Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: kkkolelo   
Дата:   25-11-13 11:55

Сутринта гледах малко от репортаж по канала за банята в Овча Купел, изоставена вече към 20 години, която е и паметник на културата, строена е 30-те години на 20 век ...

Та ме впечатлиха и снимките, и самата баня ... и неизползваните минерални извори в БГ

По късно си помислих даже там да не е снимана и сцената в банята от "Бай Ганьо" с Калоянчев ...

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: kkkolelo   
Дата:   25-11-13 13:13

БАНЯТА В ОВЧА КУПЕЛ

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-13 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-11-13 13:49

Аз съм супер любопитен от към обработката :D

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: SEURET   
Дата:   25-11-13 13:53

Какво да кажем за Централна Баня? Вместо да си имаме СПА(извинявам се за израза) в центъра на София...

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: SLR   
Дата:   25-11-13 15:24

Не знам за банята, ама тия HDR - и ми избодоха очите[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: e-mil   
Дата:   25-11-13 16:21

"По късно си помислих даже там да не е снимана и сцената в банята от "Бай Ганьо" с Калоянчев ..."

То има няколко филма за Бай Ганьо с Калоянчев и в поне два от тях я има сцената с банята. Едната е снимана в Централната баня, другата ако не се лъжа е в Банкя.



Публикацията е редактирана (25-11-13 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: zdravkoti   
Дата:   27-11-13 17:44

Ето, успях да го намеря! [smilie3]
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=76938

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: Myth   
Дата:   27-11-13 20:09

На мен пък HDR-те ми харесаха :).

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-13 20:29

Попрекалено е малко със ефектите, но биват снимките, достатъчно добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: zdravkoti   
Дата:   28-11-13 09:51

Определено сега, няколко седмици след като ги направих и аз не харесвам голяма част. И на мен са ми много ефектите и някои са ми доста, как да го кажа... хаотични. Никога не бях снимал по този начин и това ми бяха едни от първите HDR-и. Но с времето нещата се подобряват и се радвам, че сега снимките от банята не ми харесват толкова колкото тогава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-11-13 10:38

zdravkoti, мерсаж [smilie3] [smilie5]

Стлашни са си снимките, имат си сичко ... възприемането на обработката е въпрос на вкус [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: мара   
Дата:   28-11-13 11:05

ей, бяс ме фаща като гледам такива неща! пощръклявам...баси немукаета! да заегеш такава сграда и да строиш градинки кат на енекато градинката или новата витошка...или да туряш парапети кат онуй недоразумение в/у ларгото. това е да рамкираш шедьоври с пласмасови "златни" лайсни. да замениш оригинал за изрезка от списание с филмов герой...

имаше едно сдружение на историци и архитекти за опазване на облика на софия...ама съм му загубила дирите! бая време събирах разни ей такива места, ама просто нямам нерви да пробвам и да виждам как НИЩО не става. то и те май така, не знам какво е станало и с тях.
банята в овча купел е в подобно състояние, до нея е лепнат ужасно грозният завод за бутилиране и сичко е е една мизерия, комбинирана от рухнала красота и войнстваща грозота. и в банкя беше така, сега не знам как е. и централна баня пак е заегана...

в овчакупелската баня съм ходила кат малка, имаше и външни басейни с плажове. самата сграда и тогава не беше кой знае колко поддържана, имаше странни соц. приумици, но туй си беше козметично, винаги при желание можеше да се оправи...а ся кво ще може, не знам.

инак снимките - ми може и да са дразнещи, ама позволяват да се видят разни детайли и чисто документално си изпълняват функцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: volenE   
Дата:   28-11-13 11:45

zdravkoti
ето един твой колега, който ме вдъхнови наскоро.
http://www.flickr.com/photos/odins_raven/6429796815/in/photostream/


аз също си падам по изоставени сгради. снимките ти са много добри.

http://volene.com/blog/kindergarden_latex.html

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: мара   
Дата:   28-11-13 11:56

абе аз ХИЧ не си падам по изоставени сгради...винаги ми се ще да ги видя живеещи и запазени. направо не мога да гледам подобни снимки и да знам, че нищо не мога да направя

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-11-13 11:57

Във Варна също май няма действаща обществена баня ... Имаше една т.н. турската, предполагам е от турско, ама сега някой реституирал ли е, купил ли е и сменил предназначението незнам. Т.н. гъба ... и на нея и егаха мам'та ... В Младост също имаше ... с басейн ... И всичките работиха с минерална вода ... Има едно циментово корито на плажа, т.н. топлата вода ... там като копърки да се нагъчат и киснат към 25 човека мах ... секви, от сигани и бездомници до интелекти [smilie18] [smilie5] Иначе горещата вода или не се използва, или си заминава в морето ...

В Пловдив Чифте-то отдавна го нема като баня ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Здравко Йончев има ли профил тук ...
Автор: zdravkoti   
Дата:   28-11-13 12:06

VolenE
Уникален е! Благодаря много!



Публикацията е редактирана (28-11-13 12:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »