Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за обектив за Никон D200
Автор: nebemore   
Дата:   24-04-14 14:56

Здравейте,

в процес съм на закупуване на тяло Nikon D200 и ми трябва съвет и за обектив.

Малко детайли, за да не е толкова общо запитването ми.
- тяло: Nikon D200
- предимно фокусирам ръчно
- предимно за снимане на пейзажи, хора; обектив, който е подходящ за пътувания
- бюджет: макс. 600лв.
- добра светлосила (минимум F2.8)

Имам опит с Nikon AF-S 18-105mm и с Nikon AF-S 16-85mm f3.5-5.6G, но те са тъмни.

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: A4o90   
Дата:   24-04-14 15:02

Както пейзаж, така и хора могат да се снимат както с широко, така и с дълго. Всичко е според зависи. Моите 5 стотинки: Тамрон 17-50.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: jivkojj   
Дата:   24-04-14 15:07

За хора и евтино може да минеш с 50/1.8 или 50/1.4Д, а пейзажите и пътувания - с 16-85mm. Там не пречи, че тъмен, но пък стабилизацията и остротата са му супер.

Аз се пробвах да фокусирам ръчно портрети с 50/1.4. Не става, за повторяемост на резултатите не може да става дума, направо си е късмет работата. АФ-а много по-дборе се справя, даже на страничните точки.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: Божидар58   
Дата:   24-04-14 15:16

Не ти трябва никакъв Тамрон. Никон 18-105/VR е един чудесен обектив и се сработва прекрасно с Д200. Имах Тамрон 17-50/2.8 и мога да кожа, че е доста по бавен при фокусиране и имах много брак с него. За портрети един 50/1.8D е идеалното решение. Евтин и добър.



Публикацията е редактирана (24-04-14 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-14 15:17

Ползвам Сигма 20-40/2.8 точно на Никон Д200 и е супер. Недостатъци- голям обектив, и леко шумен при фокусиране. Труден за намиране. Предимства- оптически отличен, остър на всички възможни мм.
Иначе, 17-50Тамрон първа версия е добра идея.
50/1.4Д за портрети е екстра на Д200.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: nebemore   
Дата:   24-04-14 15:38

За Тамрон 17-50:
чета добри неща за този обектив. Като недостатък навсякъде пише, че е доста пластмасов, та въпроса ми е: подходящ ли е за пътувания? Гледам, че на същата цена се намира и Sigma 17-50 F2.8. Някакви мнения за този обектив. Между двата кой къде е по-силен / съответно по-слаб? Другото, което ме интересува: как се обозначава първата версия на Тамрона, за да знам как да я търся?

За Nikon AF-S 18-105mm и с Nikon AF-S 16-85mm f3.5-5.6G:
писах, че имам опит с тях, но за съжаление не ги притежавам [smile]

За Сигма 20-40/2.8:
само хубави неща чета за този, но явно е много рядък, защото никъде не го намирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-14 15:44

Sigma 17-50 F2.8 OS е по-добър оптически от Тамронa, но е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: nebemore   
Дата:   24-04-14 15:48

да, прав си, объркал съм се със Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-04-14 17:27

Първо иди до магазина и виж сам колко пластмасов е Там фон 17-50, защото за мен това е обектив с много добра и стабилна сглобка!
Второ - за пейзаж пък въобще не ти трябва стабилизация, там скоростите на снимане обикновен но са в пъти над скоростите, за които ти е нужна стабилизация. А когато наистина имаш нужда от такава - по-добра от статива или монопода НЯМА! За сметка на това ф2,8 е бленда, от която можеш само ползи да имаш, а не обратното! Аз смених моя Никкор 16-85 ВР точно по тази причина, което не означава че е лош обектив - просто е тъмен!
Божидар е единствения човек в този форум, който е недоволен от своя тамрон, а аз го отдавам на това, че най-вероятно е попаднал на не читава бройка, макар и рядко да се среща такава. За мен Тамрон-а си остава най-предпочитания за кропка нормален зуум с добра светло сила, на разумна цена и не е компромис! Със сигмите внимавай - въпрос на бройка е, нещо като 50 на 50 е въпроса с фокуса, а и специално 17-70 е с променлива бленда. За портрети са ти казали вече, мога само да добавя Никкор 85/1,8 - в зависимост от предпочитаното фокусно, но и с 17-50 стават не лоши и на по-отворено.

едит: Пропуснах да кажа за версия I-ва - това е версията без мотор и без стабилизация в тялото. Как да я разпознаеш: версията без стабилизация няма VC в означенията, а тази без мотор - ако има кутия на нея НЕ пише Built-In Motor, ако го взимаш втора ръка без кутия - гледаш броя на конекторите: малките пъпчици на байонета, версита без мотор са 5 или 6 поредни и една отделно, а версията с мотор са 8-9 САМО поредни, т.е. няма отстояние между някой от тях, на равно разстояние са.



Публикацията е редактирана (24-04-14 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: pmartinov   
Дата:   24-04-14 18:10

Да вземеш автофокусно тяло като D200 и да фокусираш на ръка е същото като да си вземеш автомобил и да го тикаш до пазара за да пазаруваш :)

Казвам го като човек снимал 2 години с това тяло...

Nikon 35mm f/2 си купи,за останалите пари-статив ако искаш качествени пейзажи и нощни снимки


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: bobonai   
Дата:   24-04-14 18:25

Твоят въпрос ме връща назад във времето, когато избирах първия огледален и стъкла за работа. Понеже знаех, че ще минавам към ФФ исках да са нови тяло и обектив с по-компромисно решение. Затова избрах NIKON AF-S DX VR 18-200mm f/3,5-5,6G ED II. Изработката е метален корпус, тих, бърз, остър,много рядко пропуска фокус, държи си цената /800 лв. втора ръка/ и е с перспектива в базара. Само гумата на варио-гривната се предаде бързо. Работех с него обектив две години,той ме "качи" на ФФ и от тогава го пазя като сантиментална реликва.
Светли и качествени обективи на Д200 бих слагал само Никонски - сработват се с тялото перфектно, аз също отричам ръчно фокусните, бавят те и уморяват очите и мозъка. А просветлени обективи за 600 лв. няма читаво, ново и пр./или са от ремонт, или са за такъв [smilie5] /

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: DX   
Дата:   24-04-14 21:08

bobonai написа:Светли и качествени обективи на Д200 бих слагал само Никонски...А просветлени обективи за 600 лв. няма читаво, ново и пр./или са от ремонт, или са за такъв [smilie5]

Колега, не е зле да попрочетеш тук-там и да се информираш, относно горното твърдение или поне лично да се увериш в него, за да не изглеждаш смешен... така както трябваше да направиш преди да вземеш тоя кютук 18-200, преди да остане като сантиментална антика и да трупа прах в шкафа.
Aко искаш да ти изброя няколко повече от читави и никон-ски и просветлени (каквото и да значи това) и от трети производители за под 600лв? - Всъщност не, ще те оставя сам да си набавиш инфо или да продължиш с главоблъсканиците, но не заблуждавай поне човека! Плюс това използвания обектив не означава боклук или амортизиран, както ти го тълкуваш явно. Снимал съм с обективи на по над 20 годишна възраст, 5-та употреба ако щеш, но с чудесно изображение, че и в пъти от това, което ти можеш да изкараш от твоето 18-200! М/у другото 18-200 може да се намери м/у 500 и 600лв втора ръка ;) Само професори тука, еййййй [smilie10]



Публикацията е редактирана (24-04-14 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: bobonai   
Дата:   25-04-14 01:12

DX, какво ми скачаш и с каква цел го правиш?!
Споделил съм тук на nebemore моят избор от преди 7 години, подчертавам ти повторно, че съм го определил като компромис, който ми даде полезен старт /най-малкото не сменяш обективи и не чистиш матрици от боклуци/. Не се натрапих тук като търговец или фукльо.
Аз, за разлика от теб, никога не бих си сложил в чантата Д7000 и онези "полимери" изписани в профила ти. Ама като са ти в главата, носи си ги и в чантата!
Да, има професори, узряват за минути и редактират постовете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: stown   
Дата:   25-04-14 02:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-14 08:15

DX Екипировка: Nikon D7000; 12-24/4; 17-50/2.8; 35/1.8; 50/1.8; 105/2; 70-300
С подобна съм и аз и също смятам, че е доста прилична. Щеше да ми е интересно да сподели човека какво му е на Д7000, че така крайно се изказа, както и да разбера кое нарича "полимери", но темата все пак е за избор на конкретен обектив, а не мерене на ....
Добрутро [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: mitku   
Дата:   25-04-14 08:36

Е, за толкова пари и при такива изисквания - няма какво друго да се избере освен Темрон 17-50/2.8. Все едно да питаш коя река започва с "Д" и завършва на "унав" (нещо като "търговете" с държавните поръчки, но да не задълбаваме в политика). Аз лично не го харесвам Тампона (и не бих си поставил точно така приоритетите), но както и да е - за толкова пари, толкова. [smilie7]



Публикацията е редактирана (25-04-14 08:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: nebemore   
Дата:   25-04-14 10:18

За Sigma 24-70 F2.8 какви са ви отзивите?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-14 10:27

Добри са. 12-24/4+ Сигма 24-70/2.8 по-стария и 70-300VR си е една чудесно завършена система.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив за Никон D200
Автор: Stereoburn   
Дата:   25-04-14 14:24

Имам известен опит в снимането с D200 (даже имам един за продан в базара).

Ако ще снимаш предимно на ръчен фокус, може би най-бюджетно удачното решение би бил някой Samyang.

За светлосилата, която си посочил - поне 2.8, барабар с бюджета от 600лв, трудно ще намериш нещо. Токина имат един жесток пейзажен обектив - 11-16мм ф/2.8, ама в базара вървят от 800 нагоре, пък и е доста лимитиран рейндж.

Друга опция на Токина, която би ти се вписала в бюджета е 12-24. Рейнджа е по-практичен, става хем за пейзажи, хем за street photography. Светлосилата е ф4, над това, което търсиш, но предполагам ще ти върши работа (без да искам да се натрапвам - продавам една такава).

Някой колега горе беше написал Тамрон 17-50. Ако не държиш да е задължително твърде широко и пейзажно - това за мен е най-удачното решение, което ти се вписва в бюджета.

Успех с търсенето!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »