Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:35

Питам от желание да науча нещо ново и Вие да споделите. ( ако искате... )
Какво не Ви допада при другите системи - Сони, Минолта, Никон, Пентакс, Олимпус и др. Защо сте предпочели Канон?
Питам за DSLR ( огледално-рефлексови ) апарати.

П.С Темата не е "Петъчна", нито сме 13 [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-14 00:38

За толкова имах пари....[smilie7]
Долу Никон[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 00:40

Мога да кажа защо не предпочитам канон [smilie5] изброените без олимпус ги предпочитам пред канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:43

Нека темата да бъде полезна. Никой не е казал нищо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-01-14 00:48

Аз предпочитам никон пред канон главно заради възможността да снимам с по-голяма лекота клинове за HDR-и - мога да изснимам повече кадри с по-голяма разлика в експозицията без да пипам апарата. След известно време вече бях толкова свикнал с никона, че ми беше главоблъсканица да снимам с лекота с канона. Същият ефект се наблюдава и при колеги с канони, на които съм давал никоните и са ги гледали като изтребители.

Вече не предпочитам нито канон, нито никон, сони, пентакс, самсунг и подобни. Избрах за моето снимане Olympus, защото снимам много и мъкненето на тежка раница ме съсипваше. Това включва и дръжането в ръце на 3кг фотоапарат с обектив продължително време.

С малкия Джвъч мога да свърша същата работа и кефът ми не намалява така бързо, защото не се уморявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:03

Темата я пускам късно, щото се прибирам от работа късно.
Не съм пил "Шльокавица" и тем подобни...
Надявам се да стане хубав Диалог, което ще е полезно за доста потребители и ще им помогне в избора на Апарат.

"Фанатиците" на тема СОНИ - нека бъдат умерени бих искал...



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Батко   
Дата:   18-01-14 01:10

Аз бях с Канон.
Първо чаках да вдигнат фрейм-рейта за видеото - не.
После чаках да сложат микро-аджъсмънт на 3-цифрените - не.
И въпреки всичко продължих - минах на едноцифрените.
И годините си минават, а те боксуват на едно място.
За мен Никон = Канон = самозабравили се динозаври.
Едно лято бяхме заедно с братовчедка ми на море и тя си купи SLT на Sony.
Ей така гледах:
[smilie10]
Гледам на лаптопа снимките от канона едни сиви, с объркани експонации: една светла, друга тъмна. А Сонито ... едни цветове, един фокус резачка, всичките кадри перфектно експонирани.
В един момент реших да пробвам Сони, след дълго прелистване на форуми. Сега съм си много доволен и смятам че намерих каквото търсих.
Като минуси на Сони мога да кажа: слабата батерия и недомислиците около светкавиците.
Всичко друго много ме радва и смятам, че удря в земята и Канон и Никон, а предлаганите обективи, включително тези на Минолта са достатъчно разнообразни за мен.
[thankyou]
Sony [smitten]

п.с. и буукрийдъра и кас'тофона в колата ми е Sony.

п.с.N2: и флашката за кастофона ми е Sony, щото Sony чете само Sony ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   18-01-14 01:17

Кефи ме червената лентичка на L-ките :D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jey6   
Дата:   18-01-14 01:24

Аз нямам канон, но бих си купил заради:
- AF50 1.2, AF85 1.2, 70-200IS II, 400 5.6
- използване на обективи с по-къса работна отсечка без нужда от оптичен елемент, както е при Никон.
- eye control при филмовите тела(чудно защо липсва при дслр-ите)

Но бих си купил само едноцифрени Сапопи... другите не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: demiman   
Дата:   18-01-14 01:24

Принтера ми е железен - признавам [smilie7] [shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-14 01:35

DSLR-и - Почнах с Канон. Минах на Никон. После на Фуджи S5Pro. Запазвайки всичко Никонско плюс Фуджито, кой знае защо, си взех и микро 4/3 - един Панасоник, към който добавих и Олимпус. Всичко дотук изброено е придружено с две дузини обективи... Към целия този бъркоч прибавих и два Некса. И накрая, за пълен бълвоч, си взех и Сони А77. /обективите вече гонят около 4 дузини... - Никонски, Панасонишки, Олимпуски, Е-маунт, Минолта плюс Сони плюс онези със синьото квадратче.../ Е, между другото има и едно Сони RX100... Плюс още две сапунерки - едно от легендарните Фуджита с "онази" матрица - говоря за дядото на F30 - F11, плюс един Панасоник от серията LX.../ Някъде в навалицата се подава и хоботът на един FZ 50... А, щях да забравя - и една Сигма DP1... Да продължавам ли?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И след всичко това нужно ли е да обяснявам защо не съм на Канон?



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:48

Имам роднина, който работи в САЩ. Фирмата се казва "Вариан". Тя вече е купена от "Аплай Матириалс". "Вариан" се занимават с йонна имплантация и др. Накратко произвеждат машините с които Интел си правят чиповете.
Той ми е казвал - "Не познавам друга такава компания като Интел".
Като започнах да работя във Вариан минах 15-20 дневно обучение - "Как се работи с Интел".
При Интел има 3 изисквания, за да ти купят продукцията.
1. Безопасност - за околната среда и хората.
2. Надеждност на системата и най-голям рандеман ( чипове без дефекти)
3. Цена - тя е на последно място.
Той ми е казвал - "Интел досега НИКОГА не са се пазарили за цени - казваш им 4-5 милиона за машина - ОК", докато "Самсунг" и др. - свалят цената до 2 милиона.
Това, което ме потресе - отиваш в заводите на Интел ( независимо дали си служител на Интел, техен партньор или Гост )качваш се по стълбите някъде и "НЕ СЕ ДЪРЖИШ ЗА ПЕРИЛАТА" - глоба около 100 $.
Друго - по време на производствен процес се счупи пластина от която правят чипове - всичко спира и докато не намерят и последната прашинка - не тръгва нищо. Не че КОНКУРЕНЦИЯТА не може да си купи техен чип от близкия магазин и да разбере какво представлява, но - правила.
Друго, което съм чувал - "Интел е единствената компания в този бранш, която още преди излизането на продуктите които произвежда може да си прецени печалбите до няколко процента.
Пак от моя роднина разбрах, че АМД не бяха получавали заплата 4 месеца преди известно време - 12000 служителя... то си е разход.
Питал съм го - защо Интел, като е по-голяма от вас не ви купи и затвори напълно производствения процес не го прави???
Отговор - няма смисъл - партньорството е перфектно и няма смисъл от излишни разходи...т.е - Интел не прави нищо случайно. Стъпват само на сигурно. "Тик-так" или "Тик-ток"
"Вариан" вече държат около 50% от имплантаторите на пазара. Сони работят само с тях, макар че в Япония имат 1 производител на инплантатори - другите 2 са в САЩ...повече няма - четвъртият производител в САЩ фалира.... Някой ако си спомня "Тамагочитата" пак са с подложки на Вариан.
Питал съм го - "Колко човека могат да направят йонен имплантатор от нулата??" - 3-4 човека на планетата и ги пазят като "Рохки яйца" - единият ми беше Професор...
Между другото - единият от тези хора е работил във всичките 4 фирми за йонна имплантация и им е показал Пътя...., което е направо невероятно...
P.S. - Пак се извинявам - ако постът ми е ненужен - не се опитвам да се правя на интересен, ако е за друга тема - моля да бъде преместен или изтрит.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:51

Пиша това, защото ме издразни поста "Принтера ми е железен", та и аз да кажа нещо.....

темата е ДСЛР - Канон и защо съм си го избрал?



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 01:57

Това, че в темата за Канон пишат разни други душици е само аргумент в полза на канон :) Все едно в шоурума на Майбах да дойде някой голфаджия да разправя защо предпочита голф [smilie18] (няма нищо лошо в Голфовете разбира се)

Кое отличава канон за мен:
- Огромния набор от обективи, които могат да се ползват с канонско тяло - включително никонски.
- Огромния набор от първокласни оригинални обективи - за разлика от "някои други марки [smilie18]" няма лош обектив с червена лентичка - нито сега, нито преди 20 години.
- Дори в неутрална настройка цветовете са ми по-приятни и по-наситени. Единствено СД1-то на Сигма за мен има по-приятни и живи цветове от Канон. Има едни фенове тука на една друга марка дето се тупат в гърдите, че тяхното фотоапаратче прегаря червеното и синьото за да изглеждат снимчиците им по-фейсбукаджийски, ама аз това мога да го направя и в Лайтрума, а те натурален цвят и да се скъсат - не могат да докарат
- Безупречен съпорт
- Канон винаги са били една крачка напред в иновациите и това се вижда лесно като проследиш кой кого и какви "features" гони с новите си модели.

Не на последно място - червено върху бяло е винаги по-забележимо и привличащо вниманието отколкото.... жълто върху черно [smilie21]

Общо взето това. Сега ще има някой хейтър който ще си изплюе това, което му е наум, но ще му отговоря предварително - мога да си свърша работата и да си щракам с кеф и с Канон, и с Никон, и със Сони - особено в днешно време разликите са толкова малки, че топ компаниите се чудят какви "иновации" да си изсмучат от пръстите, за да се бият в гърдите. Доколкото четох упътването, в 70Д(не Д70) дори може да си сложиш фейсбук бутон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 02:12

"rx" Браво ! Съгласен съм с теб. Но ние не сме меродавни... - други мнения са добре дошли и полезни.

"Нека темата продължи и "Силата" да бъде с нея" [cool]. Стар Уорс е друга любима тема - невероятен филм !!! няма такъв друг, както Пинк Флойд и тяхната музика...
Кое ми харесва - няма значение -
Вашето мнение е меродавно и истинско!



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 02:17

И по темата... Канон?



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 02:32

До Батко

Много яка приказка ,
Моята е по различна , първо ми дадоха да снимам в една църква със един никон Д60 хареса ми машината не беше лоша тогава. Тръгнах да си търся много пари да му се невиди , после се пазарях за един Канон 350д но хайвана не свали цената и така един ден ден в един форум открих че Сони е всъщност минола която винаги съм харесвал и първия ми съпонер бе Минолта и блъскаше ефтините никони и олимпуси на приятелите и така скочих на Сони.

За Канон знам само че имат най гадния китак , каза приятел купил си Канон и си всел веднага 17/85 обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 02:34

Този твой приятел да не е слагал обектива на обратно? Интересно кой ще да е бил този най-гаден обектив след като даже от "офанзивата" признават, че канонския китак е най-успешния китов обектив ever. Но като сме го обърнали на спомени и приятели, жената на сестрата на гаджето на един приятел на бившата ми приятелка беше казал че ползва един d4x за да си подпира вратата на балкона - казва, че даже стара счупена саксия заслужавала повече уважение от никон. [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-01-14 02:38

Мой приятел предпочете за първи огледално рефлексен да си вземе Canon по няколко причини:
1. Взе нисък клас тяло, което въпреки цената си имаше вграден АФ мотор;
2. Неговите приятели ползват същата марка и ще му съдействат с обективи (което е много добър аргумент, според мен);
3. Видя класацията за 100-те най-добри фотографий за изминалата година и като разбра, че повечето са правени с Канон-и (макар и ФФ), каза, че това е повече от показателно. В допълнение на това винаги му правели впечатление спортните журналисти по стадионите, че снимат с едни "големи и бели обективи", направил си самостоятелн рисърч и още повече се надъхал за марката;
4. Снимаше със турбо-сапунер Sony и не харесваше пресилените цветове;
5. Принтера наистина му е Canon и е доволен от него (не злобея, наистина беше един от доводите му!)

Аз на марки не робувам, важното е всеки да е доволен от избора си. Навремето просто за разнообразие смених сапунера Canon S3 IS (който беше много добро попадение), с първи DSLR от конкурентна марка и така се започна, сега и не мисля да я сменям. Ясно е че перфектна система няма и за това на пазара съществуват различните марки, с техните предимства и недостатъци.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 02:44

От къде да знам бе човек може и в магазина да са го метнали като са го видяли че има кинти. Все пак капитализма се държи на консуматорите не на такива като мен събиращи стари железа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 02:58

Аааа виж това променя ситуацията - отишъл е в магазина и са му казали - ей, момче - тоя китак е отвратителен, я развържи кесията да видиш какъв обектив ще ти турим [smilie18] [beer] Даже мога да предположа кой е магазина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:09

"Seifi" - на теб ти се губи "причннно-следствената връзка", т.е
като си уморен, или уморена - спри да пишеш глупости...
Като няма какво да кажеш....спри.

П.С. Аз просто питам за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 03:09

Батко,
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

piknik,
И аз съм от отбора на Сони, но не съм "фанатик". Снимам от 40+ години, но не съм професионалист. Учил съм фотография на академично ниво, но висшето ми образование и професията ми са свързани с киното и телевизията, а не с фотографията, която ми е просто хоби.
През ръцете ми са минали няколко дузини лентови телеметрици и SLR-и от почти всички марки, за които можеш да се сетиш. Известно време си "играх" и със средноформатни камери. Преминах към дигитална техника чак когато качеството на изображението настигна филмовото, а цените станаха поносими. Снимал съм с какви ли не цифрови "неща" (от сапунерки с ръчни настройки, през суперзумове, до DSLR-и) на кой ли не производител - Канон, Никон, Фуджи, Панасоник, Олимпус, Пентакс, Кодак, Касио ... сигурно забравям някой. Преди година и половина за първи път хванах Сони в ръката си и оттогава не съм го пускал - образно казано, разбира се. Не беше "любов от пръв поглед", но много скоро започнах да се убеждавам, че Сони правят нещата по по-различен начин, който в много отношения е по-добър и на мен повече ми пасва. Вече в доста теми съм изтъквал различни аргументи в тази посока, затова сега ще ги спестя.
Продължавам с любопитство да тествам новите предложения на всички марки. Не изключвам възможността някой ден да сменя системата, но засега няма причина да го правя.
Колкото до Канон ...
Те от години тъпчат на едно място и претоплят стари манджи с тук-там някоя нова подправка. Телата им с 3 и 4 цифри се превърнаха в ширпотреба със съмнително качество, а напъните им да създадат безогледална система са толкова безпомощни, че чак ми става жал. Телата им с 1 и 2 цифри са "друга бира", но там пък нещо закъсаха със сензорите. Дано да не продължават все в същия дух, че сами ще си изядат хляба! Апропо, добре, че го има Магическият Фенер, та да отмие малко срама от челото.
В оптиката Канон стоят много по-добре и това е солидно утешение за феновете им. L-серията е еталон за качество, което си струва парите! Канонските обективи за телевизионни камери щяха да са №1, ако ги нямаше Фуджиноните.
В сегмента на камерите за дигитално кино нещо не успяват да се наложат, но поне се опитват. Май и тук им липсва куража да предложат революционни, а не еволюционни решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:21

"chrisnoch" приемам някои схващания, но ще ти покажа снимки с "КАНОН И СОНИ" - велики... кому е нужно да показват кой е по-добър???, а и никой не го е грижа.... важно е изкуВството.
Всеки апарат, дори и Сапунерка може да направи Шедьовър.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:32

Да не забравяме темата - Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?


Много моля "Криснох" и други Сони Фанатици да не спамят. Нужни са мнения и опит - т.е да, ползвах "Канон"... много е тъп апарата - сега съм с Никон, Сони.... и всичко е Ок.
Обосновката е важна.



Публикацията е редактирана (18-01-14 03:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 04:17

При Канон получаваш това, за което плащаш..винаги[cool]
Полу и про телата са надеждни инструменти, изчистени функции а картинката...е снималите на филм няма как да предпочетат друга марка пред Канон, като тук визирам широкопотребяващите се марки.
Широка гама обективи, L-ките са изключително добри и надеждни.
Търпят обаче една жестока критика ..отказаха се от Eye контрола на фокуса...а беше толкова бърза система за селекция на автофокусна точка[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 05:37

piknik,
Аз май се обосновах, за разлика от теб.
Повтарям, пък дано чуеш: не съм "Сони Фанатик"! Ама ти май си глътнал канонската кукичка, барабар с плувката - нищо че снимаш със сапунерка!

PhotoBo,
Нещо си се объркал! Дигитално тяло на Канон с вграден автофокусен мотор не съществува! Апропо, няма и лентово канонско тяло с тази "екстра". От 1987 г. насам самото наименование на маунта е "EF", което означава "Elecro-Focus". За управлението на бленда и фокус Канон разчитат единствено на микромотори в обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:13

falcon,
"При Канон получаваш това, за което плащаш..винаги[cool]"
- Особено ако се имат предвид надутите цени на Канон България и прекрасният им гаранциионен сервиз! Няма такава брадва! Да не съм я изпитвал на собствен гръб, да не знам!

"... а картинката...е снималите на филм няма как да предпочетат друга марка пред Канон, като тук визирам широкопотребяващите се марки."
- Е, аз съм снимал 30-ина години на лента, ама НЕ предпочитам Канон. И к'во с'я?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 06:19

Един селянин(съсед на село, който се обижда, сигурно има защо) също кара Лада от има-няма 30-години и е много доволен и не си купува по-нова кола. Значи тряя да е ебаси якия шофьор.

Колко пъти си стъпвал в сервиз на Канон? 0? Значи познах. Не мога да разбера защо някои хора когато виждат, че нямат нищо общо с дадена тема държат да се изсерат в нея. И когато им кажеш, че безразборното изсиране в теми е глупаво, зорлем се напъват, за да се одрискат съвсем. Разбрахме, че снимаш със неземното скюни(sqny), отвори тема "защо избрак скюни" и го хвали там!

Страхотна марка е скюни - ум да ти зайде - отваряш файла и хистограмата прелива през втория монитор на бюрото от изгорели цветове [smilie18]

П.П. Точно скюниджия да ми говори за надути цени на марката - не, мерси! [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 06:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:59

rx,
Нещо си се объркал, ама ти е простено - нали си млад и зелен!
Апропо, да вярваш, че знаеш къде съм стъпвал и къде - не, е изключително глупаво и наивно! Същото се отнася за увереността ти, че си снимал с Канон повече от мен, та си позволяваш менторстваш! Аман от самомнителни хлапетии!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 07:17

Пич, не на всеки му трябват 30 години за да се усети откъде изгрява слънцето. Още повече, не всички се усещат, явно. Радвам се, че тебе Скюни ти харесва и ти е достатъчно ама айде снимай си и не се опитвай да даваш наклон в чужд панталон.

И най-важното - откъде реши, че си прав и още повече - пример за подражание едва ли не, че менторстваш тука?!

Изобщо, забелязвам някакво особено присъствие на дебилно поведение в този форум, и което е по-срамно - поведението обикновено е от хора, които уж би трябвало да са хептен улегнали и културни, еле па фотографи и артистични личности. Но то нивото на изкуството в България явно си дава плодовете - яко комунизъм, чалга и гранясали пържени картофки.



Публикацията е редактирана (18-01-14 07:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-01-14 07:53

Защо канон? Ами харесват ми... като аматьор нямаш уменията да изтискам една система до максимум, разликите в непрофесионалния клас (2 и 3 цифрени) на канон и другите марки се размиват. Двуцифрените канони дори без грип са ми супер удобни, трицифрените със.... сравнявам ги с никон серии 3000 и 5000 , сони алфите...
Заради трудното намиране на обективи , няма изобщо да засягам другите марки освен тези трите.
Повечето ми познати са с канон... обективи менкане , опит ... безценно. Един от хората на чиито снимки се кефя снима с 1д серията последно с м4 + 400 2.8 + екстендърите .... кеф голям за окото вади таи комбинация...
Пи лесно се намират уроци за канон... било това техники ... обработка на рау файла... ето примерно софтуера дпп с канонския апарат за аматьор е чудесен и елементарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: localhost   
Дата:   18-01-14 09:00

Първият ми апарат беше Канон от ефтините модели. Но с времето се натрупаха обективи и автоматично си останах на тази система. Иначе големите разлики между Канон и другите марки са две:
85 1.2
70-200 2.8

:)

Просто голямо разнообразие от качествени обективи.

Бахти кво съм писал :)



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 09:02

chrisnoch, марката няма нищо общо с дистрибуторите[smile]
За филма имах друго предвид, ако предпочиташ други марки, вероятно просто предпочиташ по-коригираните изображения, спрямо филма. По отношение на натуралност на цветопредаването и балансираната динамика на изображението Канон просто са по-близо до филма.

Друг въпрос е ако включим и различните жанрове, да вземем например уйлдлайфа и спортните фоторепортери, а да не забравяме и папараците...та тогава се усещат най-осезаемите разлики с други марки, освен с Никон, но там е въпрос повече на перфекционизъм и най-вече картинка.



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rostoshev   
Дата:   18-01-14 09:34

20-700 2.8 ![smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 09:35

Аз избрах Канон, заради ефтините фул фреймчета втора ръка. Това е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Evolve   
Дата:   18-01-14 09:42

Защото ми харесва качеството на изображението пред това на Никон,много снимки изгледах докато направя своя избор <3 [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-01-14 10:08


http://i33.photobucket.com/albums/d82/podakuni/Test_Cameras/Fujifilm_X-S1/Fujinon_Sony.jpg



Объектив FUJINON XA101x8.9BESM для 2/3" HD CCD камер | фокусные расстояния: 8.9-900мм f/1.7-4.7 | вес 22.9 кг | цена — около 4.500.000 рублей

Снимка: Fujifilm X-S1



Публикацията е редактирана (18-01-14 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 10:12

Друго за което уважавам Канон, е че има антигавра защита с цветовете[smilie18] [smilie18]
Там не можеш да направиш шаренията, която явно се налага като стандарт на изображението..при Канон всяка манипулация на цвета не може да доведе до кичозните изкривявания, защото всяка значителна манипулация на цветовете при канонята просто ги скапва[cool]
Разбираемо е според мен...фирмата си държи на името, така като отвориш нета и разглеждаш снимки с Канон на уайлдлайф например, няма опасност да видиш орел с цветове като от някоя колекция на Кристиан Диор[smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-01-14 10:19

http://www.flickr.com/photos/brdavids/3908447508/in/photostream/


Sony A200 HACCD има и цвят и отлично B&W.

Имам Никон, от любопитство, но нямам достатъчно впечатления.
Fujifilm - правят цветове, кеф ти Astia, Provia или Velvia.

Лентови Канони - никакви възражения.



Публикацията е редактирана (18-01-14 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-01-14 10:33

Вграден мотор, ефтини преходници към други байонети или резба, много обективи, сходство в ергономиката на различните модели, цветовете по дефолт са като на японските филми. Какво му трябва повече на човек?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-14 11:15

Canon- защото имам достъп до премного обективи, иначе щеше да е нещо друго. И ми харесва как Канон и Никон имат по-стари апарати като 1д сериите, и д3, които са големи, но с тях може още да се правят големи неща. Дори и с най-първите варианти.
90% от професионалистите, които познавам снимат с Канон.
Лентовия Канон- при един от профитата видях такъв, той още снима и продава кадри с него. Взех си някакъв с грип (да е жив и здрав Digitalgab, че го имаше излишен) и сега снимам. За голямо съжаление, трудно се намират вече из запада, поне в някои страни поне да проявят филм и да качат на диск, за принтиране има бол, но за старата услуга- не.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 11:41

Благодаря на отговорилите[smile] Хубава тема стана.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Gecata   
Дата:   18-01-14 12:21

Избрах Canon, защото:
- Осигурен бърз сервиз в България
- Голямо разнообразие от обективи във всички класове
- Висока и бърза ликвидност на телата от про и средния клас в базара
-Възможност за ползване на стари стъкла с преходници които потвърждават фокуса.
- Меджик лантерн (надграждане на фърмоера за снимане на видео и таймлапс) - може да се монтира само на канон.(за сега)
- Цени: само при канон и пентакс получаваш повече от колкото си платил.
- "Трицифрени тела" с про характеристики за без пари....
и защото така се случи ....[smilie3]
А... и защото напълно съзнавам , че вината за кофти снимките ми си е чисто моя, а не на марката техника , която използвам.



Публикацията е редактирана (18-01-14 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-14 12:21

За Канон добро или нищо.



Публикацията е редактирана (18-01-14 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: m57d30   
Дата:   18-01-14 12:32

Аз се чудех известно време между Canon 60D и Nikon D300

Взех Никон-а, защо ?

- по-голям сензор
- повече ефективно ISO
- по-добра ергономия
- вграден мотор в тялото
- повече автофокусни точки
- магнезиево тяло с weather sealing

Малко ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: tonevjr   
Дата:   18-01-14 12:44

Минах от Олимпус към Канон заради първото 5д(мисля няма нужда да обяснявам каква икона е този апарат) като излезна...достави ми сигурно най-големият кеф, който човек може да получи от една покупка![smilie6]
Тогава Канон бях и някак си доста напредничеви....ама последно време нещо ми се струват честно казано мързеливи...чаках 6-7 години да изкарат апарата ми мечта и миналта година пак си купих 5д и пак ми достави неуписуемо задоволство да снимам с толкова завършен продукт. Не смених марката само и единствено заради един обектив 135 ф2 [smitten] Та това май са истинските причини, не някакво аналитично задълбочаване по характеристики на хартия. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: houngan   
Дата:   18-01-14 12:50

В няколко поста от различни хора се среща думата "ЕФТИНИ", продайте апаратите и ходете на уроци [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-01-14 12:51


http://farm3.staticflickr.com/2467/3802665749_0181f7d5f6_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: imitev   
Дата:   18-01-14 12:52


Точно при сравнение канон-никон да изтъкваш вградения мотор в тялото като предимство е леко странно...

12 mpix срещу 18 mpix при канона

Видео няма д300

Въртящ дисплей при канона

Зависи от гледната точка нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: wizarditaly   
Дата:   18-01-14 13:27

Аз повече съм снимал с Никон. Сега трябваше да превключа на Канон,защото служебната техника е такава. Малко е кофти в началото щото всичко е на обратно[smilie18] - обектива се завърта на обратно, вариото също.
По темата- Канон предлага това за което си платил, както и другите марки. Важно е какво ще извади ЗАУ-то като краен резултат[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-01-14 13:32

Може да се напише и йофтин ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: imitev   
Дата:   18-01-14 13:46

Йевтян(и) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-01-14 15:12

През далечната 2007-ма, бях твърдо решен да си купя ДСЛР. Започвайки проучването, се повлиях от една статия на съфорумец и реших да взема Пентакс К 100Д Супер. Отивайки в магазина, с голяма доза неудоволствие, установих, че в момента няма такива. Понеже си бях навил на пръста, че това е денят "Д", започнах да оглеждам наличностите. Така, съобразявайки се с количеството от финикийски знаци, попаднах на Канон-350Д. Буквално ми хареса на външен вид[smilie8], защото от характеристики имах само бегла представа. Оказа се, че мога да взема и 50/1.8 плюс карта 2ГБ. Накрая излязох с 350Д + 50/1.8 + карта памет. Така "залепнах" за Канон[smilie5]. Сега съм с 40Д "по инерция". След толкова години все още не съм сигурен, че това е моята система[smilie11][smilie21].



Публикацията е редактирана (18-01-14 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   18-01-14 15:37

Аз преди да си купя дслр клонях към Никон, но след като имах досег с 2 модела от ниския клас, хем ми бяха неудобни, хем ми се сториха прекалено тежки.
След това видях офертата за 550Д + 2 обектива, а в магазина ми пасна идеално. Макар с много малко знания тогава, със всеки ден все повече му се радвам :)

А и къде на шега, къде не: тия мотори в/извън обетива + някви странни и разновидни букви ми се сториха ненужни, а същевременно изглежда добре червената лентичка при канона. За сега обаче й се радвам само на снимки :D

P.S. А в действителност как е сервиза на Канон? Щото аз от година и половина в този форум, единственият проблем за каноните като цяло е за смяната на затвора. Но това около 150к кадъра, което го приемам за нормално. За Никон... като чувам каква разправия е с Профайлд, още повече за нови тела от висок клас плюещи масло... то не знам какво да се очаква в ниските класове :)



Публикацията е редактирана (18-01-14 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: io_bs   
Дата:   18-01-14 15:55

> изглежда добре червената лентичка при канона.

/off
Мен пък повече ме кефи червеното под спусъка на Никоните [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mardraum   
Дата:   18-01-14 16:13

400 5.6 L

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Joro35   
Дата:   18-01-14 17:03

Подкрепям напълно казаното за Сони [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: ivanatora   
Дата:   18-01-14 19:09

Първата ми купена сапунерка беше Канон. Слагах ѝ тогава CHDK, играх си с разни хакове. Хареса ми какво общество има около него и колко ентусиасти има които си правят сапунерката на супер-дупер-могъща машина просто със софтуер. Освен това бях в течение че има нещо такова за ДСЛР-и (Magic Lantern) и ми стана ясно че около канонските продукти се въртят интересни хора.

Сдобих се с 450D, пощраках доста, пробвах различни обективи. Откраднаха ми го. В този момент бях навит да пробвам Никон, евентуално да продължа в тази посока. Не можах да намеря нито един Никонец да ми направи една демонстрация, ревю на живо или тест драйв.

Така си взех 50D, ползвам си го и съм щастлив.



Публикацията е редактирана (18-01-14 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Commander_Keen   
Дата:   20-01-14 10:03

Canon - защото нямам/не ми се дават пари за нови тела и обективи, а отварайки базара/ибей/продавалника, виждаш, че най богат избор има от тая марка ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: ipolit   
Дата:   20-01-14 10:22

На мене тъста ми подари 400д преди няколко години, после ми подариха 600д и накрая си купих никон 3100. Каноните в ниския клас като изработка и ергономия са по-добри от никоните пак в този клас, но разлика в качеството на снимките няма и разликата 2 пъти в цената не знам от къде идва.
Иначе снимането с ръчнофокусни обективи е голям гъдел при канон, ама човек като има 35, 50 и 85 мм, едва ли ще му притрябва ръчнофокусен

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Alsand   
Дата:   20-01-14 10:35

Аз първоначално клонях към Никон. До този момент (2008 г.) бях снимал само на лента - Зенит Е, Praktica MTL3, Nikon EM, Minolta Dynax 5xi. И реших, че ми харесва, като цена Nikon D200 с вече не помня какъв обектив и светкавица общо за около 2000 лв. Обадих се в Никон в България, за да ги питам за Никон Д200, а от там любезно ми обясниха, че вече не го продават, но пък могат да ми предложат Никон Д300 само за 3000 лв само за тялото. Това мигновенно ме отказа. После ми показаха разни оферти в e-bay. Междувременно видях на един съфорумец един много приятен Canon 30D, който много ми допадна и така попаднах на много хубава оферта за Canon 40D с обектив EF 28-135 и канонска светкавица 480EX при историческия срив на американския долар 1,24 лв. за 1$ :)) След това си свикнах с тази система и когато ми попадне Никон в ръцете, наистина гледам тъпо и се чудя, кое от къде се включва. С никоя друга марка не се случва, но с Никон, особено с Д700 и Д800, за да щракна, ще ми трябва ръководството на апарата. вече съм с Canon EOS 6D и много се радвам, че имам достъп до огромен набор добри обективи. Не мисля да сменям системата.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-01-14 11:10

Приятел купуваше Canon 600D и трябваше да тестирам. Ами може да има добри възможности, но на пипане е като играчка, леко и без усещане за солидност. Човекът го купи, но почти веднага се отърва.
При Канон не можеш да минеш тънко, за да имаш нещо различно от любителско и с екстри, трябва да се изръсиш.



Публикацията е редактирана (20-01-14 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jigsaw   
Дата:   20-01-14 11:27

Аз съм с Канон преди всичко, защото приятелите които ме запалиха по фотографията вече имаха две системи на Канон с много богат набор от L обективи с които съм снимал и ми харесваше резултата. А конкретно си избрах 5-цата, защото се убедих, че ФФ е правилния избор за тяло, като в същото време беше сравнително достъпен. Купих го за 2000лв втора ръка по онова време. Единствения апарат на Никон на който бях обърнал внимание и който беше що годе достъпен за мен по това време беше D700, който беше пряката конкуренция на 5D2. Тъй като беше по-нов от 5D1 имаше по-добър набор от функции и разбира се беше по-скъп. Но при пряко сравнение на картинката, 5D1 все още имаше по-детайлна картинка от D700, а за мен това беше с най-висок приоритет за едно тяло. За това в най-крайна сметка реших, че ще си купя по-евтиното и старо тяло, което и като фунции беше по-лошо от Никонското, но беше с по-добрата картинка.

Ако в момента трябваше да избирам ФФ тяло и имах възможност, то със сигурност щях да си купя Nikon D610. Към момента няма ФФ тяло от този клас, което да е по-добро от този апарат. На всичко отгоре това тяло слага в джоба си и тела от по-високия клас на Canon. D610 има по-качествена картинка от Canon 6D(пряката му конкуренция в класа), Canon 5D2 и Canon 5D3.



Публикацията е редактирана (20-01-14 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: da.fo   
Дата:   20-01-14 11:57

Гледам , че темата е повече за +++ на Canon-a , та да попитам в тази връзка:
- Има ли някой мераклия от Варна да си разменим равностойно малко техника за една седмица. Аз давам Nikon+ обективи по избор и съответно да получа такива на Canon.
Всяка седмица ходя до Варна така , че може да се срещнем без проблем. В профила ми има описани тела, обективи. Някои като 10-17 са рядко срещани и може на колегата да му е интересно да си "поиграе" с подобна техника. Съответно и аз с нещо интересно от Canon.

Извинявам се на автора на темата за поста ми, но предположих , че тук е най удачно да направя това предложение към варненските Canon-аджии вместо да пускам отделна тема. Благодаря за вниманието!!!

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   20-01-14 12:31

Много полезна тема. Аз съм снимала само с Канон. Предложиха ми фотоапарат с тази марка, тъй като в момента беше на промоция. Мога да кажа само, че с него се научих сама да ползвам ръчните настройки, като гледах exif-a на снимки от форума. Чак после се записах на един курс. Тъй че Канона е лесен за ползване. Това не е малко предимство. На едно събитие попаднах на жена, която имаше проблеми с настройките на фотоапарата и се опитах да й помогна, но не успях да се справя. Не си спомням каква марка беше фотоапарата й. В случая просто е важно, че с Канона се работи лесно. Иначе моят Канон 1100Д си има кусури, но той е нисък клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 12:37

Не мисля, че е обективно да казваме, че един от двата е по-"лесен" за работа - това все пак са фирми, които от са в бранша от 60-те години и хич да не е, са стигнали до това както е удобно и какво не във фотоапаратите им. В крайна сметка е въпрос на навик - на мен също ми е странно като хвана Никон, но съм сигурен, че ако пощракам месец-два, ще ми легне на ръката - плюс това, нека бъдем обективни, в никонските тела също има някои неща, които на нас канонци много би ни се искало да ги има в Канон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 12:52

Не е у хубаво да се отплесвате и да умувате излишно ... Щом и е по-удобен Канона значи , че и е по-удобен на НЕЯ! Уважавай причината и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:07

Цитирам: "В случая просто е важно, че с Канона се работи лесно"

Това е казано, и не е вярно. Щеше да бъде вярно ако беше "на МЕН ми е по-удобно". Детайли, ама са важни - и вие плащате една торба пари за детайлите, които дава дслра спрямо сапунерката ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jigsaw   
Дата:   20-01-14 13:11

Разбира се, че определението "по-удобно" е абсолютно субективно и е въпрос на навик. Кой с каквото е свикнал и на каквото се е научил да работи, това е "по-удобно" .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 13:21

Пак професирате ... Естествено е когато човек се изказва да го прави от СВОЕ име ако не споменава друго ... Естествено е НЕГОВОТО ЛИЧНО усещане да е СУБЕКТИВНО ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:22

Важно е човек да се изразява грамотно и правилно, иначе стават обърквания - понякога прости езикови грешки водят до посещение на Пирогов, друг път - до посещение на Родилното [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 13:31

Това, че не разбираш точно простия изказ, значи имаш проблем и той не е лигвистичен пич ;) Край на спама ..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:34

Преди доста годинки бях на бригада в США. Там имаше един мексикански мангал който разсъждаваше точно като теб - "I no need good englesh. Pepal onderstand me so I not give fucks!". Da smenim foromat na latinec? Pak sha sa razberame perfektnu! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-14 13:59

Преди време се бях меракландисал за Pentax K-x. Започнах да търся по базара и по магазини добра оферта. От контактите с пентаксаджиите останах с впечатлението за някакъв вид секта. В един момент се появи промоция на Canon 500D и след като не можах да кандърдисам продавача за отстъпка на K-x, си взех 500D. След като посъбрах разни обективи, разбрах, че не си струва смяната на системата. Затова тия дни преминах на 600D, причините за избора на точно този модел са дълги за обяснение. Но като сравних усещането на пипане на двете канонски тела, ми се доплака. Новите тела, произведени в Тайван, се усещат като пластмасови трошляци, с луфтове и поскърцване, в сравнение с които 500D, произведен в Япония, е перфектен на пипане, с приятен солиден звук на затваряне на капачката на картата и батерията. Затова, за да е спокоен човек, не трябва да прави директни сравнения.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:06

Уникална тема! Канони , обективи невероятни иноватори , Къде са ?

Първият ми DSLR беше Канон, и след 20 дни ползване смених на Никон. В момента ,в който аз започнах да снимам, Канон имаха доста голямо изоставане в потребителския сегмент. Телата 450Д,500Д,550Д, изоставаха яко от Никон Д5000,Д90 и т.н. НЕ ангажирам никой с моето мнение, но Аз го усетих без да съм обременен с мнения. Просто така го усетих. По добра ергономия, по-добро мерене, По добър фокус, по добър динамик рейндж... Дори звука на затвора ми хареса повече при Никон. Канон все едно селска портичка затваряш.

После под въздействието на фотографи с Канон за малко пак да сменя . Слава богу имах възможност да сравня между Марк 2 и Д700. Ами много бързо разбрах кой е моят апарат. Марк 2 е супер в студио, но до там. Не казвам ,че не снима добре, но изисква доста повече усилия. Лошо мерене, кофти динамик рейндж, бандинг, всички лица са едни червени..... Не ми допадна. За обективите не мога да съм съгласен също. Канон превъзхождат Никон , или по скоро им завиждам за следните буркани 17TS,50/1.0,125/2,200/2(може да бъркам размера на диафрагмата). Не мисля ,че някой може да даде категоричен отговор кое е по-добро. Анастас Тарапанов и той се кълнеше в Канон, а като взе Д700 вика , какво съм правил до сега, че и ревюта почна да пише за Никон. Факт е ,че Никон,Канон, Сони, диктуват модата. Факт е ,че с 70Д и Марк 3, Канон се върнаха в играта. Прекрасни камери. Но в любителският клас Канон са много зле. Всички стари L обективи на Канон са с добро качество, но при Никон за по-малко пари получаваш даже повече. Най-големият проблем на двете марки в България се оказа липсата на адекватен сервиз и обслужване като цяло. Иска ми се , на пазара да се появи още един сериозен дилър и да размеси олигопола между Павилиона и Синтезис. Едни и същи вносители, едни и същи цени и намаления направо си е картел. Най-големия цирк е Синтезис, Амперел и Профайлд. Собственика е един и като се закучат, може да минеш 9 кръга на ада. Едните не могат да тропнат на другите и познай как едните ще дадат становище на другите ,че проблема ти е основателен и трябва да се върнат пари. Никога!!!

Желая на притежателите на коя да е марка фотоапарат, много вдъхновения, художествен похват, уникални модели , пари за всичката техника ,която пожелаят и много много голям кеф при снимане.

Другото са бла бла бла...........

Някой беше писал за L.

http://www.youtube.com/watch?v=zLcbKBhQ-M0


Ето нещо интересно.... как всички могат да имат визия на ПРО обективи[thankyou] !



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Пфу тез тъпи заблудени канонджии - кофти фокус, кофти мерене, смотан "динамик рейндж", затвора като селска порта, и бурканите за нищо не стават...... кво говориш - направо мазохисти били тия да снимат с такива каруци [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


момче, ти си перфектния клиент на едно консуматорско общество :) я кажи като ги пишеш тия, ебаваш ли се или наистина? :)



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 14:33

Абе шума от затвора е последна грижа, въпрос на възприятие. Спомням си, че шума на затвора ме кефеше най-много на ЕОS 3000, ама дали защото беше първият ми Канон или по друга причина винаги намирах разлика и на Елан 7, и на 350D, и на 20D, и на 40D и на 50D..ама това са съвсем различни класове камери...та въпрос на възприятие е шума[smilie18]



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:35

RX.
Не знам какво ползвате и какво сте използвали,но аз съм притежавал почти всичко, което заслужава внимание. НЕ ми се говори за подобни псевдо-интелигенски изказвания за консуматорско общество. Ако имаш нещо конкретно да кажеш,кажи. Ако ли не момче наричай приятелите си. Dxo MArk има доста информация за възможностите на сензори и стъкла от различните марки. НА кой да вярвам, на професионалисти, които са се посветили в това да тестват или на Лаик, като теб. Отделно ако смяташ,че фокусна система от 5Д сложена на нов сензор и в ново тяло е прогрес.Ако смяташ ,че бандинг не е проблем, ако смятате,че меренето на Марк2 отговаря на този клас апарат, явно имате твърде малки очаквания към техниката Видеото на Канон е единственият плюс до-момента на появата на Д800, и в по-малка степен на Сони. Но смятам ,че Сони могат да предложат много повече и от двете марки.


Няма да изпадам и в подробности за времето в ,което притежавах 7Д. Много надценена машина с доста ограничени възможности откъм динамика. Фокус и видео там беше много силен. Повиши ли се Исо над 400 , положението беше трагично...



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-01-14 14:37

Поредната тема с ясно заглавие, която е оакана от дървени философи имащи се за фактори от последна инстанция. [smilie23]

По темата - започнах през 1984г. с Canon AE1 и 3 обектива. Тогава във фотоклуба на Студентския дом на културата почти всички си накупихме канони, може би под въздействието на Живко Арабов, които още през 1982 купи Canon A1.
През 2003 г. купих EOS 300 с грип, през 2005 Pro1, през 2010 5Дм2.
Може би е навик, но аз съм доволен , защото Канон ми дава достатъчно добри възможности за работа и удоволствие. Оптиката също ме кефи , както и разнообразието на чудесни обективи. Харесват ми и по-големите тела, като Мк2, защото за по-едра ръка малките апаратчета са ми неудобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:38

Ясно... вярваш си :)))))) Диалога приключва

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:44

Цък! На теб вярвам "ЛЕВЧЕ"!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Rand   
Дата:   20-01-14 14:46

Неволите на канонския фотограф:
смотан дайнамик рейндж - малко държи на пиене
лошо мерене - не може да прецени кога да спре
всички лица са червени - тук май е ясно
лош фокус - трудно уцелва вратата вкъщи, когато се прибира
селска порта - проклетата врата много скърца
бандинг - ефектът, който се получава след като разбудената от скърцащата врата жена го посрещне в коридора

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:47

Поне е хубаво в обедната почивка човек да почете бисери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:52

Rand Вие с rx защо не се съберете. Ще станете прекрасно семейство. Това са моите причини. Ако Вие имате други нека ги чуем. Само не ми се правете на оборотни тук,че току виж без да искате сте преминали някой граници...... През онази ми работа е кой какво ползва и защо. Но това в което съм се убедил от първо лице за мен е по-важно от това кой какво му е кеф да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: localhost   
Дата:   20-01-14 14:58

axtom написа:


> Но това в което съм се убедил от
> първо лице за мен е по-важно от
> това кой какво му е кеф да ползва.

A DXO какво общо имат в случая? Да не работиш там?

Или просто така да сме важни и различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:59

Не! Това е препратка , към някой по-компетентни от всички Нас тук! Иначе работя в "Чистота" Сф. И от време на време ,като докер на Пристанище Бургас. Основно в почивните дни !

[smilie19]



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:02

Чадо, видяхме вече, че твоите пари отиват по числа и техномастурбация, а не по фотография :) Има едни други дето разбират повече от нас и техните кадри са по кориците на NG. Повечето снимат с Канон. Що ли? Сигурно щото им е кофти меренето и "динамик рейнджа" [smilie18] [smilie18] [smilie18] Въобще... моля те, за твое добро наистина - усети какви глупости приказваш и се спри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 15:07

Сега ми станя ясно защо Вие си купувате Канон. Защото сте ги видяли по списания и на футболни мачове, Маркетинг а? Ройтерс и NG получават техниката си безплатно, точно с тази цел.



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:10

Разбира се. Никон въобще не ебава да си пласира продукцията с рекламни кампании и ендорсмънт... чака на такива като тебе да четат чисълца в ДхО [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Rand   
Дата:   20-01-14 15:18

Ние не си купуваме Канон, ние сме от тези, на които ги дават безплатно [smilie18]

Axtom, много се впрягаш. Не обсъждаме избор на медицинска техника за животоспасяваща операция.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 15:55

Мдамм, както беше казал някой - войната Nikon vs Canon е като трета световна война - води се с всякакви средства NO MERCY (ДЕМЕК, НЕ-МЕРСИ) и няма победител...[beer]
http://review.lospopadosos.com/nikon-vs-canon
мерцедес или БМВ, блондинки или брюнетки и т.н., забравихте времената в които нямаше право на избор - зенит, фед, киев... За отличниците - практика [smilie21].
Наздраве за това, че имаме право на избор!!!!!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 15:58

Ааа да не обиждаме практиката, хубави фотоапарати имаха[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 16:06

Извинявам се за спама, ама това ми хареса - http://www.youtube.com/watch?v=STMZwlVIAGw

Че кой казва лоша дума, снимал съм със Смяна 8м, Зенит Е (ЕТ), пентакс Р30Т, Z20, MZ7, Ricoh. Сега съм с Никон. Нищо лошо за никой от тях, живот и здраве може и да си взема Сапоп, да пробвам, а може и на пентакс да се върна... Това, че карам мерцедес, не пречи да си пия бирата с БМВ-ейците [cool] (и да се заглеждам по петиците [smilie3] )



Публикацията е редактирана (20-01-14 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: JeT   
Дата:   20-01-14 16:32

Още едно мнение по въпроса:

"Защо дългогодишния Nikon-аджия Skott Kelby, решава
преди 6 месеца, да премине на Canon"

Scott Kelby Explains Why He Switched to Canon



Публикацията е редактирана (20-01-14 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 16:50

Къф е па тоя Скот Келби - не чува ли как огледалото на Каноня се мандахерца като селска порта [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 16:54

Ами той си казва причинат човека. Получил предложение от Канон и приел. Дори споменава ,че не е сменил ,а просто е приел да прави трeнинги за тях. После му е харесало... Мнооого. 1Dx

За пари лиииии.... За много ли........?



Публикацията е редактирана (20-01-14 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mitku   
Дата:   20-01-14 17:13

За достатъчно пари - няма проблем... ако трябва и на Скина ще мине. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: nevermess   
Дата:   20-01-14 18:23

Темата започна много хубаво с даване на мнения от първа ръка.
Повечето са лични впечатления.
RX не превръщай хубавата тема в поредното мерене на кой му е по-дълъг обектива.
axtom има лични наблюдения и ги споделя като такива. Ако ти имаш други сподели ги ама спрете да се нападате прди да сте осрали за пореден път една хубава тема.



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 18:30

nevermess ако имаш нужда от очила и нямаш пари ще ти купя. Не бях аз който осра темата с абсурдни изказвания. Но някой да ми вменява, че едва ли не ние които снимаме с канонци сме глупаци - е те няма да стане. Звучал му като селска порта канона. Това ли са ти аргументираните доводи?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   20-01-14 18:31

написа:

> Още едно мнение по въпроса:
>
> "Защо дългогодишния Nikon-аджия Scott
> Kelby, решава
> преди 6 месеца, да премине на Canon"
>
>
> Scott Kelby Explains Why He Switched to Canon
>

[smile] Благодаря ти, че пусна линка към интервюто! Много е приятно да чуеш толкова емоционален и ентусиазиран коментар на техническа тематика. Човекът си го каза в прав текст "избoрът на камера е много лично нещо" (малко като с жените - от две засукани мадами едната ще ти пасне по-добре и ще те кефи повече [smilie5])



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: nevermess   
Дата:   20-01-14 18:47

rx личните впечатления обикновенно са абсурдни за някои хора, което не ги прави по-малко реални за човека който ги споделя.
Може и да звучи затвора на 7D като някаква конкретна селска порта, която очевидно аз и ти не сме чували Е И.... това не е повод за лични нападки и агресивно осиране на темата. Не видях някой да те убеждава агресивно в своята правота.
Жената не харесва грипа на никон, защото лесно се цапал и изглеждал мръсен.... За мен това е абсурдно, но не съм тръгнал да я подигравам или да я лишавам от правото да има собствено мнение и препочитание, без значение колко абсурно е това за мен.
В този ред на мисли позволи на другите да си имат лични впечатления (дори и абсурдни за мен, теб или бат Сали), без да нарушаваш добрия тон и даваш поводи за поредна караница с уклон към лични нападки.



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 19:01

nevermess, аз лични впечатления не видях - видях генерализации и обобщения, представени като всеизвестни истини.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: IDA   
Дата:   20-01-14 19:07

"Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?"

Заради Магическия фенер, точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: vboykov   
Дата:   20-01-14 20:04

И Скот Келби минал на Канонския бряг :)

и обяснява защо...

http://www.youtube.com/watch?v=Vz94bdlVVlc


Едит - закъснял съм явно [smilie25]



Публикацията е редактирана (20-01-14 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-01-14 20:19

Ми ще мине ами, на подарен кон зъби ще гледа ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 21:35

В този ред на мисли е напълно резонна следващата стъпка - като тинейджърките, дето се уговарят "в фейса" да се бият, след като се изчерпят писмените доводи... просто си представям две групи - канонисти и никонисти с изцъклени погледи, нарамили обективи и стативи, готови да измрат до крак (на статив), а отстрани седят сони-феновете, и точат зъби, как след като се избият основните им конкуренти, ще завладеят тотално света.
...Всъщност това е нормална политика - плащаш на най-добрия (най-добрите) в бранша, а стадото се води подир тях. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   20-01-14 21:37

написа:

> Ми ще мине ами, на подарен кон зъби
> ще гледа ....

Хм, интересно как и с колко щеше да го дарува маркетинг отдела на Никон, ако не беше минал и беше пуснал някое унищожително ревю за флагмана за конкуренцията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 21:43

rx :

http://www.youtube.com/watch?v=WrhCLeW2zVc



Ето го поколението на Канон с несмазаните панти.... 60Д вече са в реалноста. Има кеф като щракне.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 21:51

И? :) Аз пък съм доволен, че 70Д има тих режим, в който това тракане не се чува толкова... ако имаше вариант хич да не се чува, щеше да ми е най-добре :) Разбира се, уважавам мнението ти на теб персонално да не ти допада и избора ти на фотоапарат да зависи от звука на затвора, но не генерализирай подобни неща за марката ;)



Публикацията е редактирана (20-01-14 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 21:56

Който не иска да чува щракане да си вземе сапунерка...докато не тресне вратата как да разбереш, че си свършил работата[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 21:57

Извадка от първият ми пост....

Факт е ,че Никон,Канон, Сони, диктуват модата. Факт е ,че с 70Д и Марк 3, Канон се върнаха в играта. Прекрасни камери.


Мисля ,че четете през ред или запомняте избирателно

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-14 22:07

Това е Кэнон, майна!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 22:29

Канонята имаше eye control модели, това, което направиха в ЕОS 3 беше уникално, дори с Елана на тракинг фокус с 5 пъти по-малко фокусни точки, човек усещаше, че има истински инструмент в ръката си....но после се появи цифровата фотография, композицията остана на заден план и навлезна друг по-важен термин - кропа, качествата на иструмента се сведоха основно до матрици, шум и т.н...за съжаление Канон трябваше да държат позиция сред другите марки в новите времена и фотоапаратите им с изключение на някои про тела станаха това, което почти можеш да намериш и в другите марки. Едно време не беше така. Добре че поне картинката запазиха читава и с натурално цветопредаване[smile]



Публикацията е редактирана (20-01-14 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Стоев   
Дата:   20-01-14 23:13

[URL=http://smg.photobucket.com/user/Stoevmobile/media/6492b213.jpg.html]
http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/6492b213.jpg

[/URL]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   21-01-14 06:16

E и mouth control става, ама не е същото[smilie18]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-01-14 09:37

PhotoBo написа:

> Мой приятел предпочете за първи
> огледално рефлексен да си вземе
> Canon по няколко причини:
> 1. Взе нисък клас тяло, което
> въпреки цената си имаше вграден АФ
> мотор;

Я ако може пак? Какво точно нисък клас Канонско тяло си е взел твоя приятел, дето има вграден мотор в тялото? И намира ли си Канонски AF обективи, дето нямат мотор? [smile]

По темата: снимам с Никонче от години вече, но мога да пиша дълго за предимствата на Канон в много конкретни ситуации. Просто зависи от случая. Канон е прекрасна система [smilie24] , както и всяка друга си има предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: CDman   
Дата:   21-01-14 12:50

написа:

> И Скот Келби минал на Канонския
> бряг :)
>
> и обяснява защо...
>

Ако толкова е харесал Канона можеше просто да си го плати и да си спести обясненията защо не го е върнал на човека.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »