Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Новият ми сайт
Автор: atrifonov   
Дата:   04-03-15 21:51

Да се похваля- за поредна година смених визията на сайта ми [smilie25]

Дано ви хареса [beer] [smitten]


http://blog.atrifonov.net/



Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: viktorio009   
Дата:   04-03-15 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-15 22:00

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-03-15 22:13

Видях една поразмазана снимка, в раздел "Планини и гори" - Родопски мотиви 2
Може и да е качена по погрешка.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: vlad13   
Дата:   04-03-15 22:16

Респект [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: hristol83   
Дата:   04-03-15 23:06

Браво.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: vkk1   
Дата:   04-03-15 23:11

Много хубаво е станало, браво.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: realnoncho   
Дата:   04-03-15 23:16

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: t.marev   
Дата:   04-03-15 23:29

Аз пък да попитам - поради что новият сайт е на ингилизки?![smilie10] Гледам човекът е доктор значи не очакщва да завалят поръчки от чужбина, пък дори и така да е, има си превключвател на езиците.Иначе сайт като сайт не го догледах,защото не чета сайтове направени така.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: MarinY   
Дата:   04-03-15 23:42

Marev, Интернет е световна мрежа. Ако искаш да те разберат повече хора пишеш на световен език. Ако целта ти е да контактуваш само в махала "България" [smilie3], оставаш на локалният говор. Всеки завършил гимназия в Европата говори и пише на поне три езика и не се замисля на какъв го чете в момента.
[beer]

П.П. Гледам, че има секция за продажба. Колко ли (0%) процента от евентуалните купувачи говорят български. [smile]



Публикацията е редактирана (04-03-15 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: viktorio009   
Дата:   05-03-15 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: MarinY   
Дата:   05-03-15 00:18

viktorio, къде е това "тук"? Един адрес, на английски, в световната мрежа ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: viktorio009   
Дата:   05-03-15 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: Daniel_P   
Дата:   05-03-15 00:43

MarinY не е точно така с тез 3 езика каде ги хвалиш европейците :D 70% +- от Англичаните,Французите, Испанците и доста други даже не говорят и втори език, дори и да са учили някога някакъв в училище!Така че недей ги възхвалява така. Но за сметка на това Английския е световният език който все повече се знаена и говори, няма лошо да е на Английски, така ще достигне до повече хора.
А viktorio009 по полека с обидите и квалификациите към хората, не си на къра с овцете! Има си норми и правила който трябва да се спазват! Така определено не даваш добър пример за подражание.



Публикацията е редактирана (05-03-15 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 01:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: Otvorenia   
Дата:   05-03-15 02:27

Щеме или нещеме за момента Английски се е наложил в света.
Основно мисля от Британската империя, както и Щатите допринасят много. Еми по цяла Азия никой не се сеща да проговори чужд език освен Английски. Така че и ние би трябвало да се съобразяваме. Вярно е също че Французи, Германци не обичат и не искат да говорят на Английски, ама както си решат, реалностите са други.
По Азия например китайци, виетнамци говорят с такъв акцент английски че изобщо не можем да се разберем и в такъв случай си пишем на английски и тогава всичко е наред.

Хубави са му снимките на доктора и според мене дето иска да продава не му е заради финансовата облага, ами заради егото.
Това е най сигурния начин че си фотограф. Като почнат да ти купуват снимките явно си добър. Също съм за описания да има и български.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: satansho   
Дата:   05-03-15 04:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: DX   
Дата:   05-03-15 04:43

Не знам за вас, но аз сайта си го виждам на комбиниран Английски с Български. Само главните бутони са само на Английски, но човек лесно се ориентира. Не виждам проблем, че сайта е блог, домейна си е негов и винаги може да остане само atrifonov.net и 90% от хората няма да разберат и да се замислят каква платформа или програмен език е използван за създаването му. Факт е, че снимките са уникални и малцина хора могат да се похвалят с подобни кадри, още повече доктори [smilie3] (въпреки, че тук във форума са поне няколко) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: mlubomirov   
Дата:   05-03-15 05:41

Браво Докторе! Респект!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: e-mil   
Дата:   05-03-15 07:21

Автор: Daniel_P
Дата: 05-03-15 00:43
"...няма лошо да е на Английски, така ще достигне до повече хора."


Само малка част от менюто е на английски, така че не се знае като стигне до повече хора дали ще има полза. Даже за думата "ENDJOY" не съм сигурен, че е на английски. [smile]

Ще ме прощава авторът, но англоезичното меню има смисъл само ако е подкрепено отвътре. То е ясно, че няма да има време да превежда пътеписите, но поне представянето в "About me" трябва да е дублирано на английски. И "Contact" да не е на смесен английско-български.

Търговската част - също. Тя в момента е насочена само към разбиращи български.
Разделът "Buy now" е неясен - какви права дават стандартният и разширеният лиценз? Няма описание.
Падащото меню е безполезно за чужденец, понеже не става ясно, че се предлагат различни лицензи. "Standart" трябва да стане "Standard License", a "Extend" трябва да е "Extended License". В момента звучи като английския на Бареков: "Малък-разшири - 30 евро". Ако няма място, то поне заглавието на падащото меню трябва да е Sizes & Licenses.
Като пак казвам, че говоренето за лицензи има смисъл, само ако някъде опишеш какво включват тези лицензи. Формула за тези неща няма и няма как купувачът сам да се сети - различните сток-сайтове предлагат различни права за стандартния и разширен лиценз. Трябва да уточниш твоите.

В раздела "Prints" положението е същото. Описанието е само на български, а падащото меню е на безумен английски:
- "sm" ако означава сантиметри, трябва да е "cm";
- "papper" вероятно означава "paper";
- а "canava" или го напиши "canavatza" за да ги объркаш допълнително или го промени на разбираемото "canvas".

Въобще проблемът на търговската част е че няма никаква връзка със снимките. А при снимките пък няма линк за купуване. Повечето нямат и заглавия, за да може купувачът лесно да укаже коя иска, затова пък има по няколко снимки с еднакви заглавия.
И ако за някои секции пак може да каже: "Искам номер 17 от "Пейзажи", то в сток секцията е съвсем невъзможно да си покаже избора, освен ако не си снима екрана и ти го прати. А ако утре решиш да поразместиш снимките, то и номерата вече няма да отговарят - ако клиентът е решил малко да помисли върху избора си, ще трябва да се върне и да търси наново.

Наред с това има един куп дребни, но досадни цвъчки, които седят грозно и/или неразбираемо.
- в падащите менюта тирето, ту е с интервал само от едната страна, ту е без интервали, ту въобще липсва;
- в падащото меню на "Prints" хартията е дадена в сантиметри, а за канавата не е указана мярката. Клиентът трябва тепърва да пита това пак ли са сантиметри или са инчове;
- в падащите менюта е безсмислено да пишеш €10.00 EUR. Или слагай само знака на еврото или само съкращението;
- в "Buy now" думата WEB не е абревиатура и не е нужно да е само с главни букви. Отделно, че само тя е на английски, което е объркващо и ненужно;
- в "About me" дясното подреждане на текста е ужасно грозно и нечетливо.
- в "About me" имейлът си го направи линк;
- като цяло в различните секции смесването на серифни и несерифни шрифтове седи грозно и нелепо.
- в галерията прозореците на някои снимки имат само "Х" за затваряне, други имат и "Х" за по-голям размер. Двата знака ужасно си приличат и постоянно се объркват.
- в галерията се конкурират три различни дизайна, което за купувач би било досадно. С нарастването на снимките ще се затруднява изборът.
- разделението между "Пейзажи" и "Забележителности" е по някакви критерии, които само авторът си ги знае.
- в "Забележителности" над най-горните 4 снимки е изписано 4 пъти "Vozvesenie gospodne chapel, Borovo". Не става ясно това имена на колоните ли са или само на четирите снимки. Но пък защо другите снимки нямат? Отделно, че като се мине на пълен екран снимките се разместват и тези надписи увисват сами.

Има и един куп други досадности. Очевидно преминаването към англоезични менюта не помага изобщо, а в момента по-скоро пречи. Сайтът има нужда от конкретна стратегия, а не от самоцелна смяна на визията.


Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: Lycan   
Дата:   05-03-15 08:54

Еий разцепихте го :) Човекът го е пуснал заради снимките. Ма на китайски бил.. кой ти чете сега.
М/у другото снимките са представени по-добре отколкото в някои нашенски фотосайта

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: fraction   
Дата:   05-03-15 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: e-mil   
Дата:   05-03-15 09:28

Автор: HTML
Дата: 05-03-15 08:54
Еий разцепихте го :) Човекът го е пуснал заради снимките.


Сайтът е пуснал заради снимките и пътеписите, но темата - заради визията. По-добре да го разцепим, отколкото да го лъжем, че е добре. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: vkk1   
Дата:   05-03-15 09:31

ама .... нали видяхте, че човека е доктор, не е уеб дизайнер, нито фотограф ?!?
Като за непрофесионалист в тези области, се е справил изключително добре и с двете, поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият ми сайт
Автор: e-mil   
Дата:   05-03-15 10:15

Автор: vkk1
Дата: 05-03-15 09:31
"Като за непрофесионалист в тези области, се е справил изключително добре и с двете, поздравления!"


Не, със сайта изобщо не се е справил добре. При това дори не говорим за майсторство в графичния дизайн. Остави графиката - то правописни грешки има.

И какво общо има дали е професионалист или не? Защо разни хора го лъжат, че е достатъчно да сложи английски думи в менюто за да почнат чужденците да му купуват снимките?
Не можем да се отнасяме към някои продукти снизходително, защото видиш ли били правени от непрофесионалисти. Един сайт или изглежда добре и е разбираем за евентуалния купувач, или не изглежда добре, и не е разбираем. Очевидно човекът иска да се развива. Като го потупвате по рамото изобщо не му помагате.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »