Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 22:22

Ще ми се да си взема някакъв лаптоп, обаче хем не ми се дават много пари, хем ми се ще да е що-годе читав по отношение на дисплея. Та се чудя дали си струва да взема някаква машина на старо, нещо от рода на Lenovo W500. Може да кажете и някой друг модел с читав дисплей с резоюция над 900 пиксела по вертикалата. Ще се ползва основно за браузване.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   20-11-13 22:28

Аз пък реших, че ще го ползваш за обработване на снимки...[smilie8]
Щом е само за сърфиране и един таблет ще ти бъде достатъчен. Освен това може да ти служи като "подвижно" портфолио.
Колкото до W500, това е лаптоп за сериозна работа, включително и фотографска. Много е здрав, но е доста тежък.
Парите са твои, ти си решаваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: aeobs   
Дата:   20-11-13 22:35

Лаптопите се амортизират много бързо, от тази гледна точка според мен не си струва като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: boubby75   
Дата:   20-11-13 22:36

Добре си се насочил към Леново, но ти предлагам да е да е от Х-серията

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 22:37

За настолен компютър съм за 2ра употреба(взимал съм и ползвам в момента) но за лаптоп винаги нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: realnoncho   
Дата:   20-11-13 22:38

Аз се чудих известно време преди да си взема, но се отказах от старите машини, защото са по тежки и неудобни. Основната ми цел беше да е възможно най-преносим, ясно е че няма да ми е основен за обработка и затова не ми беше нужен задължително много здрав с хубав дисплей. Е да, щеше да е хубаво ако имаше подобен с IPS матрица, но просто не се предлагат, поне не на някаква прилична цена.
Казал си за резолюция, но не и за размер на екрана?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: gushev   
Дата:   20-11-13 22:41

Че какво му е на втората употреба?Аз си взех едно Леново Т43 и мога да кажа че е на едно ниво с купения като нов Асер 5737з

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: photostoykov   
Дата:   20-11-13 22:44

Важно нещо, което пропуснах да подчертая е, че съотношението на страните на екрана е по-добре да бъде 4:3, отколкото 16:9.
Така ще можеш да виждаш почти цялата страница във височина, а със широкоекранните се вижда около 1/3.
В този ред на мисли погледни предложението от Х-серията:

http://www.rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-x61-tablet-636.html


и от НР:

http://www.rmania.net/laptopi-hp--compaq-tc4400-t7200-affs-wacom-tablet-1302.html

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: boubby75   
Дата:   20-11-13 22:49

И аз ти препоръчвам горещо Х-61 само че не таблета [cool] Меден радиатор и невороятно здрави панти втора година си го ползвам за работна машина [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Capolavoro   
Дата:   20-11-13 22:56

Лаптоп втора ръка - никога! Имал съм лаптоп (нов), 2 месеца след края на гаранция му изгоря дъното, сестра ми също имаше нов лаптоп, на който също му изгоря дъното, а ремонт на дъно почти удряше 70% от цената на нова машина, затова ако наистина не ти трябва мобилен компютър, по-добре заложи на настолен, по-евтин за покупка, по-евтина поддръжка, по-добри характеристики. Или ако взимаш, поне гледай да е нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: milen   
Дата:   20-11-13 23:03

от 3-4 години ползвам лаптоп втора ръка. смених му процесора сложих му рам и все още го ползвам (за снимки). остави ми и пари изкарвам с него :)))
По спомени го взех тогава за към 300 лв... абе отдавна беше...
какво против имате незнам...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 23:10

photostoykov - за обработка ще си ползвам стационарния. Е, не е изключено и на лаптопа да обработвам нещо от време на време. Но все пак искам хубав дисплей, че хем да виждам целите снимки, хем да виждам читави цветове. За тежест - не ми пречи тежестта, няма да излиза от вкъщи, а дори и да излезе, няма да го нося много много. За размер... това не знам, 15 инча малко ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: emilliano   
Дата:   20-11-13 23:10

itilien, като ползвател на втори ThinkPad, купен на старо, от моя гледна точка бих казал "да".
Не мисля обаче, че за много други машини се отнася същото. ThinkPad-ите определено не са правени като другите - да се развалят мигновено след като изтече гаранцията (неслучайно са и с такава репутация).
Имах X60 таблет, а сега T500. За W500 съвсем скоро гледах, че има много хубава оферта от добра фирма, с гаранция 6мес - предполагам, че точно нея си гледал. И аз от там си взех Т500 и съм много доволен засега.
Проблемът обикновено е с батериите, но с малко късмет се случват и доста хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:11

15.6 е стандарта принципно и това са най-евтините лаптопи, 17 или 13 са по-скъпи като цяло. Освен ако не говорим за Макбуците на Apple там цената е според инчовете.

Бих казал че 15.6 е добре, това е най-масовото.



Публикацията е редактирана (20-11-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: Rebellious   
Дата:   20-11-13 23:14

Дай предложението на добрата фирма, бе emilliano! ThinkPad W500 какви пари и откъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: bluebird81   
Дата:   20-11-13 23:42

И аз си купих евтин лаптоп втора употреба от най-високия "бизнес" клас на HP, с 3 месеца гаранция. Работи си нормално, в BIOS-a има раздел "Diagnostics" с тестове за хард диска и паметта, мина ги успешно. Тежи много и дисплеят е с TN-матрица, изкривява цветовете дори като се гледа от един ъгъл и не става за обработка на снимки. Дисплеят е 14 инча с 1280х800 native resolution. Не съм съгласен с твърдението "ако е лаптоп винаги нов", по-скоро предпочитам евтин лаптоп втора употреба от висок клас, отколкото нов скъп лаптоп от нисък клас, но в крайна сметка всеки сам решава за себе си. Това е моделът който аз си купих:

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:46

Принципно лаптопа е нали е "преносим компютър" а тези старите са големи и тежки и за мен не са "преносими компютри". Има сега нови с ips матрици, с haswell процесори и здрави видео карти и са по 2кг, това за мен е лаптоп.

Обаче авторът на темата е казал че ще стои само на едно място и няма да бъде местен, тогава мнението ми е без значение, но принципно говоря. Всеки има право на избор и мнение все пак.



Публикацията е редактирана (20-11-13 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   20-11-13 23:49

е, то че има нови има, ама са по 3000 тия дето имат читави дисплеи. А пък аз все още не съм намерил гърнето с имането :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: klez   
Дата:   20-11-13 23:59

Capolavoro написа:

> Лаптоп втора ръка - никога! Имал
> съм лаптоп (нов), 2 месеца след края
> на гаранция му изгоря дъното,
> сестра ми също имаше нов лаптоп, на
> който също му изгоря дъното, а
> ремонт на дъно почти удряше 70% от
> цената на нова машина, затова ако
> наистина не ти трябва мобилен
> компютър, по-добре заложи на
> настолен, по-евтин за покупка,
> по-евтина поддръжка, по-добри
> характеристики. Или ако взимаш,
> поне гледай да е нов.


За това - ако е лаптоп винаги втора ръка... да се е доказал, че работи.
Веднъж купих чисто нов, изкара 6-8 месеца и му изгоря дъното... един познат се подведе, като взех моя взе и той същия чисто нов - и неговото дъно изгоря.
С техника втора употреба до момента не съм имал проблеми да дефектира нещо (а ми е минала мнооооооооого през ръцете). Като разбира се изключвам дефекти, които са били налични в момента на покупката.
А и цената на втората ръка обикновенно е доста оправдана.
Примерно един НР от елитбук серията е 2000-2500лв чисто нов, a втора ръка на година и нещо се намира за 600-700лв (Само че на тях дисплеите им както споменаха по-горе са пълна трагедия... ама наистина трагедия, те за нормална работа са трудни, камо ли за снимки и т.н.)



Публикацията е редактирана (21-11-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   20-11-13 23:59

Ами от Acer се намират с Full HD дисплеи с ips матрици по 1300-1500лв. Колко са читави дисплеите, не знам.



Публикацията е редактирана (21-11-13 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: igg   
Дата:   21-11-13 00:21

аз сега ще си купувам латоп 15 иначе за работа интернет и филми м/у 500-600лв има много добри , зависи до колко пари би дал и за какво би го ползват,но не бих си купил точно лаптоп 2-ра ръка,само настолен бих 2-ра ръка взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: itilien   
Дата:   21-11-13 00:23

igg, лаптопите в тоя ценови диапазон са с много малко пиксели по вертикалата, което затруднява гледането на вертикални снимки дори и да са по 700 пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: dimitar3   
Дата:   21-11-13 00:45


>
>
> За това - ако е лаптоп винаги втора
> ръка... да се е доказал, че работи.
> Веднъж купих чисто нов, изкара 6-8
> месеца и му изгоря дъното... един
> познат се подведе, като взех моя
> взе и той същия чисто нов - и
> неговото дъно изгоря.
> С техника втора употреба до
> момента не съм имал проблеми да
> дефектира нещо (а ми е минала
> мнооооооооого през ръцете). Като
> разбира се изключвам дефекти,
> които са били налични в момента на
> покупката.
> А и цената на втората ръка
> обикновенно е доста оправдана.
> Примерно един НР от елитбук
> серията е 2000-2500лв чисто нов, a втора
> ръка на година и нещо се намира за
> 600-700лв (Само че на тях дисплеите им
> както споменаха по-горе са пълна
> трагедия... ама наистина трагедия,
> те за нормална работа са трудни,
> камо ли за снимки и т.н.)
>



Е нали новите са с от 2 до 4 години гаранция. Моя Делл беше с 4 години и на мен ми изгоря дъното, ама го смениха. Щом ти е изгоряло дъното след 6тия месец, сменят ти го без пари и всичко точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: uzsree   
Дата:   21-11-13 00:56

Ако гледаш офертата за:

IBM/Lenovo Thinkpad W500, T9400, FireGL V5700, 1680x1050
Процесор: Intel Core 2 Duo
Х-ки на процесор: T9400, Dual-Core, 2.53GHz, 1066MHz, 64-bit,
Големина на дисплея: 15.4" (16:10) Wide
Резолюция: 1680 x 1050
Тип на дисплея: TN+Film
Видеокарта: ATI FireGL
За 689 лв

Бих казал много здрава машина (без да имам лични наблюдения).
Хардуера е достатъчен за PS CS6, Capture NX 2 и подобни.
W серията на Леново е желязна, аз ползвам от 5-6 години Х и Т серията. При тези лаптопи дори и да се развали нещо части бол в Ибей и всичко можеш да си смениш сам. Упътването за това си идва директно от Леново под името Hardware Maintenance Manual.

Единствения проблем е, че хардуера е доста остарял вече. Не знам дали дисплея е с LED подсветка или CCD лампи. Ако е с CCD - те си остаряват с годините и дисплея потъмнява и жълтее. Почва да дразни леко, с лед подсветка този проблем липсва.

Както казах хардуера е стар, но ще ти върши работа за още няколко години през които ще се кефиш на най-добрата клавиатура на пазара (изключвам продуктите на Епъл, да не се засегне някой фен)

Сега, за малко пари отгоре можеш да си вземеш Т410 със ново поколение процесор и хардуер, но той е с 14 инча дисплей, бил той и OLED. За мен 14 инча са малко за основна машина. Аз имам такъв, но го ползвам като резервен, само за малко и от време на време.
Качеството на хардуера е много надолу от старите машини на IBM. За сравнение - клавиатурата на Т42 е захваната с 6-7 болта, тази на Т410 с 1 (един), който едновременно захваща и капака за рам модулите. След второто отвинтване се прецака малко. Клавиатурата няма нищо общо вече. Не че е лоша, но не е на същото ниво като старите.

С две думи, няма да те разочарова W500. В допълнение искам да препоръчам покупката на SSD харддиск към който и лаптоп да вземеш, дори и чисто нов. SSD-то превръща всяка стара машина в (почти) нова.
Успех с покупката и да споделиш после, какво си взел!

Редакция: Току що изгледах видеото показващо W500 под капака и всичките му вътрешности. Мога да кажа само, че много ме впечатли, ама настина много. Шаси и капак от магнезий, всичко много солидно и много качествено. Чак ми се прииска аз да си го купя, за да си имам това страхотно парче история за себе си. Рамта е DDR-3, има слотове за GPS, 3G, mSata. Това направо си е съвременен хардуер. Взимай преди да съжаляваш!



Публикацията е редактирана (21-11-13 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп на старо - струва ли си
Автор: nyamago   
Дата:   21-11-13 01:13

Имам из къщата 3 ненужни лаптопа от различен клас и на различна възраст - но всчките с дисплей поне 800 реда (някои доста повече). Проблемът ми е с изпращането в България като транспортен разход, митнически главоболия и риск от ритане и увреждане по пътя. Ако някой случайно е в Лондон (или има път насам) и му трябва стар лаптоп, може да се обади за подробности.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »