01-18 17:30

Обект легнал, полегнал и в цял ръст:


http://galeya.bg/system/IMAGES/for_partner/big/image_3372.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 17:47

Здравейте в отговор на какво ми поставихте снимката с кибритените кутийки?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: Pavlov   
Дата:   07-01-18 18:30

Тази снимка не е отговор, а въпрос - ако можеш да го разбереш [smile] .
А иначе - ето ти концентрирано професионално и полупрофесионално осветление, може и да се закупи - http://dynaphos.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 18:47

Ако имах представа от тази техника нямаше да се интересувам от съвет и мнение за това какво бих могла да използвам и закупя като вид осветително тяло. За това питам ,ако желая да заснемам модел в цял ръст ,а не малка предметна форма какво осветително тяло би следвало да използвам за постигане на добра и ефектна снимка с ясни детайли относно цялостния вид на снимания обект с допълнителни рефлектори или друго?!

Относно приложения от Вас Онлайн Магазин има разнообразие от артикулажи които за мен са необосновани ? Неразбирам как да ги приложа и в какво ? за това ,ако някой има възможност и време за да ми отдели в разяснение на това какво точно ми е необходимо за да достигна желаното заснемане на даден обект в привидно дневна светлина ще ми бъде изключително полезно

Насочвам се към вид осветление от този тип
https://img.tttcdn.com/product/original/p/gu1/D/U/D3952EU/D3952EU-1-7eab-FT0y.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 19:17

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 19:28

ех ,ако тази работа беше обяснена ???! можеше и да Ви разбера?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 19:33

параболичен рефлектор , ако става въпрос за дрехи



Публикацията е редактирана (07-01-18 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: aab72aab   
Дата:   07-01-18 19:35

1 час "професионално" направена фото сесия, изисква примерно казано,50 учебни часа и практически такива още толкова. Вие искате в 2 реда да Ви се даде всичко това и то безплатно. Желая все пак успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 19:47

Никъде не съм споменала ,че очаквам пълно обучение от 2 реда ,а няколкократно написах желая СЪВЕТ при време и желание от такива които биха отделили от времето си за да ми бъдат полезни без очаквана замяна на платено възнаграждение !

Относно снимачния обект става въпрос за манекен *цвят матово черен в цял ръст за Бижутерия и Еротично Бельо за да акцентираме на контурните очертания на предложения като артикул за продаване предмет,но се нуждая от достатъчно добра привидно дневна светлина в затворено помещение -Ателие и нямам никаква идея какви крушки с какво точно осветление биха създали необходимия обхват за допринасянето на ефектна снимка

Благодаря предварително на отделилите от времето и опита си споделяйки го без задни мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: aab72aab   
Дата:   07-01-18 20:04

Нали това се опитвам да кажа, че със един "СЪВЕТ" си мислите, че ще постигнете "професионален" резултат за който,на "професионалиста" му е трябвало гореспоменатите часове. След като ви кажат каква техника да си купите /вкл. и тази на снимката/ ще трябва за всяко нещо "СЪВЕТ" как работи , кога се ползва. После идва и творческата част и така 50 часа....

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 20:19

Това може би е Ваше лично предположение,но в случая не бих закупила нещо което няма да ми е необходимо и да си загубя както своето време така и на някого друг в празни обяснения за това бих се запознала с инструктажа и с базата предварително ,а не след това прибързвайки.
В момента си пишем празни приказки ,а на съществените ми въпроси не се отговаря?

Въпрос -какви лампи се използват за такъв тип портретна /студийна фотография ?(кой са подходящи за постигане на максимална доближаваща се дневна светлина)
Какви видове рефлектори се поставят и в каква форма за органициране на централна заснетост?
Колко крушки се залагат в базовите модели на студийните лампи
и каква е разликата?

Ако някой може да отговори на тези въпроси и други ще мога да получа отговорите си !
Други излишни коментари не са ми необходими :)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 20:24

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   07-01-18 20:43

Крушките които се поставят в софт бокс пакетите ??

https://img01-olxbg.akamaized.net/img-olxbg/100901112_4_585x461_softboks-3-broya-razmer-50-h-70-soft


Вероятно Вие си нямате и на идея за какво точно питам
и моля да не квалифицирате личността ми в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: aab72aab   
Дата:   07-01-18 21:01

Гледайте "крушките" да са неутрална светлина. Същият комплект, като този горе го има и с LED "крушки", мисля по- добре. Гледай и това -http://strobox.com/photos/4

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 21:02

така е , нямам си понятие..... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: iliyanb   
Дата:   07-01-18 21:47

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: asahi   
Дата:   07-01-18 22:10

Предлагам на дамата да посети офиса на Dynaphos, да постави въпроса си, да отговори на допълнителните въпроси и ще получи решение, съобразено с продуктите на фирмата. Същото действие може да повтори и на други места.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 22:14

Госпожо, нямате си идея нито какво питате, нито в какво се забърквате.
Един "безплатен" съвет от мен - тези "крушки" за чеп за зеле не стават. Ако имате други въпроси - съм на разположение.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: Konstantinov   
Дата:   07-01-18 23:04

https://photo-forum.net/i/2120102
,едно момиче снима с никон д4 и софтбокс 40х30 със студийна светкавица и зелен фон,един кюнец добавя 20 различни фона по избор и дава 4 разпечатки 15х20 за 10 евро.Кюнеца работи на компютъра светкавично като автомат е.Вижда се че са сложили талпа на пода ако си по-нисък от приятелката си да не се излагаш .Снимката е до кръста,талпата не се вижда.Ако беше у нас направо отиваш да ти нащрака моделите и ще излезне без пари.



Публикацията е редактирана (07-01-18 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: quazimodo   
Дата:   07-01-18 23:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: SaS   
Дата:   08-01-18 01:54

За осветление могат да се ползват както посочените луминисцентни лампи, такива с нажежаема жичка, така и LED осветление, а също и импулсно от светкавици.
Въпрос на избор.
Има особености при различните постановки и то доста.
Настройки на фотоапарата, подходящ обектив, разположение на светлинните тела, отражатели или софт-боксове, фон.
Всичко това може да даде отражение в крайната снимка и времето за последваща обработка.
Добър подход е да се отиде на курс или в офис на доставчик.
Но първото е по-добре, защото в офиса на доставчик няма да разяснят нищо повече от техническите параметри на техниката и разположението й.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: colorphoto   
Дата:   08-01-18 04:00

Виктория,даже и да имате перфектната техника,без натрупани знания няма да се справите,пък трябва и поне малко опит в този жанр.

По въпросите Ви се разбира че даже елементарни понятия не са Ви ясни,което не е грях но първо трябва да прочетете и прегледате повече материали за този жанр,евенуално да изкарате курс и после да търсите и купувате обурудване.

Започнете от книжките на Скот Келби - идеални са за вашия случай.

Желателно цялата поредица или поне тези части,където е разгледан жанра за който питате.

После в Дайнафос и така стъпка по стъпка.

Ако започнете отзад-напред ще имате само харчове и разочарования.

Желая успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: viklin63   
Дата:   08-01-18 09:02

Благодаря на тези от Вас които все пак успяха да ме насочат в съвет по темата ще се информирам задължително за да достигна до желания резултат все пак всички се учим дори ще ми е полезно да стартирам етапно,а на тези от Вас които успяха да ме упрекнат в това,че съм некомпетентна в моментната ситуация и така "грубо" и "арогантно" да ми предлагат услугите си *(да заснемат артикулите ми ,защото виждате ли тя не разбира? пък и услугите са с пари )знайте ,че това по никакъв начин не говори добре за Вас ,че си обичате работата и сте професионалисти в насоката в която се изразявате щом дори не може да споделите знанията и успеха си в творчеството ВИ.
Работя с клиенти и знам колко е Важен и необходим преди всичко контакта с тях и крайния ефект на удовлетвореност който изразява успех с или без вечна изгода!

P.S. ...Мислех,че този форум е създаден с цел за обмен на информация между общуващите,но останах с впечатлението,че тук някой от Вас просто си губят времето и то безсмислено!

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно Осветление?!
Автор: aceontheriver   
Дата:   08-01-18 09:18

Преди година бях в същото положение. Имах задача и трябваше да снимам с техника, за която си нямах и понятие. Най-голямата грешка, която направих е че послушах съвет от приятел и налях едни пари в осветление, което впоследствие разпродадох, защото посетих един курс за напълно начинаещи и там разбрах какво ми трябва и как ще го направя. Да кажеш на някой какво осветление да си вземе е като да му кажеш каква кола да си вземе(или фотоапарат - има много модели и повечето стават за нещо). Посетете един курс за начиначещи и ще започне да ви се изяснява какво ви трябва. Има много видове осветление и много от тях биха могли да ви свършат работа просто трябва да изберете този, който ви пасва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »