Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   11-05-14 21:03

Предварително да кажа, снимам с олимпус от много отдавна минал съм през Е-20, Е-1, Е-510, Е-520 ! През този дългогодишен период събрах една раница със сериозни обективи от най-широко до най-тясно и от високите им класове! До три дни трябва да взема ново тяло. Разбираемо е, че новите М-4/3 обективи не ме интересуват. Въпроса ми е конкретно към хора които са снимали точно с тези двата модела и със старите 4/3 обективи.Защото:

Бюджета ми е ограничен на около 1800-2000 лева.

1.В момента съм взел за проба един OMD E-M5 с преходник за 4/3. Картинката е невероятно добра чудесна машинка , фокуса е бавен (обяснимо е,но не ме притеснява) Цената на нов е 1599 лв плюс 380 лв за преходника. (изобщо не знам на тази втулка с клеми, наречена преходник защо струва толкова пари)

2. Техномаркит са извадили явно някъде забутани бройки Е-3 и са на цена 1499 лева. Изобщо не ме бърка , че е доста по-голям и по-стар, но чудесно би работил с моите обективи!

Та въпроса ми е, има ли много голяма разлика в картинката между двата апарата? За да правя компромис със бавния фокус, ако Е-М5 е в пъти по добър от Е-3.

Предварително да уточня, че OMD-EM1 (където проблемите със старите обективи е решен) ми е много извън бюджета.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: victory13   
Дата:   11-05-14 21:28

Ако си в състояние да потраеш още малко, да посъбереш парици, и ем1... Не съм оли потребител, но тази камера впечатлява много[shtrak]
Цената също ще продължи да търпи корекции, даже в щатите ти влиза в бюджета... за съжаление тук не е така... не знам за по-евтино, може и да има, но попаднах на по-поносимо само тук:
http://rhinocamera.de/search.aspx?search=e-m1&force_translation=1


Опция е и базара да следиш... Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: stoyanivanov   
Дата:   11-05-14 21:54

Тъкмо щях да предложа да следите базара. В момента има ОМД-ЕМ5 за 930 лева на 4000 сработвания на затвора, поне така твърди продавачът. Но това може да се провери, апаратът трябва да се пробва задължително преди покупката...
Имаше и други оферти на сходна цена, но са изчезнали, явно машинките са продадени. Нали сте проверили с кои обективи ще имате автофокус с ОМД-ЕМ5? По-бавен, но все пак работещ? Защото не с всички от 4:3 става. И според мен също най-правилният вариант е да почакате да паднат цените на ЕМ1, ако можете.

Да имаш доста от великолепните стари обективи Зуйко и да не можеш да ги ползваш пълноценно... кофти е.
Тъй че... Успех в търсенето! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: МаркоД   
Дата:   12-05-14 01:58

Колега преди година от съфорумец купих уникално запазен Е30 на 17000 сработвания и с доста преходници. Беше ми мечта когато беше скъп. Но след като до сега не намерих време да го разцъкам ще го пускам да се продава. Ако имаш интерес пиши на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: pisan60   
Дата:   12-05-14 11:04

Колега,

Е30 е по-добърия вариант спрямо Е3. Btw аз съм колегата от горния пост с Е30 - след като го продадох си взех OMD EM5. Между двата винаги ще избера OМD EM5. При теб единствено стои въпроса с бързината на фокус, ако не ти е проблем избора е ясен.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: marves   
Дата:   12-05-14 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: Emoxide   
Дата:   12-05-14 13:11

E-M5 e много много дребен фотоапарат; Закичен с големите буркани дали няма да пострада твърде много ергономията [smilie8]

Най-доброто възможно е E-M1, със съответния преходник; Според мен си струва събирането на средства за този вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-05-14 14:47

Благодаря на всички за съветите, в крайна сметка се оказа, че през следващите 3 месеца трябва да снимам видео по едни проекти и Олимпуса със 30 кадъра не ми върши работа и взех Панасоник GH3! Покупката на ОМ-1 остава за зимата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: vth41   
Дата:   13-05-14 14:52

Честито!

Сподели впечатления от GH3, как се справя с 4/3 обективите и изобщо...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-05-14 15:01

Ще пиша, а тук пише интересни неща за Олимпус с размер на матрицата 24/36 мм :) (сигурно е пускано, няма време да следя често)

Olympus 36MP full-frame BSI-CMOS sensor

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OMD-EM5 или E-3?
Автор: vth41   
Дата:   13-05-14 15:05

Прочети най-долу:

"UPDATE: Despite the incredibly high quality of the Photoshopping in this story, as many of you had guessed it is an April fool. The OM-G was a very real camera, back in 1984 but it's unlikely we'll see it reincarnated."

[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »