Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   10-11-15 14:36

Здравейте,

При последното пътуване, ми се появи проблем с фотоапарата и вече на практика е неизползваем. Ще отида и до сервиз, но бих искал да коментирам с вас дали това е често срещан проблем (btw това ми е първи проблем с камерата от 3 години насам) и от какво може да е породен.
След като направих последната, засега, снимка с фотоапарата и го изключих, при следващото включване на дисплея стоеше надписа BUSY. Изключих и пак включих, продължаваше проблема. Махнах всички възможни аксесоари от фотоапарата (карта памет, батерия, обектив), оставих го дълго време така, включих го - продължаваше проблема. Впоследствие и надписа на дисплея изчезна - остана само черен екран, но като погледна през обектива при включен фотоапарат, отново пишеше BUSY.
Рових доста из нета и това, което намерих е, че вероятно става въпрос за проблем със слота за мемори картата. В което намерих логика, тъй като пуснах апарата на няколко пъти без карта и си работеше, просто не правеше снимки (NO MEMORY CARD), но имах достъп до всички менюта и не виждах проблем. Пробвах с други карти, предположих, че моята е проблемна, но няма промяна.
В някои упътвания, които четох, дават описание, че проблема с BUSY означавал, че картата не е готова и трябва да си купя по-бърза. А тази не е бавна (6), работи на всички други устройства, записвам без проблем HD клипчета и не мисля, че е от нея. Още повече, като пробвах с други карти, проблема си оставаше.

На някой случвало ли се е нещо подобно? Възможно ли е самия слот за мемори картата да е повреден (и как така изведнъж просто ще откаже?) или проблема е по-сериозен? Апаратът няма гаранция, затова не съм и търсил Канон, по-скоро към някакъв специализиран сервиз за фототехника ще се насоча. Бихте ли ми препоръчали някакъв такъв сервиз със специалисти? Може би има много, но всичко съм си купувал по интернет и досега не ми се е налагало да се интересувам.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: unikalen88   
Дата:   10-11-15 15:17

пробваи да дадеш фабрични настроики на апарата,може да се оправи или пробваи да искараш малката батерия за паментта

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: blue.light   
Дата:   10-11-15 15:17

Пробва ли да форматираш картата или с друга карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   10-11-15 15:19

Къде се намира тази батерия и как мога да я махна?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   10-11-15 15:21

blue.light
Да, както посочих - пробвах и с друга карта.
Иначе няма как да я форматирам картата през фотоапарата, когато има карта нямам никакъв достъп до функциите на фотоапарата, само BUSY и пълен блокаж на всички копчета/функции. Ще пробвам да я форматирам от PC-то и да я сложа и ще пиша, но се съмнявам да проработи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: unikalen88   
Дата:   10-11-15 15:35

значи без карта пробваи да направиш фабрични настроики и тогава сложи картата,а батерията незнам къде се намира,аз имам 7д и там е като овориш капака за голяма батерия встрани се вижда,предполагам и на твоя модел е там,но първо опитаи от менюто ако нестава чак тогава от батерията

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-15 15:44

Случайно тялото да е мокрено или да е стояло на влага?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   10-11-15 16:01

unikalen88
Благодаря, ще пробвам с фабричните и с батерията и ще пиша (по-късно, че апарата е вкъщи).

lamerko
Всъщност, малко преди да стане това, правех снимки на басейн. Помислих си, че може да е от водата, но не съм го мокрил реално, имаше колцина попаднали капки върху копчето за снимане и от външната страна на тялото. Възможно ли е това да е причина? (сблъсквал съм го и с по-големи водни количества преди години, един дъжд...)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-15 16:04

Първата ми мисъл е за оттечка. Ако е влязла влага - напълно е възможно да е това проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   10-11-15 16:13

Имаш предвид да е влязла влага в мемори слота и затова да не работи нормално? [smilie11]

И аз допуснах, че конкретно това леко намокряне може да е причината, но като върнах малко лентата назад, последните два дена докато снимах, на моменти след включването имах проблеми със зареждането на картата - появяваше се надписа BUSY и няколко секунди не можех да правя снимки, докато зареди. И така на третия ден когато тотално отказа да зареди (стоял е пуснат с часове - все BUSY), помислих, че е естествено продължение на някакъв проблем от последните дни.
Ще пробвам с фабричните и с махането на втората батерия като за последно, преди да ходя към някакъв сервиз.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: Манев   
Дата:   10-11-15 17:12

Само не ми е ясно как преминаването към фабрични настройки (преконфигуриране на софтуера) ще реши хардуерен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: asahi   
Дата:   11-11-15 21:35

Няма да го реши, но ще го конкретизира.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   12-11-15 00:52

Аз нямам канон, но това което описваш като проблем си е общ за слота.. На твое място бих опитал да почистя слота.. Правил съм го на моя приятелка на апарата, имаше ефект. От стара дебитна карта изрязах парче широко колкото сд-то, но го оставих с дължината на дебитната карта. Увих го в памучен плат, напоих с етилов алкохол от аптеката, вкарах няколко пъти изобретението и VOILA :) Всичко си дойде на мястото... Просто понякога се събира гняс по пластинките. Има карти памет с пинове които не са позлатени а са помеднени.. А медните детайли натрупват патина ;)

Друг евентуален проблем са пластмасобите пинчета между пластинките на картата... Провери дали всичките са ти налични, ако не са вероятно липсващото е вътре в апарата. Възможно е да подпира някъде вътре, добре е да светнеш с нещо и да огледаш внимателно. Ако е там трябва или да го извадиш, или да го набуташ някъде където няма да подпира ;)


http://www.image-share.com/upload/3096/264.jpg





Публикацията е редактирана (12-11-15 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: deasly   
Дата:   12-11-15 18:38

Благодаря много за коментарите!
Оказа се, че не мога да върна до фабричните настройки без да има карта вътре, поради простата причина, че ми излиза непълно меню, ето какво имам предвид:


http://www.image-share.com/upload/3097/100.jpg



http://www.image-share.com/upload/3097/100.jpg

Последната колонка от менюто, където са Custom Functions, Copyright info & Clear settings липсва... ако има вариант през PC-то като свържа апарата да ги върна тези настройки, може би само така ще стане.[smilie11]

Благодаря на Baron_barbaron за съвета, на мен също това ми беше една от първите идеи - да почистя слота. Направих го с клечка за уши, но с радост ще пробвам и с твоя начин.

[smile]



Публикацията е редактирана (12-11-15 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: rossen76   
Дата:   13-11-15 10:19

Отидете прио зантекс или в пан сервиз

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 550D - слот за карта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-15 10:48

Да си му инсталирал Magic Lantern ? Понякога скапва оригиналния фирм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »