Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за shutterstock.com
Автор: Mytronix   
Дата:   17-05-16 10:48

Колеги въпроса ми е следния . Искам да си направя регистрация в посочения сайт shutterstock.com , но ми изглежда малко странно да ми искат снимка на лична карта паспорт или шофьорска книжка при регистрация . Моля хора които вече имат регистрация да споделят надежден ли е сайта и имат ли успех с продажби там [shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-16 11:12

С регистрацията се съгласяваш да те репортват на данъчните, за което се изисква реална идентификация, до колкото това е възможно онлайн. Същото е с Пейпал, Опал, Трансфервиз и т.н., където се работи с пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: mixmike   
Дата:   17-05-16 13:01

Чудиш се, дали да им пратиш преснимана лична карта, а очакваш в последствие да ти превеждат пари от другия край на света[smilie10] [smilie5]
Като си откриваш банкова сметка нали пак ти искат карта, и то при положение, че ТИ ще им даваш пари[smilie3]

Сайта е ок, както и всички останали световноизвестни сайтове които работят с пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: burningice   
Дата:   17-05-16 20:42

Изпращал съм им сканиран паспорт и не само на тях, а и на другите стокърски сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: piknik   
Дата:   17-05-16 21:01

"Автор: Mytronix
..надежден ли е сайта и имат ли успех с продажби там?"

На колко места в България са ти снимали личната карта за щяло и нещяло и си го правил доброволно... мисля на много.

Че сайта е надежден е ясно - виж колко потребители има, а успехът с продажбите си зависи лично от теб и конкуренцията, която не е малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-05-16 21:35

Аз малко да размътя темата, ама макар банки, мобилни оператори, кредитни компании и институции да са регистрирани и да имат право да съхраняват личните ни данни, то за повечето от тях няма закон, който да им дава право да ни снимат документите за самоличност (лични карти обикновенно) и да ги съхраняват като такива. Имат право да ги изискват с цел удостоверяване на нашата самоличност, но не и да ги снимат. Това си е тяхно правило и процедура, ако не вярвате питайте ги по кой закон имат разпоредба да ви ксерокопират документа за самоличност следващия път [smilie3]
Въпроса със сток сайтовете, а и други е малко различен, тъй като удостоверявате самоличността си дистанционно и май друг вариант няма. По темата - правил съм си регистрация там и в още един друг сайт за сток и на двете места съм им изпращал сканиран документ за самоличност, paypal и transferwise не са ми искали такива. И така [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-16 23:38

Има си закони за финансови операции, които могат да се групират в няколко групи. Най-агресивни са тези, насочени за американци и канадци (заради двойното данъчно облагане), а след това - за ЕС. Общо взето са дефинирани няколко прага, за които изискват съответния наредител да достави определена информация, която е нужна за "борбата с укриването на данъци". При малки суми по принцип няма проблеми, но от сайтовете няма как да знаят колко ще печелите. Отделно всеки цент се води доход, който следва да декларирате. А в много държави укриването на доходи, без значение от стойността им, е престъпление и респективно може да влезеш в затвора за сравнително малки суми. В контраст на това аз не съм чувал някой да е бил дърпан в България по този параграф, освен ако не е получавал разни помощи с декларация, че няма странични доходи :)

За документите - не е само при нас това сканиране. Не знам колко от вас знаят, но във Великобритания НЯМА лични карти. Имало е до преди няколко години, но те са били унищожени, а централната база изтрита след съдебно решение, което постановява, че има твърде много лични данни на личната карта и се злоупотребява с тях. И понеже тения NIN също не носи персонална информация (за разлика от американския SSN) и не може да се използва за идентификация, то за да си откриеш сметка, да вземеш кредит или дори телефонен план става малко шантаво... аз като много други се принудих да си извадя тамошна шофьорска книжка, която да ми служи за личен документ. Та... и там искаха да снимат книжката, че и българския ми паспорт :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: Mytronix   
Дата:   18-05-16 08:16

Благодаря за отговорите . Днес ще си снимам паспорта и стартирам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-05-16 11:49

Off topic: lamerko, в Carphone Warehouse нито на мен нито на жената са ни искали някакви документи за удостоверяване на самоличността. Единственото, което искаха е сорт кода и акаунт номера на банковите ни сметки, за да могат посредством direct debit да си дърпат месечните такси. Като се замисля до сега освен в пътвоначално в банките за откриване на сметки, никъде другаде не са ни искали документи за самоличност. Може би в Лондон е по-затегнато, но тук даже и полицията не ми иска шофьорска книжка [smile]
В Щатите наистина е друго - там си е полицейска държава и без документи си Ел Пабло от Мексико и стрелят на месо, ако не спреш и се опиташ да избягаш на патрула [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: lamerko   
Дата:   18-05-16 12:10

ОК де, взимането на план се води кредитна линия, което довежда до проверка на кредитна история. А за проверката се изскват определени документи... не че ме касае де, аз си имам предплатен план към Lycamobile, който засега ми върши чудесна работа. За шофьорската книжка - дори не си задължен да я носиш, но ако те спрат за нещо, ще трябва да ходиш до определен срок да се идентифицираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-05-16 12:16

О и аз имам на лика-та карта, до БГ е супер изгодно, но с тях нямаше как да си взема телефон, та опрях до месечните планове, като втора опция. Тук усмихнат полицай те спира, за те уведоми, че единия ти стоп не свети и с усмивка ти пожелава приятен ден, без вече нормалното за нашите ширини "И сега к'во прайм?" [smilie3]
Как и да е, спирам с офф-а на човека в темата! Извинете!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: Arilius7Film   
Дата:   18-05-16 18:00

Извинете ме за въпросът,
някой може ли да се похвали и да каже, заслужава си работата с подобни сайтове, разбира се това е много относително изависи от определени качества, но все пак някой би могъл да сподели опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-05-16 19:02

Ако бълваш много продукция, целенасочено и имаш добри идеи не е лоша алтернатива за допълнителен доход, според мен! Има цяло сток БГ общество, има много полезна информация и съвети в нета! Аз не съм от горните и за съжаление още не съм достигнал време дори за първи чек от 50долара (мисля, че това е минимума), който да ми изплатят от фотолия, така че... дали е оправдано си е строго индивидуално! Някой хора само с това се занимават и сигурно е оправдано и доходоносно! Успех! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за shutterstock.com
Автор: burningice   
Дата:   18-05-16 19:38

Има хора, които си напуснаха работата и се занимават само със сток. Даже са стигнали последното ниво на заплащане в СС, а има и такива, които работят и като ревювъри (тези, които преглеждат снимките на стокърите).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »