Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   06-05-14 20:33

Здравейте! Искам да си купя апарат, който да ползвам и за видео, когато се наложи. Спрях се на Sony Alpha 58. Не съм от най-напредналите, до сега си снимам с една сапунерка Samsung. Разгледах цените на обективите за Sony, доста цифра са. Четох за Nikon, Canon, та чак от много четене се обърках съвсем. Последно искам апаратът хем да вади яки снимки, с подходящ обектив, хем да е до 1000 лв., хем допълнителните неща, които смятам да си набавям с времето да не са супер скъпи. Обърках се и моля за помощ. А зная, че вземеш ли тяло, после трябва и оборудване да си добавиш, не искам да купя нещо, което ще има и скъпа поддръжка, а същевременно, като гледам все се пише по форума, "купи еди какво си различно от Canon и Nikon, не дей гледа да си като другите", а снимките, които са публикувани тук във форума все с тези марки апарати са правени? Не мога да разбера, след толкова четене, Canon 600D или Sony alpha 58? Oбективи втора употреба рисковано ли е да се закупуват? Невежа съм все още от към тази все още непозната материя, моля да не ми се смеете много:). Чета, но като абориген съм откъм обективите особено :D.
Та..ще снимам портрети и репортажни снимки. Последно Canon600D i Sony alpha 58. Не държа на голяма мотика в ръце, а на качествената фотография, за която може би обективът е важен, обаче пък четох и за ергономията, дребна сапунерка с огромен обектив...та както и да е, снимките, да са дълбоки - това искам!
Благодаря на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 20:48

Ами за Сони сега тук ще ти напишат мнгоо глупости.

Ако се загледаш голяма част от кадрите са именно със сони апарати правени, поне по-хубавите.

Ако искаш ела във Алфа форум и може на широко да се обсъди и дискутира без да търпиш глупостите на 10-тина човека не излезли от пубертета.

Ето ти малко за четене тук и тук

ПП Според мен и двата апарата са хубави и има пре-достатъчно обективи на сходни цени и за двата модела. Сони пуснаха преди вече 3-4 години серия обективи на сносни цени и доста добри оптически. Канон малко се бавят с обновяването на някои от обективите им ама това са дреболии в общи линии. Има си съществени предимства да снимаш със Сони пред Канон. Няма да ги обсъждам в този форум обаче.



Публикацията е редактирана (06-05-14 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: stown   
Дата:   06-05-14 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: estate   
Дата:   06-05-14 21:11

Колега като майка орлица си ........Между глупостите има и много истина.Хубаво е апаратчето и в този ценови диапазон всички марки предлагат идентични продукти.Всеки решава сам за себе си,аз примерно имам предимно приятели с Nikon и мога да ползвам много богат арсенал от техника.Това също е фактор който не е за пренебрегване.Sony понатрупаха опит и вече не е само инерцията от наследството на Minolta.Canon са една идея по-скъпи ,Sony са между тях и Nikon.
Ако избора е до двата модела бих рискувал със Sony A58 или евентуално с NEX...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: victory13   
Дата:   06-05-14 21:14

Купете си Сони-то... Много Ви моля...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: simbon4o   
Дата:   06-05-14 23:18

Каквото и да е
600Д НЕ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   08-05-14 00:21

Sony α58 - още ми е в очите, утре ще се видя с мой познат, който има точно този модел, дето го сънувам! Ще го пипна и тогава ще разбера мой ли ще бъде!
Искам да ме насочите към форума за сони или снимки направени със сони а58, искам наистина да се убедя, че има нещо различно от никон и канон, което си заслужава!



Публикацията е редактирана (08-05-14 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-05-14 00:28

Не знам какво е нивото ти.Трябва да си наистина много вещ/а,че да видиш разлика,и то ей така от фотографски форуми и сайтове, където 95% от снимките са обработени.Ако има някакво значение, никон ползват матрици на сони и сигурно има защо да е така :).
Най-добре ръка да пипне на място.
И поздрави на Венелин Петков!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: genatraikova   
Дата:   08-05-14 00:59

:) Ще пратя :D. Аз също съм за обработката, но една снимка като не я бива и да обработваш - все тая. Искрено вярвам, че ще покажа сравнението между сапунерката и дай Боже Sony-то - за какво иде реч, че напоследък само негативки покрай мен ми казват, а бе няма да ти трябва друго, добре са си снимките с дребното самсунгче. Ще пиша, ако го взема и ще черпя по една емотиконка с бира!!![beer]



Публикацията е редактирана (08-05-14 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   08-05-14 01:03

Автор: fast_eyebrow
И поздрави на Венелин Петков!





хихи [smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: stown   
Дата:   08-05-14 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-05-14 14:23

Гена,
Няма какво да се чудиш - Sony A58 е твоята машина! В този ценови клас няма нищо по-добро!
Обективите за Sony НЕ са нито по-скъпи, нито с по-лоши характеристики. Това е мит, активно поддържан от каниконианците.
Ето едно сериозно ревю. В последната част има директно сравнение с Canon 700D (Canon T5i) - за 600D да не говорим, няма смисъл:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 14:45

chrisnoch,

Колко струва 85 1.8 за Сони, един от най-популярните бюджетни портретни обективи [thankyou]

Иначе да - в този клас Сони предлагат повече в телата си, но примерно и Пентакс също.



Публикацията е редактирана (08-05-14 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Mogila   
Дата:   08-05-14 14:47

Автор: realnoncho
Дата: 08-05-14 14:45

chrisnoch,

Колко струва 85 1.8 за Сони, един от най-популярните бюджетни портретни обективи


Тъпичко

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 14:53

Не всички са заредили колекция от цайсове за апарати като А58...



Публикацията е редактирана (08-05-14 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Japan   
Дата:   08-05-14 14:56

Колко струва 35/1.8 за Канон, един от най-популярните бюджетни универсални обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 15:23

При Канон имаш вариант за 35 2.0 и 35 2.0 IS, който пак не струват колкото цайс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Seifi   
Дата:   08-05-14 15:54

Автор: realnoncho
Дата: 08-05-14 15:23


Колко струва една канонска лка 70-200 Ф4 ?


Минолта 70-210 Ф4 за Сони е 250 до 300 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 15:59

Нова?
Къде [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   08-05-14 16:00

Всъщност е под 200...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 16:26

За А58 има 35, 50 и 85мм обективи. Много хубави и на сносни цени. Всичките са стбаилизирани естествено.

За А58 дългия обектив е 55-300. Доколкото знам е доста приличен. Има и по-висок клас ако му се иска на някой 70-300, ама там вече говорим за такива суми, дето не оправдават ползването на А58.

70-200/4 дето го разнасяте се намира под път и над път и струва 150-200 лева. Обектива е доста добър, но не бих го препоръчал на начинаещ.

Новите твърди на сони са по-евтини от Канонските и учудващо доста по-добре оптически. Канон изостанаха както писах с обновяването на оптиката и 50 и 85мм-ите обективи са на практика неизползваеми на модерните тела. Отделно дето 50мм е еталон за ниско качество.


ПП Тролчо, пак ли бе? Кажи, че не е с право да ти викам така.....детинщини и другата тема усра и тука идваш да сереш. Ако някой админ иска да върши работа, може да поччне с твоята блага персона.



Публикацията е редактирана (08-05-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fraction   
Дата:   08-05-14 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 17:42

hotsnail,
Докладван си, няма проблеми. Няма да падам на твоето ниво, че не съм ти на нивото и годините.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 17:59

Докладвай ама първо си прочети сам бисерите....да не стане че си се докладвал сам. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: serjy   
Дата:   08-05-14 18:20

genatraikova, вярваш ли, че в сони форума ще прочетеш обективни мнения за тази техника, по-обективни от тези във фото форум?

тук има няколко човека начело с hotsnail, които или не са добре с главата, или по-вероятно на на хонорар при сони и не престават да плюят, лъжат и измислят несъществуващи проблеми при другите марки и ... хоп! при сони всичко е идеално! там проблеми няма! те са две три десетилетия в технологично отношение спрямо другите марки, дето правят фото техника от 100г., мани ами и са най-евтините, с най-яките обективи и сензори [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: localhost   
Дата:   08-05-14 18:25

genatraikova: щом си се спряла на този апарат давай смело. Просто ако не си го виждала, а си чела само ревюта отиди до някой от магазините за фототехника и го огледай. "Око да види, ръка да пипне." Ако ти се стори неудобен и/или тежък огледай и други апарати. Виж кой то харесва най-много като захват и после чети за възможности и т.н. Последно време всички апарати вече са с почти еднакви възможности - разликата идва от обективите и от възможностите на снимащия. Така че, ако камерата ти харесва давай смело. И със стандартния обектив 18-55 ще имаш много добри снимки. После с времето ще видиш кое те спъва - обектива или камерата и ще сменяш.

А тукашните форумни "специалисти" можеш да ги питаш за коли, мотори, политика и какво ли не само и само не за камери, обективи и фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: chefo1979   
Дата:   08-05-14 18:37

Аз друго не разбрах от hotsnail, ама разбрах, че 70-210 Минолтата е равна като оптика на 70-200/4 Канона?
Иначе А-байонета много кефи, особено А57, А700, А900, А77...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 21:16

@chefo1979 не е равна. Не знам как го измисли. Писах, че прави сносни снимки и писах че **НЕ** го препоръчвам.

Хайде прочети какво съм написал.

@serji човеко може ли подобен тон и език. Нормално ли е това за пораснал човек? Онзи ден пак писа някакви глупости. Не ти се връзвам. Форума е за дебат в-ху снимки и техникиа, не за оценка на хора. Ама хайде ако обичате да се държите като възрастни хора. Пораснете. Това че ти липсват технически аргументи, не значи, че трябва да минаваш на лични нападки.

Като цяло ако не спориш с мен за неща дето очевидно грешиш, няма да имаме никакви проблеми. Аз също като теб мисля, че олимпус правят хубава техника. Просто има си някои особености, както и тхениката от други марки като Сони и Никон. Всеки взима това дето му върши работа. Това че на мен Олипус не ми върши работа и не ме привлича, си е мое мнение, защо се сърдиш, когато го споделям [beer] [beer]

Дори ако беше прочел какво написах предния път дето се тръшка като бебе - бях написал "ако не ти хареса А7, погледни Олимпус М1 - хубав апарат е"



Публикацията е редактирана (08-05-14 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fraction   
Дата:   08-05-14 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 21:37

фракшън защо да са срам? А58 е с обновен китак, различен от А57. Доколкото съм чел е доста приличен.



Аз не ползвам А58 и А байонет като основен. Интересно ми е да науча.

Имам два три обектива на Sony А байонет. Имам и от Nikon F байонет. Имам и от Контакс G и E/FE байонети. Избирал съм си каквото ми върши работа. Имам два китака на Сони и са доста добри в смисъл че не намирам причина да ги сменя с по-скъпи обективи



Публикацията е редактирана (08-05-14 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fraction   
Дата:   08-05-14 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 21:50

Да ти кажа и аз мисля като теб. GX1 е най-подценявания апарат - бях много скептичен когато го пуснаха, но апарата се оказва много добър. Сега А6000 може би е по-изгоден вариант.

Не се получи диалог да разберем какво и трябва на Гена. Исках да питам дали мисли да слага телеобективи т.е. да снима пиленца, животинки.

Ако е за семейни снимки и според мен безолгледалните са по-добри. Визьора за някои хора включително и мен е задължителен.

Не предложих тия варианти щото са над 1000 лева моделите с визьори. А58 е най-евтиния горе долу читав вариант с визьор и екран. Може би защото по-малко се харчи от безогледалните, но реално не е по-лош. По-голям е.

Има вариант НЕКС-5Т или подобен олимпус. Те често се намират за много малки суми.

Та има разни фактори ама си трябва дискусия без да се появи г-н- Нончо и да напише 300 глупости, след него да се включи някой от Лом с лични обиди и за калпак уважаван фотограф да изопъчи на 180 градуса нечие писание.....



Публикацията е редактирана (08-05-14 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 22:45

Посочи ми една глупост, която съм написал в темата или спри да се заяждаш.
Всяка тема едно и също - фанфари за страхотните апарати, заяждания ако някой каже нещо друго и накрая признание с половин уста, че не всичко е цветя и рози.

Малко повече обективност би била много по-полезна във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 22:59

realnoncho написа:

> chrisnoch,
>
> Колко струва 85 1.8 за Сони, един от
> най-популярните бюджетни
> портретни обективи [thankyou]


С това помогна някак в избора на апарат ли? Още 10 глупости се изписаха след това да те репликират и да спорят и като цяло темата отиде в реката - това дето написах още във 2-ия пост.

Къде видя фанфари от мене....писах че са обновили някои обективи с които Канон закъснява. Не си ли съглесен че 3-ката 35, 50 и 85 пти Канон са малко остарели и не са на нивото на аналозите за Никон, дори и евтината серия на Сони в някои отношения е по-добре. Нормално е щото Канонските стъкла са мислени за филм още. Писах, че и двата апарата имат достойнства (Аз не мисля че е толкоз зле тоя конкретен Канон спрямо конкретното Сони. Мое си мнение, може да е грешно). Писах, че и това с обективите малко разтягане на локуми, защото и двете марки предлагат нисък клас обективи, а отделено има и от други марки. Съжалявам ако нещо не е било ясно ама....

ПП Ако пък отвориш и линковете дето пуснах...коментарите по никакъв начин не са ласкави за А58....Просто не съм се опитвал дори да хваля апарата.

ППП А личното ми мнение е че RX100 е много по-подходящ за човек дето иска да си щрака и да вади хубави снимки - базирано е на това дето правят мой познати, дето нямат фотография като хоби а просто искат хубави снимки. A ако сменяемата оптика е приоритет NEX-5T или най-евтиното Фуджи (Х-А1 ли е?) са най-добрия ентри избор.



Публикацията е редактирана (08-05-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 23:06

Правят някакви странни обобщения от chrisnoch. С един въпрос се видя, че са не особено коректно така поставени нещата за обективите и че при различни обективи нещата са различни. А въпроса за обективите рано или късно идва при апарати със сменяеми обективи...

Посочи ми кое е глупост?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 23:10

Знаеш прекрасно, че няма Сони 85/1.8 има 85/2.8. Та не е ли глупост и заяждане тоя въпрос?

85/2.8 става за портрети ако си добър фотограф. Ето от вчера една от познат във фейса точно с А58 и 85/2.8 снимана....


https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31.0-8/10295427_10152425957100856_2090102300


Още


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31.0-8/10321705_10152424599135856_3703786691




Публикацията е редактирана (08-05-14 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 23:19

На 2.8 такъв обектив вече се припокрива със телезуумове на 2.8 и става не толкова интересен. Портрети се снимат и на F11 с макрото, не е там въпроса. Дадох пример за да се види, че обобщението за всички обективи на дадена марка срещу всички на друга не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-05-14 23:21

Само който не е барал това пластмасово сони 85/2.8 не знае за какво става въпрос.Страхотен обектив е! Липсва ми доста, много ми се ще да пуснат такъв за Е маунта

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-14 23:29

е припокрива се вярно. Обаче (1) със зумове от над 1000 лева, а той е 300-400 някъде...и (2) супер компактен е. Пък и виж фаста явно си го обича.

Аз вече съм много щастлив със системката ми сега хем с тупузи невероятно големи. Ама за някои неща няма как с по-малко от кило стъкло не става.



Публикацията е редактирана (08-05-14 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   08-05-14 23:30

Автор: realnoncho
На 2.8 такъв обектив вече се припокрива със телезуумове на 2.8 и става не толкова интересен.




Бе интересен си е щото е лек и компактен като 50-ка, а е перфектен оптически дори на FF.
А телезумовете на f/2.8 са по 2 кила - така, че нищо общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: chefo1979   
Дата:   09-05-14 08:11

hotsnail, извинявам се, колега - ти от самото начало си говорил за Минолтата, аз се подведох по мненията преди твоето, че го сравняват директно с Канона.
Иначе 50-ките на Канон (без голямата) наистина са боклуци и чакаме ъпдейт... Обаче дочакахме новата Сигма [thankyou]

Иначе а58 го дават с много добър сензор, ама а57 по-удобен ми се вижда...
Сравнение между а58 и канон 600Д - алфата бие като сензор, няма спор. То в тия класове Канон са пълна скръб - отлична машина за 2009, но вече сме 2014...
Вече китаците - Канонският стабилизиран е много добър, нямам идея за Алфа китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Pavlov   
Дата:   09-05-14 08:22

Ако говорим само за сензора - да, на А58 е по-добър. Само че е "скопен", благодарение на полупрозрачното огледало, и като шум е на нивото на 600D. Което е срамота. Ако Sony го бяха сложили в тяло от типа на А580, щеше да се получи изключително конкурентна комбинация. Ама - It's a Sony [smilie5] .
За бюджет от 1000 лв бих предложил един Nikon D5100. Отлична матрица, класически DSLR с огледало и оптичен визьор (а не някакво електронно дисплейче да ти се навира в окото), въртящ се екран за видео, следящ AF в LiveView, голям избор от сравнително евтини обективи. Лесно и удобно управление, идеален за начинаещ. А ако има финансова възможност - D5200 е още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-05-14 09:20

Обаче това електронно дисплейче,дето ти се навира в окото има 100% покритие на кадъра в сравнение с никонската шпионка на д5###.
И ти показва в реално време експонацията.И въобще всякаква информация.Точно пък визьора на тоя никон да се изтъква като предимство...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-14 11:35

D7000 за мен е най-евтиния ДСЛР дето има визьор конкурентен на електрония. ако за визьори иде реч....по-добре електронен, дори на А3000 дето е 500 лева визьора е мнгоопо-хубав от този на евтините ДСЛР-и (Пентакс май са изключение и може би някой от по-новите канончета, ма не съм ги виждал на живо)

Просто в ниския клас шпионките са много ама много зле.Имах нещастието преди около две години да погледна в такова и още сънувам кошмари. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Mogila   
Дата:   09-05-14 13:00

На а3000 визьора е просто подигравка с хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: serjy   
Дата:   09-05-14 13:45

сега, предлагам, който изпитва някакви съмнения относно информацията предоставяна ни от hotsnail, да иде до синтезиса и да погледне през визьорите на сони А3000 и на никон Д5ххх, ей така за сравнение и нека спорели тук впечатления [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: sathv   
Дата:   09-05-14 14:50

Точно така. Да иде и да пробва. И да сложи малко по-дълъг обектив. И да пробва вечер. Може да пробва до фокусира през визьора. По принцип няма да се наложи защото нищо няма да види през оптичния, ама все пак да пробва. То на слънце всеки може.
PS. Лично съм ги пробвал.



Публикацията е редактирана (09-05-14 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-05-14 15:16

serjy, до там ли изпадна Д5ххх серията на никон? Да се сравнява с най-ниския клас безогледалка на сони за 400 лв. с кита[smilie18]
Усети ли се сега каква глупост си написал?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: nevermess   
Дата:   09-05-14 15:50

fast_eyebrow А58 е 850 лева. D5100 930 лева +чанта+52мм филтър... Тоест цените са съпоставими. Всичките цени проверени в Синтезиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: serjy   
Дата:   09-05-14 16:04

fast_eyebrow, еми нали визьора на а3000 е много по-хубав, направо отнася гадната оптична шпионка на никон д5ххх, дето кошмари се получават от нея, та, нека хората отидат и да пробват, да преценят сами. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-05-14 17:12

Ела да ти покажа на некс 6 тогава, да видиш,да сравним круши с круши.Обаче след това няма да ти се пипа никон повече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: serjy   
Дата:   09-05-14 17:15

некс 6 ми е под ръка, много добре му знам диплея. какво за него? на теб харесва ли ти? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Mogila   
Дата:   09-05-14 17:16


Sony α58-впечатление от притежатели

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: nevermess   
Дата:   09-05-14 17:22

fast_eyebrow Nex 6 съм го имал и дори малко преди да изчезне от магазините се продаваше на цена 1600 + лева. Аз си мислех че говорим за тела до 1000 лева иначе в духа на на темата ела да видиш какво прави Nikon D4, Канон 1.... и да ги сравним с [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Emoxide   
Дата:   09-05-14 17:36

ЯВНО ПИШКОМЕРСТВОТО Е НАЦИОНАЛЕН СПОРТ ПО НАШИТЕ ГЕОГРАФСКИ ШИРИНИ....

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Emoxide   
Дата:   09-05-14 17:46

По темата... SONY a58 си е много добър стартов модел, предлага повече от съпоставимите в класа му, а именно CANON EOS1200D NIKON D3200. Качеството на изображението, дори частично ощетено от полу-прозрачното огледало, пак е по-добро от това на Canon APS-C моделите. Това дето ти разправят колко било зле са тинтири-минтири. Става дума за матрица на няма и 2 години, сравнена с канонската, модел 2009. А и сравнението на качество на изображението ей така на общо основание, базирано само на предположенията и частична логика не върши работа. Всяка матрица има съвсем различно отношение към влошаване/запазване на качеството на изображението с повишаване на светлочувствителността по ISO.
Nikon D5200/D5300 са по-силни опоненти, но са и по-висок клас, съответно в друга ценова група.

а58 си е в режим на постоянно Liveview, което има само недостатъка, че се постига с цената на малка загуба на светлина (1/3-1/2EV), за сметка на това и редица предимства.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-05-14 17:52

Ми да,на мен много ми харесва визьора, повече от оптичен,и то непокриващ напълно кадъра.Но може би сте прави,че некс 6 е над 5 серия на никон,може би е съизмерим повечебсъс седем хилядите

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: estate   
Дата:   09-05-14 18:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-05-14 19:12

кажи, бе
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-05-14 11:32

Като чуят "Сони", някои хора 'почват газ да пикаят, че и пяна им излиза на устата! Що така бе, колеги? Я по-спокойно!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: mugen   
Дата:   10-05-14 11:41

Някакъв шок и ужас настава в тоя форум ако някой не дай си Боже помисли да купи Sony и пусне тема за това.

Изреждат се всякакви мнения на хора дето не са пипали въпросният модел или марка въобще, а в същото време съседни теми с въпроси за C/N потъват безславно - странна работа. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α58-впечатление от притежатели
Автор: Dalt   
Дата:   10-05-14 15:57

Аз съм един от гордите (или не толкова) собственици на А58.

Намирам го за перфектен в класа си. Снимките в профила ми са снимани с него и макар да не представляват нещо особено, мисля че дават точна представа какво може апарата.

Ако някой иска повече информация от първа ръка - лични съобщения :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »