Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   06-05-14 20:33

Здравейте! Искам да си купя апарат, който да ползвам и за видео, когато се наложи. Спрях се на Sony Alpha 58. Не съм от най-напредналите, до сега си снимам с една сапунерка Samsung. Разгледах цените на обективите за Sony, доста цифра са. Четох за Nikon, Canon, та чак от много четене се обърках съвсем. Последно искам апаратът хем да вади яки снимки, с подходящ обектив, хем да е до 1000 лв., хем допълнителните неща, които смятам да си набавям с времето да не са супер скъпи. Обърках се и моля за помощ. А зная, че вземеш ли тяло, после трябва и оборудване да си добавиш, не искам да купя нещо, което ще има и скъпа поддръжка, а същевременно, като гледам все се пише по форума, "купи еди какво си различно от Canon и Nikon, не дей гледа да си като другите", а снимките, които са публикувани тук във форума все с тези марки апарати са правени? Не мога да разбера, след толкова четене, Canon 600D или Sony alpha 58? Oбективи втора употреба рисковано ли е да се закупуват? Невежа съм все още от към тази все още непозната материя, моля да не ми се смеете много:). Чета, но като абориген съм откъм обективите особено :D.
Та..ще снимам портрети и репортажни снимки. Последно Canon600D i Sony alpha 58. Не държа на голяма мотика в ръце, а на качествената фотография, за която може би обективът е важен, обаче пък четох и за ергономията, дребна сапунерка с огромен обектив...та както и да е, снимките, да са дълбоки - това искам!
Благодаря на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 20:48

Ами за Сони сега тук ще ти напишат мнгоо глупости.

Ако се загледаш голяма част от кадрите са именно със сони апарати правени, поне по-хубавите.

Ако искаш ела във Алфа форум и може на широко да се обсъди и дискутира без да търпиш глупостите на 10-тина човека не излезли от пубертета.

Ето ти малко за четене тук и тук

ПП Според мен и двата апарата са хубави и има пре-достатъчно обективи на сходни цени и за двата модела. Сони пуснаха преди вече 3-4 години серия обективи на сносни цени и доста добри оптически. Канон малко се бавят с обновяването на някои от обективите им ама това са дреболии в общи линии. Има си съществени предимства да снимаш със Сони пред Канон. Няма да ги обсъждам в този форум обаче.



Публикацията е редактирана (06-05-14 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: stown   
Дата:   06-05-14 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: estate   
Дата:   06-05-14 21:11

Колега като майка орлица си ........Между глупостите има и много истина.Хубаво е апаратчето и в този ценови диапазон всички марки предлагат идентични продукти.Всеки решава сам за себе си,аз примерно имам предимно приятели с Nikon и мога да ползвам много богат арсенал от техника.Това също е фактор който не е за пренебрегване.Sony понатрупаха опит и вече не е само инерцията от наследството на Minolta.Canon са една идея по-скъпи ,Sony са между тях и Nikon.
Ако избора е до двата модела бих рискувал със Sony A58 или евентуално с NEX...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: victory13   
Дата:   06-05-14 21:14

Купете си Сони-то... Много Ви моля...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: simbon4o   
Дата:   06-05-14 23:18

Каквото и да е
600Д НЕ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   08-05-14 00:21

Sony α58 - още ми е в очите, утре ще се видя с мой познат, който има точно този модел, дето го сънувам! Ще го пипна и тогава ще разбера мой ли ще бъде!
Искам да ме насочите към форума за сони или снимки направени със сони а58, искам наистина да се убедя, че има нещо различно от никон и канон, което си заслужава!



Публикацията е редактирана (08-05-14 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-05-14 00:28

Не знам какво е нивото ти.Трябва да си наистина много вещ/а,че да видиш разлика,и то ей така от фотографски форуми и сайтове, където 95% от снимките са обработени.Ако има някакво значение, никон ползват матрици на сони и сигурно има защо да е така :).
Най-добре ръка да пипне на място.
И поздрави на Венелин Петков!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   08-05-14 00:59

:) Ще пратя :D. Аз също съм за обработката, но една снимка като не я бива и да обработваш - все тая. Искрено вярвам, че ще покажа сравнението между сапунерката и дай Боже Sony-то - за какво иде реч, че напоследък само негативки покрай мен ми казват, а бе няма да ти трябва друго, добре са си снимките с дребното самсунгче. Ще пиша, ако го взема и ще черпя по една емотиконка с бира!!![beer]



Публикацията е редактирана (08-05-14 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   08-05-14 01:03

Автор: fast_eyebrow
И поздрави на Венелин Петков!





хихи [smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: stown   
Дата:   08-05-14 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-05-14 14:23

Гена,
Няма какво да се чудиш - Sony A58 е твоята машина! В този ценови клас няма нищо по-добро!
Обективите за Sony НЕ са нито по-скъпи, нито с по-лоши характеристики. Това е мит, активно поддържан от каниконианците.
Ето едно сериозно ревю. В последната част има директно сравнение с Canon 700D (Canon T5i) - за 600D да не говорим, няма смисъл:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 14:45

chrisnoch,

Колко струва 85 1.8 за Сони, един от най-популярните бюджетни портретни обективи [thankyou]

Иначе да - в този клас Сони предлагат повече в телата си, но примерно и Пентакс също.



Публикацията е редактирана (08-05-14 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Mogila   
Дата:   08-05-14 14:47

Автор: realnoncho
Дата: 08-05-14 14:45

chrisnoch,

Колко струва 85 1.8 за Сони, един от най-популярните бюджетни портретни обективи


Тъпичко

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 14:53

Не всички са заредили колекция от цайсове за апарати като А58...



Публикацията е редактирана (08-05-14 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Japan   
Дата:   08-05-14 14:56

Колко струва 35/1.8 за Канон, един от най-популярните бюджетни универсални обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 15:23

При Канон имаш вариант за 35 2.0 и 35 2.0 IS, който пак не струват колкото цайс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Seifi   
Дата:   08-05-14 15:54

Автор: realnoncho
Дата: 08-05-14 15:23


Колко струва една канонска лка 70-200 Ф4 ?


Минолта 70-210 Ф4 за Сони е 250 до 300 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 15:59

Нова?
Къде [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   08-05-14 16:00

Всъщност е под 200...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 16:26

За А58 има 35, 50 и 85мм обективи. Много хубави и на сносни цени. Всичките са стбаилизирани естествено.

За А58 дългия обектив е 55-300. Доколкото знам е доста приличен. Има и по-висок клас ако му се иска на някой 70-300, ама там вече говорим за такива суми, дето не оправдават ползването на А58.

70-200/4 дето го разнасяте се намира под път и над път и струва 150-200 лева. Обектива е доста добър, но не бих го препоръчал на начинаещ.

Новите твърди на сони са по-евтини от Канонските и учудващо доста по-добре оптически. Канон изостанаха както писах с обновяването на оптиката и 50 и 85мм-ите обективи са на практика неизползваеми на модерните тела. Отделно дето 50мм е еталон за ниско качество.


ПП Тролчо, пак ли бе? Кажи, че не е с право да ти викам така.....детинщини и другата тема усра и тука идваш да сереш. Ако някой админ иска да върши работа, може да поччне с твоята блага персона.



Публикацията е редактирана (08-05-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fraction   
Дата:   08-05-14 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 17:42

hotsnail,
Докладван си, няма проблеми. Няма да падам на твоето ниво, че не съм ти на нивото и годините.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 17:59

Докладвай ама първо си прочети сам бисерите....да не стане че си се докладвал сам. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: serjy   
Дата:   08-05-14 18:20

genatraikova, вярваш ли, че в сони форума ще прочетеш обективни мнения за тази техника, по-обективни от тези във фото форум?

тук има няколко човека начело с hotsnail, които или не са добре с главата, или по-вероятно на на хонорар при сони и не престават да плюят, лъжат и измислят несъществуващи проблеми при другите марки и ... хоп! при сони всичко е идеално! там проблеми няма! те са две три десетилетия в технологично отношение спрямо другите марки, дето правят фото техника от 100г., мани ами и са най-евтините, с най-яките обективи и сензори [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »