Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DxO 11 - безплатна версия
Автор: localhost   
Дата:   29-09-17 16:11

Явно новата версия ще излиза скоро и 11-та е безплатна - http://www.dxo.com/us/practicalphotography

Това е за DxO OpticsPro 11 Essential версията.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: nsirakov   
Дата:   03-10-17 19:01

Raw convertor ли е това?

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: quazimodo   
Дата:   03-10-17 21:12

Аха[smile]. Моите апаратчета не са в списъка на поддържаните [smilie19][smilie19][smilie19].



Публикацията е редактирана (03-10-17 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: nyamago   
Дата:   04-10-17 01:23

nsirakov написа:

> Raw convertor ли е това?

Да - и е много добър в тая си роля. Особено в оптичните корекции е може би най-добър от познатите ми, изкарва дори от скромни обективи неподозирано качество. В редакторските функции (контрасти, градиентни филтри и четки, лекуване на дефекти, винети) е далече зад ЛР, но в оптиката я бие. Удобно е да се ползват заедно (или с ФШ вместо АКР) - всеки инструмент според силните му страни.

DxO са станали по-стиснати: имам версия 9 пак от безплатна промоция, но е варианта Elite, а сега дават само Essentials. Между разликите са набор профили за цветопредаване на популярни тела от всички марки и на някои филмови емулсии. За мен тези са полезни и ще ги запазя без да преминавам на орязаната 11-та версия. Освен ако не я купя един ден, защото DxO-то като цяло си заслужава...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: stoyanivanov   
Дата:   04-10-17 01:31

Честно казано не си струва "обновяването", ако имаш 9 Elite. Или поне така си мисля, щото моята е 10 Elite.
Хубава програма, но наистина най-добре да се ползва в комбинация с ЛР или ФШ.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: EresSs   
Дата:   04-10-17 05:08

DxO Optics PRO 11 Elite е може би един от най-способните чисти конвертори в днешно време. В комбинация с DxO Film Pack 5 и DxO View Point 3 има най-много възможности.
Жалко е, че моделите на FUJIFILM са извън поддържаните от този софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: bobyn   
Дата:   04-10-17 09:26

Не виждам 11-та да е безплатна. Иска си пари и за двата едишъна?!

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: nsirakov   
Дата:   04-10-17 09:32

бобин - от линка си даваш майл на който да ти пускат спам и ти дават код за активиране на есеншъла... пробвах програмката, не виждам някакво чудо невиждано, дето да ми замени Кепчър Уан-а или дори фотошопския конвертор... ма кат е без пари, да седи инсталирано


не знам какво точно имате в предвид с това "оптически корекции".. ако имате в предвид оптичните изкривявания... засега не съм имал проблеми с гореспоменатите ми конвертори, ма то както асахи казва - най-добрият конвертор е този, с който най-много работиш и си свикнал

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: bobyn   
Дата:   04-10-17 10:54

@nsirakov благодаря. Ще го пробвам, понеже е безплатен, но иначе за моите скромни нужди и камъка дори е достатъчен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO 11 - безплатна версия
Автор: nyamago   
Дата:   04-10-17 13:17

^^ Оптически корекции - извинявам се, че не обясних, това може да значи различни неща.

Не става дума за геометричните изкривявания - макар да ги коригира добре, DxO не е светлинни години пред познатите конвертори.

Имах предвид корекциите на несъвършенства в оптическата схема на обектива, вида стъкло, изработката, качеството на покритията и пр. - които се отразяван на крайния образ като аберации, влошен микроконтраст и острота, фин детайл и спад на качеството към периферията и ъглите.

Няма слайдери за тези работи, но в DxO явно ги разбират, защото са доста по-добре от ЛР и ФШ (АКР). Разликата е по-видима за евтини и скромни обективи (като китака на Сони 16-50 за безогледални кропки), от които DxO вади неочакван детайл и качество. В 'G' или 'ZA' обективи не личи толкова, защото... оптиката им си е по-добра и няма много за коригиране. (И всякакви други обективи на другите марки с 4-цифрени цени и нагоре).

В банални корекции като Unsharp Mask или микроконтраст, действието на DxO е по-фино и не поражда толкова артефакти при прекаляване.

Има една корекция 'Lens softness' (която я няма в ЛР), с която най-добре може да се види разликата при различни настройки на този плъзгач спрямо резултат със същия кадър, обработен в ЛР.

Друго, което харесах са доста удачните профили за цветопредаване имитиращи популярни камери от други марки: явно имат доста опит и база данни от много колористични измервания. Не съм толкова впечатлен от профилите на филмови емулсии - може би защото имам още лични спомени от снимане с такива ; )
= = = = =

Всички разлики са, разбира се, много малки, не за всеки са лесно забележими, а са и потенциално въображаеми. Затова си работете с любимия конвертор (всички съвременни такива могат всичко) и не се занимавайте с ненужно експериментиране само защото нещо е безплатно [smilie6]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »