Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 прекъсване на видео при nikon 1
Автор: te4i   
Дата:   06-01-15 19:52

Появи ми се следният проблем-включвам да снимам видео с nikon 1 v1 с твърд обектив Nikon 18.5mm f1.8
Случи ми се за пръв път преди две седмици на важно събитие. Както си снимам след 1 минута видеото спира и ми изписва, че картата е развалена. Включвам го отново, този път спирането е след 3 минути, следващия път на 20 секунда и така всеки път различно. Картата е висок клас-10 и на нея пише, че е подходяща за видео. Не е нова, но досега не ми е правила такъв проблем. На следващия ден, събитието продължава и отново трябва да снимам. Вечерта си приготвям няколко различни карти, като ги форматирам, за да е сигурно, че там не е проблема. На следващия ден по време на записа се повтаря същата ситуация. Сменям няколко пъти картите и отново същото. Сменям апарата първо с panasonic GF3,пак същия проблем. Започвам да се чувствам като в досиетата Х. В крайна сметка накрая се налага да се обяснявам и да предам само снимки от събитието.

Снощи се случва същото по време на снимане на детски рожден ден. Дадох на жена ми да снима видеото, тъй като аз се съсредоточих върху снимките. Този път се снима с nikon 1 j1. Отново картата е форматирана в апарата. На пробите вкъщи няма проблеми. Пак се повтаря същата ситуация ,но този път не изписва, че има проблем с картата , а апарата просто заспива на 30-та секунда от духането на свещите. Огромен гаф, въпреки, че следващото видео е нормално. Но се губят 10 секунди, между двата клипа и то по необясними причини. По принцип не мисля, че проблемът е в техниката, нямам идея дали се е случвало на друг или просто трябва да търся баячка[smilie10] .

Отговори на това съобщение
 Re: прекъсване на видео при nikon 1
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-15 19:54

Кви са тия карти бе мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: прекъсване на видео при nikon 1
Автор: te4i   
Дата:   06-01-15 19:58

не знам ,не е възможно към 5 карти да се развалят едновременно, така че изключвам да е от картите, апаратите си работят нормално, освен на важни събития и то само на видеото. Не знам, но вече едва ли ще поема ангажимент да снимам видео., но все пак ми и интересно какво може да се е случило и да продължава отново и отново. Почвам а си мисля за обектива, дали той не дава проблем. Дадох на дъщеря ми да си снима вкъщи с 10-30 китака и нямаше проблем. То всъщност няма много какво да се обърка, настройват се едни параметри и се натиска едно червено копче.

Отговори на това съобщение
 Re: прекъсване на видео при nikon 1
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-15 20:41

Ако картите не са качествени е напълно възможно да е от тях проблема с видеото. Там си трябва стабилна скорост за работа. С конкретните камери не съм снимал продължително видео, но надали ще е от тях. От камерите с които съм снимал съм установил, че картите са важни и не бих се занимавал с нищо под сандиск и самсунг като карти.

Отговори на това съобщение
 Re: прекъсване на видео при nikon 1
Автор: te4i   
Дата:   06-01-15 21:05

Добре да предположим, че е от картите, тъй като все пак са доста употребявани, пък и са trancend и подобни евтини фирми.Какво друго да се гледа освен да са клас 10. И как да си обясня, че проблемите стават чак сега, а снимам видео точно с тези камери и карти от 1 година. Възможно ли е да от това, че ми е навик да записвам и снимки и видео от различни марки апарати на една и съща карта и дълго време да не трия записаното, примерно трия една част, друга оставям. До последните събития даже не си спомням да съм ги форматирал. Сега го направих, но пък е възможно живота им да е съкратен по някакъв начин. Но пък вчерашния рожден ден го снимах на почти нова и при това японско производство и проблемът пак е налице. Бих искал да разбера точно къде е проблемът, за да знам къде бъркам, има си някакво логично обяснение за всичко, или поне така ми се иска да вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: прекъсване на видео при nikon 1
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-15 21:36

Хубавите карти за видео са просто по-висок клас изработка. Не е само класа, а това че пише маде ин джапан пък изобщо нищо не значи. Клас 10 означава 10МВ/с гарантиран трансфер, в този клас попадат и карти с 95МВ/с стрнафер, топло/студенозащита, влагозащита, UHS и т.н. стандарти. Все пак трябва да се има предвид, че 1080 видеото не е никак малък поток за запис и всеки пад в скороста може да го прекъсне. По-евтините карти с времето се пукат, деформират, дават грешки... Не че нямам и два сандиска спукани, но ... работят. Ползвам ги рядко за неотговорни задачи.

За тези камери предполагам и 45МВ/с сандиск ще е достатъчна. В последно време съм все повече фен на самсунг, проблема е с вноса - никакъв го няма. Но в момента в който докарат пак ще взема още една 32ка про серията дето е 80МВ/с запис. Некса ми е писал видео от порядъка на 20мин няколко пъти на 32ка Apacer Class 10 но по спомен тя беше с малко по-сериозни параметри та поне 20МВ/с ще държи на запис. Със самсунга и сандиск 30МВ/с си пише по колкото може макс по спецификация 25мин ли беше или 20 не съм сигурен в момента. Като направи един файл продължава на втори... Като карти тези съм пробвал и знам, че са бетон. Останалите... не знам. Имаше и по-бавни и по-евтини самсунги пак про серия с 48МВ/с запис те също са много стабилни и се намират по-лесно. С такива също съм работил - страхотни са.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »