Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   14-09-17 12:23

Здравейте,
Решил съм да си сменя апарата и се чудя между тези два модела. На външен вид повече ми допада панасоника и ми е по-удобен за държане. Притеснява ме липсата на evf при канона. Знам, че де продава допълнително, но не ме кефи тази идея честно казано. Все още се колебая и затова се обръщам за съвет тук. Снимам любителски и определено не ми се занимава със сваляеми обективи и тн. 90% от снимките са ми на auto режим. Определено искам опция за по-дълъг зуум. Ако има някой друг подобен модел също съм отворен за предложения. Гледах и fz2000, но не ми се оправдава тази цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-09-17 15:07

Явно бюджетът ти е ограничен, така че FZ1000 и G3X са наистина двете възможни опции с 1-инчов сензор. Препоръчвам ти FZ1000 - и то не само защото аз съм направил този избор преди близо две години, а и защото предложението на Панасоник е:
- с по-добра ергономия;
- с чувствително по-бърз автофокус;
- с 5-осна оптична стабилизация (при Канон е 2-осна);
- с вграден визьор - при това доста добър;
- с поне двойно повече к/с в серия и по-голям буфер;
- с по-големи видео възможности;
- с по-дълъг живот на батерията;

G3X има други предимства:
- по-дълъг (макар и по-тъмен) обектив;
- вграден неутрален филтър;
- тъч скрийн (за мен лично това не е предимство, но все пак...);
- някаква степен на защита от прах и вода;
- изход за слушалки;

Аз смятам, че предимствата на FZ1000 наклоняват везните в негова полза. Снимам доста с него и не съм имал никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   14-09-17 16:09

Гледах едни филтри на Hoya комплект. Поляризиращ, Неутрален и UV. Имам същия комплект на FZ18ката ми и съм доволен, защото реално са си един вид протекция на лещата. Само не обърнах внимание за FZ1000 дали като се навие филтър, може да се затвори капачката след това. Относно тъч скрийна, даже за мен е плюс, че липсва. Слушалки надали някога ще ползвам докато снимам видео, снимам аматьорски неща основно за спомен. Май наистина ще остана на варианта FZ1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: nyamago   
Дата:   14-09-17 18:37

^ Особено щом вече познаваш семeйство FZ (аз съм минал през тях преди години и с охота бих се върнал, дори само заради Лайка-та - безупречна оптика).

Сега, гледам, предлагат FZ2500 - с малко по-дълъг обектив и вграден ND филтър, но не знам дали тези екстри заслужават доста по-високата цена [smilie11] (За мен не я заслужават, нито дори тъч-скрийна, който не ти трябва или незначително по-бързата бърст серия)...

И аз бих подкрепил FZ1000 [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: StraightEse   
Дата:   14-09-17 20:58

Бягай далеч от g3x. Това беше най-смотания апарат, който съм ползвал. Fz1000 е в пъти по-добър, яд ме е че си продадох моя, за да взема канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-17 23:52

аз наскоро се загледах по дългите зумове и
имах дилема между фз 1000, никон р900 или фз 82. Спрях се на 82, заради по-добрата цена, 4к, тъчскрийна и удобното меню с което съм свикнал от gx80. Ползвам го за супер бинокъл и изключително за видео :) Има два недостатъка - липса на вход за микрофон и екран който не се мърда наникъде. Но за парите си е едно малко шпионско бижу :) За снимки особено не става с тоя сензор 2/3, но да снимаш номера на кола която е на 2-3 километра няма въобще проблем ))

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: colorphoto   
Дата:   15-09-17 01:14

UV-то само ще ти прави проблеми с рефлекси,затъмняване и АФ а и на цифрова камера УВ не е необходим въобще.

Челната леща я пази със сенника.

Поляризиращ и неутрален филтър все някога могат наистина да ти потрябватно но УВ никога освен ако снимаш на филм с филмова камера.



Публикацията е редактирана (15-09-17 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   17-09-17 09:05

Насочих се към fz1000 след вашите мнения. Тези дни ще потърся за най-добра цена и действам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   20-09-17 09:49

От вчера съм собственик на FZ1000. На първо четене съм много доволен от апарата. На този етап мисля да не бързам с покупката на филтри, по-скоро ще търся оферти. Мисля да намеря и някакви варианти на по-евтини допълнителни батерии + USB зарядно, защото определено не винаги има AC220V, но винаги има powerbank :) Много благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-09-17 02:50

Честито! [smile]
В българските магазини най-добрият заместител на оригиналната батерия е ТОЗИ . В интернет има и доста по-изгодни предложения - например ТОВА .
На USB зарядно не съм попадал, но едва ли ще намериш, защото батерията е 7.2V, а USB-то подава 5V.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: lamerko   
Дата:   24-09-17 03:17

Интересно - според информацията за зарядното от обявата, която си дал излиза, че изходящия ток е 4.2V/600mA. Имам много подобно, почти същото зарядно на Патона за Фуджи, със същите сменяеми слотове за различни батерии - при него изходящия ток е 8.4V/300mA, но в същото време има и за USB 5V/1000mA водящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   25-09-17 00:50

Има си схеми за повишаване на тока. Поръчах вече батерии с usb зарядно. Ще ги видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: mmjm   
Дата:   25-09-17 18:59

1000 мА не ти ли стигат? По скоро ще ти трябва схема за повишаване на напрежението, вероятно това и имаш предвид [beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   26-09-17 15:11

Така де... :) Напрежението имах предвид.
Между другото много ми харесва fz1000, препоръчвам на всеки, който има подобни изисквания на моите. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-09-17 15:45

Аз имам рх100 iv и планувам рх10 iv. След дълго ползване на ДСЛР-и ще минавам малко на видео. А за фото рх100 е чудесна камера и се побира в джоб. Картинката е като ДСЛР от преди 6-7г например като Канон 40д или Никон д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-09-17 04:54

Повишаването на напрежението (волтажа) чрез електронни схеми води до понижаване силата (ампеража) на тока. Това може да доведе до проблеми при зареждането на батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   16-11-17 00:09

Батериите пристигнаха с usb зарядното. Работят 6оректно и се зареждат добре. Доволен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: asahi   
Дата:   16-11-17 10:48

"Автор: chrisnoch
Дата: 27-09-17 04:54

Повишаването на напрежението (волтажа) чрез електронни схеми води до понижаване силата (ампеража) на тока."
Това е така при константна мощност на енергоизточника. Има пауътбанки, които позволяват да се черпи ток 2-3 ампера, а това хич не е малко.

"Това може да доведе до проблеми при зареждането на батериите."
По-скоро проблемът е за по-бързо разреждащите се батрии на източника, т.е. пауърбанката.

При днешните високи цени на хубавите пауърбанки и ниската цена на заместващите батерии на камерите при нужда е по-добре да се инвестира във втора и трета батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   16-11-17 11:05

В моят случай USB зарядното за батериите ще се ползва по-скоро в автомобил, отколкото през пауър банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-17 12:04

Така или иначе силата на тока при зареждане на тези батерии е малка - за Фуджи, както споменах е 8.4V/300mA, докато при панасоника е 4.2V/600mA, което общо взето е същото. При 5V/1000mA през USB съвсем спокойно нещата си идват на мястото, а всяка пауър банка ще предостави поне толкова. Сега през стандартен USB 2.0 изход на компютър, който по спецификация е 500mA ще дойдат малко, но пък по-новите стандарти предоставят достатъчно сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: Crocodile   
Дата:   04-12-17 20:27

madsnake , ETO ти едно полезно видео как да си решиш веднъж за винаги проблема с батериите , под видеото има линкове към компонентите . Лично аз скоро ще ги поръчвам , успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: Crocodile   
Дата:   04-12-17 20:30

Лично аз имах проблем с един FZ1000 купен втора ръка тук от форума , повече апарати без поне остатъчна гаранция не купувам . Оказа се хлабава връзка между платките но ми коства доста нерви ! Страхотен апарат е обаче , купи му един хубав външен микрофон и си готов !

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: madsnake   
Дата:   05-12-17 09:37

О, аз проблеми с батериите реално нямам. Купих допълнителни за да се презастраховам за дълги екскурзии. Затова и взех USB зарядно, за да мога да зареждам в колата. Не правя time lapse по половин ден, за да ми е нужен такъв сетъп. Реално ако ми се наложи ще го правя с GoPro-то. Там директно си връзвам power bank-a към USB-то и да си снима :) Микрофон съм се замислил да му сложа, но на този етап няма да бързам, защото много клипове с него не снимам. Наблягам на снимките. Радвам се, че си си решил проблемите с твоят апарат, следих я темата. Беше доста тъпо от страна на колегата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   05-12-17 11:11

Да реакцията на купувача беше много странна отвори теми с заплахи и прочие, а реално продавача е един от най-точните тук, дано да няма такива купувачи сеещи заплахи, добре че админа изтри темата иначе можеше и да го съдят.
Пълна трагедия тия селяни напълниха форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Fz1000 или canon g3x
Автор: Crocodile   
Дата:   05-12-17 13:18

Конфингий , ти ненормален ли си или какво ? Продадоха ми апарат с дефект за който се е знаело , имаше и подвеждаща информация и след това продавача се покри , това ли оправдаваш ? Не разбирам хора като теб , прости хорица радващи се на чуждите неволи !

От теб не бих купил нищо никога , ти се дребно злобно човече и се радвам че не те познавам че хич не ги обичам хорица като теб ! ! !
Ако нещо имаш към мен ми пиши на лично и ще се разберем , ако ли не , моля не ми коментирай постовете и не ме дразни излишно !



Публикацията е редактирана (05-12-17 13:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »