Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 17:46

Здравейте,
знам че има доста теми за въпросния обектив във форума.
Изчетох всичко, но все пак имам нужда от съвет.

Насочила съм се към Тамрон 17-50 без стабилизация.
Вариантите за покупка са:

1. втора ръка
2 на почти същата цена от ибей, но нов
3 на последно място нов от бг магазин

Притесненията ми са относно така коментирания проблем с фронт-бек фокуса.
От БГ във всички случаи ще бъде тестван, но от чужбина няма как.
Има ли някой от вас, който да е пазарувал извън страната? Все си мисля, че за чужденците върви по-качествената стока, и възможността да имам късмет с читава бройка е по-голяма.

Може ли да се каже, че проблема с фокуса е отстранен в последните години, или пък ,че по-скоро се наблюдава при модели на Канон.
Не че е много скъп, но все пак не ми се хвърлят пари на вятъра, а дилемата е голяма [smile]

Ще се ползва на Nikon D5500, следователно ще е модела с мотор.

Ще съм благодарна на всяко мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-11-16 18:01

Проблема с фронт/бек фокуса не е проблем на Тамрон с който да се справят, а на съвместимостта между тяло и обектив. Подобен проблем се наблюдава с обективи и от марката Никон (Никкор), за това по-високия клас тела имат микро настройка на фокуса! В твоя случай най-добрата опция ти е покупка от БГ магазин, където ще можеш конкретно да тестваш фокуса на определената бройка! Плюс това имаш и сервиз на Тамрон, който могат да ти калиблират системата (мисля, че безплатно) и отгоре на това ще получиш 5-годишна БГ гаранция на самия обектив! Купувал съм няколко такива Тамрона, все втора ръка, от Англия и Германия, в това число и стабилизираната еерсия. Проблем съм имал само с един и той не беше във гокуса, а в това, че преекспонираше кадрите по някаква причина,т.е. меренето нещо не сработваше добре, докато го продадох и такъв проблем нямаше при новия сибственик, явно пак конкретно с моето тяло нещо не се разбраха. Ако беше с моторно тяло щях да ти кажа, че най-добрата версия на която съм попадал на този обектив е най-старата и безмоторна такава, made in Japan и такава да търсиш на старо, но за жалост в твоя случай няма да стане ако държиш на АФ, а и не се продава нова по магазините. Успех все пак! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 18:11

Благодаря за отговора!
Поне, ако реша да е от чужбина поне ще имам
шанс да го продам на някого, на когото да пасне на тялото му.
Пак е нещо :)
Ще помъдрувам още малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 18:15

Толкова ли няма други светли и на същата цена, дори по=евтини обективи???

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 19:23

От това, което изчетох, за друг освен Сигма 17-50 не се сещам, който да е
f2.8 по цялата дължина и от този клас.
Вариото е задължително, твърдака го разкарах, не е за мен.
А и който си е напаснал бройката е много доволен, за това се насочих към Тамрона.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 20:51

Tokina 16-50/2.8, там може да се намери истината...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: leo34   
Дата:   03-11-16 20:53

Имах я сигмата, ползвах я няколко години. Беше остър като бръснач. Не виждах разлика с канонската алтернатива (17-55). Миналата година си взех тамрон (без стабилизация). Бървата бройка се държеше ужасно на моето тяло (40D), втория екземпляр се справи доста добре. Сега снимам с тамрона, но сигмата беше по-добра като цяло (острота, цветове, бързина/точност на фокуса). Трябва с някой разбиращ да се консултираш предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: vkk1   
Дата:   03-11-16 20:58

Има ли някой от вас, който да е пазарувал извън страната? Все си мисля, че за чужденците върви по-качествената стока

Всички обективи които имам, или съм имал, с изключение на един - са купувани от чужбина.
В никакъв случай не мога да кажа, че качеството е различно [smile]
Просто цената е различна и според мен си струва занимавката.
Последно си купих японски никкор 85 1.8д за 400лв от Белгия, като най-евтиния тук в базара е 650лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 20:58

Ще работи ли автофокуса на Токина 16-50 с D5500? Има ли мотор?



Публикацията е редактирана (03-11-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 21:14

Ох, забравих, че май няма да стане Токината заради мотора. Всеки път пропускам ниския клас на Никон.
Въпреки че съм си забранил лично да се обаждам за тия Тамрони 17-50 с или без стабилизация, особено за Никон, кратко ще се изкажа с 1 дума- НИКОГА!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: ivjordan   
Дата:   03-11-16 21:58

Преди седмица ми пристигна същия обектив от Германия. Няма никакви проблеми на Д90. Цената е малко по-ниска от средната за втора ръка тук.
Просто не виждам смисъл да се купува от БГ на цените тук. Дори да ти се наложи да го върнеш до Германия за твоя сметка (за ремонт или замяна), пак ще си горе-долу на ценовото ниво на базара.
Направо почвай да дебнеш немския пазар за някоя читава промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 22:01

От ebay ли го взе?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: ivjordan   
Дата:   03-11-16 22:05

От Амазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 22:13

Слагането на тамрона на Д90 е като закупуването на букет от 101 рози за 101 годишна дама. Слагането на Д5500 е откъсване на жълто глухарче от двора на ТЕЦ за да се даде на 19 годишна мома...
Не мога да разбера как може да се предлагат още такива обективи...
Sigma 18-50/2.8 OS e най-подходящият обектив в случая.
При условие, че за Тамроните трябва специално да се консултира, да тества, да настройва допълнително, да мисли дали не бърка, да се чуди дали "консултантът" в магазина не му е криво днес, дали е удачно да се закупи подобен обектив???



Публикацията е редактирана (03-11-16 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: ivjordan   
Дата:   03-11-16 22:15

Тази метафора беше твърде сложна...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 22:18

Никога Тамрон 17-50/2.8 в която и да е версия! За нито едно тяло, освен старите Д90 и Д200 и подобните, там няма да даде грешки много ясно! Не е сложно...Рискът, компромисът с най-новите тела е доста.



Публикацията е редактирана (03-11-16 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: ivjordan   
Дата:   03-11-16 22:30

Е, не знам. Нямам по-ново тяло, на което да пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-11-16 22:38

А беше обещал да не се обаждаш [smilie3]
Само в тая тема поне три пъти го посъветва да не го взима, малко се престараваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 22:56

PhotoBo, само с теб сме се договорили и само ти помниш...[smilie2]
Мога още 10 пъти да се отрека от така наречения "обектив"...и в двете му версии. И за Канон и за Никон.
Бях казал, че няма да обяснявам защо не трябва да се взима.

Отговори на това съобщение
 Re: Taгурност има някаква логикаmton 17-50 СЪВЕТ
Автор: criminal-smile   
Дата:   03-11-16 23:02

Хубаво е да кажеш защо.
Със сигурност има някаква логика и ще е полезна на други във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-16 23:07

Доста трябва да се изпише. Сложно е. Думата "Никога" показва защо. Нещо като не е хубаво или иска доизкусуряване, а е готов продукт значи не става за нищо. Още повече втора ръка. Проблемите са прекалено много. Ако беше тялото Д7100/7200 може би да стане нещо. Обектив се купува, слага се на тялото и сработва всичко- фокус, точност, острота, картинка и др. Излишно е всичко останало.
Тамрон имат САМО твърди, с фиксирани мм обективи, които стават и са добри като резултати и за кроп- 35мм, 45мм,60mm макро 90мм макрота, 180мм макро. За ФФ имат някои добри-24-70 VC, 70-200/2.8VC, 85 VC, 150-600 и толкова. Всичко останало е шлака рядка и луди компромиси.



Публикацията е редактирана (03-11-16 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: colorphoto   
Дата:   04-11-16 00:03

Оххх,пак се почна с Кваки и Тамрон същото за кой ли път!



Тамрона 17-50/2.8 без стабилизация е много изгоден обектив,особено ако няма да го натоварваш професионално.

От Д-5500 няма да можеш да внесеш корекции за пасването на автофокуса към тялото.

Ако имаш гаранционна карта,важаща за у нас от сервиза на вносителя,който е на пл. Руски паметник в столицата ще ти направят безплатна калибровка даже за различните фокусни разстояния,което от тяло Никон не може да се направи така диференцирано,даже и на телата с възможност за корекция.

Обади се на телефона на сервиза и говори с техника Пепи - много е услужлив и ще ти обясни как стоят нещата.



Публикацията е редактирана (04-11-16 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-11-16 00:26

Абе ти можеш да се отмяташ колкото искаш от думата си, ама обещанието беше дадено пред всички и ще ти го напомням и за напред в случай, че си забравил. То и преди съм го казвал ама само ти и Павлов не го навиждате тоя обектив, в повечето случаи останалите се оплакват от обектива толкова, колкото се оплакват и от други стъкла с фронт/бек фокуса. Аз заради тоя обектив разлюбих и Никкор 16-85 и 18-105 и Сигма 17-50. И пак казвам не е като да не съм сменил няколко бройки от него. Също заради тоя обектив повярвах в марката Тамрон и от там сега имам 24-70 и 70-200 стабилизирани и хич не се оплаквам. Всъщност все ми е тая, нямам акции в Тамрон, просто изразявам мнението си, ако може на някой да е от полза, както правиш и ти, разбира се [smilie3]
А всъщност ако автора или който го интересува конкретно за проблемите на този обектив изчете всички теми, в които е коментиран - няма как да не прочете и твоите мнения (и тези на Павлов) и сега няма да пита [beer]
Послено - не само за този обектив, ами като цяло тези от трети производители - въпроса е до бройка и съчетаноето му с конкретно тяло и за това апелирам за обстоен тест преди покупка, че да няма после - кофти обектив си купих [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: ivjordan   
Дата:   04-11-16 01:09

Към автора: чети чужди форуми, ако разбираш език. Там хората са доста по-обективни. Аз също имах лошо мнение за обектива, изградено на база коментарите в този форум, но след дълго четене по чужбински материали, стигнах до извода, че недоволни са около 3% от ползвателите на обектива, което е пренебрежимо малко. (Вероятно има повече недоволни от 17-55/2.8 Никор). След много дълго четене на чуждоезични форуми и отзиви, си го поръчах и засега не съжалявам. На тестови снимки с чартове, батерийки и т.н., не показа никакъв дефект на никаква дължина и бленда.
Все пак, трябва да повторя, че го имам само от седмица и не съм имал много време да тествам в реална обстановка, която може да се окаже различна в сравнение с фокус-чартовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamton 17-50 СЪВЕТ
Автор: Criminal-smile   
Дата:   04-11-16 08:54

Някой знае ли колко би струвало калибрирането, ако е без бг гаранция?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »