Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Снимки в метрото!
Автор: realnoncho   
Дата:   25-05-14 10:09

falcon,
И дивите животни не искат да ги снимаш, иначе щеше с 50-ка от упор и без камуфлажи [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 10:25

за това се съобразям само със законите, които лично смятам, че са правилни и смислени

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 10:42

Сега, внимавайте, какво говорите тука, че ще направят закон да не можеш да си го преместиш в другия крачол.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   25-05-14 11:46

Маймуна, снимай ме мене в метрото и ти гарантирам поне 24 часа престой на едно място + поне 500 лева глоба ако ти е първо нарушение. Ако веднъж са те хващали за същото отиваш на няколко годинки условна. Единственната причина да го правиш безпрепятственно е, че на дежурния полицай не му се пишат 10 листа рапорти. Но така е докато някой не е разсмърди. Ще си повисиш на перона с белезници докато дойдат от съответното РПУ да те вземат а ти върви после се обяснявай как не си знаел законите.

Що се отнася до снимки на обшественно място - всеки може да ме снима колкото си иска и където си иска. Стига да не публикува снимките и не ги използва с комерсиална цел. Това, че някой ме е снимал и си ме гледа у тях си е лично негово право. Е, ако ми завре обектив в лицето от 2 метра и аз може да му завра юмрук, но щом не нарушава някакви минимални разстояния да си снима.

За зологическата градина не съм чул забрана да се снима. Там май не трябваше да храниш животните. Правила има и те трябва да се спазват. Ако искаш промяна - група хора, входират се в народното събрание, промяна на закона и готово.
Това дето - тоя закон не ми харесва и няма да го спазвам го прилагат тарикатите докато не спре да им се разминава. Ще минеш 10 пъти на червено и на 11-ия или ще утрепят тебе или ти ще утрепиш някой. После пак не спазвай закона за червеното на светофара щото не те кефел.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:04

ааа, има и табелка анти-фото!

ама защо е тва - хич не знам [smilie18]

ся...да се плющят животните със светкавици - ясно - не бива, ма инак?
то и в метрото не нам що толкоз се газирате?
или по улицата...ако некой иска да натвори безобразие - винаги ще успее(да заснеме стратег. обект примерно). само губи уличната/метро фотографията :)
гената и титоренко от руснаците мое направо в затворя да одят, баси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 12:07

Брех тази закони бре, бре, бре.....
А какво става с улияната фотография тогава???
Значи, ако човек с фотоапарат ме снима на улицата, как седя в странична уличка, пуша цигара, замислил съм се и се рея с поглед в пространството, после принтира снимката и е включи в изложба, а аз по случайност отида в галерията и видя тази снимка на стената, какво трябва да направя?
Да го съдя и да го вкарам в затвор?

Просто питам не се заяждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:44

то и аз така, ма нЕщем да ми цитират закони, щото не ме кефи да изчета една сюрия глупости, оправдаващи една идиотия.
е, верно, че аконещата отидат на "10 рейса японски туристи превземат женския пазар", некак пак не е добре...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-05-14 12:52

Момчета и момичета, на обществени места си снимайте спокойно, като разбира се уважавате желанието на хората в кадър и в последствие не злоупотребявате с тях. Зарежете всякакви глупости за конституции, наказателни кодекси, дела и подобни щуротии. Който няма достатъчно акъл - да намери начин и да води такива ако желае. Тоя въпрос се повдига на всеки 1-2 месеца във форума - излишно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 12:52

Пиф, не става въпрос за тарикатлък и за минаване на метър...
НЕ става и въпрос за минаване на червено и подобни нарушения...
Говоря за малоумните закони да не се снима на гореизброените от мен места (а и за някои други закони, за някоя друга тема)

Конкретно с две думи искам да кажа, че никой не може да ме спре да снимам в метрото/музея/където и да било като цяло, стига аз да имам желание да снимам на тези места

и не ми харесва тонът ти, щото ще те снимам и нито ще лежа след това където и да било, нито глоби ще плащам

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:58

allyx, никъф шанс нямаме, братче...
аз си гласувам, ма не го бъркам тва с имането на шанс :))))
институционализирането на глупостите нема нищо общо с мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-14 13:03

Преди година и нещо видях една мома със статив и камера да щрака, каза ми,че е получила разрешение специално от управата на метрото.
Не знам как се получава такова разрешение, но явно може.



Публикацията е редактирана (25-05-14 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   25-05-14 13:22

На мен по ми е интересно какъв е този закон или наредба която забранява снимането на обществено място / метрото / и с какво право управата го отменя и определя кой може да снима и кой не


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: peter_m   
Дата:   25-05-14 13:27

Постановление 181 на МС от 2009 година

"Следните обекти не принадлежат към обществени места: спортни зали/стадиони, музеи, гари в т.ч. станции на метро, училища, университети, болници, магазини, зоологически магазини - това означава, че ако по време на заснемането се намирате в този обект, имате нужда от писменото разрешение на собственика (Property Release)."

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: xFireSoul   
Дата:   25-05-14 13:44

Някой може ли да даде частите от закона къде нямаме право и къде имаме да снимаме..? Или всички закони свързани с фотографии.. Аз намерих само 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 13:50

allyx , аз от много години не живея в територията България и снимам из паркове и градинки без проблеми, със или без статив.

И да, ако снимаш в галерия, църква....., със светкавица много е вероятно да те изхвърлят.
А ако човека в горепосоченият случай е имал малко акъл в главата, е щял да му скъса гъза на едричкия за нанесени телесни и матерялни повреди.
Е ако е имал акъл, нямало е да се стигне и до този случай.

Тука една година бяха пуснали в църквата да се влиза и да се снима, но хората използваха светкавици дори и след, като ги предопреждаваха и викаха из църквата с пълно гърло (NO FLASH PLEASE).
Включително снимаха пред картина на Караваджо със светкавици, но никой не посмя да изхвърли никой, предупраждаваха ги само.
Сега църквата е затворена за хора с фотоапарати.



Публикацията е редактирана (25-05-14 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 14:02

allyx , и аз попитах за определен случай.
Как ти би реагирал в такъв случай?

Значи, ако човек с фотоапарат ме снима на улицата, как седя в странична уличка, пуша цигара, замислил съм се и се рея с поглед в пространството, после принтира снимката и е включи в изложба, а аз по случайност отида в галерията и видя тази снимка на стената, какво трябва да направя?
Да го съдя и да го вкарам в затвор?



Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Bumerang   
Дата:   25-05-14 14:04

Преди година в една голяма фабрика в Истанбул -питам собствениак :"Мога ли да снимам"?Той вика снимай всичко ако щеш табелките на машините.После в вички джамии метта транваи абе където си поискаш .тук -четем конституцията.Бесмислено .С нови технологии мога да снимам жената на Плевнелиев в банята[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   25-05-14 14:13

В това постановление 181 от 2009 не пише че тези обекти са забранени за снимане
А текста по долу който си цитирал от другия фотографски форум за мен си е лично тълкувание на автора


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:16

а значи, ако те снима някой ще го биеш (което е противозаконно), иначе аман от тарикатчета и тяхните жалки възгледи за нещата от живота...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: