Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   14-05-14 02:40

Гледах онези скъпи field monitors и се зачудих дали няма да стане с едно малко евтино телевзорче с hdmi вход (гледам има подобни за около 150 кинта). Идеята ми е да го ползвам за по добро фокусиране и преглед на снимките от Sony a33. Някой пробвал ли е? Мислите ли, че ще се поучи?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: allyx   
Дата:   14-05-14 02:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-05-14 08:03

с една уи-фи карта и един таблет няма ли да стане по-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   14-05-14 11:45

Благодаря, @allyx, предполагам ще излезе точно както казваш.
Но все пак се надявам, че цветовете няма да са чак толкова зле, нали е предвидено да подкарва HD сигнал. Яркостта няма как да е по зле от тази на екранчето на апарата, а и винаги мога да си премента някой анцунг върху главата и телевизорчето.
След цял ден ровичкане най-евтиното готово решение, което успях да намеря, беше около 450$. Ще съм ти много благодарен, ако споделиш някой друг линк за тия евтинките, които споменаваш.
Иначе и аз смятам, че няма технически причини да не стане, но, макар и 150 лева да не звучат много във форум на фотографи, за мен не са малко, и затова предпочитам да чуя някой, които е пробвал, ако има такъв, преди да го купя.

@my.point.of.view, аз не виждам как. Сподели ако знаеш някакъв такъв начин, моля.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: thexy   
Дата:   14-05-14 12:07

Ако е само за фокусирането зуумнато live view няма ли да свърши работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: jivkojj   
Дата:   14-05-14 12:13

Това за фокусирането и аз не го разбрах. HDMI в най-добрия случай ще ти дава 2Мегапиксела от изображението, а тея малки телевизорчета може дори да са далече от тая резолюция. Така или иначе, за да видиш нещо, ще ти се налага да увеличаваш live view-то. Т.е. външния екран е излишен за фокус.

За преглеждане е много по-удобно таблет с един четец на карти да си гледаш снимките или eye-fi карта да ги качва директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: marves   
Дата:   14-05-14 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   14-05-14 14:43

Ами при мен не се получава. И с live view zoom, и без, с ръчен и с автоматичен фокус, всякакви комбинации тествам, и резултата винаги е около 50% от снимките леко мръднал фокуса. Това е от статив между 200-210мм с включена стабилизация. Преглеждам всяка снимка и в повечето случай на екранчето изглежда, че цепи косъма (преглеждам снимката на всякакви зуумове), а после на монитора съвсем различно. Надявах се телевизорчето да покаже малко по близко до монитора изображение от екранчето преди да натисна копчето :(

Е, явно ще трябва да търся по добри обективи :)
Поне разбрах, че идеята май няма да ми свърши работа :)
Благодаря за мненията на всички!

Поздрави

P.S.
jivkojj, с четец не става докато апарата е на статива. През usb става, но е доста бавно за да преглеждаш всяка снимка, а и пак е след като вече съм щракнал :)
Eye-fi карта пробвах една, но работи адски бавно, не мога да снимам тонове време след всяка снимка и губя всякакво превю на апарата. Много по зле е от usb.
marves, да HDMI in, затова телевизорче, а не таблет. Приложенията за андроид са през usb (независимо директно или с вифи рутер) и изглеждат невероятно на всички ревюта, но за съжаление няма за сони. За яркостта не вярвам да имам проблеми - просто ще му закрепя стойката някъде на статива и ще си преметна нещо през главата - като тия с едновремешните апарати с екплозивните светкавици. Но ще те послушам и няма да рискувам :)
Иначе това от снимката изглежда много обещаващо с това 2.5х увеличение, а и цената му е доста примамлива. Благодаря ти, мисля да го пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: allyx   
Дата:   14-05-14 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Steliyanstoyanov   
Дата:   14-05-14 14:52

http://www.lilliputuk.com/monitors/hdmi/5D-ii/

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Божидар58   
Дата:   14-05-14 14:54

Аз снимам в студио като съм включил Никона към компютъра и снимката излиза директно на монитора. Много е удобно, защото веднага мога да коригирам светкавиците и да постигна перфектна експозиция. Но това е за студио, навън не съм пробвал....


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: allyx   
Дата:   14-05-14 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Steliyanstoyanov   
Дата:   14-05-14 15:54

Така е, но след като пробвах няколко техни монитора реших, че не ми дреме, че пише "Лилипут" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Steliyanstoyanov   
Дата:   14-05-14 15:56

http://dynaphos.com/product.php?c=19&sc=207&id=1128


Това също е пройзведено от тях. Те продават и само матрици и електроника, пък който иска може да си направи кутия на която да пише каквото си поиска

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: quazimodo   
Дата:   14-05-14 15:56

------------------------------------------------------------------
Автор: allyx
Дата: 14-05-14 14:49

"от статив между 200-210мм с включена стабилизация."

А ти прочете ли книжката на фотоапарата/обектива с който снимаш? :) Стабилизацията на статив в повечето случай маже кадрите.....
------------------------------------------------------------------
Ей тука е заровено кучето. Между другото, преди минути го установих на мой гръб. 40Д на ЛВ през лаптопа, на статив и с включен за първите три снимки стабилизатор на обектив 55-250 ИС [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   15-05-14 00:20

@allyx, това за стабилизацията не го знаех. Чел съм узър менюала от сони, а там пише само, че има опасност да се повреди, нищо за омазване. За съжаление бюджета не позволява нова техника с книжки, но предполагам и там ще пише същото. Много благодаря за инфото, още утре ще тествам.

Ето и десетина снимки, ако на някой му се гледат:
http://dox.bg/files/dw?a=12fbc8f285
(според мен само първите две горе долу стават)

@Steliyanstoyanov, много скъпички са тези, затова се насочих първоначално към просто телевизорче.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: sathv   
Дата:   15-05-14 01:06

А нещо такова Слагаш очилата и нямаш проблем със слънцето. Още

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   15-05-14 01:22

Хахаха изглеждат страхотно, но качеството на изображението им сигурно е много под това на екранчето на апарата. Дет са вика "размера има значение" :)

хехе тия къртят

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: allyx   
Дата:   15-05-14 01:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е с мини телевизорче?
Автор: Thimotty   
Дата:   16-05-14 11:39

Хмм май фокуса не бил толкова зле. Изклюена стабилизация не ми даде почти никаква разлика.

Обаче няколко урока за lightroom коренно променят нещата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »