Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 16:18

Една година по-късно след анонса, камерите на Canon са все още най-доброто което може да намерите на пазара на достъпни фотоапарати от клас любителски DSLR.
Без конкуренция като съчетание цена/функционалност/системност.

Матрица CMOS, 24 мегапиксела (APS-C)

Нов мощен процесор Digic 6

Чувствителност ISO: 100...12 800, в разширен режим - до 25 600 !

Фазова фокусировка по 19 кръстосани датчика

Диапазон на скоростите: 1/4000...30 сек

Хибридна фокусировка в режим LiveView, непрекъснат следящ автофокус при снимане на видео !

Скорост на серийна снимка - 5 кадъра в секунда/8 RAW, до 900 JPG

Напълно въртящ се сензорен екран с размер 3", и разрешение 1.04 млн. пиксела. Фокусиране и снимане с докосване !

Hybrid CMOS AF III

Предаване на данни и управление на камерата по Wi-Fi (безжично управление от таблет и телефон, чрез безплатното приложение Camera Connect)

Предаване на данни NFC

Интелигентен визьор с изобразяване на фокусни точки и данни данни — пентамирър, 95%.

Видеовъзможности: MP4 (H.264), Full HD 30/25/24p

Вход за външен микрофон

Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра.


Камерата има иновативната технология за разпознаване на трептенията - (Flicker Detection), с нейна помощ се повишава точността и равномерността на експонация при изкуствено осветление.



Камерата може да се закупи само тяло за около 1290.00лв. (750D) или в комбинация с обективи.

Особено подходящи са всекидневно ползване за снимки и безшумно качествено видео кроп обективите от серията STM 10-18mm, 18-55, 55-250mm, 18-135mm, както и фулфрейм обективите от серията STM - 50/1,8 и 40/2.8.

Фотоапаратите могат да работят и с всички останали обективи на Canon EOS серията, без никакви допълнителни преходници.

По-нататък в темата ще публикувам тестови и реални кадри при различни светлинни условия.

Темата е отворена за всякакви коментари от техническо естество, снимки и впечатления от реално използващи я.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 16:43

Да не си на хонорар от Canon? Поне да не го беше написал толкоз маркетингово.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 16:47

Не съм на хонорар, а не е лошо Канон да си помислят по въпроса [smile] .

Темата е за хора, които се чудят с какво да започнат да снимат по-сериозно. Системата на Canon им дава всичко необходимо като съотношение цена/качество, повече от всяка друга [shtrak]

Нищо маркетингово няма - всички данни са реални, всички функции съм проверил - има си ги, работят си, че дори има и още, които тепърва ще допълвам като информация [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 16:57

По принцип думичката "най-" е добре да се избягва защото точно с леко високата си цена, това "най-" съотношение не е баш така, а и различните хора имат различни нужди. Трудно се сдържам да предложа преки конкуренти на тия камери от други марки със според мен по-добро "съотношение", но за мое собствено спокойствие няма да го направя ... има си други хора за тая работа ... те вероятно ще се включат скоро в темата. [smilie18]
Както се казва - дерзай с избора си и му се радвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-16 17:04

Изпробвана ли е разликата във фокуса със Сигма/Тамрон/Токина светлосилни през LiveView и визьора? Понеже много искам да взема 750D, но нещо все ме възпира. И чета, макар че не се интересувам от ревюта директно, ами от лични впечатления и затова питам. Също, не снимам често, даже почти не през LiveView, но питам все пак.
Досега най-доброто като цена-качество съм видял при 100D, там също има кусури, но са малко, замо фунцкионални, най-добре е като фокус и контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:05

sohk : С удоволствие бих дискутирал "по същество", ако имаш лични наблюдения върху конкуретни марки със същото съотношение цена/качество/системност. Би било полезно и за четящите да има конструктивен спор [smile]



Публикацията е редактирана (25-02-16 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:06

kvakioh: ще пробвам събота със Сигма арт как се държи, дали има разлика при фокусирането с визьора и чрез лайвю [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-16 17:09

Видео не снимам, няма и да включа това като функция, важното е как се държи на фокуса. Хареса ми 760Д, защото е като двуцифрените, но има компактен втори дисплей, който може да се осветява през нощта. Също ми се иска да видя как се работи с такъв вадещ и чупещ се дисплей, преди 2 години с 600Д го ползвах само затворен. Не ползвам и тъч, не се интересувам от разни екстри, които уж помагат при използването на екрана с докосвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:13

kvakioh: фокусирането по екран с докосване хич не е за подценяване, сработва мигновенно и точно, стига желаната точка за фокусиране да не е много по-малка от размера на пръста ти [smile] Важи и за бързо префокусиране при видео, много е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Pac   
Дата:   25-02-16 17:46

За мен Nikon D5200 е по-як, а и 2 пъти по-евтин. Фокуса в live view и wi-fi, както и тъч скрийна са екстри, които така или иначе не бих ползвал.
Не е лош Канона, но категорично няма добро съотношение цена/качесто, заради цената, която хич не е ниска. А и според мен сензора на 5200 (апарат от 2012) е по-добър.

Когато говорим за качество/цена на достъпна техника, ниския клас Никонски стъкла също са доста по-добре от канонските. Твърдите стъкла на ф/1.8 от Никонска страна, макар и леко по-скъпи са класа над тези на Канон. Да не говорим, че Канон дори нямат аналог на 35/1.8, който ми е любимия Никонски обектив.

Иначе новото ултра широко 10-18 на Канон е много добре за парите си наистина. Също във високия клас съм склонен да се съглася, че стъклата на Канон са като цяло по-добри.

Но просто като се каже ентри левел ДСЛР и добро съотношение цена/качество(/система също си написал), отговорът е един - НИКОН.

Друг е въпросът за хубавите APS-C безогледалки, но няма да ги намесвам тук. Още в първия си пост си изяснил, че говорим за DSLR. Нека си поговирим за DSLR-a докато е жив. :)



Публикацията е редактирана (25-02-16 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: radomarinov   
Дата:   25-02-16 19:22

Най-доброто, щото ти си го купил, предполагам[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-02-16 19:24

Мда вече наистина намирисва на конспирация тука [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-02-16 19:26

"Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра."

Това не е ДиеСеЛаРско! Аз съм правил по над 1000-1500 с никон, включително D3100

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: steeens   
Дата:   25-02-16 19:31

[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ако му бяха добавили и слот за сим карта, избиваше всяка конкуренция...[beer] [beer] [beer]
П.П. Преди 7 години, като реших да си взема ДСЛР, един познат веднага ме посъветва да е само Канон. Естествено той снимаше точно с такъв, с китака 18-55....Талибанска история....



Публикацията е редактирана (25-02-16 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Evolve   
Дата:   25-02-16 19:57

Интересуват ме резултати,а не технически характеристики.
Като си купувах фотоапарат гледах снимки правени с различни фотоапарати,които можех да си позволя и избрах Canon ,не съжалявам и препоръчвам винаги на всички начинаещи фото любители. [shtrak] [cool]
Много ми е смешно като видя някакви мишкари,които се надпреварват кой ще извади по-голям и по-скъп фотоапарат,гледат само някакви технически спецификации,а една снимка не могат да направят както трябва. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Pac   
Дата:   25-02-16 20:06

Ако не се гледат спецификации, а снимки - Фуджифилм. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: steeens   
Дата:   25-02-16 20:08

[beer] [beer] [beer]
Тука май поговорката която важи е:
"Моята кокошка е патка", а не чуждата...



Публикацията е редактирана (25-02-16 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: old_firehand   
Дата:   25-02-16 20:12

Нов мощен процесор Digic 6 - нов,нов,колко да е нов? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: axlastro   
Дата:   25-02-16 20:27

Бавен ще е автофокуса със сигмата 30 1.4 арт - при еос м3 е така поне. Тези също ползват live cmos III или както се казваше , т.е. зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Idoru   
Дата:   25-02-16 20:47

А пък прехвалените никони от ниския клас как фокусират с безмоторните им обективи, ммм... А, забравих, не могат... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 21:11

А колко ли са тея безмоторни обективи още в производство, дето да нямат съвременна версия с мотор (която дори е по-добра оптически) ... хмммммм ... 4 броя!
180/2.8D
105/2D DC
135/2D DC
200/4D Micro
А колкото ли от тях точно човек с D3xxx/D5xxx ще си купи ... вероятно 0.

А да споменаваме ли десетките, ако не и стотици стари обективи, всичките на един и същи актуален F-байонет, които може да се ползват без допълнителни преходници.



Публикацията е редактирана (25-02-16 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 10:53

За мен Nikon D5200 е по-як, а и 2 пъти по-евтин. Фокуса в live view и wi-fi, както и тъч скрийна са екстри, които така или иначе не бих ползвал.
Не е лош Канона, но категорично няма добро съотношение цена/качесто, заради цената, която хич не е ниска. А и според мен сензора на 5200 (апарат от 2012) е по-добър.

Когато говорим за качество/цена на достъпна техника, ниския клас Никонски стъкла също са доста по-добре от канонските. Твърдите стъкла на ф/1.8 от Никонска страна, макар и леко по-скъпи са класа над тези на Канон. Да не говорим, че Канон дори нямат аналог на 35/1.8, който ми е любимия Никонски обектив.

Иначе новото ултра широко 10-18 на Канон е много добре за парите си наистина. Също във високия клас съм склонен да се съглася, че стъклата на Канон са като цяло по-добри.



Сега по ред...

С първото си изречение още искаш да омаловажиш предимствата на Канона. Модулът wifi ако трябва да го купуваш за Никона вече си стопил половината разлика в цената. Тъчскрийнът е такова удобство, че дори и да искаш на 5200 няма как да сложиш... тук стопихме цялата разлика в цената, че и отгоре. Това, че лично ти не би го ползвал, не е аргумент.

От тук насетне - фокусиране по тъчскрийн, междудругото - възможно най-прецизното ако целта е достатъчно голяма, префокусиране при видео - това за 5200 не е възможно, значи просто отпада.

Сензорът на 5200, сензор като сензор - където цветовете са си неточните никонски. Ако човек иска да снима хора - няма никаква причина да си го причини :) Една динамика, която навсякъде се тика за сравнение - фотоапарат не прави.

Друго предимство, за което се споменава по форумите - Никона при едни и същи карти записва по-бавно. Не съм го пробвал това, ако някой има 5200 - можем да сравним.

Модерни екстри като антифликър и следящ афтофокус във видеото е ясно, че при Никона няма.

Какво още.. а, обективите.. Добре, признах, има един 35/1.8 който Канон нямат. Обаче имат 40/2.8 До тук с предимствата.. [smilie5]

Би ли ми сметнал от 10мм. до 250 мм. ако трябва да направим система с модерни безшумни зумове колко ще коства при Никон ?

Дето се вика - благодаря, нямам повече въпроси.. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-16 11:01

70д е най-добрата камера цена-качество! :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 11:05

Е 750/760D е съвсем леко окастрено, осъвременено, с малко повече екстри копие на 70D [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Idoru   
Дата:   26-02-16 11:08

Нищо не разбирате вие - динамика е потребна тук, динамика-а-а!! А не нещо умения, обективи, нцъ! Те затва никоните са със златничко, щото циганийката по златото ходи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 11:12

Gorbi, просто приеми, че тия два фотоапарата точно, не са с най-доброто съотношение както твърдиш. Не, че са лоши фотоапарати ... просто са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 11:52

sohk: просто приеми - не е аргумент. Аз се стремя да се аргументирам, очаквам, ако някой държи да ме обори, да е с факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 12:21

Pac ти изложи аргументи, но ти не ги прие, защото не се припокриват с твоите. Просто за всеки човек, са важни различни неща в един фотоапарат. За мен най-доброто съотношение цена качество ми дава Fuji X100T например, защото притежава неща важни за мен. Просто се радвай на покупката си ... не е нужно да ни я натрапваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 12:38

sohk: можеш да се аргументираш точка по точка, кое не е вярно от това което съм писал за да оборя твърдението на Pac.

Аз какво съм си купил няма значение, аз имам и Канон и Никон и Сони камери...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 12:50

Ама виж ... аз не казвам, че не е вярно. Казвам, че за Pac тъч скрийна не е важен и съответно не бил дал повече пари за да го има в неговия фотоапарат, което довежда до не "най-добро" съотношение цена/качество за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: MixMike   
Дата:   26-02-16 13:03

че за Pac тъч скрийна не е важен и съответно не бил дал повече пари

Тук има 2 възможности...
Първа - работил е с Touch screen и не му харесва (много малко вероятно)
Втора - никога не е работил и смята че е безмислена глезотия (над 90% вероятност, особено ако мнението е на тукашен форумен "професор"

П.С. Признавам си, при мен също беше опция 2, докато не си купих eosM.
Сега след като го продадох доста често се хващам, че кликам по дисплея на панасоникчето.[smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-16 13:08

Като правя сравнение по спомен с 600Д и сега с Панасоник GM1, нещата като разцъкване при Панасоника с тъч по дисплея са задължителни при някои операции, при Канон се минава и без тази "екстра".

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 13:11

При тъч-а мен най ми харесва фокусирате при снимки и префокусирането при видео...
Иначе е много удобно бързата настройка на параметри като натиснеш върху "Q". Доста по-бързо се случват нещата, вместо да натискам копчетата. Да не забравяме, че телефоните ни научиха да "цъкаме" доста бързо :)


П.С. без малко да пропусна - прелистването на снимки и увеличението на участък от снимката е в пъти по-удобно и бързо с тъч скрийна... (дяволът е в детайлите)



Публикацията е редактирана (26-02-16 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 13:20

Хубави са Каноните, просто не ми харесва опитът за натрапването им. Още повече защото тази тема всъщност е контра на изказани в други теми мнения в подкрепа на различни безогледални системи (поне аз така го усетих).

Моя Никон D5200 правеше добри снимки, но ергономията му хич не беше добра. Също ми се случи нещо да се размести по фокусната система, което не можа съвсем да се оправи с калибрация и накрая вдигнах ръце и го разкарах. Реално не го препоръчвам на никого.

Иначе от известно време разбрах, че схемата "добро съотношение цена/качество" не е път към щастието. Купуваш си нещо, дето е "добро за парите си" и още на следващия ден си мислиш как има по-яки неща за малко повече пари.

Щастието е в това да намериш нещото, което наистина ти харесва, без да правиш компромиси. Може да дадеш няколко пъти повече пари, но спиш спокойно после.

Аз не бих сменил моите Фуджи X-T1 и 56/1.2 с нищо. Съотнесено към моите нужди, това е най-подходящата камера във вселената, с най-якия портретен обектив.

Съотнесено към нуждите на друг човек, нещата биха изглеждали различно. Важно е всеки да намери своята истина. И колкото са хората, толкова са истините.



Публикацията е редактирана (26-02-16 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   26-02-16 13:26

Абе не може да се дефинира така просто най-доброто съотношение цена/качество... най-малкото, защото както се вижда всеки има различни нужди.

Примерно аз такъв канон не бих си купил, ама не защото е лош, а защото не ми дава това, което ми трябва. Преди около година и нещо реших да си сменя стария апарат и единственото нещо, което изпълняваше изискванията ми функции/цена беше ... панасоник G6.
Изискванията ми бяха - малко тегло и обем, напълно въртящ се дисплей, формати 4:3 и 1:1 и приличен широк обектив на прилична цена. Като събрах нещата на старо - тялото, обектив 9-18 и обектив 40-150 ми излезе всичко към 1600 лева доколкото помня.
Е, панасоника няма свръхкачествена картинка, нито велика динамика, нито зашеметяващо високо исо, ама съм си преценил, че ми върши работа. А сега и филмчетата снимаме основно с него и качеството е доста по-добре от това на 600д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 13:35

Pac: Правилно си усетил [smile] Темата е като контрапункт на стотиците теми за безогледалки. Има явна, брутална рекламна инвазия на безогледалките, нормално е, пазарът им се разширява.
Не виждам защо да няма тема и за една наистина много хубава камера като Canon 750/760D, още повече че иде реч за лични впечатления, а не на таблици и спецификации из мрежата.
Всяка от характеристиките които съм цитирал в първия пост съм имал възможност да тествам и да проверя, най-малкото [smile]

Ако пък темата би била полезна за някой, който тепърва е поставен пред избора на любителска система - защо пък не ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 13:38

Матрица CMOS, 24 мегапиксела (APS-C)- Нищо, невиждано. Динамиката между iso 100-400 е доста по- зле от конкурентите. Не всеки пушва от raw 4 стопа разбира се, но е хубаво да се каже. Iso- то обаче държи прилично.

Нов мощен процесор Digic 6- няма особено значение

Чувствителност ISO: 100...12 800, в разширен режим - до 25 600 !-до 3200 е използваемо, нагоре компромис от всякъде(както осталите кропки подобен клас), така че едва ли има нужда да се споменава 12 800

Фазова фокусировка по 19 кръстосани датчика- кръстосаните са предимство[smilie24]

Диапазон на скоростите: 1/4000...30 сек- стандартно

Хибридна фокусировка в режим LiveView, непрекъснат следящ автофокус при снимане на видео !- Не знам как е сравнено с другите видеото, но ако се занимаваш по- сериозно нито АФ ще ползваш, нито тази камера ще избереш

Скорост на серийна снимка - 5 кадъра в секунда/8 RAW, до 900 JPG- и при d5500 е така

Напълно въртящ се сензорен екран с размер 3", и разрешение 1.04 млн. пиксела. Фокусиране и снимане с докосване !- и при d5500 е така

Hybrid CMOS AF III- чудесно, колко ефективно не мога да кажа

Предаване на данни и управление на камерата по Wi-Fi (безжично управление от таблет и телефон, чрез безплатното приложение Camera Connect) и при d5500 и доста други е така

Предаване на данни NFC- никой не го ползва така или иначе, като има wi-fi

Интелигентен визьор с изобразяване на фокусни точки и данни данни — пентамирър, 95%.- в този клас са си шпионки визьорите, не съм го пробвал, но едва ли е по- добро положението

Видеовъзможности: MP4 (H.264), Full HD 30/25/24p- Iphone6 има 4K, time lapse, slow motion на 240к/с, АФ, и 60p Full HD?! Пак за видео този канон не виждам какво дава, чисто по характеристики в сравнение със сони, панадоник, та дори Iphone. Обективи тук не смятам разбира се.

Вход за външен микрофон- отдавна стандарт

Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра.- много слабо

Плюс някои неща, които дразнят: батерията 2 пъти по- малко от d5500, наравно с безогледалка, няма вградена time lapse, липса на микро аджъстмент, което обаче липсва и при другите. На цена от 1500лв(760d), какви са ни другите опции между 1000-1500лв: A6000
XT10
Pentax K-50
d5500
А ако тръгнем и пазара втора ръка да гледаме...
Всичко малко или много имат еднакви функции.Не знам коя от горнитe характеристики би ме убедила, че точно 760d e най- добър. Ако искам за екскурзии камерка- безогледален с палачинка, ако искам система малка система с хубави обективи fuji, ако искам canon или nikon просто заради името, аз лично един клас по- нагоре пък и втора ръка да е бих взел, ако искам да ползвам предимно ръчни обективи сони, фуджи или подобно с пийкинг екстрите, ако ще прекарам година в джунглата на дъжд и прах пентакс, ако снимам блог за утюб канон звучи добре [smilie24] Изобщо трудна работа да е се ползва думичката най. Добро да, най не



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 13:56

alext [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:01

alext: съгласен, с Nikon 5500D има паритет, с лек превес по спецификации за Никона... И тук идва 10-18 STM обектив за под 500 лева, със стабилизация, който веднага решава дилемата, защото Никон нямат нищо подобно, дори с чрез трети производители [smile]

А и видеото на Канона със следящия фокус е преимущество. Факт. Кой как ще го използва да оставим на хората да си решат. Аз си го използвам за домашно видео и съм изключително доволен, като си хване лицето на дъщеричката фокуса и си го държи, където и да бяга, освен ако по тъч не префокусирам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 14:14

така е 10-18 няма аналог за цената си [smilie24] . Най-близо за никон има втора ръка tokina 11-16(който дори и за канон бих предпочел заради астро възможностите) или Sigma 10-20 подобни. Но един обектив не решава избор, при положение, че с китов може да се извадят много хубави пейзажни снимки, и това е последния обектив, който начинаещ би търсил след китака. Първо иска нещо светло 35,50, после за портрети нещо, после някои зум дълъг, че е по- удобен за екскурзии, а докато се усети за 10-18 ще разбере че е по- добре светъл tokina или направо прайм широк, ако иска максимално качество. А й за това време, ще си е харесал жанр и ще налива пари там. Тоест искам да кажа, че аз поне не се сещам как да убедя някои начинаещ за какво му е да дава 500лв веднага за този широк и какво му е предимството пред китовия. След малко време като поснима ок, той сам ще разбере.



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:24

Въпросът е спорен. Китовия си е китов, той междудругото също е много хубав последната версия, със стабилизация и пак STM за безшумно видео. Освен китовия обаче, искаме нещо по-широко за помещения, за сгради, за пейзажи. Перфектно качество за парите си, почти не криви, остър още на отворена бленда - 10-18 наистина няма аналог, така че - може да не решава изцяло битката, но огромна част от хората ще подредят чудесна система под 2000 лева с тяло, китов 18-55 и ултраширок 10-18, и двата стабилизирани, и двата ново поколение, и двата STM - перфектни и за видео. И то без да ползваме трети производители и преходници [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 14:38

Разбирам, да. Ако върши работа на човека чудесно. Аз малко по- различно виждам нещата. Бих взел светъл обектив широк, защото обичам астро снимки. Тук токината се вписва по- добре. А сгради и архитектура са много специфична тематика. Кой обектив колко криви не знам, но знам че бих предпочел нещо от рода на 20мм 1.8 със съответната цена разбира се. Просто комбинация тъмни обективи от 10 до 300мм не ме грабва, а най- често както казах пътя на начинаещия е китов, стандартен 35,50. И оттам нататък с достатъчно опит си взима повече или за портрет, или за макро, или за пейзаж или зум за екскурзия и туризъм. И не е начинаещ вече и започва да работи принципа кеф цена няма [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:49

Не знам за астро, не снимам, явно си има своите особености. Снимал съм доста помещения и там не ми е необходим "светъл" обектив, защото апаратът и без това задължително е на статив. Там се търсят минимални геометрични изкривявания и разбира се острота по целия кадър. Преди това снимах с 10-22мм, разполагам и с него, но сега ползвам този и съм доволен. Разбира се Канон имат най-добрия обектив за снимане на интериор (пак най, ама какво да се прави - Канон :) ), един от най-новите им, при това може да се използва и на фулфрейм, но цената за сега, специално на мен ми е височка, за целите за които ми трябва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 15:00

там не ми е необходим
специално на мен

А колко начинаещи снимат интериор? Това е за теб най- доброто, защото ти трябва на теб. На мен ми трябва друго, на Иванчо трето. За всеки има според вкуса и джоба. За това всякакви генерализации и теми с най не са подходящи, колкото и да обичаме дадена марка. Да се радваме, че има, защото в едно друго време такива възможности въобще нямаше[smile]



Публикацията е редактирана (26-02-16 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:09

Е да, но аз съм писал - най-добрата комбинация - цена/качество/системност.. :)

Не съм написал най-доброто въобще, защото щях да напиша друг Канон.. :))

Така и никой не ме обори, освен спорния паритет с Д5500 [smile]

Де не говорим, че ако ще снимаме хора, Никона въобще отпада, защото всичките му хора са "мистър домат", ама това да речем е субективно, може хората да харесват да изглеждат на снимката, сякаш са вдигнали кръвно.., на мен "скин тона" на Канона ми харесва много повече. Имам д300, имам си настройки в РАВ, която автомат се прилага, как да убием магентата в портрета [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 15:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Радикален канонизъм надушвам! За всеки 100 конвертирани друговерци и ако(като) ви се счупи фотоапарата ви пращат в Канонския рай дето има Канон фотоапарати с 200 мегапикселови Февеон сензори с Nikon-ски динамичен обхват и автофокусна система, Fuji-ски цветове, Sony-ска 5 осева стабилизация, Olympus-ска сензор шифт фукнция и Pentax-ски цени. [thankyou]



Публикацията е редактирана (26-02-16 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-16 15:35

gorbi,

Няма такова нещо като универсално най-добро съотношение точно в този клас в момента. Всеки си преценява. Темата приляга повече на овациите за едни други камери, в каквото русло няма смисъл да навлизаме. Честит петък [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:42

Нончо: знам, но не пречи от една страна да ги потормозим, от друга - нека да има тема, а който има друго мнение - обосновано да си го защити. Ще е полезна за всеки който тепърва се колебае какво да купи... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:54

На украинските журналисти им харесва апарата.. :)


н
https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/qiab4933.JPG


https://farm2.staticflickr.com/1473/25248047366_f9c7649868_b.jpg

Screenshot 2016-02-26 15.50.37 by george waterhouse, on Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 16:14

Основният проблем на тия дето тепърва се колебаят е, че приемат DLSR като синоним на добри снимки. Апаратът или е DSLR или сапунерка (която не става). Това без изобщо да знаят от какво е съкращение DSLR и какъв е инженерният му смисъл. Това, което знаят е, че са големи и черни и че разни професионалисти снимат с тях.

Няма кой да им обясни на тия хора, че основно значение за добрата снимка е размерът на сензора и оптиката пред него. И че същия сензор като в DSLR, може да бъде побран в много по-малък апарат, който ползва по-малки обективи като същевременно продължава да прави не по-лоши снимки.

Не коментирам скорост на фокуса, снимане на спорт, птици и такива неща. Хората масово искат да снимат семейство, екскурзии, природа, за което предимствата на DSLR-a практически не се усещат. А всеки ще усети предимството от компактния размер.

Също така, много хора, които не са снимали с DSLR, нямат навици в използването на визьор и предпочитат да снимат гледайки на дисплея отзад. А знаем, в live view DSLR-a съвсем губи предимствата си.

Да добавим, че семейният снимач често обича да прави и видео, което при повечето безогледалки също е по-добре реализирано. (тук ще изключа Фуджи, които очевидно не наблягат на видеото)

Изобщо, на тия дето тепърва се колебаят, хич не им е нужна тази тема, а точно онези другите теми, които те дразняат, gorbi.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 16:32

И защо ? Canon 750/760 е малък, бърз, удобен.

Много по ми е удобен в ръката от безогледалката Sony A7. На Сонито докато се смени картинката във визьора, тя сцената си отишла. И на него не му ползвам дисплея, защото ми е много по удобно с визьор. Единственото предимство на електронния визьор е удобната работа с ръчнофокусни обективи.

На теб не ти харесва ДСЛР - ОК, на друг не му харесват безогледалките ОК. НЕка има теми и за едните и за другите, пък хората да си сравняват и да си избират [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 16:41

Тъй да е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SoftImage   
Дата:   26-02-16 16:43

На тази тема днес и е времето!!![cool]

>>gorbi:Много по ми е удобен в ръката от безогледалката Sony A7. На Сонито докато се смени картинката във визьора, тя сцената си отишла.

На сегашните безогледалки забаването в EVF е около 5-12м.с. - т.е. ако изпиеш една бира забавянето в реакциите ти ще е по-голямо![smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 17:03

На сегашните безогледалки забаването в EVF е около 5-12м.с. - т.е. ако изпиеш една бира забавянето в реакциите ти ще е по-голямо!

Не знам как е на "сегашните", но на Сони А7мк2 като погледна във вюфайндера, първо виждам предишната снимка. Доста е дразнещо и може да пропуснеш кадър...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SoftImage   
Дата:   26-02-16 17:12

Като пиеш бира няма да даваш и на камерата(че да не си забравя последния кадър в EVF)[smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (26-02-16 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-16 17:14

Грешиш, като изпия една бира съм един кадър пред визьора [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   26-02-16 20:13









https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/fgcp3270.JPG


безогледалките са много мънички, направо миниатюрни, толкова малки, че немога да ги намеря на картинката [smilie11]







.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 20:55

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   27-02-16 00:37

крайните габарити не са всичко все пак. Примерно 750д е с 210 грама по-тежък от сони 6000, което хич не е малка разлика. Освен това ако примерно сравниш канонския 10-18 сложен на 750д и сонешкия 10-18 сложен на некс, ще имаш също няколко сантиметра разлика в дължината. Освен това горните картинки не показват височината на апарата. Чак изглежда смешно да се сранява тухлата 5д с некс. А и ако не ти трябва огледало за какво ти е ДСЛР?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   27-02-16 05:38









https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/ajqt5361.JPG


Сонешкия 10-18/4.0 е подигравка за парите, които му искат, ако беше читав обектив, нямаше да е по-малък на габарити в сравнение с подобните му при другите безогледалки. [smilie11]





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/aonh8615.JPG


Такааа, като гледам три от безогледалките са по-големи на габарити от огледалната кропка.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/xnux0454.JPG


Canon EOS 5D Mark III е работен кон, като го метна през рамото със 100/2.8L макро и цял ден да го нося така, накрая няма да е мръднал. Ако направя същото със Sony Alpha a6300 и Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS, сигурно ще се прибера без обектива или в най-добрия случай с изкривен байонет. Не е смешно, тъпо е изобщо да се споменават двата фотоапарата в едно изречение.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/sjvf8487.JPG


С тези обективи, като кютуци





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/zqgj9616.JPG


не виждам смисъл и никакво предимство в безогледалките





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/erzw7137.JPG


предпочитам да си ползвам огледалото в случаите, в които е незаменимо, и когато имам нужда от лайфвю да го вдигам.







.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 12:29

"Особено подходящи са всекидневно ползване за снимки и безшумно качествено видео кроп обективите от серията STM 10-18mm, 18-55, 55-250mm, 18-135mm, както и фулфрейм обективите от серията STM - 50/1,8 и 40/2.8."

Точно и аз това си мисля последно време. Взех си 55-250 СТМ за 170 евро и за цената си няма еквивален. Cледващия в списъка е 10-18 стм ..като прибавим фактa, че кроп системата е значително по-лека ,а за мен това има значение, не виждам поне до момента по-евтино, леко и качествено решение до момента което покрива 10-250mm .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 13:00

10-18 на сони слага в джоба си повечето обективи на коя да е марка от тоя рендж в джоба си, не говорете глупости.Тоя обектив съм го ползвал доста. От канонския ексвивалент е хем по-компактен, хем по-добът оптически, сравнявахме ги веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 13:23

"10-18 на сони слага в джоба си повечето обективи на коя да е марка от тоя рендж в джоба си, не говорете глупости.Тоя обектив съм го ползвал доста. От канонския ексвивалент е хем по-компактен, хем по-добът оптически, сравнявахме ги веднъж."

..може, но поне аз виждам огромна разлика в цената (в момента съм в чужбина и сони 10-18 е 2,5-3 пъти по-скъп от канона)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 13:24

Разбира се, че е по-скъп- по-качествен, метален корпус, стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 13:56

без да излизам от приятелския тон:) ..но къде е мястото за сравнение ако говорим за бюджет от 1500-2000лв за система като цяло или евентуално за последвал "ъпдeйт? .. като предполагам това важи и за повечето любители като мен

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 14:16

Ами всеки само по джоба и по нуждите си преценява, как ще си гради системата. Аз лично предпочитам да дам повечко пари и да си купя нещо по-качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 15:50

адаш, с какво си сравнявал, с 10-18 през на Симо кривия пореходник предполагам.. [smile] [smile] И за какво е спора - 10-18 е много добър обектив, минимално криви, остър още на отворена бленда, със стабилизация и струва около 500 лева - въобще е без аналог по съотношение цена/възможности. Какво го сравняваш с обектив таман ТРИ ПЪТИ по скъп, и то поне да можеше да го ползваш пълноценно в А7, пък той кроп. Обектив за 1600 лв. кропски със сходни показатели, не може да е конкуренция на канонския 10-18.

И един провокативен въпрос - като е много хубав 10-18, защо Симо не си го купи, ами ползва канонския. Благодаря, нямам пове§е въпроси.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   27-02-16 15:55

Сравнявате обектив за безогледалки с такъв за DSLR. Това изтъкване на металния корпус и стабилизацията отива на кино с Canon 11-22 IS STM. И двата са хубави, но двойната разлика в цената остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-16 16:09

Еми Симо не си го купува понеже неще [smilie5]
Това треа ти стига. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 16:11

Аз много добре знам що Симо не си купува сонишкия, въпросът бе риторичен, благодаря [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 16:38

Ма не ме интересува, тоз или оня какво си купувал, аз говоря за себе си. Искам нещо хубаво да си купя, пред двата аналогични сонито е по-добро.Всъщност въобще гледам да не се намесвам в подобни теми,но не издържах,че някой горе каза, че щом бил по-малък от другите, значи сигурно не ставал.И го казва човек, без да го е пипал. За да не олеквате като кухи лейки,коментирайте неща, за които ЛИЧНО сте придобили впечатления. И не предполагайте, американците имат доста смислен израз за случая " don't ass/u/me " ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 16:42

А как ги сравнявам? Ми както вие сравнявате евтина кропка с 5д марк III по-горе. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 16:59

Дали Сонито е по-добро можеш да кажеш, само ако ги сравним при еднакви условия - Канонския обектив на неговия си апарат, сонишкия - на некса. И тогава гледаме бленда по бленда и казваме - ето тука, криво, тука право, тука в ъглите маже, тука е ОК. И ако са близки по картинка, остава ТРИ пъти цената. И извода, че за парите си канонския е по-добър... [smilie5]

И хич не бъди сигурен, че има обектив, който thor да не е пробвал.. [smilie18] Той имаше некс дори и преди мене, а моя беше един от първите във Варна [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:13

kvakioh: днес поразцъках малко сигмата 35/1.4 със 750Д, за разнообразие взех да го пробвам и със 135/2 канонския. Съвсем уверено си фокусира и на фазов и на лайв вю. Доколко е точно - мерих по едни дъски на моста в езерото пред нас - изглежда точно, попадат на едно и също място. Единствен недостатък който открих - на лайввю ако обектът не е контрастен - светва зелено уж че е фокусирал, но фокуса го няма. Което е по-любопитно - същото се случва и когато фокусирам по тъч. Всъщност е логично, защото фокусирането по тъч си е пак контрастно. И при двата обектива еднакво бързо си фокусира и еднакво точно. Всичко се случи "на бързо" и "на око", нямаше и кого да щракна, поне да пробвам как е в движение, така че го приеми само като повърхностно наблюдение. Ако почивните/празнични дни даде време, ще имам възможност за по-задълбочени опити и сравнения.



Публикацията е редактирана (27-02-16 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 17:17

Въобще не съм сигурен,че някой си thor може да ми бъде еталон за мнение във фотографията, нищо лично, имам самочувствие,че сам мога да направя подобна преценка, и изводът за мен е, че сонският си струва трите пъти по-висока цена, ако си решил да снимаш със сони. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:19

аха... струва си... вече като си се набутал така ще кажеш.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-16 17:30

То покупката на Канон е Fatal Mistake.
Това обаче не знам дали мое се разбере [smilie5]

За съжаление всички фирми ни цицат, а тука ше си прережем вените от фенщина. Айде [beer] и да идва по-бързо хубавото време...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:34

Дам, да идва пролетта да излизаме от форума [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 17:41

Ми адаш, аз съм се набутал, не ти.
Както и да е, това за което го бях купил, си оправда средствата.Бързият му и точен АФ в комбинация със стабилизацията и доста по-малкия рязмер и тегло ми позволи да направя едни от най-добрите си пейзажи на два континента в продължение на около година.Няма как да не бъде по-доволен от него и си заслужи напълно парите, които дадох за него.И го продадох с голямо съжаление,при това без следа от никаква употреба, въпреки якото ползване по снегове, пустинини океани.Защото е с метален корпус ;)

То още като пипнеш единия и другия още си личи разликата дори само отвън.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:45

айде, айде, сега ще ме разплачеш.. [smilie18] С какво го замени сега ? С какво ще снимаме делтата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 18:09

28/2
16-35 не ми пасна, много голям и тежък. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 18:13

Оф, 28/2 и на мен ми хареса, още от некса си го харесах, че и цената е добра... Но Сонито, за делтата за сега ще е с fd 24/2.8 , че имам и полар за него. Ще видим и 10-18 какво ще покаже.. [smile] Само трябва да го изпиля малко, да става и за 6д-то.. има упътване в нета, спокойно става до 14мм. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   27-02-16 18:34





Сонешкото недоразумение Sony E 10-18mm f/4 OSS (SEL1018) го купих още като излезе на пазара, много ми се искаше да е добър поне колкото панасонешкия китак, но за съжаление се оказа пълен боклук за цената на която го продаваха и след две седмици го върнах, а който е ползвал само него, нормално е да си го харесва.




.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   27-02-16 20:18

Най- готиното от цялата тема е, че gorbi (и Thor отчасти), които най пишат колко са зле безогледалките, ги ползват [smilie18] [beer] Защо? Канон не са ли достатъчни



Публикацията е редактирана (27-02-16 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 20:30

Ясно е какво е нивото на някого, за да нарече сони 10-18 недоразумение.На крива ракета.. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-16 20:43

Абе ако QQ е като на 16-70/4 няма да се учудя никак, ако негативното мнение е формирано от куца бройка.
Когато се наканих да купувам 16-70 след първия тест на единствената по нашите магазини бройка (за тогава), направо се втрещих от кофти представяне на обектив за 1900 кинта. После се оказа, че обектива си е доста читав... но чак след 4тата бройка хахаха


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 20:47

Като всички в тази последна страница се напъват за Сони, да си кажа и аз нещо...

eyebrow, май искаш да се пишеш Сонибой доста отдавна? Нямаш достатъчната инерция на Кирил (hotsnail) или височината на кулата на Ночев, доста назадваш, пък Канони кога пипа за последно, ама така с хъса за Сони, дето толкова го извисявате в култ? Нищо лошо де, всеки си знае.
10-18 е средна работа на Сонито, скъп все още и може да се замени с някои твърди от други марки, например Самянг 12 или 16мм. А и преди колко време излезе 10-18, за Некс 6 биваше. Има поне 4 обектива, които са за кроп и ще го разбият 10-18 на милиметрите, където не винетират на А7 серията. И са по-евтини и качествени.
Вижда се кой ползва доста на брой обективи, и кой се ограничава, или просто си ползва една марка и това е, най-често плюещите по Канон или някоя друга марка като цяло яростно или разпенено всъщност са разочаровани, защото не са намерили каквото търсят. Което си е нормална реакция май.
Естествено, че човек иска повече. Ето аз примерно съм си взел А7R заради ползването на интересни ръчни обективи и Канонски такива. Защо ако имам 3 достатъчно добри стъкла да не ползвам 2 тела с по 1 обектив на всяко? Тук повечето, които експериментираме един вид не го правим заради материалното или неудовлетвореност, а заради комбинативността и експеримента. За чии ми е да се огранича с някакво тяло, 2-3 обектива и толкова? Същото е и с лентата- 35мм, 120 рол, 6х9...
Накрая поомръзва и човек спира с експериментите, защото намира какво и как работи. Натам съм и аз. А и като се знае, че има лимит на нещата и писва наистина.
Като за последно мое лично мнение е, че човек с 10 обектива и минал през още 2-3 пъти по- толкова има премного по-меродавно и точно мнение, от някой си който купува 2-3-4 топ обектива, щото знае колко струват и още повече- чете че са добри през ревюта и графички. С пари всеки може.
Нищо лично, темата е за изгодно и точно предложение, не за вариации.



Публикацията е редактирана (27-02-16 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 21:30

alext: разбира се, че ги ползвам... Какво общо има това с темата.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 22:13





Публикацията е редактирана (27-02-16 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   27-02-16 22:19

Пак некоректно сравнение - бирата e сравним със стария Canon 70-210 F4 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   27-02-16 22:25

Защо? Канон не са ли достатъчни

Питам защо като имат толкова много недостатъци?



Публикацията е редактирана (27-02-16 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 22:31





Публикацията е редактирана (27-02-16 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 22:34

Всички имат, след като най-отявлените и защитаващи определена марка казват тук чистосърдечно, значи наистина има си кусури навсякъде...
Въпросът е- откъде хора, които не са ползвали Канон, а са против тотално на марката, викат тук и се напъват. И някакви сравнения между техника, която има единствено общо предназначението си.
Никаква, тотално никаква връзка, че някой си е накупил ФФ Сони изгодно втора ръка, защото САМО така се продава втора ръка такава техника, голи факти и пъчене. Toва е тотално изолиран случай, нищо общо с реалността.
А може човек да си направи сам тема и да се хвали, но като се каже нещо различно- ей, гледайте какво аз купих, пък е по-изгодно.
Темата е профилирана и уточнена.



Публикацията е редактирана (27-02-16 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 22:57





Публикацията е редактирана (27-02-16 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 23:00

Никакъв, ама никакъв намек няма в това,че съм го казал за втора ръка. Камо ли да съм казал, че само това се купува. Това си е чисто изкуство да купиш нещо изгодно, независимо как.
А за изхождането, ето, за изхождане се признава, какво повече да се коментира!
Нямам нищо против никой. Особено срещу хора, които не познавам. Камо ли да обиждам без причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   27-02-16 23:02

Щото не сме Сони и Фуджи [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 23:04

Всеки нещо е изцепвал...Може да се разкажат десетки истории, като споделяне, а не изхождане. Добре, че не го казах аз.
ЗА Канон аз казах- ползвам от начало, след Никон и защото всички около мен са с такава марка.
Teмата тук на gorbi е контра на нещата, които бяха пускани в отделни теми, напълно естествена е, и аз преди доста време спорих с него нещо за 50/1.8 от четирите букви, и той ме блокира, преди да му докажа, че имам.



Публикацията е редактирана (27-02-16 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 23:11

radomarinov: Ти прочете ли заглавието на темата и част от съдържанието или пишеш тук, само щото ти е омръзнало да си бъркаш в носа?

Кой от апаратите в момента на пазара може да предложи такава система на такава цена, с такава функционлност и то от магазина. И не ми дрънкай за китака празни приказки, защото 10-18 не е китак, а китака 18-55, точно последната STM версия е превъзходен обектив, по всички показатели, има информация в мрежата, може да се образова човек.

Всеки селски бек, който е пипал някакъв апарат, си мисли, че това което той е предпочел е най-хубавото и може да дрънка във всякакви теми после да се прави на компетентен [smilie5]
Да, ама аз съм си купил последно време нови, не само този апарат, ами и още два фулфрейма от различни марки, но не съм пускал тема за тях, защото не считам за необходимо. Пуснал съм тема точно за този апарат, защото точно за този съм преценил, че отговваря на заглавието на темата.

И ако няма какво да напишеш като аргумент по същество, моля да не си правиш труда. До тук темата си върви нормално, има си хора с аргументи против, с някои от нещата съм съгласен, други са спорни, може да се води дискусия.
Няма нужда от дървени философи, по другите теми си ходят постоянните такива да ръсят мозък и спецификации.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 23:14

Taка като ги накара да изтрият мненията си, излиза, че аз съм наспамил темата...ДА ме прощава, който се е почувствал засегнат. Аз както казах, НЕ поддържам марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 23:14

Изтрих си съобщенията, бяха си чист спам по темата. Всеки да си снима с това което го кефи!
На фокус брадърс!
[beer]

П.П. По канал 1 почна филма за онази фотографка с Жулиет Бинош. Снима с ваш'та марка бай дъ уей[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 23:15

Мойта марка е МАКРО всякакви и широки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 23:27

написа:

> radomarinov: Ти прочете ли заглавието на
> темата и част от съдържанието или
> пишеш тук, само щото ти е омръзнало
> да си бъркаш в носа?
>

Да, прочетох я внимателно, ама не видях снимки.
И специално твои снимки с този апарат и за това за мен темата е куха, а дървен философ май си ти.
Ще се радвам ако публикуваш хубави кадри, с кеф ще ти се извиня!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fotograf123   
Дата:   27-02-16 23:41

Автор: gorbi
Дата: 25-02-16 16:18

Една година по-късно след анонса, камерите на Canon са все още най-доброто което може да намерите на пазара на достъпни фотоапарати от клас любителски DSLR.

Точно поради този факт някой прибягват към едни други камери дето тук няма кой да се похвали с подобна ....................

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 23:42

radomarinov: темата не е за хубави снимки, не виждам да съм писал нещо такова, поправи ме ако греша.
Темата е в раздел техника, обсъжда се и се сравнява цена, параметри, системност и функционалност. Ако исках да показвам снимки с камерата или да гледаме снимки направени с тази техника, щях да пусна тема - снимки с Canon 750/760D.
Понякога е хубаво човек ако не може да се включи по същество в някоя тема, просто да не го прави.



Публикацията е редактирана (27-02-16 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-16 23:43

Уводният пост ми прилича на превод от руски, да няма нещо подобно? [smilie11] (Нищо лошо в това, аз самият съм расъл в руско-говоряща среда, може би затова така ми прозвуча...)

А "най-добро съотношение цена/качество" - че дори и "/системност" - е дефиниция за компромис. Колкото повече променливи вкарваме в съпоставката, толкова по-голям става компромисът. Компромисите са неизбежно зло - животът всеки ден ни ги налага, но... не са хубаво нещо. [smilie8]

Харесаха ми именно безкомпромисните съчетания по-горе: "Едно Фуджи с един 56/1.2" (или един 5Д3 със 100/2.8Л) - "и нищо друго не ми трябва!"

Хем така, пък хем иначе, пък... е малко никаква работа. Бъдете безкомпромисни!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 23:52

написа:


> Понякога е хубаво човек ако не
> може да се включи по същество в
> някоя тема, просто да не го прави.
>

Сори Горби, и аз не разбрах какво правя в тема, която реално не ме интересува. Disregard my message, както се казва.
Лека, не се стягай[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 00:52

.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/jwfg1806.JPG


14-24/2.8G & 7-14/4.0G



Nikon AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED го купих 2007, което ще рече преди 8-9годинки за 1425доларес крайна цена, мисля с 5 години гаранция от BH.

Panasonic Lumix G Vario 7-14mm f/4 Asph. ми го доставиха пак от BH за 780доларес крайна цена, 2009 има няма 6-7години оттогава.

Sony E 10-18mm f/4 OSS ми излезна мааалко над 1000доларес от нагъзина до нас, няколко месеца след излизането му на пазара.


на цена от 1000доларес е жива подигравка сравнен с обективите по-горе от картинката, на половин цена 400-450доларес е O.K.


миналата година исках да дам някакви пари на SONY, еми в крайна сметка кинтите отидоха при FUJI, 4 твърди Fuji обектива плюс тяло за маааалко над 1800доларес + 4 години гаранция и си струват всеки цент, в сравнение сонешките за NEX са недоразумение с малки изключения, например Sony Sonnar T* E 24mm f/1.8 ZA,…



Публикацията е редактирана (28-02-16 07:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   28-02-16 07:05

nyamago: на мен руския ми е матерен, има повече информация по техните фоеуми и сайтове и я ползвам.

thor: "Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.4G го купих 2007", предполагам си искал да напишеш - 14 - 40 ?

Какви обективи купи на фуджи ? Че само фуджи нямам в колекцията... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 07:40

.




от мързел съм копирал 85-тицата вместо 14-24/2.8G…


търсех някакъв широк обектив за картинки надвечер, батиса 25/2.0 ми се стори огромен, по същото време FUJI пуснаха намаления и направих пазарлък за 14/2.8, 27/2.8, 35/1.4, 56/1.2 + Fujifilm X Pro-1, полакомих се, като си мислех, че ще продам трите обектива и ще си оставя само 14/2.8.

но знаеш, понякога става не това, което би трябвало, та така нащраках по няколко десетки кадъра с всеки обектив иииии останаха…. сега Loxia-та 20/2.8 ще излезне по скъпо, но пък тялото за Loxia-та, ще ми струва по евтино…. танто за кукуриго… общо взето съм доволен…




.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 08:15


.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/iswt5175.JPG


Fujifilm X-Pro1 + EXIF


пробвай, вземи от някой едно FUJI с обектив за няколко дена, поиграй си, на мен ми хареса повече X Pro-1, по различно е, бавен е, но пък за който бърза има канон….




.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   07-03-16 22:35

Много добра комбинация се получава между Hybrid CMOS AF III и STM обективите...


https://www.youtube.com/watch?v=ho0hOhRSuHk

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: aldygreen   
Дата:   07-03-16 23:40

gorbi написа:

> Много добра комбинация се
> получава между Hybrid CMOS AF III и STM
> обективите...

Резултатът с STM задвижване е впечатляващ и като бързодействие, и като безшумност, и като простота на конструкцията. Но прави впечатление, че първото позициониране е сравнително доста бавно, докато последващите са около 5 пъти по-бързи. Вероятно управлението на стъпковия мотор помни текущата позиция и само извършва корекция в необходимата посока.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 13:01

Днес пробвах 760D - фокуса е значително подобрем и дори на следящ се справя прилично с 30 1.4 Сигма арт и 85 1.8 - с втория по-добре. На единична снимка е още по-добре. Фокуса в лайв вю е доста приличен и на нивото на повечето безогледалки.

Но визьора пак е шпиьонка, няма възможност за микроаджъстмънт и канон упорито не искат да сложат така важната опция за изключване на симулация на експозицията в режим на лайв вю - много удобна опция ако се снима в студио на режим М. Буфера в RAW е 4 кадъра някъде, после става бавен. Има опция за снимане в "тих" режим серийно със следящ фокус, което обаче намаля скоростта на снимане и звука е доста гаден, не е никак тих.

Не бих казал, че е супер изгодната покупка това тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 13:06

хайде, хайде, по-добре шпионка, отколкото да ти прожектират старо видео...
В режим лайвю и без това Канона не пуска синхронизацията към светкавиците или поне 6Д то не пуска, този не съм го пробвал, но си имаш "шпионка " да си кадрираш спокойно...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   10-03-16 13:33

"по-добре шпионка, отколкото да ти прожектират старо видео."

Пак казвам, зависи какво ти трябва. На мен примерно не само, че не ми трябва шпионка, ами дори и най-големия възможен оптичен визьор пак не ми трябва. Трябва ми прожектирано старо видео, с хисторграма, нивелир и де що има информация там.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 13:43

Прожектираното старо видео го имаш на лайввюто, така или иначе. Искаш видео - лайвю, искаш природата, така както бог я е създал - шпионка... В ДСЛР има за всекиго по нещо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   10-03-16 14:09

Що не снимате а се занимавате с глупости? Всеки ще снима с каквото му е кеф и му е най удобно. Глейте си кефа и снимайте повече [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 14:16

Темата е за да си чешем езиците, няма как.
Лайвю добре, ама хайде снимай в студио на лайв вю - бой на негри в тъмна нощ. През шпионката трябва. Синхронизация си има.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 15:08

Синхронизация горе на обувката, специлано за 6Д категорично няма при лайв вю, или е въпрос на някаква настройка която не съм открил. За 750/760Д ще пробвам довечера...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 15:15

Нямам 6D, но пробвай с това:

Silent LV shoot: [Disable]
Flash will not fire if set to [Mode 1] or [2].

Иначе този проблем със симулацията на експозиция с канон го има от доста време и май не само при моделите в нисък клас - доста неудобно ако се снима с ръчни обективи в режим лайв вю и не само. Добре, че е меджик лантерн...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: aldygreen   
Дата:   10-03-16 19:43

Понеже стана дума за шпионката и LiveView, ще напомня за една тема, свързана със зависимостта на шума на матрицата от температурата й.

Шумът при DSLR-и и безогледални камери

Хората ясно показват, че в режим на LiveView температурата на сензора е доста по-висока и като резултат скачат нивата на шума, като променят динамичния диапазон. Ако снимам през "шпионката", т.е. с DSLR, сензорът ще е практически нагрят до околната температура, дори при серия от снимки през, примерно 10 сек.
За някои критични ситуации това може да е важно.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 20:00

Голяма работа малко шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: asahi   
Дата:   11-03-16 10:29

Здрасти на Thor [beer]

Що така няма снимки в тази тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-16 10:41

Те каноните не са за снимане, само за хвалба стават[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-16 15:29

те па щото на сони теоретиците темите са само снимки... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   11-03-16 15:37

То като гледа човек тия теми с какви снимки се пълнят, май по-добре да няма никакви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-16 17:08

тема за техника, не е необходимо да е с художествени снимки, може стени, тухли и налъми да има.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-16 20:35

Абе и цици не бихме отказали

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   13-03-16 07:47





Asahi [beer]



Мноооого са добри тея от Canon, извадиха обектив три пъти по евтин от сонешкия боклук E 10-18mm f/4 OSS, но пък кажи речи на същото ниво, ако не и по-добър….







https://photo-forum.net/static/forum/2016-03/bblt7366.JPG


Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM





https://photo-forum.net/static/forum/2016-03/zwkx9126.JPG


Sony E 10-18mm f/4 OSS



.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-16 20:42

Днес поснимах малко с прекия конкурент - Никон 7200 и понеже съм заклет практик, да споделя впечатления за теоретиците :)

Динамиката на 7200, дори в джипег е доста по-добра.. взимам си думите по-нагоре назад, че това няма голямо значение. Уви, практиката показа че има.

7200 фокусира по-бързо. не е много по-точно, има пропуски тук таме, но много по-бързо...

7200 има две карти - признавам, + си е, след като си изгубих едни важни снимки, не мога да не призная...

7200 няма тъч и въртящ дисплей, много свикнах на тая благина в 750Д


Като цяло, ако сега бих избирал и се абстрахирам от чудесния обектив на Канон 10-18 STM, то бих избрал вероятно Никона, но най-вече заради спецификата на снимките които правя, трябва ми тоя пуст динамичен обхват.

За видео определено бих предпочел Канона.

Та така, може да е полезно на някой мнение, добито от практиката - вече 9 месеца със 750 Д [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-09-16 20:52

Относно 10-18ките :) понеже имам сонито и имах канона да кажа само. Обективите са много близки по значение, но сонито е безобразно малко като размери. Оптически не е повече от 1000лв според мен(нищо че в магазина е) ама за видео си е гот и за туризъм с тези размери...

Сравнено с канона положението е следното - сложени на некс 6(16мп) канона има по-крива фокусна равнина на 10мм и иска малко по-прецизно ръчно фокусиране за максимални резултати, но не е по-мек от сонито. Като изключим кривотията на 10мм от 14мм включително и към 18мм канона е определено по-добрия обектив и то доста. Сонито криви и крайщата са добре на 10мм, нагоре иска затваряне и не е на нивото на канона особено на 18мм.

Относно прозренията на горби :) фокуса на д7200 е страхотен, особено за репортаж много ми допада 3д тракинга, който канон още не са направили. Има опити в 80д ама явно споразумението с никон е да не си бъркат в канчетата. Д7200 е един клас отгоре на 80д, за 750д да не говорим... причини доста, двете карти, сглобката и усещането, липсва тилтващ екран с тъч... имат го в д5500 ама в д7ххх надали ще го сложат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   14-09-16 20:56

10-18 следва да се сравнява с безогледалния EF-M 11-22, най-малкото като размери. А той дори е малко по-добър от EF-S 10-18 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: quazimodo   
Дата:   14-09-16 20:59

Нещо си се объркал с преките конкуренти[smile]. Сравнявай Д7200 с 80Д, за да си обективен. 750Д е в категорията на Д5300-5500. Иначе браво за постоянството. Щом ти трябва висок ДД намери си едно Фуджи С5 Про . Само дето ако ти притрябва и високо работно ИСО няма да има кой да ти помогне [beer] .


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-16 21:20

Винаги ми се е стувало че 750 и 7200 са преки конкуренти, може би заради седмиците в името :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-16 21:25

в 750Д не е просто тилтващ дисплея, ами направо си се върти навсякъде и се прибира наобратно като го транспортираш да не се драска...

Пак по причини, че първо искам да пипна, чакам 80Д да докарат в павилиона, да го пробвам, за да съм категоричен, ама ако съдя по 70Д - в ръката седи по удобно от никончето..

Може и да е субективно за моите лапи и класическо канонско възпитание... [smile]



Публикацията е редактирана (14-09-16 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: victory13   
Дата:   14-09-16 21:25

7200 се конкурира с едни други седмици [shtrak]

Но винаги е добре да пощракаш с врага [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-09-16 22:09

Да друго е да пипнеш и да пробваш [smilie5].

За 11-22 и 10-18, канончето не е лошо, но е доста по-нешироко. 17.6мм еквивалент е срещу 15мм на сонито и канона 10-18 сложен на сони. Иначе съм гледал семпли и е много добро 11-22, само да беше 9ка на широкото, че все пак канонския кроп е най-кроп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »