Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-03-15 18:32

Обработвах доскоро с какви ли не различни програми, от известно време само с фотошоп, отначало ми харесваха крайните резултати, но сега нещо вече не....ще ви покажа оригинал и после обработката, но нещо все не ме кефи 1 ден след това. Ако някой може да ми даде .psd файл да видя начини по който той го прави, ще съм много благодарен, най вече говоря като цяло снимката, тонирането, а не retouch по кожата

Ето оригинала ми
https://www.flickr.com/photos/129816799@N06/16848181046/

ето обработката ми

https://www.flickr.com/photos/129816799@N06/16865598222/in/photostream/

Примерно как да постигна като това
https://www.flickr.com/photos/micmac71/16613556388/in/faves-95266712@N03/

Някой ако е благосклонен да ми даде psd файл или да ми обесни по подробно...искам да си изградя някакъв стил.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Славчо1989   
Дата:   20-03-15 18:47

това според мен може да се получи в камера роу, още при отваряне на фотошоп, а след това отваряш в шопа image/adjustments /exposure /offset и там даваш надясно.Може да пробваш и с nik collection

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: alext   
Дата:   20-03-15 18:48

Здрасти,
в съседната тема въпрос за обработка на снимки питах точно същото и примера ми беше същия дори [smilie5]. Както казаха там пробвай с tone curve- наистина мощен инструмент и ще постигнеш това, което търсиш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: tbby   
Дата:   20-03-15 18:49

Има супер много туториали в youtube по темата.
Много неравномерна светлина по лицето на модела имаш - слънцето е дало силен цветови отенък в челото.
Отделно ще трябва да ретушираш лицето.
Изобщо гледам разни майстори по няколко часа ретушират снимка.
Смятай щом на човек, дето е наясно какво прави му отнема толкова време за какво иде реч :)
Практика и пак практика.

п.п.
Има един плъгин за шопа - Portraiture.
Може да ти помогне, но не разчитай изцяло на него.



Публикацията е редактирана (20-03-15 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-03-15 18:50

това с тоне къурве ако ми говориш да го начъпя на точки и леко да ги пипам, става по друго дето му викат slit toning

Portraiture го ползвам редовно



Публикацията е редактирана (20-03-15 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: gbdesign   
Дата:   20-03-15 20:00

Не ти разбрах съвсем въпроса, но ето ти една бърза проба.

http://ns1.pernik.org/test/export.jpg



Файла original+acr.jpg като го отвориш с фотошоп, би трябвало да ти го отвори ACR и да видиш как съм разбутал плъзгачите
http://ns1.pernik.org/test/

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: tzl   
Дата:   20-03-15 20:16

С риск да не харесаш коментара ми, но все пак:

Забелязал съм, че повечето хора обработват снимките си, за да опитат да получат нещо от тях, защото в първоначалния кадър не виждат нищо особено. Истината е, че почти нищо не може да се направи с кадър, който няма в себе си интересна история. Обработката няма да го направи нещо особено, а просто посредствен кадър с обработка.

В този случай кадърът не е толкова интересен за обработка. Причината е, че няма история, нещо което да накара зрителя да остане на снимката. Има снимано симпатично младо момиче, което гледа към камерата. Фонът не ми говори нищо, погледът не ми говори нищо, позата не ми говори нищо, композицията не ми говори нищо.

Обработката не трябва да се бърка само с художествена обработка. Има първи етап, който е цветна корекция и контраст ако не е направена тя още по време на снимките, което се вижда, че не е направено. След тази първа фаза кадърът трябва да изглежда истински. Едва тогава (ако изобщо е нужно) се прави художествена обработка специфична за кадъра и замисъла.

Не всеки кадър може да се обработи художествено, че да изглежда добре. Това една снимка да е шедьовър има много път, като пътят започва още преди да се щракне копчето.

Преди години, когато се учих да правя обработка тип "дейв хил" (тогава ме кефеше) виждах много отчаяни опити хората да правят тази обработка на всякакът вид снимка без да разбират какво точно прави снимката да е подходяща. На мен ми отне около година, за да разбера какво прави снимката подходяща и това става още при самото заснемане. Дори без тази обработка, кадърът би изглеждал пак толкова впечатляващо.

Същото е като с готвенето — ако манджата ви не е интересна, колкото и декорации да й слагате, ще си остане без запомящ се вкус.

Затова първо снимай нещо, което да ти говори повече и опитай да стигнеш момента, когато кадър, който е с цветна корекция, ти харесва. Чак тогава мисли за художествена обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Marillion   
Дата:   20-03-15 20:46

tzl [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: sherbit   
Дата:   20-03-15 20:50


http://prikachi.com/images/424/7995424r.jpg



ако търсиш такива мазни ще ти обясня :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-03-15 20:54

tzl, знам че си прав, в тази снимка няма нищо интересно, разбирам те :)

gbdesign не е зле резултата ти аз съм с CS5.1 и в jpeg незнам как да си отворя camera raw?

sherbit: това не става ли със солид колор и леко се три по човека?

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 20:56

Не знам дали някой е засегнал темата, но проблема ти иде още преди обработката. Едно на ръка дето казаха - реално това мяза на снимка за документи - фона е никакъв, светлината - скучна - разбира се, можеш да украсиш на фотошоп, но започни оттам. Освен ако не е кадъра ти тренировка за боке.
Но реалната ми забележка - избора на обектив - момичето е симпатяга, и в никакъв случай да не се приеме като дума срещу нея, но при нейния тип лице дългия обектив сплесква прекалено много перспективата и мацката излиза с груби черти. При модели с по-плоско или по-широко лице е добре да снимаш с малко по-широко стъкло - така ще "вталиш" лицето. Също, позата в която е застанала - директно и фронтално, е характерна за мъжки портрет, т.к. подчертава мускулатурата на челюстите, ширината на раменете и т.н. Това е доколкото отбирам аз от снимане на каки :) Тука има достатъчно хора, които имат какво да кажат по темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: sherbit   
Дата:   20-03-15 20:59

аз ползвам Gimp. В случая си поиграх с кривите на основни слой, въргу него има един слой сепия с прозранност около 40 процента, а още по-отгоре слой със цвят ff00dc в режим screen.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-03-15 21:07

Снимал съм с Хелиос 44м 58мм ф2

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: axlastro   
Дата:   20-03-15 21:52

И аз си помислих това с компресията от дългия обектив, но в случая явно не е толкова дълъг. По-скоро е от анфаса - трябвало е да се снима в три четвърти, евентуално с леко надигната нагоре глава, може би малко пусната коса пред лицето или игра със светлината. Не казвам, че не е хубаво момичето, но не е снимана по подходящ начин. Нещо около 30-35мм все пак сигурно щеше да е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 22:00

60мм на кропка е 100мм на ФФ - бая си е - за тази мацка бих снимал с 35, или, дето викаш - леко в страни :) Също, плоското осветление допълнително създава тази илюзия - същото момиче е снимано на съседен кадър в много по-добра светлина и снимката е по-сполучлива.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на портрет, търся помощ
Автор: iasen2   
Дата:   20-03-15 22:04

Ghost4o , не искам да се заяждам , но обработката на тази снимка е безсмислена .

Прави по добри снимки и по малко обработвай после .
Помисли върху това какво снимаш , какво искаш да покажеш , композиция и най вече динамика на светлина , правилна експозиция и някакво смислено цветопредаване . От къде идва светлината и как осветява модела .

Успех !

Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »