Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Късометражен филм (8мм), диалог.
Автор: turntablism   
Дата:   04-12-14 13:43

Искам само да побъбрим, а ползите сами ще дойдат...

Когато още бях в родния си град (преди някакви години..), в мазето открих един кинофилм 8мм(нормал), очевидно беше сниман от баща ми. Тогава това просто се отчете и остана така. На скоро ми хрумна, че искам да видя какво има на него и се започна малко проучване. Най-удобният начин за мен бе да взема един Русь, да си го прожектирам и да го дигитализирам снимайки с друго запиващо у-во директно от екрана. Намерих проектор, като нов! Голям кеф. Взех си лепачка и започна процесът. Цяла нощ, рязане, лепене, преглеждане, тестово пускане през ролките, лепене отново. Цялото това 'аранжиране' така бръкна в мен, че в късния час, когато всичко беше готово, вместо да си легна не се стърпях и стартирах 'киното' . Да видиш заснет материал сочещ времето, за кеото си слушал и знаеш само от истории разказвани на родителите си... Това е неописуемо... Едно е да гледаш албум... това просто беше несравнимо усещане за мен. Понеже си падам експериментатор и имам познат писател, фантазьор, мой съмишленик, реших да не продавам Русь след свършената работа... А ако добавя към него и една кино камера? Решихме с 'моят човек' да заснемем късмоетражен филм. Процесът дали ще стигне до финал не знам, но ще е тълъг и бавен със сигурност, но изпълнен с предизвикателства и много, много кеф! Самата идея в момента ме изпълва с едно много особено и приятно усещане, чувствам се като някакъв мечтател, който ако успее да реализира тази мечта... Ех! Ще е чудесно!!!... а ако не, то опитът си заслужава... Някои от вас няма да видят смисъл в начинанието, смисъл в много неща няма, ако се разсъждава по подобен начин, и добре, че не разсъждаваме и за живота толкова често по този начин... Да не се окаже безсмислен.

Чуденки също има, с кино камера 8мм не съм работил никога. Ще трябва да се подбере такава, да се избере цветен филм или черно бял. Проявяването ще е забавно. От тестове до краен вариант, предполагам ще мина през филми като орво уп22/ут18 стигайки до някакви по ставащи за добра продукция, а защо не и крайният вариант да е на вехт филм... Да , звучи като труда да се хвърли на вятъра, ако се заснеме на евтин и стар филм, но защо да е на вятъра? Трудът се хвърля за опита, за кефа, за идеята, ще има още много идеи, много неща, които можем да изпипаме до перфектност, та... Не ми е проблем и стария филм... Ще трябва огромна доза, за сега не знам къде да търся такава. Имам за 16мм филм, но е твърде малка и няма да събере никакъв филм... та приключението започва .. :):):) Ако някой даде идейка,критика,съвет, да сподели своя опит, да разкаже нещо вълнуващо би станало приятно общуване!

Успех на всички ви с реализирането на вашите мечти!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Късометражен филм (8мм), диалог.  
turntablism 04-12-14 13:43 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
lamerko 04-12-14 14:11 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
turntablism 04-12-14 14:16 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
lamerko 04-12-14 14:18 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
chel 04-12-14 14:20 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
turntablism 04-12-14 14:31 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
quazimodo 04-12-14 14:38 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
turntablism 04-12-14 14:43 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
rapesco 04-12-14 14:49 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
quazimodo 04-12-14 14:54 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
chel 04-12-14 15:02 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
MikeDimit 04-12-14 15:45 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
hose 04-12-14 15:57 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
ivansky 04-12-14 21:34 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
rapesco 04-12-14 22:32 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
ivansky 05-12-14 09:28 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
turntablism 05-12-14 11:18 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
rapesco 05-12-14 12:17 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
PieroBG 05-12-14 12:54 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
MikeDimit 05-12-14 13:08 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
hristol83 05-12-14 15:09 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
ivansky 05-12-14 18:04 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
langel 05-12-14 19:37 
 Re: Късометражен филм (8мм), диалог.  ново
PieroBG 06-12-14 00:42 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »