Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   10-12-15 16:52

Здравейте,
замислям се за покупка на Fujifilm X-T1 от търговец, който не предлага гаранция освен собствена, което не е проблем, но четох че има голяма вероятност да не може да се обновява фърмуера.

Някой има ли опит с покупка на тази марка от сивия пазар и как стой въпроса с ъпдейтите и евентуално ремонтите моля нека сподели.
Зная, че има рискове но все пак разликата е близо 700 лева между цената в България и тази

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: pstoev   
Дата:   10-12-15 17:08

Защо реши че е сив пазар, търговеца е магазин и има 2650 продадени артикула. Купувай смело, камерата е нова и ще си имаш всичко включително и ъпдейти..
Но защо ти е тази камера, Fujifilm X-T10 е "по-нисък клас"(съмнявам се да го усетиш като разлика в изображението) но пък е по-нов модел и на по-добра цена:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200388012013.html

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 17:10

Room C, 7/F, Tong Yuen Fty Bldg, 505

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   10-12-15 17:16

pstoev , насочил съм се към XT-1 защото ръката ми е голяма и XT-10 ще ми се изплъзва. Иначе сив пазар е защото е между белия корпоративен и мафиотския черен такъв[smilie5]
Просто такъв е термина, който съм срещал за тези търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: sohk   
Дата:   10-12-15 17:24

Отговора е прост и си го дал сам. Ако преценяваш, че рисковете си струват 700 лева ... купуваш. Ако не, даваш тези 700 лева отгоре и спиш спокойно. :)



Публикацията е редактирана (10-12-15 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-12-15 17:30

Моя Х-А1 е от такъв търговец, предлагащ собствена гаранция. Спестих към 500лв, изпуснах го и се разби байонета на обектива. Тъй като е по моя вина не съм предявявал рекламация, не е и редно. Марио (marves) ми го оправи, firmware се ъпдейтва без проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   10-12-15 17:31

sohk, мислех да дам тези 700+ още 100 за една 35-ца от новите, аз и без това имам неспокоен сън, но да даде мнение и някой който е купувал... пък да видим тогава[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: бонд   
Дата:   10-12-15 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: Pac   
Дата:   10-12-15 17:43

Аз си купих обектив Фуджи 35/1.4 по подобен начин от Ибей. Излезе ми 350лв по-малко от тук, не съм имал ядове с него.
56-цата не посмях да си я купя без гаранция обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: kvakioh   
Дата:   10-12-15 18:38

Случаи хиляди, последния ме втрещи как вместо Nikon 4Ds се пуска D4 през куриер.
Grey market е толкова сив, че не се знае нищо. Купих 3 неща така, за късмет не ме излъгаха.
За Х-Т1, може да се гледа втора ръка или refurbished.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   10-12-15 18:46

kvakioh, гледах употребявани и refurbished, но цените са като за нов. Аз нямам проблем с това да си купя и от България, идеята не е просто да си спестя накакви стотачки, а защо да давам повече ако получавам същото или по-малко дори, а и си мисля, че тук по бих случил на нещо дефектно и "сиво", друг въпрос е, че май за пореден път в България е единственото място където не намалиха с до 30% (дори и с до 5%) цените, както навсякъде другаде по белия свет, не че българският сивоч не ми допада, но просто ей така за сравнение [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: kvakioh   
Дата:   10-12-15 19:25

Някакси grey market и България нещата твърде сложни ми изглеждат. Имам впредвид ако се купи през grey market от друга държава, да има гаранция или да е ново и да дойде. Прекалено усложнено ми се струва, говоря и от погледа, че съм на Запад и следя доста сериозно пазара. ЗА uk в момента основно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: sohk   
Дата:   10-12-15 19:31

Не знам как ги смяташ нещата ама едва ли някой търговец изкарва толкова фотоапаратите и обективите. Няма как да ти направят отстъпка 30% - покажи ми къде по света някой е дал 30% отстъпка за фотоапарат или обектив. Освен ако не държиш да държат високи цени по принцип, за да ти направят специално за 2 дни в годината 40% отстъпка и да си мислиш, че си ударил кьоравото - за справка емаг, където реално намаления са 10-15%, но те скачат с гръмките 30! 40!!! 50!!!!!!! ... от нереално високи базови цени.
В допълнение ... ти даже не искаш да си пазаруваш от българския търговец , а той съответно няма никакво основание да ти кляка с каквато и да е отстъпка.
Иначе на въпрос ... ще получиш по-малко единствено ако нещата като безплатно гаранционно обслужване, ръководство на български език и специално отношение от търговеца са важни за теб. Ако не са, ще получиш същото - фотоапарат (ако предположим, че не те метнат нещо).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   10-12-15 19:54

sohk,намаленията в Amazon и BH Photo, достигат до 40% за Xpro 1 с обективи, а останалите са с до 22-25% намаления. Не става въпрос за това колко ще спестиш, става въпрос за това когато си платиш и надплатиш - получаваш ли това за което си платил??? От там и въпроса ми за сивия пазар, там плащаш малко, а толкова ли получаваш, или?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: kvakioh   
Дата:   10-12-15 19:57

X-T1 e топ тялото на Фуджи, по-големи намаления от 21% не съм виждал и то в комбинация с 18-55.
Х-про1 му изтича времето, преди 2 седмици имаше промоция с два обектива за под 500 паунда и гаранция и екстри...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 20:10

Сивия маркет спестява от две основни линии: митнически и добавени такси (ДДС) и надценка за регионалното представителство. Нормално е да има засилена търговия в сиво, ако има рабтещи схеми за износ на цели партиди директно от заводите, без да се плащат никакви такси нито там, откъдето тръгват, нито където пристигат и единственото оскъпяване да е доставката. Нямаш работници, нямаш администрация, нямаш сервиз, не поемаш общо взето отговорност... Преди време имаше "международна гаранция", която си беше пълна, но именно сивия маркет наложи регионалната защита за диларите. Сега дори да имаш нещо, наречено "международна гаранция", то тя вероятно е силно лимитирана до определен район (Америка, Европа...), като за всеки сериен номер се знае дали е "легално" внесен или не и съответно имаш/нямаш гаранция. Ако продавача е сравнително коректен (естествено няма как да е напълно коректен, щом е тази сфера) - не би трябвало да има проблеми да ти пробутва "рефърбишед" вместо нова стока, както и дори би поел подмяна на дефектирала стока, ако не му е проблем. Но... гаранция и у Франция нема :)

Между другото имам едно Тамронче 24-70/2.8 взето от подобен продавач от UK - със самия обектив няма проблеми, но реших да пробвам 5 годишната гаранция на Тамрон... автоматичната система за регистрация ме отхвърли, а след около 2 седмици ми писа човек - колко много съжалявали, но обектива ми е бил внесен "нелегално" в Европата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: HAZE   
Дата:   10-12-15 20:12

Аз пък съм решил да изчакам появяването на X Pro 2, тогава със сигурност ще може да си позволим всичко, което сега не е намалено :)



Публикацията е редактирана (10-12-15 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: radomarinov   
Дата:   10-12-15 21:12

Не знам Amazon.uk сив маркет ли е ( едва ли щом продават с ДДС), но там има намаления и над 50%, и при такава разлика в цената, не ми пука особено за гаранцията ( не ми се е налагало и да търся такава), а и може да върнеш покупката, ако има проблем в началото. Ако разликата е 10-15 % вземам от тук. В интерес на истината, понякога и у нас има промоции(рядко), но съм купувал неща от тук на най-ниска цена в Европа.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: radomarinov   
Дата:   11-12-15 20:24

Край на далаверата[smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-15 23:35

Ми според мен ако го купиш и е DOA или прояви дефект до няколко дни, пък дори и две седмици спокойно можеш да го върнеш (май всъщност може да го върнеш просто ако така искаш, поне така ми се струва че пише най-отдолу самия продавач в листинга). Това е едното. Другото - ако няма как да ползваш ДДС или поне да си осчетоводиш покупката като разход.

Widerrufsbelehrung
Frist:
14 Tage

Rücksendekosten:
Käufer trägt die unmittelbaren Kosten der Rücksendung der Waren

Прецени дали си струва и взимай, за две седмици може спокойно да прецениш дали иманякакви дефекти. После дали ще се счупи по време на гаранционния период или 2 дни след като изтече? Ами производителите обикновено ги предвиждат тези неща, по-вероятно е след...

Може спокойно да поразпиташ продавача какъв документ ще ти издаде освен транзакцията на ebay и да се свържеш с представителстовото на Фуджи в UK да поразпиташ за гаранция там евентуално. Може ако се навие да ти даде сериен номер да провериш как стоят нещата (едва ли ще ти го даде).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: Otvorenia   
Дата:   12-12-15 00:18

RTFM гледам че повечето ти дават мнение относно grey market. lamerko ти е дал адреса на търговеца : Room C, 7/F, Tong Yuen Fty Bldg, 505. Това е в Хонг Конг, Kowloon. Аз мога да дам мнение за фирмата чиято коректност е извън съмнение.
Бил съм в офиса им, приятни хора. Работеха и опаковаха техника за пращане. Работят изключително като онлайн магазин. Такива като мене са изключение и са много малко. Предимно продават в Австралия. Офиса им е в индустриална зона и се лутах 30 мин докато ги намеря, понеже ползвах метрото. Другите които отиват за pick up ползват таксита. Имат имейл можеш да им пишеш и ще ти отговорят веднага. Всичко това важи за Хонг Конг.

При тебе гледам си в Немския Ибей а шипването е от Лондон.
Питай търговеца допълнително за какво и що иде реч и мисля че всичко ще е наред.
Grey market техниката е със по ниска цена точно защото няма гаранция за тях а фирмата продавач съответно се заема с тази едногодишна гаранция. Същото е при B&H Ню Йорк, които също продават Grey market и също те дават 1 година гаранция. Там обаче цените се поразмиха и няма такава голяма разлика между US и Grey market



Публикацията е редактирана (12-12-15 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-15 04:15

В BH наистина няма почти разлика между двете цени, но пък за това цените им са повече от конкурентни...или бяха, преди да поскъпне долара. Наскоро като ги разглеждах видях, че вече (може и да не е пт скоро) доставят и до Европата, което си е плюс. Само курса да се нормализира малко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: RTFM   
Дата:   12-12-15 10:36

Otvorenia, точно твоето мнение чаках[shtrak]
А иначе за гаранцията мога да си доплатя за такава до 60 месеца, което е вариант но обезмися спестените 350 евро. Колкото до B&H, те доставят но цените за доставка са много високи, а и аз предпочитам да си дам парите на някой от Азия отколкото на къдравият B&H бакембард от Израелската мафия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: Otvorenia   
Дата:   15-12-15 02:13

Доста пъти съм бил и в магазина на B&H. Намира се зад Медисън Скуеър Гардън. Там всичи са евреи и си носят шапчиците. Разговорих се един път с един продавач-унгарец и той със шапчица. Питам го-вика ми евреин съм. Аз му казах че не му вярвам. Той просто така си се държи там за да му е по лесно. Иначе евреите там са коректни. По голям фотографски магазин в Щатите от техния няма.
Във Хонг Конг са по друг начин нещата: отиваш в магазина поръчваш, даваш капаро, може и без и до ден,два ти го доставят, отиваш и си го взимащ. Така са всички магазини там. По централните улици имат нещата в наличност, но всички те въртят и гледат да те излъжат и да ти продадат доста по скъпо от нормалното.
Та китайците от централните улици на Хонг Конг гледат на белите туристи като на овце за стрижене и че задължително си балък и като им кажа нещо което не харесват почват да спорят, но това е с цел да те убедят и да не размисляш. Спорят обаче с яд и си мислят че ще им се впечатля. Даже не ме изслушват да им обясня че не са фактор и мога да си купя нещо от където си искам и на цената която знам колко трябва да бъде а не на тяхната завишена. Нещо подобно тука е с чейндж бюрата някои от които работят добре с малък марж а други пишат табели със заблуждаващи курсове и човек като влезе вътре после не може да развали сделката след като види че е излъган.



Публикацията е редактирана (15-12-15 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника Fujifilm от "Grey Market" пазара
Автор: vkk1   
Дата:   15-12-15 04:42

Аз наскоро си купих от Англия от подобен търговец обектив Tamron 70-300 за скромната сума от 180лв.
Тука при родните обирджии цената е 300лв /"намален" от 350/.
Излишно е да казвам, че по-доволен от сделката няма как да бъда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »