Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: cTpaHHo   
Дата:   05-08-17 13:52

Реално темата не е за точки и гласуване, та надявалите се на злободневие могат да се изнизват [thankyou]

Тук таме продължавам да посещавам фотофорума ни, не съм качвал скоро, но пък ме вълнува. И най-вече идвайки, разглеждайки снимките, всъщност се самонаблюдавам. Чрез вас и кадрите ви, научавам себе си. Както и в йогата, която преподавам, чрез преподаването си, всъщност уча себе си.

И какво наблюдавам.

Има дни, в които искам да видя красиви или смислени неща (знаете, че понятията са силно субективни) и реално ги търся, намирам, гласувам тихомълком, позарадвам се и напускам.

Има дни, в които влизам без идея какво искам да видя, и виждам клишета, голотии, момичета които си дърпат косата в неестествени за нежните им вратлета пози, а покрай тези кадри виждам и гореспоменатата субективна красота в други кадри. Гласувам тихомълком, помрънквам си наум относно гласуването на болшинството което продължава да се радва на клишета и напускам.

Има дни, в които влизам, почти без идея, ама още от началото, от първата страница, ме хващат за гушата клишетата и ми идва да ги отворя, всяко едно, и да критикувам, критикувам, критикувам.
Гледам снимка на убава мома, чисто гола, яхнал я стол, я велосипед, а ума ми, цитат от Ъпсурт "..кажете ми честно, поне ебахте ли я тая" [smilie8] [smilie11]
Гледам кадър на друга убава мома, дърпа си косата, а в ума ми - "..що става тука, проверява я дали не й пада косата ли?.." [smilie10] [smilie2]
Гледам кадър на добър, смислен автор, тоя път леко поизложил се, и си мисля "Че аз напоследък в инстаграм по-добри снимки виждам".

И тъй. Току да понеча да си напиша мислите и се възпирам, така защото, какъв е смисъла да придам негативни емоции на някой, зарадвал се да качи нещо си, харесал си идеята, произведението, олицетворението на собствения му Ум.

Защо да Му/Й развалям рахатлъка, спокойствието, усмивката, рейтинга.

Но понякога не мога да се спра и си изливам мнението. Уви.

За да не остане без въпрос темата - и вие ли сте така? И вие ли понякога имате различни дни във фотофорум - дни на красота и спокойствие или пък дни на критика и емоционална нагласа за съд.

А успявате ли да се възпирате ако ви се критикува?
Трябва ли да критикуваме от трона си на "разбирачи"?



С усмивки и пожелания за спокоен ден и никакви лоши мисли.

[beer] [smilie3] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: nyamago   
Дата:   05-08-17 17:47

> "...Трябва ли да критикуваме от трона си на "разбирачи"?.."

Не би било зле.

Конструктивната, добронамерена критика цели да помогне на автора, а не да го унижи и злепостави. Как може да помогне някой, ако не разбира кое е грешно и как би станало правилно? "Разбирач" непонятно защо носи негативен смисъл, докато аз високо ценя хората, които разбират от нещо и уважавам мнението им.

Друг е въпросът, че разбиращият не седи на 'трон' и ако се чувства по-високо от останалите, това донякъде обезценява познанията му. Но възпитано и тактично поправяне на автора може да се третира като "хейт" (хубава българска дума ; ) само от някой с комплекси и недостоен за помощ.

Всеки разбира от нещо: един от снимки, друг от пчеларство, трети от плетене на чорапи. Защо не се уважаваме като разбирачи, а се обиждаме с (и от- ) тая дума? [smilie11]
* * *

И с извинение за отклонението, по главната тема: лично не забелязвам вариации нито в съдържанието на сайта, нито в собствените ми реакции от срещите с него. Каквото очаквам да намеря тук - това и намирам; изненадите са много редки и не са драматични. Може би съм си изградил по-точни очаквания? [smilie8]

[beer]



Публикацията е редактирана (05-08-17 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: тьма   
Дата:   05-08-17 20:08

Чета и се чудя - защо толкова години се правя на разбирач и ще мога ли да се възпра...


Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: quazimodo   
Дата:   06-08-17 06:29

тьма написа:

> Чета и се чудя - защо толкова
> години се правя на разбирач и ще
> мога ли да се възпра...
>

Ти не[smilie18][beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: Elvira   
Дата:   07-08-17 17:08

Тук поне аз не съм видяла някой да дава реално конструктивно мнение, в общи линии коментарите са знаци или харесвам/не харесвам. а дори да даде мнение, изобщо не става ни дискусия, ни го обосновава

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: CTouHoB   
Дата:   07-08-17 17:31

Аз също никога не съм бил подложен на критика било то градивна или не, каквато със сигурност очаквам. Очакванията са ми като кача снимка за гласуване да получа съвет, критика и т.н., а в най-добрият случай получавам "харесва ми"?! А тези /разбирачите/ който са я видели и не са я харесали, предпочитам да ми напишат кое не им е харесало за да се коригирам като любител фотограф. И в крайна сметка качването и оценяването на снимките във форума се обезсмисля, освен ако някой не си брои "лайковете", ама то това и във Фейсбук може да си го прави. [beer] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: sayman   
Дата:   07-08-17 17:38

Преди се опитвах да давам мнение и то с аргументи, но Българите сме много докачливи всезнайковци и акъл не ни трябва.
Въпреки добрия тон в повечето случаи автора скача като да си му забил шамар пред гаджето.

Последно се опитах да осветля една съфорумка, че HDR творението и изглежда неестествено и че трябва да го направи така и така ... ей богу това моме като скочи и започна да ми пише едно и също и под снимката си и на лични ... ужас!?!?

Та да даваш критика насочена към български автор трябва да си доста дебелокож непокист за да поемеш всичката помия, която ще ти се излее и въпреки това да продължиш да се опитваш да помагаш [smilie7]



Публикацията е редактирана (07-08-17 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: мара   
Дата:   07-08-17 17:55

и аз си имам дни :) най- често - празни. кат мина оттук, все повече ми става ясно, че просто нямам кво да правя и се лигавя...
хм...да помагам, чак па да помагам...казвам си мнението, аз не съм фотограф. и когато качвам нещо, пак така - вече изобщо не ми се занимава. все пак се надявам, че има хора, дето не им минава меракът и правят разни интересни неща...ама не са много хич. повечето са открили неква печеливша формула и карат по инерция. ми скучно е.
дискусии няма, разбиране - няма, темите са едни и същи, на тва отгоре се вихри и цензура, самоцензура и всякакви ограничителни режими...всеки може да си трие коментари, да не ги допуска, да управлява потока от думи...не ми е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: MarinY   
Дата:   07-08-17 18:34

Не дай си боже, да направиш забележка или съвет. Веднага скачат "защитници", за да не се обиди авторът. Направихте безсмислени всички конструктивни разговори.
При десетките източени на ден карти, кой и каква критика да дава?!
Ако много искате, конкретна, харесайте си автор, помолете го за определен кадър да направи разбор. Никой няма да откаже.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дни, настроение, гласуване и коментари
Автор: Elvira   
Дата:   07-08-17 19:50

Не говорим за анализ, след като има време да отвори снимката и да гласува, не вярвам да пречи да каже и нещо повече :-) Или ако не го кефи или си представя нещо друго, да сподели. Ма с добър и възпитан тон :-D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »