Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Счупен обектив
Автор: mupoclab   
Дата:   25-12-15 09:55

Здравейте и Весела Коледа !
Преди ден изтървах обективчето си / Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR / и в следствие на това се счупи първата му леща.Сега търся начин да оправя проблема.
Надявам се,някой тук да помогне с идеи,съвети и т.н
Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   25-12-15 10:34

Под първата предполагам имаш предвид челната, защото според сервизните ръководства, номерацията на лещите, често пъти е различна.. Но както и да е, съмнявам се да намериш само леща. Един от вариантите е да търсиш, такъв обектив, но с различен проблем и да смениш само лещата.. Но по вероятно ми се струва да не успееш в това начинание, а и не знам до колко си струва. Аз преди време реших да си направя експеримент, с друг обектив. Принципа обаче е сходен. Ще ти кажа някои неща които разбрах :)

1-во челната леща се развива мноооооого по трудно отколкото е показано на клиповете в Youtube :) силно препоръчвам да се ползва вакуум и никакви метални инструменти, въпреки че си има място за такива, освен ако не е точно иструментът предназначен за този обекрив.

2-ро Обективът с който аз експериментирах, си беше с гъбичасала челна леща.. И след много мъки да я демонтирам, все пак пробвах какво ще се вижда и без нея :D Странно за мен, но си имаше добър фокус и си снимаше и без нея..

3-то. Вътре в обектива има система от лещи, която се движи спрямо корпуса. Тази система не разглобявай в никакъв случай. Зглобката й изисква специален стенд за настройка и минимално изместване се отразява с много на изображението.

Само предположение, но мисля че най изгодно ще ти излезе да си купиш здрав обектив !

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: hrup   
Дата:   25-12-15 10:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: mupoclab   
Дата:   25-12-15 10:42

Лещата я махнах аз,точно благодарение на ютуб.Надявам се на коледно чудо,за да намеря такъв обектив,но с друг проблем.
Благодаря ти за съветите

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: gogzy   
Дата:   25-12-15 10:47

Така като си махнал челната леща, пробва ли дали не се е получил чуден макро обектив? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: mupoclab   
Дата:   25-12-15 10:56

Бих се радвал поне на това,но за жалост въобще не фокусира

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: icovalchev   
Дата:   25-12-15 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   25-12-15 11:11

То в ибей ще излезе със сигурност някой, ама като знам колко струва доставката на подобна стока... Чак свят ми се завива..

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: fotorafi   
Дата:   25-12-15 11:21

Ако не намериш леща в И бей, пиши едно емоционално писмо на фирмата Никон в Япония. Колко си бил доволен от този обектив, колко си привързан към него, сервизът в София не предоставя такава леща,това ще бъде най-хубавият Коледен подарък, икономически нямаш възможност за нов, защото си ученик...Помоли ги да ти изпратят срещу заплашане.Не казвай, че си го изпуснал!
Успех и късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: mamata   
Дата:   25-12-15 11:38

Или до кралицата - тя е с много меко сърце. Не вярвам да откаже.[smile]

Честита Коледа!
Подари си нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: johnywalker   
Дата:   26-12-15 21:48

Тоз обектив го забравяш и караш напред

Само този ли го забравяме или за никой обектив не се предлагат резервни предни лещи? Ако изтърва Nikon AF-S Nikkor 800mm F/5.6 пак ли трябва да го забравя?

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: icovalchev   
Дата:   26-12-15 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: io_bs   
Дата:   27-12-15 00:28

Лещите са поставени под голяма прецизност от машини и е много възможно оптиката да се е децентрирала при удара. Така че дори и колегата да успее да си поправи обектива в домашни условия, не трябва да очаква предишните му качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: hrup   
Дата:   27-12-15 07:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: nikon7   
Дата:   27-12-15 20:55

Дано намериш, успех!
mupoclab

Отговори на това съобщение
 Re: Счупен обектив
Автор: mupoclab   
Дата:   28-12-15 13:14

Леща намерих.Чакам да ми я доставят и сглобявам ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »