Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Amazon.it - празен пакет.
Автор: Ivan_A   
Дата:   05-11-16 16:42

Яд ме е, затова споделям - може и с друг да се е случило ...

Преди десетина дни приятел от ФФорум помоли да му купя бърза карта 256GB от Amazon.it - близо 600 лв.
Поръчах, получих необходимите писма, зачакахме.
Днес, в пощенската ми кутия - плик от Amazon.it.
Още с изваждането - подозрително лек и никакъв релеф при опипване, а пликът е неповреден/не личи отваряне.
Обадих се на приятеля - не повярва, че може да има проблем. Пристигна, взе плика - и той се притесни.
Заснехме отварянето - празен плик. Нищо вътре!
Писах до Amazon.it с обяснение и прикачени снимки - получих автоматично съобщение, че до два работни дни ще отговорят.
Приятелят ми плати сумата, ама е гадно. [smilie2]

Докато минат тези два дни (работни) - някой да е изпадал в такова положение?


Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-16 16:46

От Амазон или от търговец продаващ през Амазон?

Щото в немския зачестиха някакви мошеници. Предлагат супер ниски цени с уговорката някак да им звънннеш да се разберете .....

Иначе за съжаление стават и грешки. Дано всичко се оправи

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Ivan_A   
Дата:   05-11-16 16:56

" Komputerbay professionale 3600x 2.0 Card 256GB CFast (fino a 540 MB / s in lettura e fino a 475 MB / s)
Condizione: Nuovo
Venduto da KOMPBAY
Gestito da Logistica di Amazon" - явно от търговец, продаващ през Амазон.

Това дали е от значение, след като цялата кореспонденция е с Амазон?


Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: mmjm   
Дата:   05-11-16 17:18

Имах проблем с търговец от немския, въобще не получих поръчката си, от амазон ме водиха стъпка по стъпка в леко тромава, но все пак разбираема процедура и накрая си получих парите от амазон, търговецът изчезна още в началото. Неприятно, но се сдобих с „още една обица на ухото“. Дано при теб е грешка и всичко приключи с получаване на картата без други проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 17:50

Как ще е грешка при запечатан празен плик!

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: mmjm   
Дата:   05-11-16 18:39

Лесно, разсеян съм, взимам картата, слагам я на масата, запечатвам плика и го предавам на куриера, може да забележа, че съм забравил картата, може и да не забележа. Ако е така, всичко се поправя с едно, две писма, в другия случай се обръщаш към амазон и с малко повече нерви, всичко пак си идва на мястото.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: veselinhristov   
Дата:   05-11-16 18:46

Имах следния проблем преди време - фотографска чанта /готена, кожена/.
Не дойде. Писах на co.uk амазона - веднага ми пратиха нова пратка, която получих.
След време гузна леля от пощата вика - ми то ние тука сме забутали пратката.
Та така, сега имам две чанти. Хората коректни - на доверие, че не съм я получил, пратиха втора. Това от uk-ския амазон, не съм имал проблеми до сега. Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Murnau   
Дата:   05-11-16 18:58

Venduto da KOMPBAY

Принципно това не е амазон, все едно купуваш от ибей...
Но ще ти помогнат със сигурност, от Амазон.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: philip   
Дата:   05-11-16 19:45

Вместо 32GB бърза маркова CF карта, получих от тях 8GB ретро карта. Пратих им възражение, подкрепено със снимки и върнаха парите.

Действай и успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: pdimitrov   
Дата:   05-11-16 19:54

Щом пратката се изпраща от Амазон, те се заемат с разрешаването на проблема и защитават купувача. Не би трябвало да имаш проблеми, но ще загубиш малко време.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: aldygreen   
Дата:   05-11-16 19:57

Murnau написа:

> Принципно това не е амазон, все
> едно купуваш от ибей...

В Ebay имаш гаранция за възстановяване на сумата, дори продавачът да е измамник. Стига кореспонденцията да минава през вътрешната поща на Ebay.
Наскоро имах такъв (единствен до момента) случай, когато заявената и платена стока не пристигна, а продавачът се правеше на утрепан и ми отговаряше стереотипно глупости. Търпеливо си проведох необходимата кореспонденция от три писма и след това го предадох на Ebay властите.
Получих си парите до стотинка.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Murnau   
Дата:   05-11-16 20:58

имах предвид, че не продава АМАЗОН като единствен продавач

айде малко мислене а

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: gchokov   
Дата:   05-11-16 21:52

Няма да имаш проблем. Ще е малко неприятно чакането обаче. Аз имам 7-8 пратки на седмица от амазон (не питайте :( ), до сега проблеми не съм имал..

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-16 23:11

Много добре сте направили че сте снимали, вероятно всичко ще се размине с малко чакане и изхабените нерви. Продавача който си посочил си изглежда супер нормален, а и амазон няма да оставят нещата така.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-16 23:36

По принцип имаш защита - най-вероятно ще ти върнат парите, но не е приятно преживяване. Ако търговеца е некоректен, явно няма да си единственият, който е изгърмял и процедурата ще е по-бърза. Аз сега имам подобна процедура, но през Ибей. Поръчах си батерийка за телефона - евтиника, около 3-4 паунда, но не дойде... реших да го питам чиляка дали въобще е пуснал нещо и гледам, че през последния месец и събрал 1100 негативи, всичките от които с коментар, че не са получили нищо. Ясно - и аз пуснах кейс, просто ей-така, не че съм за 3-4 паунда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-11-16 02:53

Миналата седмица получих соларна лампа за входната врата, поръчана от търговец в амазон. Оказа се неработеща, задействах процедура по връщане с кратко описание, че не е работила въобще. От амазон ми изпратиха съобщение, че когато получат стоката ще ми върнат парите, а аз самия избрах опция парите да останат в акаунта ми в амазон като кредит (все пак няма да ми е последната поръчка от амазон), а не да бъдат върнати в картата, а още на другия ден преди дори да съм върнал лампата ме уведомиха, че предварително ми връщат парите. Търговеца още не е увдомен явно, че съм върнал стоката като неработеща, защото вече трето съобщение получавам от него, за да ме пита доволен ли съм и ме подканя за ревю на самия продукт. Идеята ми е, че човек не трябва да се притеснява, при покупките от Амазон и търговците работещи под тяхната шапка и опека човек получава сигурност и клиента винаги е прав, а подобни грешки са предвидени в очакваните разходи и не представляват никакъв проблем за компанията и отстраняването им.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-11-16 09:07

Благодаря за мненията!
Действат успокоително - и за мен, и за колегата! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: burningice   
Дата:   06-11-16 09:39

Напоследък се появиха доста мошеници, особено в ebay.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   06-11-16 10:19

На мен пък не ми пристигна пратка с ND филтър за 300лв. от немския аназон, писах им и веднага ми изпратиха друг без да питат нищо, така че не вярвам и при теб да има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: imitev   
Дата:   06-11-16 10:39

Повечето от тези пратки са застраховани. Не ги мислете търговците...

Все пак работата им е да продават и печелят. Никой няма да тръгне да се набутва в търговията...

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: vkk1   
Дата:   06-11-16 10:57

Никой няма да тръгне да се набутва в търговията...

Дори си нямаш идея колко НЕ си прав!
Това правило важи за България, ако продаваш в Европа се набутваш и то много често, там правилото е клиентът да е доволен.
Именно по тази причина аз успешни български фирми в Европа много не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: sirkhann   
Дата:   06-11-16 11:05

Ако получиш два пъти пратка, я връщаш обратно.

Аз имах подобен случай - изгуби ми се пратка с доста неща вътре. Писах на следващия ден, след крайната дата. Изпратиха ми всичко повторно, на няколко пъти (по-малки опаковки). След още един месец се появи оригиналната пратка - обадиха ми се от пощата, че са получили кашон за мен, при който има разминаване в грамажа - нещо беше изпаднало. Видимо, нямаше следи от отваряне на кашона, но не беше стандартна кутия, а някакъв си техен стандарт и нещата се подаваха от процепите.

Реално, пратка над 40 евро се води колет. Трябва да се поръчва с по-скъпата доставка (експрес). Взимат ти 5 евро отгоре, но вече имаш тракинг и всичко. Аз предпочитам да си взимам подобни пратки от пощенската станция директно- първо, че няма да се уговарям с куриерите кога и как съм на адрес, второ - ако има проблем, можеш да откажеш пратката и тя се връща обратно без разходи. Иначе - плащаш обратно за тракинг и застраховка, а те ти възстановяват по-малка сума.

Ако пишеш на английски, те препраща към Индийския съпорт. Там не четат какво пишеш, директно ти изпращат нова пратка. Но друг път - ако пратката не дрънчи, я отказваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Тед   
Дата:   06-11-16 11:29

На Амазон хубавото е, че купувачът винаги има предимство и парите все още не са при продавача.
При рекламация - директно ще пратят нова карта.

При Амазон, ако си търговец / изряден / и има магарета купувачи - гориш.
Но там е пазара и всичко се продава-купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: imitev   
Дата:   06-11-16 18:50

Vkk - много буквално ми четеш поста...

Написаното отговаря и защо БГтата не продават успешно в амазон, а стоят на дребнавия бг пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Amazon.it - празен пакет.
Автор: Ivan_A   
Дата:   09-11-16 22:54

Да споделя за развитието - сравнително лесно и бързо, на третия работен ден, след кратко "отфутболване"/кореспонденция между мен, търговеца и Amazon.it, получих съобщение, че сумата ми е възстановена.
Били необходими 5-7 дни, за да я видя в сметката.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »