Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 700D
Автор: krasimir_kiorov   
Дата:   05-11-13 17:09

Здравей те искам,мнение за този апарат доста прочетох и видях но още не съм решил ако можи да ми помогне те апак и сега гледам че излезна Никон Д5300 и ме разколеба но за сега съм се спрял на Канона,помогне те ми в иззбора,балгодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 700D
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-13 17:11

Съвсем отговорно бих ти препоръчал Никон за коя да е кропка.
С изключение на 7д/70д и телеобективи.

Ако е първа камера и сега се избират обективи.
Поздрави!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 700D
Автор: vladx   
Дата:   05-11-13 18:05

Здравей те г-н. Киров! Аз бих избрал Никона и то Д7000. По-стар модел е, да! Но цената на 5300 с кит обектив е 1599 лв. апакД7000 е 1549 лв. + чанта и карта памет 8GB Class 10
И двата обектива не се от най-читавите никонски.
Разбира се може да си вземеш само тяло и отделно обектив, като цената за Д7000 пак е по-ниска. Лично аз не мисля че ще намериш осезаема разлика в изображенията м/у двете камери. Разлика че има, има! Предимствата за 5300 са:
Премахнат low-pass филтър за по-висока детайлност на изображението; Вградена Wi-Fi функция; Вграден GPS; EXPEED 4 процесор; Голям дисплей с променлив ъгъл; FULL HD Видео клип 1 920 x 1 080, 60i.
Иначе като тяло 7000 е по-добро от гледна точна на тялото като ергономия. В смисъл че имаш изкарани повече копчета и горен дисплей, което е много удобно. Повярвай ми. Аз имам два апарата (Canon) с горен дисплей и много копчета по тях и мога да ти кажа че спестявам много време, когато трябва да се направи бърза корекция на настройките. Не ми се налага да влизам в менютата изобщо. А с малките апатарчета, не че е свръх усложнено, но лично на мен ми е досадно, след като съм свикнал да работя по определен начин. Лично аз те съветвам да идеш в магазина и да пипнеш и двата апарата и да си прецениш на място, дали ще е канон, дали ще е никон или каквото и да е друго!
Поздрави и успех с избора!



Публикацията е редактирана (05-11-13 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 700D
Автор: krasimir_kiorov   
Дата:   05-11-13 20:09

Благодаря VLADX,за много добрия и точен съвет,само такива коментари трябва да има по форумите,не празни приказки от който не можеш да получиш информация,но мисалта ми беше че съм се спрял на Канон 700Д много добре ми пасва мисля и ми харесва като за начало, просто сега видях че се появи и този на Никон Д5300,защото гледах и Д5200 и между Канон 700Д и Никон Д5200 се спрях на Канона ти самия казваш че имаш канон и какво ти е мнението за това на което съм се спрял,балгодаря за вниманието :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 700D
Автор: vladx   
Дата:   05-11-13 21:13

Канона има хибриден CMOS автофокус, което не съм сигурен за какво е всъщност. Мисля че беше само за видеото и за правенето на снимки в лайв вю режим.
Никона пък има 39 точкова автофокусна система, която е доста надеждна. Преди време снимах и с никон Д300, който е с 51 точки, но това което всъщност искам да ти кажа е че броя на точките не е от такова значение (поне за мен). Винаги съм снимал на една точка и в 90% това е била централната. Фокусирам, заключвам фокуса, прекадрирам и снимам! Изключително рядко се налага да местя точките. НО фокусната система на никон, е по добра от канонската. Това мога лично да ти го кажа, като човек снимал и с двете системи. Не си мисли че канон не могат да фокусират, не ме разбирай погрешно! Просто когато се озовеш в обстановка с по-слабо осветление, никон АФ би се справила по-добре от тази на канон.
Това, което аз бих те посъветвал е да вземеш това, което си искаш. Новите технологии са изревани до голяма степен! Фрапиращата разлика ще я намериш тук във форума от потребителите да я коментират. В процеса на работа се свиква с каквото и да снимаш. Ако не ти хареса апарата, който си взел, света не свършва! Продаваш го и взимаш нов.
Само искам да ти кажа, който и апарат да вземеш, събери след време парички и за един твърд свелтосилен обектив. Например 35 или 50 мм 1.8. Ще бъдеш изумен с един такъв обектив какво ще е качеството на изображението, сравнено със обектива, с който си купил апарата. Едва чак тогава ще видиш и ще правиш разлика в изображенията. Така че, вземи това, което ти е на сърце. И двата апарат са хубави и ще може да правиш чудесни снимки! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 700D
Автор: krasimir_kiorov   
Дата:   05-11-13 21:52

Много ама найстина много ти балгодаря,за вниманието и информацията,ще ида пак да ги пробвам и двата, стискам очите и каквото стани,ще се похваля после и ще почеря [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »