Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:35

Питам от желание да науча нещо ново и Вие да споделите. ( ако искате... )
Какво не Ви допада при другите системи - Сони, Минолта, Никон, Пентакс, Олимпус и др. Защо сте предпочели Канон?
Питам за DSLR ( огледално-рефлексови ) апарати.

П.С Темата не е "Петъчна", нито сме 13 [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-14 00:38

За толкова имах пари....[smilie7]
Долу Никон[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 00:40

Мога да кажа защо не предпочитам канон [smilie5] изброените без олимпус ги предпочитам пред канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:43

Нека темата да бъде полезна. Никой не е казал нищо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-01-14 00:48

Аз предпочитам никон пред канон главно заради възможността да снимам с по-голяма лекота клинове за HDR-и - мога да изснимам повече кадри с по-голяма разлика в експозицията без да пипам апарата. След известно време вече бях толкова свикнал с никона, че ми беше главоблъсканица да снимам с лекота с канона. Същият ефект се наблюдава и при колеги с канони, на които съм давал никоните и са ги гледали като изтребители.

Вече не предпочитам нито канон, нито никон, сони, пентакс, самсунг и подобни. Избрах за моето снимане Olympus, защото снимам много и мъкненето на тежка раница ме съсипваше. Това включва и дръжането в ръце на 3кг фотоапарат с обектив продължително време.

С малкия Джвъч мога да свърша същата работа и кефът ми не намалява така бързо, защото не се уморявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:03

Темата я пускам късно, щото се прибирам от работа късно.
Не съм пил "Шльокавица" и тем подобни...
Надявам се да стане хубав Диалог, което ще е полезно за доста потребители и ще им помогне в избора на Апарат.

"Фанатиците" на тема СОНИ - нека бъдат умерени бих искал...



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Батко   
Дата:   18-01-14 01:10

Аз бях с Канон.
Първо чаках да вдигнат фрейм-рейта за видеото - не.
После чаках да сложат микро-аджъсмънт на 3-цифрените - не.
И въпреки всичко продължих - минах на едноцифрените.
И годините си минават, а те боксуват на едно място.
За мен Никон = Канон = самозабравили се динозаври.
Едно лято бяхме заедно с братовчедка ми на море и тя си купи SLT на Sony.
Ей така гледах:
[smilie10]
Гледам на лаптопа снимките от канона едни сиви, с объркани експонации: една светла, друга тъмна. А Сонито ... едни цветове, един фокус резачка, всичките кадри перфектно експонирани.
В един момент реших да пробвам Сони, след дълго прелистване на форуми. Сега съм си много доволен и смятам че намерих каквото търсих.
Като минуси на Сони мога да кажа: слабата батерия и недомислиците около светкавиците.
Всичко друго много ме радва и смятам, че удря в земята и Канон и Никон, а предлаганите обективи, включително тези на Минолта са достатъчно разнообразни за мен.
[thankyou]
Sony [smitten]

п.с. и буукрийдъра и кас'тофона в колата ми е Sony.

п.с.N2: и флашката за кастофона ми е Sony, щото Sony чете само Sony ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   18-01-14 01:17

Кефи ме червената лентичка на L-ките :D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jey6   
Дата:   18-01-14 01:24

Аз нямам канон, но бих си купил заради:
- AF50 1.2, AF85 1.2, 70-200IS II, 400 5.6
- използване на обективи с по-къса работна отсечка без нужда от оптичен елемент, както е при Никон.
- eye control при филмовите тела(чудно защо липсва при дслр-ите)

Но бих си купил само едноцифрени Сапопи... другите не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: demiman   
Дата:   18-01-14 01:24

Принтера ми е железен - признавам [smilie7] [shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-14 01:35

DSLR-и - Почнах с Канон. Минах на Никон. После на Фуджи S5Pro. Запазвайки всичко Никонско плюс Фуджито, кой знае защо, си взех и микро 4/3 - един Панасоник, към който добавих и Олимпус. Всичко дотук изброено е придружено с две дузини обективи... Към целия този бъркоч прибавих и два Некса. И накрая, за пълен бълвоч, си взех и Сони А77. /обективите вече гонят около 4 дузини... - Никонски, Панасонишки, Олимпуски, Е-маунт, Минолта плюс Сони плюс онези със синьото квадратче.../ Е, между другото има и едно Сони RX100... Плюс още две сапунерки - едно от легендарните Фуджита с "онази" матрица - говоря за дядото на F30 - F11, плюс един Панасоник от серията LX.../ Някъде в навалицата се подава и хоботът на един FZ 50... А, щях да забравя - и една Сигма DP1... Да продължавам ли?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И след всичко това нужно ли е да обяснявам защо не съм на Канон?



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:48

Имам роднина, който работи в САЩ. Фирмата се казва "Вариан". Тя вече е купена от "Аплай Матириалс". "Вариан" се занимават с йонна имплантация и др. Накратко произвеждат машините с които Интел си правят чиповете.
Той ми е казвал - "Не познавам друга такава компания като Интел".
Като започнах да работя във Вариан минах 15-20 дневно обучение - "Как се работи с Интел".
При Интел има 3 изисквания, за да ти купят продукцията.
1. Безопасност - за околната среда и хората.
2. Надеждност на системата и най-голям рандеман ( чипове без дефекти)
3. Цена - тя е на последно място.
Той ми е казвал - "Интел досега НИКОГА не са се пазарили за цени - казваш им 4-5 милиона за машина - ОК", докато "Самсунг" и др. - свалят цената до 2 милиона.
Това, което ме потресе - отиваш в заводите на Интел ( независимо дали си служител на Интел, техен партньор или Гост )качваш се по стълбите някъде и "НЕ СЕ ДЪРЖИШ ЗА ПЕРИЛАТА" - глоба около 100 $.
Друго - по време на производствен процес се счупи пластина от която правят чипове - всичко спира и докато не намерят и последната прашинка - не тръгва нищо. Не че КОНКУРЕНЦИЯТА не може да си купи техен чип от близкия магазин и да разбере какво представлява, но - правила.
Друго, което съм чувал - "Интел е единствената компания в този бранш, която още преди излизането на продуктите които произвежда може да си прецени печалбите до няколко процента.
Пак от моя роднина разбрах, че АМД не бяха получавали заплата 4 месеца преди известно време - 12000 служителя... то си е разход.
Питал съм го - защо Интел, като е по-голяма от вас не ви купи и затвори напълно производствения процес не го прави???
Отговор - няма смисъл - партньорството е перфектно и няма смисъл от излишни разходи...т.е - Интел не прави нищо случайно. Стъпват само на сигурно. "Тик-так" или "Тик-ток"
"Вариан" вече държат около 50% от имплантаторите на пазара. Сони работят само с тях, макар че в Япония имат 1 производител на инплантатори - другите 2 са в САЩ...повече няма - четвъртият производител в САЩ фалира.... Някой ако си спомня "Тамагочитата" пак са с подложки на Вариан.
Питал съм го - "Колко човека могат да направят йонен имплантатор от нулата??" - 3-4 човека на планетата и ги пазят като "Рохки яйца" - единият ми беше Професор...
Между другото - единият от тези хора е работил във всичките 4 фирми за йонна имплантация и им е показал Пътя...., което е направо невероятно...
P.S. - Пак се извинявам - ако постът ми е ненужен - не се опитвам да се правя на интересен, ако е за друга тема - моля да бъде преместен или изтрит.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 01:51

Пиша това, защото ме издразни поста "Принтера ми е железен", та и аз да кажа нещо.....

темата е ДСЛР - Канон и защо съм си го избрал?



Публикацията е редактирана (18-01-14 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 01:57

Това, че в темата за Канон пишат разни други душици е само аргумент в полза на канон :) Все едно в шоурума на Майбах да дойде някой голфаджия да разправя защо предпочита голф [smilie18] (няма нищо лошо в Голфовете разбира се)

Кое отличава канон за мен:
- Огромния набор от обективи, които могат да се ползват с канонско тяло - включително никонски.
- Огромния набор от първокласни оригинални обективи - за разлика от "някои други марки [smilie18]" няма лош обектив с червена лентичка - нито сега, нито преди 20 години.
- Дори в неутрална настройка цветовете са ми по-приятни и по-наситени. Единствено СД1-то на Сигма за мен има по-приятни и живи цветове от Канон. Има едни фенове тука на една друга марка дето се тупат в гърдите, че тяхното фотоапаратче прегаря червеното и синьото за да изглеждат снимчиците им по-фейсбукаджийски, ама аз това мога да го направя и в Лайтрума, а те натурален цвят и да се скъсат - не могат да докарат
- Безупречен съпорт
- Канон винаги са били една крачка напред в иновациите и това се вижда лесно като проследиш кой кого и какви "features" гони с новите си модели.

Не на последно място - червено върху бяло е винаги по-забележимо и привличащо вниманието отколкото.... жълто върху черно [smilie21]

Общо взето това. Сега ще има някой хейтър който ще си изплюе това, което му е наум, но ще му отговоря предварително - мога да си свърша работата и да си щракам с кеф и с Канон, и с Никон, и със Сони - особено в днешно време разликите са толкова малки, че топ компаниите се чудят какви "иновации" да си изсмучат от пръстите, за да се бият в гърдите. Доколкото четох упътването, в 70Д(не Д70) дори може да си сложиш фейсбук бутон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 02:12

"rx" Браво ! Съгласен съм с теб. Но ние не сме меродавни... - други мнения са добре дошли и полезни.

"Нека темата продължи и "Силата" да бъде с нея" [cool]. Стар Уорс е друга любима тема - невероятен филм !!! няма такъв друг, както Пинк Флойд и тяхната музика...
Кое ми харесва - няма значение -
Вашето мнение е меродавно и истинско!



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 02:17

И по темата... Канон?



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 02:32

До Батко

Много яка приказка ,
Моята е по различна , първо ми дадоха да снимам в една църква със един никон Д60 хареса ми машината не беше лоша тогава. Тръгнах да си търся много пари да му се невиди , после се пазарях за един Канон 350д но хайвана не свали цената и така един ден ден в един форум открих че Сони е всъщност минола която винаги съм харесвал и първия ми съпонер бе Минолта и блъскаше ефтините никони и олимпуси на приятелите и така скочих на Сони.

За Канон знам само че имат най гадния китак , каза приятел купил си Канон и си всел веднага 17/85 обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 02:34

Този твой приятел да не е слагал обектива на обратно? Интересно кой ще да е бил този най-гаден обектив след като даже от "офанзивата" признават, че канонския китак е най-успешния китов обектив ever. Но като сме го обърнали на спомени и приятели, жената на сестрата на гаджето на един приятел на бившата ми приятелка беше казал че ползва един d4x за да си подпира вратата на балкона - казва, че даже стара счупена саксия заслужавала повече уважение от никон. [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 02:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-01-14 02:38

Мой приятел предпочете за първи огледално рефлексен да си вземе Canon по няколко причини:
1. Взе нисък клас тяло, което въпреки цената си имаше вграден АФ мотор;
2. Неговите приятели ползват същата марка и ще му съдействат с обективи (което е много добър аргумент, според мен);
3. Видя класацията за 100-те най-добри фотографий за изминалата година и като разбра, че повечето са правени с Канон-и (макар и ФФ), каза, че това е повече от показателно. В допълнение на това винаги му правели впечатление спортните журналисти по стадионите, че снимат с едни "големи и бели обективи", направил си самостоятелн рисърч и още повече се надъхал за марката;
4. Снимаше със турбо-сапунер Sony и не харесваше пресилените цветове;
5. Принтера наистина му е Canon и е доволен от него (не злобея, наистина беше един от доводите му!)

Аз на марки не робувам, важното е всеки да е доволен от избора си. Навремето просто за разнообразие смених сапунера Canon S3 IS (който беше много добро попадение), с първи DSLR от конкурентна марка и така се започна, сега и не мисля да я сменям. Ясно е че перфектна система няма и за това на пазара съществуват различните марки, с техните предимства и недостатъци.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 02:44

От къде да знам бе човек може и в магазина да са го метнали като са го видяли че има кинти. Все пак капитализма се държи на консуматорите не на такива като мен събиращи стари железа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 02:58

Аааа виж това променя ситуацията - отишъл е в магазина и са му казали - ей, момче - тоя китак е отвратителен, я развържи кесията да видиш какъв обектив ще ти турим [smilie18] [beer] Даже мога да предположа кой е магазина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:09

"Seifi" - на теб ти се губи "причннно-следствената връзка", т.е
като си уморен, или уморена - спри да пишеш глупости...
Като няма какво да кажеш....спри.

П.С. Аз просто питам за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 03:09

Батко,
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

piknik,
И аз съм от отбора на Сони, но не съм "фанатик". Снимам от 40+ години, но не съм професионалист. Учил съм фотография на академично ниво, но висшето ми образование и професията ми са свързани с киното и телевизията, а не с фотографията, която ми е просто хоби.
През ръцете ми са минали няколко дузини лентови телеметрици и SLR-и от почти всички марки, за които можеш да се сетиш. Известно време си "играх" и със средноформатни камери. Преминах към дигитална техника чак когато качеството на изображението настигна филмовото, а цените станаха поносими. Снимал съм с какви ли не цифрови "неща" (от сапунерки с ръчни настройки, през суперзумове, до DSLR-и) на кой ли не производител - Канон, Никон, Фуджи, Панасоник, Олимпус, Пентакс, Кодак, Касио ... сигурно забравям някой. Преди година и половина за първи път хванах Сони в ръката си и оттогава не съм го пускал - образно казано, разбира се. Не беше "любов от пръв поглед", но много скоро започнах да се убеждавам, че Сони правят нещата по по-различен начин, който в много отношения е по-добър и на мен повече ми пасва. Вече в доста теми съм изтъквал различни аргументи в тази посока, затова сега ще ги спестя.
Продължавам с любопитство да тествам новите предложения на всички марки. Не изключвам възможността някой ден да сменя системата, но засега няма причина да го правя.
Колкото до Канон ...
Те от години тъпчат на едно място и претоплят стари манджи с тук-там някоя нова подправка. Телата им с 3 и 4 цифри се превърнаха в ширпотреба със съмнително качество, а напъните им да създадат безогледална система са толкова безпомощни, че чак ми става жал. Телата им с 1 и 2 цифри са "друга бира", но там пък нещо закъсаха със сензорите. Дано да не продължават все в същия дух, че сами ще си изядат хляба! Апропо, добре, че го има Магическият Фенер, та да отмие малко срама от челото.
В оптиката Канон стоят много по-добре и това е солидно утешение за феновете им. L-серията е еталон за качество, което си струва парите! Канонските обективи за телевизионни камери щяха да са №1, ако ги нямаше Фуджиноните.
В сегмента на камерите за дигитално кино нещо не успяват да се наложат, но поне се опитват. Май и тук им липсва куража да предложат революционни, а не еволюционни решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:21

"chrisnoch" приемам някои схващания, но ще ти покажа снимки с "КАНОН И СОНИ" - велики... кому е нужно да показват кой е по-добър???, а и никой не го е грижа.... важно е изкуВството.
Всеки апарат, дори и Сапунерка може да направи Шедьовър.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 03:32

Да не забравяме темата - Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?


Много моля "Криснох" и други Сони Фанатици да не спамят. Нужни са мнения и опит - т.е да, ползвах "Канон"... много е тъп апарата - сега съм с Никон, Сони.... и всичко е Ок.
Обосновката е важна.



Публикацията е редактирана (18-01-14 03:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »