Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 22:22

Ще ми се да си взема някакъв лаптоп, обаче хем не ми се дават много пари, хем ми се ще да е що-годе читав по отношение на дисплея. Та се чудя дали си струва да взема някаква машина на старо, нещо от рода на Lenovo W500. Може да кажете и някой друг модел с читав дисплей с резоюция над 900 пиксела по вертикалата. Ще се ползва основно за браузване.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   20-11-13 22:28

Аз пък реших, че ще го ползваш за обработване на снимки...[smilie8]
Щом е само за сърфиране и един таблет ще ти бъде достатъчен. Освен това може да ти служи като "подвижно" портфолио.
Колкото до W500, това е лаптоп за сериозна работа, включително и фотографска. Много е здрав, но е доста тежък.
Парите са твои, ти си решаваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: aeobs   
Дата:   20-11-13 22:35

Лаптопите се амортизират много бързо, от тази гледна точка според мен не си струва като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: boubby75   
Дата:   20-11-13 22:36

Добре си се насочил към Леново, но ти предлагам да е да е от Х-серията

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 22:37

За настолен компютър съм за 2ра употреба(взимал съм и ползвам в момента) но за лаптоп винаги нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   20-11-13 22:38

Аз се чудих известно време преди да си взема, но се отказах от старите машини, защото са по тежки и неудобни. Основната ми цел беше да е възможно най-преносим, ясно е че няма да ми е основен за обработка и затова не ми беше нужен задължително много здрав с хубав дисплей. Е да, щеше да е хубаво ако имаше подобен с IPS матрица, но просто не се предлагат, поне не на някаква прилична цена.
Казал си за резолюция, но не и за размер на екрана?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: gushev   
Дата:   20-11-13 22:41

Че какво му е на втората употреба?Аз си взех едно Леново Т43 и мога да кажа че е на едно ниво с купения като нов Асер 5737з

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   20-11-13 22:44

Важно нещо, което пропуснах да подчертая е, че съотношението на страните на екрана е по-добре да бъде 4:3, отколкото 16:9.
Така ще можеш да виждаш почти цялата страница във височина, а със широкоекранните се вижда около 1/3.
В този ред на мисли погледни предложението от Х-серията:

http://www.rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-x61-tablet-636.html


и от НР:

http://www.rmania.net/laptopi-hp--compaq-tc4400-t7200-affs-wacom-tablet-1302.html

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: boubby75   
Дата:   20-11-13 22:49

И аз ти препоръчвам горещо Х-61 само че не таблета [cool] Меден радиатор и невороятно здрави панти втора година си го ползвам за работна машина [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Capolavoro   
Дата:   20-11-13 22:56

Лаптоп втора ръка - никога! Имал съм лаптоп (нов), 2 месеца след края на гаранция му изгоря дъното, сестра ми също имаше нов лаптоп, на който също му изгоря дъното, а ремонт на дъно почти удряше 70% от цената на нова машина, затова ако наистина не ти трябва мобилен компютър, по-добре заложи на настолен, по-евтин за покупка, по-евтина поддръжка, по-добри характеристики. Или ако взимаш, поне гледай да е нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: milen   
Дата:   20-11-13 23:03

от 3-4 години ползвам лаптоп втора ръка. смених му процесора сложих му рам и все още го ползвам (за снимки). остави ми и пари изкарвам с него :)))
По спомени го взех тогава за към 300 лв... абе отдавна беше...
какво против имате незнам...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 23:10

photostoykov - за обработка ще си ползвам стационарния. Е, не е изключено и на лаптопа да обработвам нещо от време на време. Но все пак искам хубав дисплей, че хем да виждам целите снимки, хем да виждам читави цветове. За тежест - не ми пречи тежестта, няма да излиза от вкъщи, а дори и да излезе, няма да го нося много много. За размер... това не знам, 15 инча малко ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: emilliano   
Дата:   20-11-13 23:10

itilien, като ползвател на втори ThinkPad, купен на старо, от моя гледна точка бих казал "да".
Не мисля обаче, че за много други машини се отнася същото. ThinkPad-ите определено не са правени като другите - да се развалят мигновено след като изтече гаранцията (неслучайно са и с такава репутация).
Имах X60 таблет, а сега T500. За W500 съвсем скоро гледах, че има много хубава оферта от добра фирма, с гаранция 6мес - предполагам, че точно нея си гледал. И аз от там си взех Т500 и съм много доволен засега.
Проблемът обикновено е с батериите, но с малко късмет се случват и доста хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:11

15.6 е стандарта принципно и това са най-евтините лаптопи, 17 или 13 са по-скъпи като цяло. Освен ако не говорим за Макбуците на Apple там цената е според инчовете.

Бих казал че 15.6 е добре, това е най-масовото.



Публикацията е редактирана (20-11-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Rebellious   
Дата:   20-11-13 23:14

Дай предложението на добрата фирма, бе emilliano! ThinkPad W500 какви пари и откъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: bluebird81   
Дата:   20-11-13 23:42

И аз си купих евтин лаптоп втора употреба от най-високия "бизнес" клас на HP, с 3 месеца гаранция. Работи си нормално, в BIOS-a има раздел "Diagnostics" с тестове за хард диска и паметта, мина ги успешно. Тежи много и дисплеят е с TN-матрица, изкривява цветовете дори като се гледа от един ъгъл и не става за обработка на снимки. Дисплеят е 14 инча с 1280х800 native resolution. Не съм съгласен с твърдението "ако е лаптоп винаги нов", по-скоро предпочитам евтин лаптоп втора употреба от висок клас, отколкото нов скъп лаптоп от нисък клас, но в крайна сметка всеки сам решава за себе си. Това е моделът който аз си купих:

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:46

Принципно лаптопа е нали е "преносим компютър" а тези старите са големи и тежки и за мен не са "преносими компютри". Има сега нови с ips матрици, с haswell процесори и здрави видео карти и са по 2кг, това за мен е лаптоп.

Обаче авторът на темата е казал че ще стои само на едно място и няма да бъде местен, тогава мнението ми е без значение, но принципно говоря. Всеки има право на избор и мнение все пак.



Публикацията е редактирана (20-11-13 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 23:49

е, то че има нови има, ама са по 3000 тия дето имат читави дисплеи. А пък аз все още не съм намерил гърнето с имането :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: klez   
Дата:   20-11-13 23:59

Capolavoro написа:

> Лаптоп втора ръка - никога! Имал
> съм лаптоп (нов), 2 месеца след края
> на гаранция му изгоря дъното,
> сестра ми също имаше нов лаптоп, на
> който също му изгоря дъното, а
> ремонт на дъно почти удряше 70% от
> цената на нова машина, затова ако
> наистина не ти трябва мобилен
> компютър, по-добре заложи на
> настолен, по-евтин за покупка,
> по-евтина поддръжка, по-добри
> характеристики. Или ако взимаш,
> поне гледай да е нов.


За това - ако е лаптоп винаги втора ръка... да се е доказал, че работи.
Веднъж купих чисто нов, изкара 6-8 месеца и му изгоря дъното... един познат се подведе, като взех моя взе и той същия чисто нов - и неговото дъно изгоря.
С техника втора употреба до момента не съм имал проблеми да дефектира нещо (а ми е минала мнооооооооого през ръцете). Като разбира се изключвам дефекти, които са били налични в момента на покупката.
А и цената на втората ръка обикновенно е доста оправдана.
Примерно един НР от елитбук серията е 2000-2500лв чисто нов, a втора ръка на година и нещо се намира за 600-700лв (Само че на тях дисплеите им както споменаха по-горе са пълна трагедия... ама наистина трагедия, те за нормална работа са трудни, камо ли за снимки и т.н.)



Публикацията е редактирана (21-11-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:59

Ами от Acer се намират с Full HD дисплеи с ips матрици по 1300-1500лв. Колко са читави дисплеите, не знам.



Публикацията е редактирана (21-11-13 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: igg   
Дата:   21-11-13 00:21

аз сега ще си купувам латоп 15 иначе за работа интернет и филми м/у 500-600лв има много добри , зависи до колко пари би дал и за какво би го ползват,но не бих си купил точно лаптоп 2-ра ръка,само настолен бих 2-ра ръка взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 00:23

igg, лаптопите в тоя ценови диапазон са с много малко пиксели по вертикалата, което затруднява гледането на вертикални снимки дори и да са по 700 пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   21-11-13 00:45


>
>
> За това - ако е лаптоп винаги втора
> ръка... да се е доказал, че работи.
> Веднъж купих чисто нов, изкара 6-8
> месеца и му изгоря дъното... един
> познат се подведе, като взех моя
> взе и той същия чисто нов - и
> неговото дъно изгоря.
> С техника втора употреба до
> момента не съм имал проблеми да
> дефектира нещо (а ми е минала
> мнооооооооого през ръцете). Като
> разбира се изключвам дефекти,
> които са били налични в момента на
> покупката.
> А и цената на втората ръка
> обикновенно е доста оправдана.
> Примерно един НР от елитбук
> серията е 2000-2500лв чисто нов, a втора
> ръка на година и нещо се намира за
> 600-700лв (Само че на тях дисплеите им
> както споменаха по-горе са пълна
> трагедия... ама наистина трагедия,
> те за нормална работа са трудни,
> камо ли за снимки и т.н.)
>



Е нали новите са с от 2 до 4 години гаранция. Моя Делл беше с 4 години и на мен ми изгоря дъното, ама го смениха. Щом ти е изгоряло дъното след 6тия месец, сменят ти го без пари и всичко точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: uzsree   
Дата:   21-11-13 00:56

Ако гледаш офертата за:

IBM/Lenovo Thinkpad W500, T9400, FireGL V5700, 1680x1050
Процесор: Intel Core 2 Duo
Х-ки на процесор: T9400, Dual-Core, 2.53GHz, 1066MHz, 64-bit,
Големина на дисплея: 15.4" (16:10) Wide
Резолюция: 1680 x 1050
Тип на дисплея: TN+Film
Видеокарта: ATI FireGL
За 689 лв

Бих казал много здрава машина (без да имам лични наблюдения).
Хардуера е достатъчен за PS CS6, Capture NX 2 и подобни.
W серията на Леново е желязна, аз ползвам от 5-6 години Х и Т серията. При тези лаптопи дори и да се развали нещо части бол в Ибей и всичко можеш да си смениш сам. Упътването за това си идва директно от Леново под името Hardware Maintenance Manual.

Единствения проблем е, че хардуера е доста остарял вече. Не знам дали дисплея е с LED подсветка или CCD лампи. Ако е с CCD - те си остаряват с годините и дисплея потъмнява и жълтее. Почва да дразни леко, с лед подсветка този проблем липсва.

Както казах хардуера е стар, но ще ти върши работа за още няколко години през които ще се кефиш на най-добрата клавиатура на пазара (изключвам продуктите на Епъл, да не се засегне някой фен)

Сега, за малко пари отгоре можеш да си вземеш Т410 със ново поколение процесор и хардуер, но той е с 14 инча дисплей, бил той и OLED. За мен 14 инча са малко за основна машина. Аз имам такъв, но го ползвам като резервен, само за малко и от време на време.
Качеството на хардуера е много надолу от старите машини на IBM. За сравнение - клавиатурата на Т42 е захваната с 6-7 болта, тази на Т410 с 1 (един), който едновременно захваща и капака за рам модулите. След второто отвинтване се прецака малко. Клавиатурата няма нищо общо вече. Не че е лоша, но не е на същото ниво като старите.

С две думи, няма да те разочарова W500. В допълнение искам да препоръчам покупката на SSD харддиск към който и лаптоп да вземеш, дори и чисто нов. SSD-то превръща всяка стара машина в (почти) нова.
Успех с покупката и да споделиш после, какво си взел!

Редакция: Току що изгледах видеото показващо W500 под капака и всичките му вътрешности. Мога да кажа само, че много ме впечатли, ама настина много. Шаси и капак от магнезий, всичко много солидно и много качествено. Чак ми се прииска аз да си го купя, за да си имам това страхотно парче история за себе си. Рамта е DDR-3, има слотове за GPS, 3G, mSata. Това направо си е съвременен хардуер. Взимай преди да съжаляваш!



Публикацията е редактирана (21-11-13 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: nyamago   
Дата:   21-11-13 01:13

Имам из къщата 3 ненужни лаптопа от различен клас и на различна възраст - но всчките с дисплей поне 800 реда (някои доста повече). Проблемът ми е с изпращането в България като транспортен разход, митнически главоболия и риск от ритане и увреждане по пътя. Ако някой случайно е в Лондон (или има път насам) и му трябва стар лаптоп, може да се обади за подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: imitev   
Дата:   21-11-13 06:40

Ако ще ги пращаш от лондон няма да има митнически главоболия

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 08:56

Струва ли си да си вземеш от базара 1дс за 850 лева, или ще търсиш нов м4/3?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 10:43

1дс и да ми го подаряват, ще го продам, щото тухли не ми трябват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 10:51

Е, то същата тухла е и W500...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 11:00

е, нея няма да я разнасям по баирите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-13 11:38

Мисля аналогията е ясна. Ако имаш нужда от стара тежка профи техника я купуваш. Ако не винаги е по-сигурен избор да вземеш нещо ново леко и с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-13 11:47

На мен единственото което не ми харесва на по-новите е това че екрана наистина е кофти 16:9. Теглото и това, че батерията държи 2 пъти повече обаче си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: promis   
Дата:   21-11-13 11:54

Аз доколкото разбирам идеята е да се вземе нещо, от което не стърчат много кабеляци и да можеш да си седнеш на дивана вкъщи да го ползваш за сърфиране и т.н. Наистина не ти трябва чисто нов за това, нито да му държи батерията или да е лек. Аз бих си взел на старо някоя тухла.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-11-13 12:10

itilien,
Имам 3 лаптопа IBM, купени на старо - Т43, Х32 и Х60. Първият е купен преди 6 години, третият - преди 2 години. Всичките работят безотказно, не съм имал никакви проблеми. Първият и вторият раздадох на приятели в нужда - те също нямат оплаквания. За ежедневна работа (Интернет, текстообработка, гледане на филми, някои по-дребни обработки на снимки) предпочитам да работя на Х60, отколкото на настолната си машина (HP от края на 2011 г.). Х60 (tablet), който ми струваше 300 лв., е ужасно здрав и има уникално удобна клавиатура (както всички лаптопи на IBM). Изработката е много качествена - класи над сувременното масово производство. 12-инчовият IPS екран е достатъчно голям, а съотношението 4:3 за мен е предимство. На всичкото отгоре това нещо тежи 1.6 кг с голямата батерия (с нея го купих), която държи поне 5 часа интензивна работа.
Lenovo са достойни "наследници" на IBM, но съвременните им модели с подобни качества струват много пари. Аз никога не съм си купувал нов лаптоп и досега не съм съжалявал за избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 13:10

Абсолютно убеден съм, че един хубав таблет ще ти пасне много в живота. Прекрасни дисплеи, гледаш вертикалните снимки в пълен размер, ниски цени, лек, много силни батерии и е навсякъде с теб. Кеф ти на дивана, кеф ти в планината. Същинско удоволствие и заместител на всеки лаптоп, който не се ползва за някаква специфична работа. Можеш и клавиатура да им връзваш, ако ти е нужна.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 13:28

vga - дай примери за таблети

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 13:40

Най-добрият таблет е iPad Air, ама като разбрахме колко си стиснат, със сигурност няма да ти хареса! [smilie25]
Иначе таблети с IPS екран, Android OS и здрава батерия - бол...
Acer, ASUS, Lenovo, SAMSUNG,...да не карам до края на азбуката.
Виж за HD или FullHD дисплей.

http://www.pcstore.bg/bg/tableti-ereaderi/tableti.html


http://tablet.bg/




Публикацията е редактирана (21-11-13 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 13:47

Изборът е особено разнообразен! Най-висока резолюция има iPad-a на Епъл, но ако не ти се влиза в тяхната система с Андроид възможностите са страшно много. Аз харесвам 10 инчовите модели, Самсунг имат превъзходни, Acer, Sony, Motorola... Закъм 300-400 лв ще си вземеш страхотен [smile]

Виж какво има в базара.Има един Acer-a и една Motorola - изглеждат супер [smile] За 600 лв. отиваш на iPad 3, а там качеството на изработката и дисплея ще те изуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 13:51

не са ли много неудобни тия машини, имам предвид особено писането на текст. Не са ли бавни и не им ли е прекалено малко "дисковото" пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   21-11-13 13:57

Със всичко се свиква...[smilie5]
Нали затова ти предложих теблетен тип лаптоп от Х-серията на Lenovo - имат AРS дисплей, клавиатура, "нормална" операционна система, памет и дисково пространство с възможност за ъпгрейд.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: promis   
Дата:   21-11-13 14:20

За таблет не ти трябва дисково пространство, а за писане на текст можеш да си вържеш клавиатура ако не ти допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-13 14:27

Аз това за таблета съм го мислил, но не бих си взел малък такъв, мога да си ползвам телефона.
За това което би заместил лаптоп нещо такова - Dell XPS 18 - хардуер на лаптоп, страхотен дисплей, възможност да се използва за няколко различни типа работа. Проблема е, че са скъпи засега, но като излязоха първите ултрабуци беше същото, а сега си взех за 750лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: vga   
Дата:   21-11-13 15:09

Ми знам ли и аз... на мен ми е удобно и за писане и за държане. Има най-различни калъфи, някоис вградени клавиатури, които позволяват да подпираш машинката вертикално и си става направо лаптоп [smile] В слота за карта можеш да забучиш колкото си искаш още памет. За бавни - летят. Повечето нови са с 4 ядрени процесори и 2 гб рам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 16:05

ако мислиш, че достатъчно си струва, веднага ти давам едно леново Т61 с втора чисто нова оригинална батерия и сервизиран преди месец [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: cameraman   
Дата:   21-11-13 16:52

По-добре лаптопвтора ръка, отколкото нов от най-ниския клас. Същото е като за колите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 17:24

Marconi я дай параметри и цена да видим дали си струва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 17:53

Ми ето [smile]

3 гиги рам
80 гиги хард
1280/800 дисплей
Интел сор2 т7300, 2 гиги процесор
Не знам къде да видя ква му е видео картата
Нова, оригинална батерия повече клетъчна май, щото като я сложиш и малко стърчи

Преди месец продухван от прах и нещо му смазваха, или пастираха, забравих как го казаха..
Другият ми комп е Т410 и в сравнение с Т61 е като намерен в Зрънчо [smilie18]

Абе много корава...350 лева ОК ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 17:59

Нова означава точно нова - два пъти съм я зареждал до край и свалял, защото някой така ми каза....батерия трябвало да се държи заредена ако не се ползва [smile]
има си и друга батерия, ама тя е полуумряла [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 18:05

Види ми се види малко вертикалната резолюция, искам нещо 1080

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   21-11-13 18:11

Окс [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Digitalgab   
Дата:   21-11-13 19:00

Lenovo ThinkPad R61i:


http://cft2.mobi.ru/Articles/16/3383/Lenovo_T61i_14s.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: bozo   
Дата:   21-11-13 21:57

ThinkPad е машина за сериозна работа.
Матов дисплей. Възможност за добавяне на памет, ако няма достатъчно, възможност за ъпгрейд на хард диск. В така наречения ултра бей може да навираш CD/DVD/RW, допълнителна батерия, допълнителен хард, без да гасиш лаптопа [cool]
Резервни компоненти за подмяна - колкото искаш, поддържат се батерии и за доста стари модели - има и заместители, има и оригинални.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: h_bio   
Дата:   21-11-13 22:53


Купил съм във време за мен и за познати над 6 лаптопа втора ръка. Предпочитам малко по-стари бизнес клас машини, вместо нови потребителски. Купените лаптопи надживяха много нови компютърчета с лъскави копчета и пластамса.

В момента ползвам един ТhinkPad T60. Взех го като втора употреба, но на практика не беше пипан (внос от Германия). Две ядра по 1.86 МХц и 2гб рам. Екрана обаче е с ниска резолюция (14,1 на 1024х765).Като цяло работи много пъргаво с Уин 7 и всички прорами вървят гладко (вкл. PS CS2 i LightRoom). Много стабилен като работа и солиден като изработка. Не скърцаи няма луфтове. Най-важното отлична батерия (нормална, а не expanded) с която карам по 3,5-4 часа с WiFi. И всичко това на смешна цена (мисля, че го купих преди година за около 275 лева)
Ако искаш мога на лични да ти дам кординати на няколко проверени мгазина, продаващи добри машини втора употреба със съответната гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: bluebird81   
Дата:   22-11-13 00:27

Ето втора ръка с IPS матрица:

http://ardes.bg/secondhand-laptops/Lenovo+ThinkPad+T60+IPS+--53224


С много малък хард диск е, но сега има евтини външни хард дискове 2,5" за които не е нужно допълнително захранване.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: milenpi   
Дата:   22-11-13 00:56

Мога да ви кажа, че новите лаптопи, явно слагат кофти калай и точно към 4-5 та година, уж изгаря дъно.
Аз съм с един Дел М5030, нисък клас с Атлон х64, поне съм 64 битов.
Но, като ми запищя биоса, и се зачетох за модела, го разглобих свалих дъното и го грях със сешоар и леко го пекох във фурната.:)

И воала работи, но най-стабилно става с пистолет с топъл въздух, та се наложи два пъти да го 'пека'.

Другия момент е, че новите имат тия немаханичните хардискове SSD, определено има разлика, но трябва да се види кой модели могат да се заменят с този тип.

Мое мнение, вземеш ли стар-тежки са и нова батерия е към 100лв, малко Рам ако я намериш. Все някой проблем ще има, я перка за охлаждане дето вече ги няма, я HDD, я пастата за охлаждане ще е изфирясала, я клавиатура- някой бутон и не знам дали ще се намери нова за тоя модел.[shtrak]

Сега едно мое бързо това бих взел:
http://ardes.bg/laptop/ACER+Aspire+E1-522-45004G50MNKK+--54154




Публикацията е редактирана (22-11-13 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: kefalcho   
Дата:   22-11-13 06:27

Трета година суркам по строителни обекти DELL Latitude D630, купен втора ръка, без да съм имал проблем. Завчера купих на хлапето Alienware M11XR2 пак на старо и сигурно следващия ще ми е пак втора ръка но задължително "сериозна машина". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: ogogogo   
Дата:   22-11-13 07:35

Аз купих товаhttp://www.sony.bg/product/vn-fw-series/vgn-fw51jf-h
което беше на 1,5 години.Ползвах го още 3 години без никакви проблеми.Имал съм 3 лаптопа,всичките от различни марки но от Сонито съм най-доволен особено от екрана.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: klez   
Дата:   22-11-13 14:41

dimitar3 написа:

>
>
> Е нали новите са с от 2 до 4 години
> гаранция. Моя Делл беше с 4 години и
> на мен ми изгоря дъното, ама го
> смениха. Щом ти е изгоряло дъното
> след 6тия месец, сменят ти го без
> пари и всичко точно.


Така е, смениха го ... ама кел файда, сериен дефект и след 6-7-8 месеца пак за смяна на дъно и така докато ти изтече гаранцията (моя го продадох но с другия така се случи).

Другото което е, тея базовия клас лаптопи до 1000-1200лв батериите им рядко изкарват повече от 1.5-2 години (казвам рядко щото ми се е случвало такъв лаптоп батерията му да кара и 4-5 години), докато по-високия клас обикновенно батериите им държат повечко (като години говоря).

Всъщост въпрос на личен избор си е де... аз лично от много години насам работя с техника втора употреба, няколко пъти съм вземал чисто нови неща и като цяло гледам да ги избягвам... бързо обезценяване и т.н.
Освен ако не ти е абсолютно наложително да ползваш най-новата техника заради производителност и т.н.. аз лично предпочитам нещо на 1 година на 30-50% от цената :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   22-11-13 14:46

Вчера си поиграх с няколко таблета и установих, че не ми трябва таблет, а лаптоп. От множеството коментари реших, че е по-добре здрава стара машина. Сега трябва да се ориентирам какви вариации на дисплеи имат тия тхинкпади от рода на т60 и т61п, а може и w500, че да избера подходящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: klez   
Дата:   22-11-13 14:48

П.С.

LINK

Eто пример, за 570лв лаптоп с Core i5, 4GB RAM, тоя в случая е 1366х768, но ги има и с 1600х900 14 инчови дисплеи.

Стандартизиран за издръжливост по: MIL-STD 8710G.
Т.е. понася разни удари там.

Батерията като нов кара около 5часа сега на този конкретния не знам...

ЛИНК2
за 700лв, 12 инчов с i7 процесор, пак сравнително издръжлив физически, метален корпус и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   22-11-13 15:07

някой по-горе беше казал, че на елитбуците дисплеите им са много калпави откъм ъгъл на виждане. Май се оказва, че задачата - голяма вертикална резолюция и добър ъгъл на виждане е доста трудно решима. Thinkpadite въпреки голямата си резолюция били почти всичките с обикновени дисплеи с много тесен ъгъл

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: asahi   
Дата:   22-11-13 21:57

Хубавата матрица качва цената. Иди, разгледай, пипни. LED подсветката е голямо предимство. След време нова батерия, евентуално захранване ако даде фира, SSD и така докато му се скапе кутията.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: sidthesloth   
Дата:   22-11-13 23:00

Ъглите на видимост при всички дисплеи в новите модели от серията Thinkpad с LED подсветка недвусмислено показват предимствата на "старите" IPS дисплеи - напр. като в 15"-вия на T60 с резолюция 1400x1050.
Ето едно конкретно представяне на сравнително нов модел - Thinkpad T410 - горе-долу в средата на статията се виждат потресаващи кадри за "качествата" на дисплеите с LED подсветка:

ThinkPad T410 - еволюцията на ThinkPad и революцията на Intel


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Тед   
Дата:   23-11-13 09:41

Вземи си X1 на Thinkpada с i5 CPU с 14 дисплей.

Другото ако го вземеш на втора ръка - Т60 или 61 - ще иска друг хард, може и рам и процесорите са им бавни. И като ги подмениш...
А...може и дисплея да подмениш - тогава сметката излиза...
Разбира се, целите оправдават ... разходите.
Ако е само за брауз ...значи вкъщи няма да му се радват много...
И ако решиш и леко да инсталираш графични редактори...

По-добре Х1...със SSD и Led...+ i5 - ще хвърчи...и е тънък като ...

разбира се...не от БГ...закупен..!



Публикацията е редактирана (23-11-13 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   23-11-13 09:47

Тед,

Никой в темата не говори за ултрабук за 3k ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   23-11-13 09:57

За да не изостана от Тед, ще предложана на Иван да изчака появата на Lenovo ThinkPad W540 и да си реши всичките проблеми наведнъж, като "олекне" с близо 5 бона!


http://www.lenovo.com/images/gallery/1060x596/lenovo-laptop-thinkpad-w540-front-1.jpg





Публикацията е редактирана (23-11-13 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Тед   
Дата:   23-11-13 10:15

Автор: realnoncho
Дата: 23-11-13 09:47


Нончо, в Бг е толкова. За 1250 лв. нов се намира с i5... чети като пиша [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Тед   
Дата:   23-11-13 10:27

X1 за 800 USD

Е ..верно от USA, но аз лично от там пазарувам[smile] (имам такава възможност) . 14 инча 1600Х900 Лед...а бе машинка.
На подобна цена са X1 с 13.3 дисплей от Англия...

Ама що гледате БГ фирми .. не мога да ви разбера....никога....и досега сте ми неясни.

Например - тези дето внасят Т60 и Т61 секънд хенд ги взимат от ибейа за по 140 евро парчето и ви ги продават тука по 450 лв...
А те взимат по 10-ина.../обикновено от Германия.../.

Аз имам Т61р с 1920 Х 1200 / преди 2 г. си го монтирах този дисплей/ + 2.5 Гхц Процесор /също ъпгрейд/. Ако трябваше сега да пазарувам - Карбона...

нямам никаква нужда...

Иначе Коледа наближава и успех на всеки с покупките - и най-вече да има радост и усмивки[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: alsash   
Дата:   23-11-13 10:34

Thinkpad W500 срещу Alienware M17x R3 в CAD


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   23-11-13 10:41

Тед, този за $800 е секънд хенд..

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: biser_todorov   
Дата:   23-11-13 10:44

Не знам до какъв лимит като сума може да се варира.
Лично аз преди една година си взех този Dell
http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-17R-SE-7720-Notebook.80063.0.html


Доволен съм от него, като сума излезе около 2200лв.
Основни параметри:
CPU: I7-3610QM; 2.3GHz - 3.3GHz; четириядрен
RAM: 2x8 GB DDR3, 1600MHz
Video: NVIDIA GeForce 650M - 2 GB; също има и втора видеокарта - вградена
HDD: 1 TB, 5400 rpm; място за втори хард в кутията, например SSD

Матов монитор 17.3" с резолюция 1920x1080, 16:9
В ревюто е описан подробно. За мен си заслужава парите за тези параметри. Изключително лек, навсякъде го разнасям, почти винаги е с мен. Гарацията му е две години.



Публикацията е редактирана (23-11-13 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: biser_todorov   
Дата:   23-11-13 10:52

Ако имах възможност да отделя по-голяма сума, бих си взел този http://www.stealtech.org/laptopi/Лаптоп_Dell_Alienware_17_id42121/

Този е малко по-скъп, към 6000лв....

Процесор Intel Core i7-4900MQ 2.80 GHz, 8 MB cache
Дисплей тип WLED FHD Anti-Glare Display
Диагонал на екрана 17.3'' (43.94 cm)
Оперативна памет (RAM) 32768MB Dual Channel 1600MHz
Твърд диск 256GB mSATA SSD Boot + 750GB 7200RPM SATA 3Gb/s
Видео карта NVIDIA GeForce GTX 780M with 4GB GDDR5
Памет на видео картата 4096MB GDDR5
Оптично устройство Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BD-ROM, DVDRW, CD-RW)
Безжични устройства 5G WiFi Broadcom 4352 802.11n/ac and Bluetooth 4.0 driver
Bluetooth 5G WiFi Broadcom 4352 802.11n/ac and Bluetooth 4.0 driver
USB портове 3 USB 3.0, 1 USB 3.0
Вградена камера 2MP Camera with dual digital microphones
Тип на батерията 8-cell Lithium Ion (86 wHr)
Тегло 4.15 kg
Цвят на корпуса Сребрист
TV изход HDMI
Софтуер Windows 8
Гаранция 36 месеца
Подробно описание: Моделът Dell Alienware 17 е създаден с интересна, завладяваща визия. Отличните параметри а Dell Alienware 17 го превръщат в най-добър геймърски компютър. Ако високото ниво е приоритет за вас Dell Alienware 17 е правилният избор. Dell Alienware 17 №: 5397063475957 Intel Core i7-4900MQ (up to 4.00GHz, 8MB), 17.3" FullHD (1920x1080) WLED Anti-Glare, 2MP FullHD Cam, 32768MB 1600MHz, 256GB mSATA SSD + 750GB, Blu-Ray Combo, NVIDIA GeForce GTX 780M 4GB GDDR5, 802.11n, BT 4.0, MS Windows 8, 3Y NBD Серия Alienware 17 Софтуер Windows 8 Процесор, серия Intel Core i7 Процесор Intel Core i7-4900MQ 2.80 GHz, 8 MB cache Чипсет Intel HM87 Express Памет, MB 32768MB Dual Channel 1600MHz Памет, тип DDR3L Твърд диск, тип SSD&SATA Твърд диск, GB 256GB mSATA SSD Boot + 750GB 7200RPM SATA 3Gb/s Дисплей, inch 17.3'' (43.94 cm) Дисплей, резолюция 1920x1080 Дисплей, тип WLED FHD Anti-Glare Display Видео карта NVIDIA GeForce GTX 780M with 4GB GDDR5 Видео карта, МВ 4096MB GDDR5 Оптично устройство Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BD-ROM, DVDRW, CD-RW) Звук Internal High-Definition 5.1 Performance Audio with Dolby Home Theater v4 Software, 2.0 Speaker configuration Мрежа Killer Networks Gigabit Ethernet NIC Безжична мрежа 5G WiFi Broadcom 4352 802.11n/ac and Bluetooth 4.0 driver Bluetooth yes USB порт 3 USB 3.0, 1 USB 3.0 Port with PowerShare Technology HDMI порт HDMI 1.4 Output / 1.3 Input Display порт Mini-Display Port Ethernet (RJ-45) порт yes Аудио портове 2 Audio Out 1/8" Ports (One compatible with inline mic headset), Line In Microphone 1/8" Port (retaskable for 5.1 analog audio output) DC конектор yes Четец за карти 9-in-1 Media Card Reader Web камера, MP FullHD 2MP Camera with dual digital microphones Клавиатура, тип Illuminated Keyboard. Без кирилизация на клавиатурата. Сигурност Kensington Security Lock port (cable and lock sold separately) Windows OS yes Батерия, cell 8-cell Lithium Ion (86 wHr) Battery Цвят Сребрист Тегло, kg 4.15 kg Гаранция 36 месеца



Публикацията е редактирана (23-11-13 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Тед   
Дата:   23-11-13 11:23

Marconi, refurbished не е секънд хенд...както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: burningice   
Дата:   23-11-13 11:52

И на моя лаптоп Dell му изгоря дъното, но го смениха гаранционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-11-13 12:37

Тед,
"... refurbished не е секънд хенд...както и да е."
- Да не би да е нов? $800? Сложи му отгоре $102 транспорт и $180 ДДС - къде отиде сметката?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Jebediah   
Дата:   23-11-13 18:47

Тези лаптопи са ориентирани по-скоро към 3d обработка, не знам за какво ще ги ползваш, но ако е само за photoshop-а и някой браузър сериозно ще се набуташ с парите.
Колкото до въпросния магазин "Ретро-ПС-Мания" каквото и да правиш, колкото и да си назор бягай от там... Разликата между циганите на битака и този квартален магазин е, че циганите няма да ги намериш да им търсиш отговорност. Работят изключително не компетентни хора там, продават лаптопи взети с дефекти и ги продават като "нови" ама втора ръка, ползвани от монахинята само да си гледа църковния фейсбук.

http://niko.gramophon.com/index.php?op=ViewArticle&articleId=7703

тук може да видиш ЕДНО от многобройните мнения за тези измамници.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: milenpi   
Дата:   23-11-13 18:58

Dell Inspiron 17R-SE-7720 Това е ЛАПТОПЪТ, следващия ми ще е този.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: biser_todorov   
Дата:   23-11-13 19:13

milenpi,
Моя комп е точно същия и нямам никакви оплаквания. Използвам го основно за работа - чертане на CAD програми, изчисляване на 3Д модели на строителни конструкции - статика и земетръс. Върши ми прекрасна работа. Увеличих си RAM-a на 2х8 gb, че както го продаваха с 2х4 gb RAM... видя ми се дооооста малко.
Ако сумата, която ще се даде за лаптоп е без значение, препоръчвам един друг Dell, с 32gb RAM също на 1600MHz и 4gb видеокарта.



Публикацията е редактирана (23-11-13 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: langel   
Дата:   23-11-13 19:27

Dell не препоръчват използването на 2х8 GB Ram в този модел.

Hi,

Welcome to the community.

Well, Dell does not recommend 2 sticks of 8 GB RAM each installed in this system as that may cause a motherboard failure. However installing 8 GB, 1600 MHZ chips may or may not work.

Let me know in case there are any other concerns. Glad to be of assistance.

Thanks & Regards

Dell_Chiranjeev_S

Dell Social Media Responder

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: allanpoe   
Дата:   23-11-13 19:36

ТОВА май е най-евтиното решение за IPS матрица в нов лаптоп.

Малко са 6-битови и малко не покриват sRGB пространстрото заради лоша подсветка, но за тези пари е прекрасен.

А и конфигурацията е нова.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: cameraman   
Дата:   23-11-13 19:51

Стига с тия ейсъри.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: allanpoe   
Дата:   23-11-13 22:53

Аз не казвам, че са добри, но на такава цена такъв панел други не предлагат. Същия панел на LG display го слагат на лептопи за над 2 хиляди.
Та е нормално тоя лаптоп да е дървен, да е спестено откъм охлаждане и т. н.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   24-11-13 20:20

Абе хора, къде се отнесохте с тия машини за по 2-3-5 хиляди лева :) Толкова пари не давам ако ще с пръчки да ме бият. Въпроса беше за нещо, което ще ползвам като втора машина вкъщи, колкото да не се застъпваме двамата с приятелката ми като има да се върши нещо. И все пак на него да може да се виждат добре снимки, а не да мериш с транспортира правилния ъгъл на наклона на дисплея и да скролираш снимки по 700 пиксела.

Относно ретро пц манията и подобните - ясно ми е, че ги внасят на кило от вън, ама все пак можеш да ги погледнеш преди да ги вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: wafen   
Дата:   24-11-13 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Rebellious   
Дата:   24-11-13 22:00

Ала бала ница, както и много други работи тук напоследък.[smile]
Авторът на темата като програмист ПРЕКРАСНО знае как стоят нещата с тия техники, та не знам за какъв е тази многословна тема. Няма такъв филм като хубаво и евтинко, за съжаление все повече има и скъпо, но боклук.
Та, втора ръка е игра на тото, дето накрая може да излезе по-солена от ново да си взел. За интернет, таблет е НАПЪЛНО достатъчен, така че не разбирам къде го сърби за да продължава темата автора й.
За фотография си иска дисплей, памет и още куп неща, дето отиват в зоната " ако ще с пръчки да ме бият", т.е. над 3-те хилки ново. Това е положението. Останалото са компромиси, които на по-късен етап ни набиват акъла и пак си плащаме. Или се отказваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: imitev   
Дата:   24-11-13 22:06


Ацерите са боклуци още докато са проектирани...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   24-11-13 22:22

Rebellious - че те хората я направиха многословна, не аз :) Ето, мен ме нямаше два дни, пък хората си пишат, така че не я продължавам аз. Но няма значение де, аз не виждам проблем да си лафим по темата, едва ли пречи на някого.
Иначе аз таблета го отписах, не ми харесва ограниченото приложение и трърде малкия размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: imitev   
Дата:   24-11-13 22:26


Лаптоп + външен монитор за обработка на снимките, когато се налага.

Иначе влизаш в матрицата с доста парици...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: cameraman   
Дата:   25-11-13 08:25

Настолен компютър- бърз и с хубав монитор за обработка на снимки.+ лаптоп със приличен панел за инцидентни демонстрации пред клиенти. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: alsash   
Дата:   25-11-13 09:44

.........аз пак да кажа, защото може да не сте забелязали )))


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: langel   
Дата:   25-11-13 11:21

А пък I7-4930K + GTX 780 е 2 пъти по-бърз с PremirePro от
2 х Xeon E5-2670 + Quadro K5000 + Tesla K20.

Maya 3d пък вероятно работи по-добре с FireGL, отколкото с GTX, но резултатът от теста едва ли щеше да е такъв, ако вместо GTX имахме Quadro K3000M, примерно. Ако пък тестът беше с PremierePro посоченият Alienware щеше да бие двадесетократно W500.

И старо и ново може да ти излезе много по-скъпо, ако не го съобразиш с конкретните си нужди и спецификите на софтуера, който ще използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Marconi   
Дата:   25-11-13 11:56

Тед, може разбира се да не е секънд хенд...може да е търд, форт ит.н. Хенд [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: parazit25   
Дата:   25-11-13 13:20

Втора ръка взех
Dell Precision M6400.
Ползвам го от началото на годината.
двуядрен 3,06GHz
8GB
Куадро карта с 1GB.
17 инчов с 1920 x 1200
800лв.

Тъй като имам доста ангажименти не ми остава време да сменя харда (160GB) с 2 закупени SSD диска 240GB и 250GB( има място за 2 диск отделно от DVD записвачката), затова ползвам външен диск с 1TB.
Хардуера е стабилен и ще има живот в него поне 1, 2 години.

Дадох допълнителни средства за презапояване на южния мост, и то защото продавача си беше спестил в описанието, че е бърникано по лаптопа.

Много благодаря на колега от форума, който без да се познаваме лично откликна веднага на мое л.с. и ме свърза с фирма, която презапои чипа за 0 време. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dikimee   
Дата:   25-11-13 13:37

Четейки темата - отговора е.... iPad 4.

По принцип бих препоръчал най-новия iPad Air, но цената му ще е феноменална (тоест твърде надута), докато 4-ката се води "стар" и може да се намери лесно. Пък и разликите с новия са във външния вид и производителността, която тук е без значение.

Клавиаурата се решава с един калъф с вградена такава, хем пази, хем е като netbook. Екрана е чудесен, в това отношение бие всякакви Андроиди, въпреки че не съм фен на ябълките, го признавам.
Пространството можеш да решиш, като share-неш съдържанието на настолния през WiFi чрез една от стотиците програми за това. Така и пестиш място и няма нужда да купуваш 64GB вариант.

Единствено физическия размер на екрана може да е пречка, 2560 пиксела по дългата страна... ама в 10 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: imitev   
Дата:   25-11-13 13:40


Че обработваме равки на таблетот... Пък бил той и айпац...

Доообре!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   25-11-13 13:44

На тия айпади дисплеите им са толкова лъскави, че си виждаш отраженито в тях дори когато гледаш нещо ярко. А дори 1600 пиксела на 10 инча са много. Примерно разни линкове с пръст няма как да ги нацелиш без да увеличаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-11-13 14:58

Пак да кажа: IBM ThinkPad X60 за 300 лв. е достатъчно добър за твоите цели. X60 tablet всъщност е 12-инчов лаптоп с IPS екран, който може да се използва и като таблет, но само с помощта на писалка, а не с пръсти. Аз лично много рядко ползвам тази функционалност. Лаптопът е безумно здрав и с уникално удобна клавиатура. Спрямо "съвременните" предложения не блести с кой знае какъв хардуер (Dual Core процесор и 4GB RAM), но се справя блестящо с всякакви задачи - вкл. обработка на снимки и Full HD филми.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »