Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-12-15 23:16

Здравейте колеги!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-12-15 23:16

Здравейте колеги!
Имам нужда от няколко съвета, днес ми звъна мой познат, който иска да му снимам една ръчно изработена дамска чанта за хартиен каталог! Каза ми, че ще занесе снимките на човека който ще им прави каталога и ако каже че е ок ще искат да им снимам всичките модели около 60 бройки за което искат да се договорим за цена и да си плати! Та тепърва сега стартира дадения бизнес и още се лутат с партньора му как да го развият! И искат да си направят добър каталог! До тук добре донесе ми една черна чанта с размери 35 на 28см, аз му казах че ще пробвам да направя каквото мога и да му дам снимките до няколко дена! Искат да е на бял фон.
Та аз до сега не съм снимал подобно нещо, снимам основно деца, портрети и събития!
Разполагам с ФФ тяло, външна светкавица голям и малък 5в1 рефлектори, един софт чадър, стоики и статив!
Молбата ми е да ми дадете съвети какво би ми свършило работа като оборудване за целта и имали вариант да направя нещо добро с това което имам?? Проблема е че снимките им трябват до неделя! Предполагам че има доста варианти за целта, аз съм хепи да инвестирам малко пари да закупя още нещо за целта, може да го ползвам и за напред, но не знам ако ги поръчам дали ще дойдат до неделя !??? Знам че има палатки но никога не съм се интересувал до сега, такова нещо дали може да ми свърши работа, с някви лампи и светката? или по добре софт боксове някакви??? Гледах малко клипове по въпроса, видях че се снима на затворена бленда 8,11,16,18. Компенсация в +! На какви милиметри е добре добре да се снима на ФФ?
Живея в чужбина и нещата ще се купуват от Е-бей или Амазон!
Ще се радвам ако дадете някакви насоки и препоръки БЛАГОДАРЯ [beer]



Публикацията е редактирана (01-12-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: sakuraki   
Дата:   01-12-15 23:51

Здрастиии! Бях изправен пред същата задача преди време и аз нямах идея как да го направя. Най - лесно и бързо става с голям бял картон и на дневна светлина от прозореца и т.н. Картона да е с размер поне метър на метър, за да има поле за работа, слагаш го така, че светлината да е директно срещу него (ако може от по - високо да пада). Това е без светки и за около 5 $, но си ограничен само през деня да работиш. Задължително за затворена бленда, освен ако не желае да изпъкне дадена част на чантата. Не знам с какви обективи разполагаш, но аз с кроп сензор ми беше най - добре с 85 1.8 като снимах на ф8-ф16.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: hose   
Дата:   02-12-15 00:25

google.com - tutorials [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-12-15 06:29

Един бял кадастрон размер А0 (120х80) слагаш го на един стол без подлакътници, като залепваш горния край за облегалката, а долния да си виси от седалката надолу, слагаш чантата на седалката и снимаш. Чадъра със светката някъде зад теб високо . Може да ползваш и отражателите от двете страни на стола. Бленда 11-16 и обектив 50-85мм. Може да експериментираш с осветлението , ако имаш бял таван.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: iasen2   
Дата:   02-12-15 08:33

брато , за няколко лева да си платиш за продуктова снимка , ще развалиш бизнеса на човека.

Виждал съм много бизнеси провалени така. Снимай си портрети и не разваляй бизнеса на хората



Публикацията е редактирана (02-12-15 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-15 08:48

iasen2 написа:

> брато , за няколко лева да си
> платиш за продуктова снимка , ще
> развалиш бизнеса на човека.
>
> Виждал съм много бизнеси
> провалени така
>

>
> Публикацията е редактирана (02-12-15
> 08:36)

Брато, ти във фотографски ръкав ли беше повит, когато се роди [smilie11][beer]!? Всеки е свободен да си проваля сам бизнеса. При това работата ще бъде преценена от разбиращ човек. И за да не е само спам ето http://club.foto.ru/forum/17/455747
. Темата е доста обемиста и с много примери и съвети. Е не е на английски, ма то нАуката изисква жертви[smilie18]!



Публикацията е редактирана (02-12-15 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: iasen2   
Дата:   02-12-15 09:14

Напълно си отстоявам думите.

Все ми е тая какво ще речете и как ще ме оплюете.
Една фирма в България трябва да се бори с конкурентите си от Китай и друг евтин внос.
Трябва да докара визия поне като тяхната, даже и по добра, за да може да продава.
Това няма как да стане с питане във форуми , а с много работа с студио, много опит и далеч по големи бюджети.



Публикацията е редактирана (02-12-15 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 09:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Бонд   
Дата:   02-12-15 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: iasen2   
Дата:   02-12-15 09:25

Да направиш качествена продуктова снимка няма нищо общо с това да направиш снимка с 1000 точки рейтинг Б, това ако не сте го разбрали

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 09:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: mixmike   
Дата:   02-12-15 09:42

Да направиш качествена продуктова снимка...

Абсолютно си прав, но някак си, ако ти се буташ напред като добър пример...майка плаче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: m.djorov   
Дата:   02-12-15 09:47

Парадокс: Не може да снимаш продуктова фотография, ако не си се занимавал с това и не си добър в снимането на продукти. За да си добър в това и да си се занимавал, трябва да си снимал продуктова фотография. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Бонд   
Дата:   02-12-15 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: bg2014   
Дата:   02-12-15 09:58

Имаш необходимата техника за добри снимки. Имаш желание да направиш добри снимки. За цени, пари не се говори, когато е сефте дето се вика.
Съвет: Експериментирай с твоя стил на снимане. Имаш добри попадения и поглед. Използвай ги и за продукта ЧАНТА.
Освен в студио, може да експериментираш навън, сред природата.
Има една приказка: АКО от всичко, което мислим и правим САМО 5 % се осъществи ще бъдем щастливи и велики.
Снимай, снимай, снимай и избери тези 5 процента от всички снимки.
Ако очакваш да ти кажат с какъв обектив ще стане, на каква скорост и бленда ще се получи и каква палатка да ползваш .... ще изпуснеш срока (неделя).
Синът ми ползва обектив 28-300 и е повече от доволен. Това го казвам единствено за успокоение, че нямаш ограничения, т. е това с което започнах - имаш необходимата техника. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-15 11:06

Черна чанта на бял фон - негър на ски. За такава поръчка снимане сред природата няма смисъл.


http://photocafe.bg/wp-content/uploads/2015/05/Ledlight_21.jpg






Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: shamelessEyes   
Дата:   02-12-15 11:30

Това ти трябва - Кутия , особено ако продуктите са лъскави.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-12-15 11:33

Благодаря ви колеги, че се включихте!
Всеки даде идей, и се радвам че ме насочихте! Господин даде доста лесен начин да пробвам, трябва да видя от къде мога да закупя кадастрон!На Sakuraki мога да кажа само браво, прати ми човека какво е направил единствено с картон и светлина от прозорец! Мо направил го е човека!Но аз трудно мога да реализирам само с дневна светлина!Благодаря и на всички останали, ще разгледам сега линка и на quazimodo, да извлека още нещо, bg 2014 Благодаря ти и на теб за препоръките и добрите думи!
Аз днеска разгледах един сет които доста ми хареса, палатка с две лампи и 5 фона, цената е ок! Та се чудя направо дали това няма да е най добрия вариант, който да си ми остане и за напред с преспектива, ето линк ще се радвам да кажете дали е ок, ако го поръчам днес ще доиде в петък! Проблема при мен е малко и с мястото понеже живея с сакварианти и не мога да се пръскам много из къщата!
[да пробвам, трябва да видя от къде мога да закупя кадастрон!На Sakuraki мога да кажа само браво, прати ми човека какво е направил единствено с картон и светлина от прозорец! Мо направил го е човека!Но аз трудно мога да реализирам само с дневна светлина!Благодаря и на всички останали, ще разгледам сега линка и на quazimodo, да извлека още нещо, bg 2014 Благодаря ти и на теб за препоръките и добрите думи!
Аз днеска разгледах един сет които доста ми хареса, палатка с две лампи и 5 фона, цената е ок! Та се чудя направо дали това няма да е най добрия вариант, който да си ми остане и за напред с преспектива, ето линк ще се радвам да кажете дали е ок, ако го поръчам днес ще доиде в петък! Проблема при мен е малко и с мястото понеже живея с сакварианти и не мога да се пръскам из къщата

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-12-15 11:38

И се сгъва, когато не трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: 798099   
Дата:   02-12-15 11:41

Преди няколко месеца изпаднах в същото положение като питащия. Аман-заман, да ми наснимаш едни работи, та да си направя реклама на магазина. Ама бързо и... без пари.

Имах възможност да взема под наем и продуктова палатка, и осветители, ама не - без пари да е.https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonWall.gif


Е, добре, приложихме схемата с картона и смесено осветление - от прозореца и от луминисцентните лампи на тавана. Направих поне по 5 кадъра на обект и нищо - все боза. Играл съм си после с часове да постигна поне що-годе читава визия. Аз не бях доволен, но "клиентът" каза, че са екстра...

Добре, че не ми се налага да минавам покрай магазина му!


Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-12-15 11:42

Нещо не мога да постна линка от тела :( Боби ей сега ще покаже кой кит съм харесал [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-15 11:42

Палатка и/или продуктова маса. Едното се купува директно в желаните размери, другото се прави или пак директно купува.
За по-обемисти предмети може да не се наложи макро обектив, но статива и осветлението са задължителни. Един слайдер на главата на статива прави чудеса и не струва скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктови снимки, моля за съвет
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-12-15 11:43

Ето го линка на това, което си е хатесал daniel_p.

ПП: По молба на автора!

ПП2: Имам същата, но 60см и същото осветление (купух си само крушките и ги пригодих към подходящи ламБи) , ползвал съм ги 2-3 пъти на кухненския плот,както е показано по-горе [smilie5] + светка отгоре.
Нещата се получават и не иска кой знае какъв майсторлък. Статив задължително, палатката има и преден капак с процеп за да вкараш в него обектива и така избягваш смесване на светлина идваща отпред, да речем, че е срещу прозорец.
Жалко, че не са наблизо, знаеш бих ти ги предостъпил без проблем. Успех в начинаниети, знам, че ще се справиш!!!

ПП3: За жалост плата се мачка и трябва да се внимава с ръбовете на фона и там където поставяш продукта или просто трябва да ги чистиш после в сопата. Не знам тоя найлон дали може да се глади.[smilie11]



Публикацията е редактирана (02-12-15 11:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »