Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   11-12-15 23:26

ОРИГИНАЛНИ!

Явно има нов представител на Никон за България. [smilie3]

Писах на продавача едно провокативно ЛС, с молба да докаже оригиналността на батериите и получих просташки отговор на "ти" - не съм ли бил виждал от снимките, не ми било мястото в този форум, да съм ходел в магазина, продавал по 10 батерии на седмица и никой не бил още "изревал" и тям подобни глупости.

Само да предупредя: внимавайте с батериите от Алиекспрес и всякакви подобни "оригинали" - на мой приятел му изгоря матрицата на Никон Д2х от подобна батерия.

Уж щеше да има промени в базара, но няма. Базарът се е превърнал в един фото-олх, в който преобладават боклуци, внесени контрабандно от Алиекспрес, иБей и тям подобни и става все по-трудно човек да намери това, което търси. Продължавам да държа на мнението си, че в базара не би трябвало да могат да продават хора с кухи профили и/или такива които са се регистрирали преди седмица, а днес вече задръстват базара с безбройните си обяви.

Ето скрийншот от секция "Аксесоари" на базара отпреди 2 минути.


https://photo-forum.net/static/site_pics/171/1449869006_bazar.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: alext   
Дата:   11-12-15 23:32

[smilie24] мерси за инфото

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: exobexo   
Дата:   12-12-15 00:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 00:21

Да,преди беше по-добре.



Публикацията е редактирана (12-12-15 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: goldstar   
Дата:   12-12-15 01:09

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-15 11:03

Ето и реакцията на продавача, току-що получих следното ЛС:

"изчаквам те до обед да си разкараш умрялата тема,ако не след обед с колегата почваме да пускаме негативни теми по други сайтове за фотозаснемането ти,КЗП И НАП май не ти помогнаха с заплахите ти а ?както ти си писал негативни работи за нас,така ще напишем и ние за тебе"

Пък вие си преценете дали да купувате от такъв човек. Забележете колко пъти е употребена думата "оригинални" във въпросната обява!

По отнощение на НАП и КЗП, за да не се чудите, ето какво съм написал на продавача, след като ми заяви, че мястото ми не е в този форум. Тук вече си говорим на "ти", но той започна пръв още с първото ЛС:
Аз:
"А къде е моето място, аз знам много добре, въпроса е къде е твоето място. Предполагам се сещаш къде ще е твоето място, ако някой си купи една батерия от теб и отиде с нея в КЗП и НАП. Така, че дай да си говорим с нужното уважение и да не си определяме на кого къде му я мястото.
Успех ти желая!"

Не съм имал никакво намерение да пускам сигнали в НАП и КЗП, просто исках да намекна елегантно на човека, че предлагането на откровено фалшиви стоки без документи и без да се регистрира подобна търговия по занонния ред може да има последствия за него, в случай че някой реши да се оплаче от "оригиналната" му стока.



Публикацията е редактирана (12-12-15 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-15 11:11

Опитах се да върна ЛС на продавача на ОРИГИНАЛНИ батерии, за да му кажа да не чакат до обяд и да почват веднага да ме плюят където и както преценят, но не би.
Авторът е блокирал възможността ви да пишете коментари под негови снимки и да му изпращате лични съобщения.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: realnoncho   
Дата:   12-12-15 11:20

Трябва по-смело да се разчистват такива профили с "колеги" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: sirteo   
Дата:   12-12-15 11:24

Той ще си направи друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-15 11:26

sirteo написа:

> Той ще си направи друг.

Естествено, че ще си направи друг. Затова трябват промени в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: photoninja   
Дата:   12-12-15 11:32

[smilie10] Това прекрачва всички морални и общеатвени норми!
Наистина има нужда от промяна! Не на далавераджийте! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-15 11:55

Господин Емил Иванов - ero-83, продължава да ми праща злобни ЛС-та, явно чете темата, но незнайно защо (всъщност знайно е) не иска да напише нищо за да се защити пред аудиторията, на която продава оригинални (според него) батерии. Опитва се да ми звъни по телефона, но аз съм в едно планинско хотелче и покритието на телефона е много зле, изобщо не може да се проведе разговор. За щастие, Интернет-а е що-годе приличен.

ero-83, ако толкова държиш да си говорим, звънни ми в понеделник, тогава със сигурност ще съм на добро покритие, макар че не виждам какво има да си говорим. Ти си ми казал каквото си искал да ми кажеш на ЛС. Аз съм ти казал също каквото съм сметнал за нужно.
Аз не се крия от никого и от нищо. Нямам причина да се крия, нямам от какво да се срамувам. Бизнеса ми е на 100% легален, а с пускането на тази тема не само не смятам, че съм направил нещо лошо, а напротив - смятам, че след кореспонденцията с теб, бях длъжен да пусна тази тема, за да предпазя по-неопитните форумци.
Ако пък мислиш, че съм те наклеветил или се чувстваш несправедливо обвинен, заповядай, свободен си да изложиш тук своята теза и да защитиш името и бизнеса си. Аз не блокирам опонентите си, за разлика от теб. И ако изложиш тук достатъчно силни аргументи в твоя защита и обориш моите тези, аз ще ти се извиня публично.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: viara123   
Дата:   12-12-15 12:03

Всъщност, ако стоката, която господинът препродава е обявена като оригинална от първоизточника, вината леко се размива ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: viara123   
Дата:   12-12-15 12:04

Друг е въпроса за отношението, това него коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: Admin   
Дата:   12-12-15 12:11

Много хора не четат правилата на секция "базар" и се изненадват като им бъде деактивиран профила.
Базар има ясно написани правила. Спазвайте ги!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-15 12:22

Admin написа:

> Много хора не четат правилата на
> секция "базар" и се изненадват като
> им бъде деактивиран профила.
> Базар има ясно написани правила.
> Спазвайте ги!

[smilie24]
Българина не ще да чете. Или му е по-удобно така. За българина правила не важат, той е над правилата, стига да не е накърнен неговия личен интерес - тогава той е най-големия радетел за правила и вдига врява до небето как правилата са за да се спазват.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: sohk   
Дата:   12-12-15 12:27

Ето малко по темата и от самите Nikon

Фалшиви презареждаеми батерии

и предупреждение за това, което се е случуло на приятеля на ecobo

Предупреждения за проблеми с безопасността, свързани с използването на фалшиви аксесоари за цифрови фотоапарати Nikon

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-15 13:08

Адекватна реакция на админите. Подкрепям изразрната гражданска позиция на ecobo!
Няма какво да си говорите, неактуалната обява към момента говори за некоректното и съдържание и опит за подвеждане на евентулни клиенти. Друг е въпроса, че аз лично като потенциален клиент никога не бих се възползвал от покупка на батерия със съмнителен произход, различна от официални вносители и магазини. Темата НЕ е за затваряне, нека се знае!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: hose   
Дата:   12-12-15 13:35

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: Бонд   
Дата:   12-12-15 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: yakumo   
Дата:   12-12-15 14:35

Автор: ecobo
Дата: 12-12-15 12:22

Admin написа:

> Много хора не четат правилата на
> секция "базар" и се изненадват като
> им бъде деактивиран профила.
> Базар има ясно написани правила.
> Спазвайте ги!

[smilie24]
Българина не ще да чете. Или му е по-удобно така. За българина правила не важат, той е над правилата, стига да не е накърнен неговия личен интерес - тогава той е най-големия радетел за правила и вдига врява до небето как правилата са за да се спазват.



За съжаление, напълно вярно. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: Mytronix   
Дата:   12-12-15 16:11

Според мен няма проблем да препродават разни хора аксесоари от али експрес в базара , ако ми потрябва нещо дребно и не ми се чака близо месец да ми доставят . Винаги може да ти потрябва м42 преходник , дистанционно , капачка за обектив итн . [smilie3] Просто да не спекулират по този начин , че нещата са оригинални .

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на оригиналните батерии за Никон
Автор: marvves   
Дата:   12-12-15 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »