Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 16:18

Една година по-късно след анонса, камерите на Canon са все още най-доброто което може да намерите на пазара на достъпни фотоапарати от клас любителски DSLR.
Без конкуренция като съчетание цена/функционалност/системност.

Матрица CMOS, 24 мегапиксела (APS-C)

Нов мощен процесор Digic 6

Чувствителност ISO: 100...12 800, в разширен режим - до 25 600 !

Фазова фокусировка по 19 кръстосани датчика

Диапазон на скоростите: 1/4000...30 сек

Хибридна фокусировка в режим LiveView, непрекъснат следящ автофокус при снимане на видео !

Скорост на серийна снимка - 5 кадъра в секунда/8 RAW, до 900 JPG

Напълно въртящ се сензорен екран с размер 3", и разрешение 1.04 млн. пиксела. Фокусиране и снимане с докосване !

Hybrid CMOS AF III

Предаване на данни и управление на камерата по Wi-Fi (безжично управление от таблет и телефон, чрез безплатното приложение Camera Connect)

Предаване на данни NFC

Интелигентен визьор с изобразяване на фокусни точки и данни данни — пентамирър, 95%.

Видеовъзможности: MP4 (H.264), Full HD 30/25/24p

Вход за външен микрофон

Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра.


Камерата има иновативната технология за разпознаване на трептенията - (Flicker Detection), с нейна помощ се повишава точността и равномерността на експонация при изкуствено осветление.



Камерата може да се закупи само тяло за около 1290.00лв. (750D) или в комбинация с обективи.

Особено подходящи са всекидневно ползване за снимки и безшумно качествено видео кроп обективите от серията STM 10-18mm, 18-55, 55-250mm, 18-135mm, както и фулфрейм обективите от серията STM - 50/1,8 и 40/2.8.

Фотоапаратите могат да работят и с всички останали обективи на Canon EOS серията, без никакви допълнителни преходници.

По-нататък в темата ще публикувам тестови и реални кадри при различни светлинни условия.

Темата е отворена за всякакви коментари от техническо естество, снимки и впечатления от реално използващи я.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 16:43

Да не си на хонорар от Canon? Поне да не го беше написал толкоз маркетингово.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 16:47

Не съм на хонорар, а не е лошо Канон да си помислят по въпроса [smile] .

Темата е за хора, които се чудят с какво да започнат да снимат по-сериозно. Системата на Canon им дава всичко необходимо като съотношение цена/качество, повече от всяка друга [shtrak]

Нищо маркетингово няма - всички данни са реални, всички функции съм проверил - има си ги, работят си, че дори има и още, които тепърва ще допълвам като информация [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 16:57

По принцип думичката "най-" е добре да се избягва защото точно с леко високата си цена, това "най-" съотношение не е баш така, а и различните хора имат различни нужди. Трудно се сдържам да предложа преки конкуренти на тия камери от други марки със според мен по-добро "съотношение", но за мое собствено спокойствие няма да го направя ... има си други хора за тая работа ... те вероятно ще се включат скоро в темата. [smilie18]
Както се казва - дерзай с избора си и му се радвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-16 17:04

Изпробвана ли е разликата във фокуса със Сигма/Тамрон/Токина светлосилни през LiveView и визьора? Понеже много искам да взема 750D, но нещо все ме възпира. И чета, макар че не се интересувам от ревюта директно, ами от лични впечатления и затова питам. Също, не снимам често, даже почти не през LiveView, но питам все пак.
Досега най-доброто като цена-качество съм видял при 100D, там също има кусури, но са малко, замо фунцкионални, най-добре е като фокус и контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:05

sohk : С удоволствие бих дискутирал "по същество", ако имаш лични наблюдения върху конкуретни марки със същото съотношение цена/качество/системност. Би било полезно и за четящите да има конструктивен спор [smile]



Публикацията е редактирана (25-02-16 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:06

kvakioh: ще пробвам събота със Сигма арт как се държи, дали има разлика при фокусирането с визьора и чрез лайвю [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-16 17:09

Видео не снимам, няма и да включа това като функция, важното е как се държи на фокуса. Хареса ми 760Д, защото е като двуцифрените, но има компактен втори дисплей, който може да се осветява през нощта. Също ми се иска да видя как се работи с такъв вадещ и чупещ се дисплей, преди 2 години с 600Д го ползвах само затворен. Не ползвам и тъч, не се интересувам от разни екстри, които уж помагат при използването на екрана с докосвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   25-02-16 17:13

kvakioh: фокусирането по екран с докосване хич не е за подценяване, сработва мигновенно и точно, стига желаната точка за фокусиране да не е много по-малка от размера на пръста ти [smile] Важи и за бързо префокусиране при видео, много е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Pac   
Дата:   25-02-16 17:46

За мен Nikon D5200 е по-як, а и 2 пъти по-евтин. Фокуса в live view и wi-fi, както и тъч скрийна са екстри, които така или иначе не бих ползвал.
Не е лош Канона, но категорично няма добро съотношение цена/качесто, заради цената, която хич не е ниска. А и според мен сензора на 5200 (апарат от 2012) е по-добър.

Когато говорим за качество/цена на достъпна техника, ниския клас Никонски стъкла също са доста по-добре от канонските. Твърдите стъкла на ф/1.8 от Никонска страна, макар и леко по-скъпи са класа над тези на Канон. Да не говорим, че Канон дори нямат аналог на 35/1.8, който ми е любимия Никонски обектив.

Иначе новото ултра широко 10-18 на Канон е много добре за парите си наистина. Също във високия клас съм склонен да се съглася, че стъклата на Канон са като цяло по-добри.

Но просто като се каже ентри левел ДСЛР и добро съотношение цена/качество(/система също си написал), отговорът е един - НИКОН.

Друг е въпросът за хубавите APS-C безогледалки, но няма да ги намесвам тук. Още в първия си пост си изяснил, че говорим за DSLR. Нека си поговирим за DSLR-a докато е жив. :)



Публикацията е редактирана (25-02-16 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: radomarinov   
Дата:   25-02-16 19:22

Най-доброто, щото ти си го купил, предполагам[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-02-16 19:24

Мда вече наистина намирисва на конспирация тука [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-02-16 19:26

"Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра."

Това не е ДиеСеЛаРско! Аз съм правил по над 1000-1500 с никон, включително D3100

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: steeens   
Дата:   25-02-16 19:31

[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ако му бяха добавили и слот за сим карта, избиваше всяка конкуренция...[beer] [beer] [beer]
П.П. Преди 7 години, като реших да си взема ДСЛР, един познат веднага ме посъветва да е само Канон. Естествено той снимаше точно с такъв, с китака 18-55....Талибанска история....



Публикацията е редактирана (25-02-16 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Evolve   
Дата:   25-02-16 19:57

Интересуват ме резултати,а не технически характеристики.
Като си купувах фотоапарат гледах снимки правени с различни фотоапарати,които можех да си позволя и избрах Canon ,не съжалявам и препоръчвам винаги на всички начинаещи фото любители. [shtrak] [cool]
Много ми е смешно като видя някакви мишкари,които се надпреварват кой ще извади по-голям и по-скъп фотоапарат,гледат само някакви технически спецификации,а една снимка не могат да направят както трябва. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Pac   
Дата:   25-02-16 20:06

Ако не се гледат спецификации, а снимки - Фуджифилм. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: steeens   
Дата:   25-02-16 20:08

[beer] [beer] [beer]
Тука май поговорката която важи е:
"Моята кокошка е патка", а не чуждата...



Публикацията е редактирана (25-02-16 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: old_firehand   
Дата:   25-02-16 20:12

Нов мощен процесор Digic 6 - нов,нов,колко да е нов? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: axlastro   
Дата:   25-02-16 20:27

Бавен ще е автофокуса със сигмата 30 1.4 арт - при еос м3 е така поне. Тези също ползват live cmos III или както се казваше , т.е. зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Idoru   
Дата:   25-02-16 20:47

А пък прехвалените никони от ниския клас как фокусират с безмоторните им обективи, ммм... А, забравих, не могат... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   25-02-16 21:11

А колко ли са тея безмоторни обективи още в производство, дето да нямат съвременна версия с мотор (която дори е по-добра оптически) ... хмммммм ... 4 броя!
180/2.8D
105/2D DC
135/2D DC
200/4D Micro
А колкото ли от тях точно човек с D3xxx/D5xxx ще си купи ... вероятно 0.

А да споменаваме ли десетките, ако не и стотици стари обективи, всичките на един и същи актуален F-байонет, които може да се ползват без допълнителни преходници.



Публикацията е редактирана (25-02-16 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 10:53

За мен Nikon D5200 е по-як, а и 2 пъти по-евтин. Фокуса в live view и wi-fi, както и тъч скрийна са екстри, които така или иначе не бих ползвал.
Не е лош Канона, но категорично няма добро съотношение цена/качесто, заради цената, която хич не е ниска. А и според мен сензора на 5200 (апарат от 2012) е по-добър.

Когато говорим за качество/цена на достъпна техника, ниския клас Никонски стъкла също са доста по-добре от канонските. Твърдите стъкла на ф/1.8 от Никонска страна, макар и леко по-скъпи са класа над тези на Канон. Да не говорим, че Канон дори нямат аналог на 35/1.8, който ми е любимия Никонски обектив.

Иначе новото ултра широко 10-18 на Канон е много добре за парите си наистина. Също във високия клас съм склонен да се съглася, че стъклата на Канон са като цяло по-добри.



Сега по ред...

С първото си изречение още искаш да омаловажиш предимствата на Канона. Модулът wifi ако трябва да го купуваш за Никона вече си стопил половината разлика в цената. Тъчскрийнът е такова удобство, че дори и да искаш на 5200 няма как да сложиш... тук стопихме цялата разлика в цената, че и отгоре. Това, че лично ти не би го ползвал, не е аргумент.

От тук насетне - фокусиране по тъчскрийн, междудругото - възможно най-прецизното ако целта е достатъчно голяма, префокусиране при видео - това за 5200 не е възможно, значи просто отпада.

Сензорът на 5200, сензор като сензор - където цветовете са си неточните никонски. Ако човек иска да снима хора - няма никаква причина да си го причини :) Една динамика, която навсякъде се тика за сравнение - фотоапарат не прави.

Друго предимство, за което се споменава по форумите - Никона при едни и същи карти записва по-бавно. Не съм го пробвал това, ако някой има 5200 - можем да сравним.

Модерни екстри като антифликър и следящ афтофокус във видеото е ясно, че при Никона няма.

Какво още.. а, обективите.. Добре, признах, има един 35/1.8 който Канон нямат. Обаче имат 40/2.8 До тук с предимствата.. [smilie5]

Би ли ми сметнал от 10мм. до 250 мм. ако трябва да направим система с модерни безшумни зумове колко ще коства при Никон ?

Дето се вика - благодаря, нямам повече въпроси.. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-16 11:01

70д е най-добрата камера цена-качество! :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 11:05

Е 750/760D е съвсем леко окастрено, осъвременено, с малко повече екстри копие на 70D [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: Idoru   
Дата:   26-02-16 11:08

Нищо не разбирате вие - динамика е потребна тук, динамика-а-а!! А не нещо умения, обективи, нцъ! Те затва никоните са със златничко, щото циганийката по златото ходи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »