Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: nafets   
Дата:   14-06-16 23:39

Пиша, защото от няколко дни водя активно преписки и телефонни разговори за закупуване на Canon 6D. Обявата е пусната от човек с ник MiroMoro, регистриран на 11. о6. 2016, като в деня на публикуването(същия)е видяна 12208 пъти(твърде съмнително). Не съм оспорвал цена или каквото и да е друго. Направих предложение да го получа на място или по ЕКОНТ. Поиска ми се адрес за изпращане - изпратих го. След това получих ново предложение в понеделник да отида на място - среща в 15 ч. на лъва пред Съдебната палата - съгласих се. Последва ЛС, срещата да се осъществи в 13 или 14 ч., защото в 15 има неотложно пътуване... Тръгнахме с приятел при тежки пътни условия(дъждове) и се случи малка авария. Звъних на въпросния МироМоро няколко пъти и накрая се свързах. Разбрахме се, че остава варианта по Еконт. Единия ден, обаче не му останало време, щял да го прати на следващия... Телефони, ЛС, та до днес - пак звъних няколко пъти, но... вече никой не отговаря. Човек може да си помисли всичко, че нещо се е случило, хора сме, ще се разберем... но отварям профила му и виждам, че 2,3 мин. след като съм го търси по телефона е влизал там... Значи - нищо му няма, просто си играе игри човекът - ясно като бял ден. Ето му телефона:+359878942941, за да не повярва някой, че си държи на думата, освен ако не иска да се забавлява с него. А ето и обявата:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=76198
В този форум съм почти 10 години, осъществил съм много контакти, купувал съм и съм продавал техника и аксесоари може би за около 30, 40 хил. лв. В почти всички случаи хората са били коректни и ползващи се с доверие. Бих искал това да се утвърждава и продължава. Такава атмосфера е приятна. Но за съжаление напоследък май се нароиха и печалбари...
Пиша за предупреждение и повече няма да чета темата, защото на мен лично ми е противно и не желая форума да се превръща в поле за манипулиране и разиграване на който и да е от колегите от некоректни търгаши!


Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Pavlov   
Дата:   14-06-16 23:47

Мисля, че вече имаше такава тема - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1785769&t=1785769&phorum_uriauth=
.
Само че за предишната му регистрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: kvakioh   
Дата:   14-06-16 23:47

"11.06.2016 02:02" РЕгистриран...Това е достатъчно да не стане нищо.
Най-интересното е как станаха преглежданията на обявата толкова много на брой...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: iliyanb   
Дата:   14-06-16 23:49

Това е на gecata човекът от предната тема. С нов профил естествено. Както и ти се досещаш вероятно. Пазя му телефона. Аз го хванах в зората на търговската му дейност през септември. Беше толкова отговорен, колкото и сега. Предстоеше му пътуване и страшно бързаше да продава. До среща не стигнахме след като в рамките на час при проявен от мен интерес ми намали цената на стока с 30 % при това без да съм се пазарил. Ако се бях пазарил, можеше освен камерата да ми предложи и някой лев[smilie18] . Отсвирих го, защото ми се видя не особено читав.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: kvakioh   
Дата:   14-06-16 23:58

ЗАщо се прави такова нещо е интересното...Разкарване или нещо такова.
Имаше преди един друг потребител с много интересни неща за продаване, със снимки и история като време тук, отговаряше на ЛС, но като се стигне до продажба замлъкваше. Интересни случаи има.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Gecata   
Дата:   14-06-16 23:58

А, изненада... телефонът е на същия Wauu, на който админите му затвориха профила преди три дни след моя ТЕМА по повод абсолютно идентично неадекватно поведение на търговец във форума. Играта на зарибяване на клиента с малко по ниска цена и "изчезване", а после с поява на "по-висока спасителна оферта" от друг с който е в комбина ( или същият човек с друг ник) продължава. Тъпо е! Схемата може и да работи в Olx-са, но в общост в която повечето се познаваме е просто нагло!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Doriyan   
Дата:   15-06-16 10:12

Същия номер, от същия агент преди 2 дни с Canon 50мм 1.2 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: imitev   
Дата:   15-06-16 10:27


Обявата е за хора, които се смятат за големи късметлии [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: mantano   
Дата:   15-06-16 10:51

Е, добре де мама му стара - каква е идеята, не мога да разбера - пускаш измислена обява и след това си измисляш глупости по телефона. Трябва да си ебати идиота. Аз освен че продавам съм купувал и страшно много неща от форума и за щастие не съм попадал на подобна гавра.

За радост профила му е изтрит но по интересно е как е генерирана такава голяма гледаемост на обявата, един час след като пусна обявата забелязах че има над 12000 гледания.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Doriyan   
Дата:   15-06-16 10:59

Imitiev, неведнъж съм купувал техника онлайн на доста под пазарната цена. Последно взех на практика нова раница за 140, като в магазина е 500, та късметът понякога работи, както и редовното следене на базара. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: vinse   
Дата:   15-06-16 11:04

Системата е следната
Пусната обява за апарат на стойност 1000 лева
някой се закача и иска апарата
и почва мотаенето днес, утре, в други ден и изведнъж продавача изчезва
на следващия ден се появява същия апарат, но обявата е пусната от друг човек/ник и на примерно 1100 лева
Разчита се на това, че ако някой много търси този апарат то той би дал и по-висока цена



Публикацията е редактирана (15-06-16 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: lamerko   
Дата:   15-06-16 11:12

Големия брой гледания предполага, че обавата е пусната в някой посещаван форум или друг сайт. Това за двете обяви е стар номер, но така като гледам наличните за Canon 6D - ако е по тази схема, то втората му обава е някъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: mantano   
Дата:   15-06-16 11:20

lamerko - именно, липсва втора обява на по-висока цена, за това и се чудя каква е идеята.

А толкова голям брой гледания за един час съм сигурен че в нито един сайт или форум не могат да се генерират. Буквално след 40мин. забелязах пусната обявата и имаше над 12000 гледания а след това едва стотина за няколко дни до вчера преди да бъде изтрит профила му.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-06-16 11:29

Може да не е имал време да пусне втората обява, след като админите са го сгащили?! На мен лично подобна логика с евтината/скъпата техника въобще не би ми минала през ума, но по същата причина не бих се доверил на новорегистриран потребител, продаващ на съмнително ниска (подпазарна) цена! Винаги бих имал едно на ум за подобни обяви!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: imitev   
Дата:   15-06-16 11:33

Така е, ама който продава евтините неща не се крие и не увърта.

Освен това при раниците, които в магазина са по 500 има вариант да я купиш на промоция за 200 и да не ти хареса, след което я пускаш за 150...

Аз така си купих от магазин ски обувки от 800 лева на 270... И спокойно мога да ги продам за 250 без да има намек за измама...

А какъв е този продавач, дето аз ще го гоня да ми продава нещо?!?

А за схемата - според мен е по друг вариант: Пускат се няколко обяви за продажби на по-ниска цена и след това се пазарят с човек, който продава, като му се изпращат линкове с фиктивните с цел да намали цената...



Публикацията е редактирана (15-06-16 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-06-16 11:34

ПП: 1200 посещения за 1 час са по 20 рефреша на страницата с обявата за минута, което не е толкова много. Може би е искал да засили интереса към обявата си още повече, като хората видят броя на посещенията. Все пак не са уникални кликс, така, че може да са генерирани от един и същи адрес (самия пишман-продавач) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   15-06-16 12:16

@PhotoBo ...1200 посещения за 1 час са по 20 рефреша на страницата с обявата за минута... [smilie3]
---------
Човека или каквото е там сам/о изкуствено си създава интерес към обявата. Това става много лесно с автоматични безплатни програмки от типа AutoClicker, които извършват през определен интервал натискане на бутон/клавиш или комбинация от такива - така че ако иска и 1 000 000 може да си направи за една нощ [smilie5] Разбира се може и да се звери 1 час на F5 [smilie5]

А причините защо го прави може да са различни:
1. Елементарната игра за по-голяма печалба.
2. Измама с цел грабеж - уговорка в удобно на него и негови авери време и нападение и кражба на купувача. А бавенето е с цел събиране на информация и съставяне на профил на жертвата.
3. Човек с ментални проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: vkk1   
Дата:   15-06-16 13:12

Добре де, аз не мога да разбера каква е истерията с обявите на този човек, та чак сто уговорки, молби, телефони ...
Доколкото видях, е пуснал 6д-то за 1990лв, нека ме поправи авторът на темата, ако греша.
Това си е номрална цена за този апарат в състояние ново и не намирам нищо евтино или толкова атрактивно, защо е този напън да се купуват нещата му?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: lamerko   
Дата:   15-06-16 13:31

Щом има търсене на тази цена - значи цената е добра... а истерията е, че всъщност въпросното тяло явно не се продава, а се търси някаква афера с обявата...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Gecata   
Дата:   15-06-16 13:36

Така е 2000 лв е нормалната цена за този апарат. Никой не му се пазари. Въпросът е, че първия ден той те скъсва от обаждания от типа " айде да не е по Еконт, а чрез лична среща". После се обажда да промени мястото на срещата, а след още малко пък часа. Накрая или изчезва или възниква някакъв голям проблем при него като смърт на близък или внезапно пътуване и уговорките отпадат. Ето в това е истерията. Тоя или пише дипломна работа по психология или е неземно глупав да прави такива врътки заради 100-200 лв горница които може евентуално да изкара представяйки се за няколко човека едновременно!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-06-16 13:42

Почвам да си мисля за схемата за обир на купувача, както вече се спомена. Сигурно нещо не може да се реши или да събере смелост и бабаити да те издебнат някъде за парите...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: lamerko   
Дата:   15-06-16 13:43

Мда, и аз сериозно се замислям за варианта за грабеж...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: fanjabi   
Дата:   15-06-16 15:06

ето го "човека" .. и аз съм имал сблъсък с него - мега досаден, неразбиращ от дума, жалко подобие на препродавач...


Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-06-16 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще бъде ли форумът толерантен към нетолерантните търгаши
Автор: i_v   
Дата:   15-06-16 15:32

Странен персонаж е ……може би, точка 1 и 2, от списъкът на 1swamp2frogs по-горе, отпадат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »