Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: Emoxide   
Дата:   20-02-16 12:42



Нека има и една тема посветена на оптиката на SIGMA...
...в последно време една много силна алтернатива на великаните Canon & Nikon.

ОБХВАТ НА ТЕМАТА:

* Новости от SIGMA - предстоящи обективи, нови на пазара и техните привлекателни особености;

* Въпроси и отговори свързани с обективите на SIGMA.
(желателно е да се получи ползотворна дискусия от която може всеки да научи нещо полезно и/или да даде мнение)

* Приложимост на обективите SIGMA (и в комбинация с адаптери) при безогледалните камери...

* Снимки направени с обективи SIGMA - както технически така и творчески с критика, при желание.
(хубаво е да се посочи с кой обектив и тяло е направена снимката)

* Коментиране на проблеми възникнали по време на ползване на тези обективи, несъвместимости с дадени тела, полезни практики, сервизни обслужвания и проблеми и прочее...

** Разбира се темата е отворина и за друга тематика и въпроси възникнали покрай дискусиите...

Заповядайте и нека се придържаме към добрия тон! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: Emoxide   
Дата:   20-02-16 12:44

аз бях втрещен от това... super-fast Sigma 50-100mm F1.8 Art lens for APS-C DSLRs


http://digicame-info.com/picture/sigma_50-100mm_f1.8_001.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-02-16 12:48

50-100/1.8 за кроп, при тегло кило и половина, ко? не. Екзотика ще си остане според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-16 12:49

Колкото остана екзотика 18-35 1.8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: desmes   
Дата:   20-02-16 12:50

Testing Out Sigma’s Lens Calibration USB Dock and Optimization Pro Software



Sigma Dock Review



Публикацията е редактирана (20-02-16 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-02-16 12:51

SiGMA наистина заслужават внимание, най вече ART серията. Emoxide, поздрави за добре форматираната тема! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 13:07

Поздрави за темата! Сигма 30 1.4 Арт за кроп безогледалки - нещо доста интересно според мен и тежи три пъти по-малко от буркана за кроп дслр-и.

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: Emoxide   
Дата:   20-02-16 14:48


http://www.43rumors.com/wp-content/uploads/2016/02/sigma_30mmf1.4dn_001.jpg



Sigma 30mm f/1.4 micro 4/3 lens
да тази сигмичка определено ще намери доста публика , в т.ч. и моя милост

Отговори на това съобщение
 Re: SiGMA обективи /алтернативата\
Автор: realnoncho   
Дата:   20-02-16 14:57

Тежи 2 пъти по-малко, но е същия размер. Само са спестили някое друго стъкло [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 15:35

Какво да ви кажа, аз съм предубеден, признавам си! Едно време (5-6 години), като чуя Сигма и въобще не исках да приближавам и то най-вече заради проблемите с фокуса наблюдавани при определени обективи и тяхното използване с определени тела. Сега обаче леко полеко си сменям нагласата. АРТ обективите от марката са най-интересните за мен, в това число и сравнено с други производители. Нямам опит с тях, освен няколко кроп обектива, а АРТ сетията ме впечатлява най-вече от видяното в нета - още едно признание [smile]
За мен те обаче с последния си 50-100/1.8 + 18-50/1.8 направо завършиха мечтата на някой любител на светлосилата за кроп, като мен. С тези двата обектива или 18-35/1.8 + 50-150/2.8 и 30 или 35 и/или 50 ф1.4 човек може дълго да задържи покупката на нещо друго и да има алтврнатива за голям спектър от различен жанр фотография при кроп сензора. Иначе все още чакам да избухнат така здраво и при фф, защото за сега силата им не е отправена основно там. Така или иначе съм щастлив, че марката е на пазара и продължава да изненадва и да твори в правилната насока, според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: georgioiv   
Дата:   20-02-16 15:44

Не знам защо реши че силата им не е при ФФ. 35/1.4 и 50/1.4 са за ФФ и са прекрасни обективи. Единият го имам и никога няма да го продам, другият ми е таргет листат. Не знам с 85/1.4 до къде са нещата, скоро не съм чел - излезе ли или още го чакат, но той ще ми е голямото мислене между него и 85/1.2 L II

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 17:08

Реших защото нямат аналог при фф на уникалното за момента 18-35/1.8 варио, както и новото 50-100/1.8 пак варио [smilie3] Представяте ли си да имаше нещо подобно (без конкретни изчисления) като 24- или 28-50/1.8 и 75-150 или дори -135/1.8 (пак супер светло варио) [smilie5]
Иначе и по-нагоре съм споменал, пе ме радва светлата арт серия, там не оспорвам![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: philip   
Дата:   20-02-16 17:41

Между другото 18-35/1.8, може да се ползва и на ФФ в известна степен: още инфо


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 22:35

Абе то може всеки кроп обектив да се ползва на ФФ в кроп режим при съвременните тела, като Д610, Д750, ама не е същото :)
Иначе от примера с марка се вижда, че и при 28 и 35мм винетира, а под това направо е неизползваемо, но с тези условности някак се обезсмисля покупка на варио за маса пари и ползването му между 28-35мм и то пак с винетка. По-добре два твъди със същата светлосила и без условности, не знам така аз смятам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: io_bs   
Дата:   20-02-16 22:49

50-100/2 със сигурност ще си намери потребителите, но ще според мен ще си остане тясно специализиран обектив. Та целта на APS-C е именно по-малък размер и по-ниска цена спрямо FF. А това се явява противоречие. Чакаме малък и евтин 70/1,8 за кроп (105мм еквивалент) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   20-02-16 23:47

Лупкам си със сигма 70-200 2.8 ХСМ 2 Макро от 2 години .. мислех да я продам , че ще си купувам дълъг канон, но се отказах ... Бърз и сравнително точен АФ (снимам баскетбол с него доста на тъмно /2000 до 5000 исо/) 100% заместител на канон 70-200 ис 1 (другите два, без ИС и ИС2 са по-добри оптически). Имах 50-150 без ИС ... за портретен обектив беше ок, че не му е много бърз АФ и определено не е точен за спорт с мъка се разделих и с него де ползван на 50д и 550д.
Новата им 35ца арт много е доволен приятел с 6д , но мисля че я дава за калибрация към тялото!
17-70 2.8-4 съм го пробвал ... боклук за мен. 17-50 2.8 може би мек до ф4 ... За тези се сещам до момента сигми ...

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA обективи /алтернативата\
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-16 01:05

За А7-ците с фазов фокус сигмите са много добра алтернатива. Пробвал съм повечето им 1.4 обективи с Канон и Сони байонети и Аф е изключително хубав т.е. перфектно точен и доста бърз.

Много добре се развиват.

Тия спер бързите зумове на мен никак не ми допадат. Макар 18-35 да не е толкова огромен колкото си представях...



Публикацията е редактирана (21-02-16 01:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »