Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Снимки в метрото!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   24-05-14 19:24

Здравейте, как правите снимки в метрото без да ви забележат?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:25

Не правим, четем Конституцията[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: xFireSoul   
Дата:   24-05-14 19:39

Много пъти се каня да снимам на Сердика 2.. И си мисля че ако щракнеш ей така на бързо, никой няма да ти каже нещо? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: peter_m   
Дата:   24-05-14 19:44

Ако щракнеш набързо с телефона ... ама ако щракнеш набързо с дслр-а, със статива ... долу на линиите ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:44

Не е въпраса дали някой ще ти каже, може и да бръкнеш и под полата на някоя девойка в метрото и никой друг или тя да не разбере, но дали трябва да навлизаш в личното пространство и в каква степен си зависи от конкретния индивид. Не че от двете действия би се свършил света[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   24-05-14 19:48

Ми, зависи от индивида. Примерно, ако Бойко Борисов открива нова станция на метрото, ще се изсипят една тумба фотографи да снимат, пък да ви кажа и те са чели конституцията [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:51

Неее обектът индивид, имах предвид индивида с действието[smilie18]

Имаше дълга тема по този въпрос във връзка с готвените промени в НК преди месеци, хубаво е да се прочете[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   24-05-14 19:57

В страната на диктатора Путин , фотографите са се преборили с нелегалните забрани на разни началници на метрото и жп гарите и снимат свободно
Дори Медведев ги призова наскоро да съдят всеки който им забранява да снимат ма обществено място като гари , магазини , летища

Ние тук снимаме тайно и се оглеждаме да не ни види някой охранител


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 20:02

А в древните времена хората са се били преборили за правото да си вземеш жена, като я халосаш с нещо тежко по главата, а днес се съобразяваме с разни глупости...ееех свободни времена[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: El_Fuego   
Дата:   24-05-14 20:25

Снимки в метрото не правим, щото не ни е интересно.
И Конституцията няма нищо общо с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: io_bs   
Дата:   24-05-14 22:41

Аз съм правил снимки на Сердика 2 и с телефон, и с DSLR без проблеми засега. Естествено, не съм се бавил много - отделям до 10-на секунди, колкото за 2-3 снимки и продължавам [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 22:47

Често минавам през тази спирка, глей да не се засечем как ме снимаш, че ще има да се прегръщаме дълго[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-05-14 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   24-05-14 23:28

Отиваш в сградата на метрополитен която е над западния вход на 7-ма метростанция (Сердика) и пускаш молба. Описваш причината за снимки, дата и час и те ти дават разрешение.
Иначе по закон е забранено защото се води стратигически военен обект и т.н.
Метрото е противоядрен бункер и е направено да издържи пряко попадение на някакви си бомби. 10 метра земна маса и 1.20 железобетон. Тунелите имат огромни метални врати с които се затварят за да оцелеят тея вътре.
Не е просто транспортно съоражение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 23:36

Ма той може да вземе разрешително от Метрополитен за снимки на съоръженията, а за хората, е като си в метрото, Метрополитен не държи правата над личността ти, нито това отменя конституционните права на всички граждани там. Не мога да разбера какво е това упорство, и аз имам възможности да погазя правата на хора във доста аспекти, ама как така мога да си слагам спирачки, пък други не могат и все гледат да изкрънкат..чудна работа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Lycan   
Дата:   25-05-14 04:31

Мóре! Гáзи, що да се стискаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 07:36

Бе, вижте к`во.
Мене дори да ме подведът под съдебна отговорност, пак ще ме оправдаят. Най-малко три причини се въртят в съзнанието ми[smilie5]
Влязох в станция СУ разпънах триножника като пич и ги почнах.
Някой от хората дойдоха при мен и гласно възразиха да не ги публикувам никъде. След като показах омазаните фигури на дисплея, поради ниската използвана скорост на затвора. Всичко беше наред.
Несмятам за воено стратегичски обекти пейките на които се изчакват мотрисите и плочкити върху които минават пълчища хора на ден.
Ша ма извинява, Джиисън Бард, дето частично ме познава и в този момент пресичайки житейските си пътища, ме попита за разрешение от метрополитен. Мче, щи каже следното(помниш как те отпратих, нали)
Мене ми дава разрешително, доло подписаният(сиреч, дедовия)


http://4coolpics.com/pics/0688/098510688702.jpg



http://4coolpics.com/pics/0689/098510689485.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: djfroggy   
Дата:   25-05-14 08:18

Браво! И аз смятам, че трябва да се преборим с всякакви забрани и ограничения, що се касае до снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 08:39

Чуден пример давате, няма що[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: valen_tin   
Дата:   25-05-14 08:48

Че метрото е стратегически обект е ясно. Но кой е нормативният акт, който забранява снимането на стратегически обекти? Ще ви подскажа, няма такъв.

А за снимането на хората е дъвкано много пъти и няма общо с конституцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 08:50

А, щом казваш няма. Важното е човек да си вярва нали, нищо друго няма знначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 08:56

falcon
не го приемай лично[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 09:00

Изобщо не го приемам лично, ако беше лично, просто бих го пуснал да мине от едното ухо през другото. Но като става въпрос за принципи е по-сложно. Сега ще трябва да изгледам една тема, в която се търсят начини да се заобикалят законите и сигурно после същите хора ще запълнят друга тема, в която ще плюят политиците, че правели същото. Нещо ми се драйфа, като гледам такива неща, безкрайно уморително и отчайващо е.



Публикацията е редактирана (25-05-14 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 09:06

Ми те, властоИмащите умора нямат, особено службо-гонците.
Баща ми, Бог да го прости ми показа, как да се отнасям с Фуражките, а бях още невръстно дете едва 8 годишен. А той прост обущар[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 09:44

в метрото не мога да снимам, в музея не мога да снимам, в зоопарка не мога да снимам, на язовира не мога да снимам

ай сиктир

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

шси праим кот си искам
дедовия, левото мъдо у десния крачол и тей...
анархия!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: satansho   
Дата:   25-05-14 09:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »