Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 00:44

Привет!
Странен проблем ми се появи с въпросната карта. Преди два дни, на монитора ми исписа , че има проблем с драйвера на графиката и след това започна леко да насича екрана. Не обърнах внимание и вечерта се захвах да инсталирам на единия свободен PCI2-E слот , райд контролер rocketraid 620 заедно с 2 терабайта диск. При рестартирането, след като зареди биоса , компютърът ( hp z600) , зареди биоса но не успя да зареди уиндоуса. Исписа ми съобщение:driver irql not less or equal dxgmms2 sys... след като проверих в интернет, подразбрах , че най вероятно проблема се е появил след ъпдейт и драйверите на картата влизат в кон ликт със системата (Windows 10pro). Направих преинсталация, разменях слотовете на картите ( имам поставени две, другата е nVidia nvs295),преинсталирах драйверите с по стара версия, махнах контролера и новия хард диск (смятах че може захранването да е недостатъчно) и какво ли още не, та резултата беше-Винаги щом поставя куадрото 2000 , компа спира да стартира уиндоуса или ако стартира забранява стартирането на сонтролерите на двете карти, щом махна куадрото 2000 и оставя само куадро nvs295, компа започва да работи нормално и при стартиране на видео или виртуален тур ми исписва , че има проблем с драйвера но не забива а продължава да работи нормално. ..
Мисълта ми е, възможно ли е да се ремонтира картата, като най вероятно първо ще и сменя термо пастата и чак тогава на сервиз. Или има ли вероятност проблема да е хардуерен но да кажем примерно с някой слот на рам паметта ( слотовете са 6 с по 4 гигабайта ддр3 1066 мхц) компа е с два интелски процесора :)
Благодаря на всеки прочел и отговорил[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 00:49

Видях сумати правописни грешки но с тази забрана за промяна на първи пост[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: tziko   
Дата:   23-06-16 14:09

Да не би картата нещо да се е повредила? на друг комп пробва ли я?

Едит: И за кво ти е тая НВС295? Едва ли има разлика с/без нея.

Едит 2: Махни тази нвс295, сложи само куадрото и тогава преинсталирай драйверите като сложиш най-новите за тази карта. Не знам дали ще помогне, но така бих направил аз.



Публикацията е редактирана (23-06-16 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 16:19

NVS 295 си беше в компа и затова съм я оставил, ползвам дигитал порт към монитора... Това което предлагаш го изпробвах но не се получи.
Грешката, която ми исписва сега при плейване на видео от фейса или бс плеъра е : display driver stopped responding and has recovered ¡¡¡ display driver NVIDIA windows kernelmode driver,version341.35 stopped respondingand has successfullly recovered.

Ще потърся някаква тест програма да тества всичко по компа , да видя дали ще се появи проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: ZENON   
Дата:   23-06-16 17:06

Хм... виж си и охлаждането. Тоя дизайн на охлаждне е супер тъп, веднага разкарах оригиналното.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 17:26

ZENON, за видеокартата ли имаш предвид или но кутията?
По принцип мисля да сменя термо пастата[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: i_v   
Дата:   23-06-16 17:29

Провери ли дали компютърът не си е насмукал някакви ъпдейти точно преди краша, били те windows-ки или на HP.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 17:42

Да, беше се ъпдейтнал преди първия репорт за проблем с график картата

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: i_v   
Дата:   23-06-16 17:49

Деинсталирай ъпдейтите и си инсталирай драйверът, дето е бил тогава.
Преинсталация на Windows. Пробвай картата на друга машина за да отхвърлиш/потвърдиш хардуерен проблем.


Редакция:
Оффффф, ти ма си се преинсталирал извинявай, все пак пробвай картата на друга машина, може и за разнообразие на друг Windows примерно.



Публикацията е редактирана (23-06-16 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 17:52

Ами аз преинсталирах, с нов уиндоус но от сайта им, което предполага, че пак е с последните ъпдейти... ако изчакам да пуснат нови ъпдейти и през това пробвам някъде другаде картата дали ще се получи

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: i_v   
Дата:   23-06-16 17:59

Аз бих пробвал на друга машина(по възможност с различен хардуер) с Windows 8 или 7 без инсталираните HP софтуери, пускаш някакъв тестов софтуер за утилизиране на видеото…. и така.
Това за отхвърляне потвърждаване на хардуерен проблем с картата.
Иначе може да махнеш ръчно най новите ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 18:07

Ок. Благодаря за съвета.
Някаква програма за тестване на системата може ли да препоръчаш?
Свалих тази,Hiren's BootDVD v15.1 , направих всичко както е описано за да боотна през флашката, тръгва да се зарежда и после излиза грешка, така че някоя друга ако някой предложи ще съм благодарен[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: ATHOM   
Дата:   23-06-16 21:04

Няма да е първия, нито пък последния път, когато Майкрософтски ъпдейти засират какво ли не.[smilie9]

За себе си лично, реших проблема с Линукс + Уиндоус във виртуална машина без ъпдейти, но признавам, че не е решение за всеки.

Бих се зачел по форумите, гаранция една камара хора са изревали, и сигурно са успяли да идентифицират в кой ъпдейт е проблема, 2000-ката е изключително популярна видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: ZENON   
Дата:   23-06-16 21:08

Охлаждането на картата имам предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 21:43

Като начало, ще дам на приятел да качи картата на неговата машина, която работи под уиндоус 7. После ако се окаже че не е там проблема, ще мина през сервиз на познат, защото стана твърде ангажиращо за човек като мен, който не е навътре в нещата. Няколко дни изгубено време и нерви[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-06-16 12:58

При мен 2200 само с предпоследния драйвер не дава артефакти след заспиване на компютъра.С 8.1 съм.С 10 беше още по зле.С4к монитори съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: tyunkata   
Дата:   24-06-16 14:10

На подобни системи принципно не е добре да се ползват разнородни графични адаптери - в случая nvs + чисто quadro, които съвсем възможно е да се бъркат един с друг (имат различен драйвер+управление а и са с различна MS DX поддръжка DX10 и DX11). А и Win 10 има има още много детски болести за изчистване е - не всичко старо върви добре на Win 10 - по отношение на съвместимост и поддръжка (от професионален опит го казвам), a и обновленията правят доста мазаници.

Възможно е с обновленията да е дошло и драйвер от Windows за графиката, който да е омазал нещо.

Съвети:

1. Изключи автоматично обновление за драйвери от Win (даже тотално автoмaтично обновелняи за windows въобще, ти решавай кога искаш да инсталираш обновления и го прави планирано и ръчно)
2. Изчисти тотоално драйверите за графиката на nvidia с това например - driver wiper
2.Обнови драйвери за чипсет на дъното от сайта на Интел. Рестарт.
3. Инсталирай първо драйвери от сайта на nvidia (clean install) за nvs-a -рестарт - после за quadroto - пак рестарт.



Публикацията е редактирана (24-06-16 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с nVidia quadro 2000
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-06-16 17:03

354.56 е единствения драйвер с който 2200 работи коректно при мен,на слот 1 има качена карта гтх970 на втори слот квадро 2200к.Двете карти работят едновременно и картата гтх970 почва да рендрира като квадро.С другите драйвери,при заспиване на компютъра ,заспиват и 4к мониторите-въпреки че съм го изключил уж и при събуждане екрана е на 2 разместени части и едната трепти все едно е дефектирала картата,като изключа и включа захранавнето на монитора това се оправя,иначе възпроизвежда 4к видео без накъсване и издържа тестове,при 3д проектиране и игри няма никакви проблеми само при заспиване и събуждане.
С драйвера 354.56 съм от месеци и тези дефекти изчезнаха,качил съм адвансет систем кеър по препоръка на интернет доставчика ми но не давам драйвера на видеото да се актуализира.



Публикацията е редактирана (24-06-16 17:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »