Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 D5200 капризен към карти памет
Автор: flipz   
Дата:   20-01-15 16:28

Здравейте, имам много неприятен проблем.
nikon D5200
Имам няколко MicroSD карти с преходници:
samsung 32GB; samsung 64GB; sandisk 128gb;
* от трите само samsung 32GB работи на апарата.
За другите дава "This memory card cannot be used. Card may be damaged ..."
Помислих си хайде да видя какви поддържа апарата и в списъка присъства TRANSCEND 64GB;
Поръчах си въпросната карта. С много голям мерак си я включих в апарата и оооо изненада, същото съобщение. Каква е тази супер простотия на NIKON по никакъв начин не мога да си обясня.
Всичките 3 microSD и една SD работят на апаратите ми Sony HX300 и Lumix tz30
Силно съм разочарован, предполагам че и на всеки Canon ще сработят ...

http://prikachi.com/images/260/7861260Q.jpg

http://prikachi.com/images/265/7861265I.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: nistel   
Дата:   20-01-15 16:50

128GB Hama SDXC UHS-I на моята Д5200 работи перфектно. Имам и Самсунг 16ГБ, Адата 16ГБ, Сони 16ГБ всичките работят перфектно и като цяло няма карта, която да е имала каквато и да е несъвместимост. Фирмуер флашвал ли си?



Публикацията е редактирана (20-01-15 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-15 16:53

Първо ги форматирай на компютър и пробвай пак.
Второ, аз избягвам микро СД карти с преходници. Веднъж бях тръгнал с камера без карта, купих някаква А-Дата или Трансценд с преходник и работеше, но камерата записваше много бавно върху картата.
Трето, аз ползвам само Сан Диск Екстрийм или Екстрийм Про /нормален размер, а не микро/. Говоря за Никон Д7100.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: ararat   
Дата:   20-01-15 16:53

Одобрени карти памет за фотоапарати според Nikon

В списъка няма Трансценд...

А като се загледах сега няма и MicroSD въобще... явно правят някакви проблеми/несъвместимости.



Публикацията е редактирана (20-01-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: ivjordan   
Дата:   20-01-15 16:57

И при мен Д90 си прави шеги с някои микро- карти. С нормални съм нямал проблем. За мен проблемацията е в малките карти, не в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: flipz   
Дата:   20-01-15 17:06

Картата която използвам е microSD samsung 32GB работи без проблеми и снимам серийно по няколко кадъра. Просто искам друга с по- голям капацитет, като отида на почивка да не нося и други устройства.
* картата чисто нова я вкарвам в апарата и изписва грешка.
* форматирана fat32 или extFAT32 пак същата работа
* апарата е закупен преди нова година с последният фърмуер 1.02 мисля беше, тези дни правих справка
- прави сте, че не е вписан TRANSEND a SANDISK явно се заблудих като съм поръчал .. грешката е моя. (бях останал с впечатлението, че бяха вписани повече модели карти)
- самсунг също не е вписана, но работи ;) а дали е microSD или SD няма значение, преноса на информация е еднакво бърз, зависи от класът на картата само. Много капризен .. на всичко работят телефон/апарати ..

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-01-15 18:03

когато има намесен преходник винаги може да възникне драма
сериозните фотографи не ползват карти с преходници [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: simbon4o   
Дата:   20-01-15 18:58

Пробва ли преходника от 32ката, която работи с 64ката дето не ще?

Другото, което е пробвай на компютър да напълниш неработещите карти почти до горе с информация и ако не я помнят много много - купил си менте.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: Pavlov   
Дата:   20-01-15 19:20

Моят D7100 упорито отказва да разпознава MicroSD карти, пробвал съм 3 на Kingston. Дава грешка на малкия дисплей, и не пали. На мострата в магазина, която тествах - същата работа. Докато на D610 нямаше проблем.
Така че явно някои Nikon-и са капризни.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: odyssay   
Дата:   20-01-15 20:17

И аз подкрепям тезата на Джъмбо...-ползвах такава с преходник на предния ми 5100 и имах проблеми..-лично аз си ползвам картата от комплекта с който купих апарата и съм доволен![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: kvakioh   
Дата:   20-01-15 20:18

При Канон също понякога с микро SD има проблем, "чупи" кадри, т.е записва ги, но после на компютъра идват с лента. При Никон Д7100 също понякога. ЗАвиси и от адаптора, който се ползва, при мен беше така с Канон 100Д/ 1д мк3. Доста често зъбчето за заключване при адапторите се цепи отвътре и дава да го наречем половин контакт или забива. И не е добре тогава. Да спомена също така и че съм пробвал запис на серия кадри при микро SD супер бърза Lexar и същата като скорост пълноразмерна SD. Микрото беше загряла доста, нормалната по размер беше си както я бях сложил като температура.
128Гб май само цяла SD ще сработи на който и да е апарат. Те са предназначени главно за последните поколения скъпи таблети и големи смарт телефони. Може и да греша в това си изказване.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: flipz   
Дата:   20-01-15 22:03

Аз нямам никакви проблеми с преходниците, имам 3 преходника и с 3-те работи картата която разпознава апарата.
(simbon4o ): Точно тази 64-ка на TRANSCENT не мога да я сложа на преходника, защото е SD т.е. голяма карта.
Просто е капризен апарата. На сони hx300 ползвам microsd с преходник цяла година и няма никакви грижи. Ако се свалят снимките с кабел, още по- малко, реално капачето притиска картата в преходника и няма къде да ходи.
(Pavlov) просто апарата не е поддържал Kingston и SD да сложиш, пак няма да я разпознае. Ще взема Sandisk 64 и ще си реша проблема :) Това е нарушаване на човешките права .. може ли само с 3-4 марки да работи този апарат :D
А представяте ли си шока, купувате си първият си DSLR и го чакате с нетърпение, слагате картата, която вадите от друг апарат и ... греда .. слагате втора, пак .. трета ... отново и на четвъртата сработва :D



Публикацията е редактирана (20-01-15 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: nikolay80   
Дата:   20-01-15 22:35

Според мен ако съдя по снимките ти и двете карти са менте на 100% и от там идва проблема.Пълно е с тях в AliExpress за по 10-на долара.Оригинален Sandisk microSD 128gb струва над 200лева.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: ivjordan   
Дата:   20-01-15 22:49

Аз имам Кингстън без преходник, нормална карта и си работи ОК. СанДиск също, Трансенд също. Всички си работят на пушка. Проблем имам само с преходника, която е СанДиск. Купих я на юруш от Русе, щото заминавах за Румъния и се оказа, че съм забравил резервните карти и имам само тази в апарата. Тя си работи, но записва бавно, въпреки декларираната скорост и понякога, много рядко, чупи снимки. А, често като я сложа в апарата, горе си пише -Е-, т.е. без карта, но иначе си снима. Явно побърква електрониката.
Втори път няма да си купя карта с преходник, независимо от модела.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-01-15 00:00

д5000то кльопа каквото съм му сложил до сега. Доста никони съм виждал да работят с всякакви карти и тази тема е изненадваща за мен. От години производителите пишат, че камерите им работят със сансиск и толкос, но проблеми е нямало. По-скоро според мен в последно време производителите на карти го карат през просото...

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: Posledenzalez   
Дата:   21-01-15 00:12

Да, Никон явно имат проблем с micro SD картите... Пробвах две различни micro SD карти на Nikon p90... Резултатът е - не работи с нито една от двете.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: Mogila   
Дата:   21-01-15 01:52

Имаш Сандиск- нямаш проблеми. Вече са си супер достъпни цените и много се чудя на хора, които си купуват разни измислени карти.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: rexpitbul   
Дата:   21-01-15 07:48

Имам си правило. Никакви карти с преходници. Има моменти, в които работят. Има моменти, в които стават много бавни, има моменти, в които се прибираш без снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: idivanov   
Дата:   21-01-15 11:36

А защо сте се втренчили в тизи пусти микро?! Толкова ли място спестявате?[smilie10] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: marves   
Дата:   21-01-15 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: peter_m   
Дата:   21-01-15 12:29

Аз минах на микро след като тялото ми счупи оригиналната сандиск (която си беше в комплекта при закупуване). Счупи я не при вкарване, а вече като се бях наснимал и я бях напълнил - при изваждането - греда. Счупването беше над ключето за заключване.

И тогава реших да мина на микро. За да не вадя и слагам карти (да не ми се наложи смяна на цялата платка). Взех сравнително евтина карта - А-Дата 16 с преходник. Проблеми нямам.

Но горната грешка ми я е давало и на нормални карти ... вадя - слагам и изчезва грешката.

Дали не е заради замърсени контакти (по-скоро на апарата, не на картата) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-01-15 12:39

Това, че една карта не е в списъка с препоръчаните, не значи автоматично, че тя няма да работи. Както аналогично не значи, че картите от въпросният списък, ще са категорично безпроблемни. Но ако ползвате някакви си карти които не са в този списък, няма да имате основание за рекламация ! До тук със списъка с картите.. Моя апарат е с две гнезда, слагал съм и аз микро-та.. Както е написал rexpitbul работят когато си пожелаят. И забелязах, че няма зависимост от марка, модел и пр. Зависимостта е в адаптера ;)
Въпросните адаптри са си сериозна предпоставка за проблеми. Също така от опит мога да споделя, че повечето спрягани за велики карти,не само тук, са меко казано прехвалени. Имах проблеми със SDHC сан диск и SDHC самсунг с предишен апарат . Като самсунга беше от най високия им клас, повече никога не бих си купил такава карта. В същото време съм много доволен от Кингстън, да вярно че не са светкавично бързи, но никога не съм имал проблем с тях..

Та моя съвет е, да опиташ със карта без адаптер. Като препоръчвам тя да фигурира в списъка. И ако пак имаш проблем, звъниш в профайд. Ако ли пък всичко си работи нормално, подаряваш тези микро-та на приятелите с големите смартфони и си свирукаш весело ;)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-15 13:16

SAndisk> Toshiba> Kingston/Lexar> Transcend> Sony> Samsung.
Така бих ги разпределил по възможности и качество картите памет от най-известните марки и пълен SD формат (за най-бързите говоря). Отново предполагам цифроброячите, пикселоманиаците ще изкарат някакви си тестове, но нещата са пак на лично ниво. Тоест до апарат и лични тестове. Имал съм всичките, без Тошиба, но пък от тях съм взимал 2 бр за приятел и сме тествали.

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-01-15 13:31

Така е и аз мисля, че е до лични впечатления.. Моите са в друг ред, но това си е субективно мое мнение.. И все пак в отговор на въпроса на автора, бих препоръчал да си набави, дори назаем една от изброените в списъка карти и да пробва.. За да локализира източника на проблема. Макар, че за много от нас той е ясен, не е изключено да грешим :)

Отговори на това съобщение
 Re: D5200 капризен към карти памет
Автор: flipz   
Дата:   23-01-15 10:02

Това мисля да направя. Сега ще си взема SanDisk. Вземам ги micro, за да мога да ги използвам и на други устройства. Отивам на почивка искам да прехвърля снимки на друга карта, мога да го направя само с телефона или таблета. Без да нося лаптопи и тн. Е вярно, че вече са големи картите, но все пак.
Аз не съм имал проблеми със загуба на снимки при microSD и преходник или грешки.
SAMSUNG microSD 32GB (xc1) работи на апарата без проблеми, но 64GB не :)
Двете са правени в taiwan, имат си серийни номера. Работят на Sony, Panasonic, телефон, таблет и преходник към usb.
Просто трябва да се вземат за по- сигурно предписаните от производителя изглежда. И на други устройства е имало 2-3 марки предписани, но каквото да им забодеш работи :)
Последната TRANSCEND 64gb която взех е SD не microSD.
Аз не съм фотограф и дори 10-11мб скорост на писане са ми достатъчни, тествал съм ги на пц-то .. copy<=>copy и си ги имат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »