Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 19:41

нямаше въобще да се занимава, но поведдението на Ihif страшно ме подразни! Публикувах коментар под снимката на автора, изказвайки се критично за определени елементи и детайли от снимката, сами ще ги откриете...
Също така написах, че така не се дава пример на начинаещите фотографи, с такива кадри толкова високо оценени с рейтинг Б! Това не е кадър за Б да не говорим за над 100 Б! И съм сигурен, че доста хора ще се съгласят. Интересно ми е защо утвърдени автори гласуват за такива кадри, за жалостс риторичен въпрос...
Просто проявявам критично мислене и в следващия момент ми трият коментара, това е несериозно! Да не говорим че този кадър е кропнат от публикуван преди това кадър!
Ihif, дръж се достойно и поемай критики освен хубавите коментари под снимката, за които няма думи!
ето и снимката

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 19:41


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1382980768_33.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: alsash   
Дата:   29-10-13 19:44

....така е...живота е тежък, но справедлив.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: iasen2   
Дата:   29-10-13 20:08

дай линк към коментарите

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 20:36

iasen2, изтрити са, но щом държиш...

https://photo-forum.net/i/1778572


Както виждаш след тях няма нито един, май доста хора ги е хванало срам[smilie8]

alsash, мани ама вярно!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   29-10-13 20:38

Хахаха
Още ли гледате рейтинг Б, Ж, Ю и Я
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това гласуване е пълен смях, не се занимавайте с него!
[beer]
И аз казвах на една дама, какво не ми харесва в нейните "шедьоври", но ме блокира
[smilie18]
Сега пак всяка нейна снимка е с над 100 Ж рейтинг, но не мога да и развалям кефа от този рейтинг, щот ме низвергна
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Даже и вчера имаше един ужасТ на Чудните мостове на първа страница... Нещо, като снимка, ХДР и фотошоп с много ахкания и охкания под него

П.с.
Не се занимавайте с рейтинг, а снимайте... това е истинското!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 20:41

karan4o, не ми пука за рейтинга и за Ihif, но знаеш ли колко начинаещи фотографи си създават погрешно впечатление от кадри като тези, мислят си че такива кадри са топ ниво, а всищност това ако беше в представяне никой нямаше да му обърне никакво внимани!е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   29-10-13 20:45

Ihif има страхотни кадри!
Дамата също има такива, но проблемът е рейтингЪТ.
Той променя визията и хората.

Не обръщай внимание. Като ти изтрият критиката, изтрият... к'во от това.
Не се ядосвай и ги махни тия теми.
Имало ги е много и освен нерви, друго не са носили.
Затвори темата и не се занимавай с рейтинг!

Поздрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 20:50

чисто естетически не ми хареса, критикувах и оттам не съм очаквала такова отношение-чак пък триене на коментари...явно развалих симетрията на коментарите:

!!!
!!!!
кефи!!!!
!!!!харесвам
пръц!!!!
яко!!!!
снежинки*****

идиотска работа, затова ще си пускат в ФФ и дотук!
но те си го знаят, с малки изключения!
те затова стойностните автори се махнаха....

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   29-10-13 20:51

Абе аз, като нов, натискам там едни копчета: злато, бронз, едно-друго - 'ма не знам каква работа вършат?..

А колкото до критиките: дигиталните общества са ме научили - 'за умрелите или добро, или нищо'. И ми е мирна главата [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 21:05

nyamago, е това имам предвид- научаваме се отначало да правим теманета на утвърдените автори, без да си казваме какво наистина мислим, камо ли да попитаме нещо полезно! а стигне ли се до критики-видя какво се случва!
Аз не знам как не го / я е срам ихиф, то не може винаги перфекни кадри да се правят ама поне да понасят критиките по смирено!
безочие и наглост е това, и на тези които са писали отдолу, автори които прекалено много харесвам за да кажа кои са!
тъпо е, и темата ще си отмине, и ихиф щастлив, и утре пак ще си гласуват помежду си, а начинаещите фотографи ще си седят и ще си мълчат, а талантливите ще пускат в утвърдени международни сайтове! както се случва и в реалния живот с малдите хора де, заминават....
поздрави за утвърдените кучета, евала (чуждица)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-13 21:23

аз ще си замълча, че нещо се трият теми , в които се оплаквам от същата с мостовете.... радвам се, че има и други дет са го забелязали... каранчо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   29-10-13 21:36

Сираков, мислех да пиша под твоята снимка и да изкажа възмущението си, щот под шедьовъра не мога [smilie18]

... но после реших, че няма сми...

За твоята дадох вота си
[beer]

П.с.
Яааа, под твоята снимка война е настанала
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Просто явно много рано съм минал през нея
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз затова моите фотки ги пускам за малко и ги спирам от гласуване, колкото да видя дали някой ще каже нещо, но смисъл няма. Някои от тях събират гласове, но к'во ме грее. Интересното е, че снимки, които за мен са страхотни, имат по 3 гласа. Примерно последните ми две [cool]
Явно аз нещо не съм в час...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-10-13 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: flippo   
Дата:   29-10-13 21:52

А пък аз, като съм пускал 5-6-те си снимки за гласуване, съм се надявал много повече да видя каквато и да е критика, от колкото точки ...

И сте прави, че снимките с много висок рейтинг, по някакъв начин може да повлияят, особено на начинаещи

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-13 21:58

тя моята ще е махна ... тя свърши предназначението си... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: estate   
Дата:   29-10-13 22:02

Тази работа няма да стане ,затова и форума откъм гласуване и критика запада.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   29-10-13 22:04

сираков, ще те удуша! нищо, че не те познавам! само я махни и се брой удушен...ма на тая тема й предвещавам кратък и труден живот. дано поне да е смислен [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: makaveliv   
Дата:   29-10-13 22:47

маре, не пуснах темата чисто и просто от скука. от доста време не съм публикувала снимки тук защото мисля...вече споменах защо!
дори и не става въпрос за снимката на ихиф (просто идиотското му й поведение беше прекалено), тук става въпрос генерално за форума, на админите не им пука за качеството на кадрите които се качват, важното е трафик да има. Съжалявам , не исках да казвам какво мисля като цяло за сайта но това е неизбежно!
от години нищо не се случва тук, едни и същи теми, автори, снимки и когато се обадиш- невероятен вой настава, а админите си мълчат, важното е парички да падат!
да сте видели в 500px да има дори една реклама, в 35photo, в 1х...
тъжно е..и се пускат теми от сорта на да надничаме в представяне- мно0го лицеерно, наистина. Сигурна съм че 90 % от "топ ниво" авторите не поглеждат там!>?!
други топ roller coasterи ту махат рейтинги от снимки, ту ги пускат; други спираха да публикуват, обидени на някого, сега пак си чешат самолюбието един други- и те си знаят кои са, дано да се замислят, ама на дали....
а най-интересното е че аз съм прост user, без претенции и покритие, това прави впечатление от километри, но всеки си затваря очите, стига да има рейтинг и трафик...............
как беше , хляб и зрелища [smilie11]
най-ми е тъжно за новобранците, защото аз от ФФ се запалих по фотографията, но тогава авторите бяха други, кадрите също, а като чели и на админите им пукаше...

дано не затрият темата, не пиша със злоба, а с тъга.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   29-10-13 22:51

ми аз дося никога не съм пускала в никви чужбински сайтове. нищо не гоня, нищо не меря, ма нещо почва да ми идва едно такова любопитство да видя там как е. щото тук ясно, че не е добре...
тая тема ще я отнема в най-скоро време, както и няколко други...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: something   
Дата:   29-10-13 23:44

Нали възможността авторите да трият коментари е точно затова - да няма обиди под снимките? Какво очаквате от админите? По-добре ли беше, когато се налагаше те да трият коментари под снимките? Тогава пак имаше недоволство, че това изтрили, а друго оставили.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sky-fan   
Дата:   29-10-13 23:51

Е може да си напишеш критиките тук.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-13 23:51

Има едно правило с ,което ще успокоя всички.

Ако си наистина добър се вижда. Зле мле...навън тук...тва е факт.

Помислете над това.

Освен това успеха на другия не трябва да ви тормози. Дори ако той е несправедлив.

Грешно се учат хората без вкус :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: atrifonov   
Дата:   30-10-13 00:08

Добре дошли в клуба на Симона с цифрите
Абе до кога ще се прекланяте пред тази самозабравила се, комплексирана кака[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: atrifonov   
Дата:   30-10-13 00:09

by the way- Авторе, тази тема много скоро ще бъде затворена [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: don_kolev   
Дата:   30-10-13 00:11

pd евала! Много си прав!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-10-13 00:11

Мислех въобще да не се намесвам, но Pd ме провокира с това, което написа:
Освен това успеха на другия не трябва да ви тормози. Дори ако той е несправедлив.... и ме върна назад в годините, когато отидох да искам повишение при шефа си, като направих огромната грешка да сравнявам заплатата и усилията на другите, спрямо моите...като се имах за много съвестен, работлив и усърден. Повярвайте ми, по-голяма грешка не може човек да направи! Голям шамар получих (образно казано) и добър житейски урок, когато шефът ми отговори, че това не е начина - сравнявайки се с другите, а именно - заплатата ми не се вдигна, не получих въпросното повишение, точно заради неправилния подход. Шефа каза: - Ела при мен, питай ме дали съм доволен от работата ти, ценя ли те като кадър, искам ли да те задържа и какво ще направя аз по въпроса за това! А не да ми казваш - колко работиш и как се чувстваш недооценен. Това е работата ми, да стимулирам мързеливите, както и да експлоатирам работохолиците [smilie3]
Та в тоя ред на мисли... абе какво ви обяснявам - някой все ще ме разбере [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 07:24

something
Нали възможността авторите да трият коментари е точно затова - да няма обиди под снимките? Какво очаквате от админите? По-добре ли беше, когато се налагаше те да трият коментари под снимките? Тогава пак имаше недоволство, че това изтрили, а друго оставили.

мнението че е крив хоризонта и че цветовия балнс е толкова сбъркан че не знам синьо ли е зелено ли е, за обида ли го смяташ???!?!?!

триенето е чисто и просто криене на главата в пясъка- всичко друго стрърчи със страшна сила на повърхността! Просто нещата тук са толкова закоравели, че всяко мнение, различно от всеобщите !!!!!!! коментари се счита за ерес и трябва да бъде премахнато!

да живее комунизма, малко прилича нали [smilie11]



Публикацията е редактирана (30-10-13 08:20)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   30-10-13 07:34

PhotoBo разбираме те разбираме те [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Rusinov   
Дата:   30-10-13 07:45

Аз също от време на време побеснявам, но в следващия момент успявам да премисля нещата. Има конкретни каки и батковци[cool], на които всеки шедьовър е задължително с 200 Б гласа, но пък какво можем да направим - нищо. Не пиша под кадрите на конкетни "гурута", защото наистина мнението ми ако е различно от "!, +++, Yes!!!" бива изтривано мигновенно. Дразня се, че всекидневно в галериите се качват много добри кадри (за мен, мнението тук е доста индивидуално), които с мъка достигат рейтинг от порядъка на 12, 24 точки. Не бил важен рейтинга - ми `що качвате тогава кадри и ги пускате за гласуване? Айде моля сега, наистина рейтинга не е най-важното нещо, което трябва да се поставя за цел в живота [smilie18] , но всеки се е радвал, ако снимката му понатрупа точки, излезе на първа страница и пр. Съответно всеки се е дразнел от ежедневните ръце с цигара, пеперуда по залез, мома хвърляща листа и пр. - кадри, които се повтарят ден след ден и трупат рейтинги от по 400 Б, постоянно са на първа страница и т.н., НО пак казвам - както вече се спомена, това е дъвкана, та дъвкана тема, в която просто можем да си почешем езиците, да поплюем малко за да си поизлеем "мъката". И така "до утре вечер в другия спектакъл" :) Ха наздраве на всички, ранобудници [shtrak]

P.S. Не спирайте да пишете критики под снимките. Разбира се, нека критиката да е написана по начин, който хем да помогне, хем да не обижда. Аз също бих изтрил коментар от сорта на "Ква е тая боза бе? *баси кривото небе". Но ако някой напише "Не ми допада кадъра, защото хоризонтът е крив, личи твърде грубото шарпене, светлината в центъра...., опитай да вкараш повече небе, фокусът ще изглежда по-намясто ако е на другото око...." винаги бих се замислил над него. Та не спирайте да критикувате, ако наистина имате какво смислено да кажете. За хората, които са готови да поемат съвет и критика, тези коментари ще бъдат наистина от значение. Другите.... нека трият. [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-10-13 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rolemodel   
Дата:   30-10-13 08:03

http://www.youtube.com/watch?v=GtGJnXB972I
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 08:08

Rusinov,

не мога да го кажа по-добре!

Явно все ощи има здравомислещи и земни хора тук, както и тези които писаха досега в темата!

А за гурутата- изразът "мечешка услуга " изразява най-точно ситуацията. Защото с това изкуствено напомпване на галсове Б самите гурута, някои наистина алантливи и доказани, спират да се развиват! И тези едни и същи кадри ден след ден, омръзват! или пък 2 -3 тематики и се редуват, за да омръзват по-малко!

Темата май беше защо не се понася критика, която в тоя случай е всичко друго освен груба?>! И защо се трият "еретически " коментари, несъотвестващи на утрвърдените !!!!!! и кефи!!!!!

И в частност в случая със снимката на Ihif е много правилен, защото досега ако кадърът беше стойностен, авторът (а и тези които са оставили коментари под снимката) щяха да се защитат културно, без обиди и псувни! Критичното мислене не означава агресия, но явно тук всичко се променя за да се впише в уютния микро свят на ФФ!



Публикацията е редактирана (30-10-13 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 08:11

rolemodel, уби ме!

поздрав за теб! и за гурутата...

http://www.youtube.com/watch?v=OExmmfy1ZaQ

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rolemodel   
Дата:   30-10-13 08:33

Мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 08:41

мисля, че админите са решили да ни опровергаят за краткия живот на темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 08:55

маре, до колкото ми се струва, тази тема е също проява на критично мислене и в частност критика към админите! Чрез спиране то й ще се превърнат в Ihif, малки диктатори, стремящи се да изгонят и малкото останали автори!

p.s. отдавна не бях влизал във ФФ но това което виждам е още по-зле от това което беше...[smilie11] с тази аудитория и трафик админите могат, при проявено желание, да превърнат ФФ във сайт, от който хем да изкарват пари, което няма нищо лошо, хем да привличат нови и нови автори, които да се запалват по фотографията и да се развиват с помощта на утвърдените такива! Мен ФФ ме запали по фотографията, нещо за което съм благодарен и никога няма да забравя!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 08:59

ти имаш ли представа колко теми, в които само между другото се зачекваха тия неща бяха изтрити през последните 3 дни...да речем...?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: enis   
Дата:   30-10-13 09:00

Да живее ТЕМАТА! [beer]

Скромно мое мнение е, че критиката не трябва да се трие и да се приема като така нареченото по модерному "хейтване" а да и се обърне внимание, ако си направил грешка да го осъзнаеш, ако не си да обясниш на критика къде не е прав и тн...

Относно все така коментирания рейтинг, първа страница и тн... Ами мисля, че повечето автори тука полагат усилия да направят нещо красиво и съответно този труд после да бъде оценен дори и с някакви си точки, та е някак си кофти като това не се се случи, а някой си със смотана безсмислена снимка както Rusinov ги описа "...ежедневните ръце с цигара, пеперуда по залез, мома хвърляща листа и пр..." получи големия рейтинг, излезе на първа страница, защото автора на тази безсмислица не мисли как да твори, а как да прави някакви неща с устата си насочени към задните части на други! Извинявам се, ако съм прекалено груб ама си е чиста реалност!
Може би ще е по-интересно ако всички гласуват на равни начала без А,Б ...
Пфффф отнесох се, а кафето изстина и работата чака

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 09:02

Те и админите виждат това, което всички други виждаме [smilie3]

Рано или късно, то по-точното е все някога нещата ще ги променят самите админи...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 09:04

ами то си е за тях знаеш, нали? никой не гледа в дългосрочен план, което е направо смешно и тъжно! да си постигнал такъв огромен успех с този сайт, да си създал толкова автори, изложби и положителни емоции и да не се развиваш, това е грехота и безумие!

аз лично, не че съм кой знае какъв фотограф, ако нещата се променят генерално тук, ще се върна с удоволствие, сигурен съм че и доста други автори ще го направят и го искат, просто не виждат смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 09:09

ами вашата грешка е, че си тръгвате ;) така няма кой да викне, че царят е гол...знам, че зех да се повтарям с тая приказка, ма кво да се прави - кое си требе, оно си сака [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: enis   
Дата:   30-10-13 09:12

мара като се съблече и царицата викни ме моля те да поснимам :)))

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 09:12

То аз сега, като гледам тази тема и мисля вече да не пускам за гласуване нищо. До сега пусках за по малко, но вече няма да го правя...
... така е най-правилно си мисля. Който харесва дадена фотография, той я харесва заради самата нея, а не поради рейтинга...
... поне така трябва да бъде...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 09:13

е аз какво правя сега, и го викам не неуважително, казвам го съвсем чистосърдеяно и честно! Това е градивна критика, отправена в прав текст към админите от мен и от мног други такива като мен!

тази информация Google Analytics не може да ти я осигури! Нарича се обратна връзка за нещо което си направил и казал , обаче трябва от другата страна някой да те чуе!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 09:16

keran4о , именно!

но тези рейтинги изкривяват представата за реалните качества на автора и кадрите му! затова се и махнах аз...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 09:20

Абе сайта си е едно общество, градено с години. Не трябва да се махаме, но наистина трябва да има обратна връзка и нещата да се движат в положителна посока. Аз няма да се махна, но с тези рейтинги нещата са се изродили отдавна и е безсмислено да се пускат фотографии за събиране на рейтинг.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 09:27

ми колкото за говорилнята, ние зоната си я изнесохме...
ама това тук си е форума-майка. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Тед   
Дата:   30-10-13 09:27

Всички препинателни знаци и емотикони трябва да бъдат рестрикнати. Коментарите както във някои сайтове минимум 4 думи. Но админите нямат интерес. Те са ви оставили сами да се прецаквате.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 09:31

маре, ами както сте изнесли зоната, някой друг ще се сети да изнесе други неща и този форум ще остане само един скелет!

keran4o, ти сам си отговаряш. колкото до махането- няма да стоя след като няма обратна връзка с админите! ние им правим/хме сайта, без нас няма да има ФФ, така че най-малкото което трябва да направят е да се вслушат, в 10 % от хората чуят, сайта ще светне!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Тед   
Дата:   30-10-13 09:51

Знаците и емотиконите са само "отчет" към автора и фейсбук групата. Те нямат отношение към съдържанието на кадъра. Целта им е вярност, принадлежност и зов за връщане на гласуването.
Ако няма емототикон, автора няма да може да връща толкова лесно гласовете. Принципът е ако ми гласуваш и аз ще ти върна.
Другото, което се прави по сайтовете е, без да си гласувал, не можеш да оставяш коментар под снимката.
В крайна сметка с-мата се е изродила от самите вас, защото се мразите и си завиждате. Гледате да се прецакате, като последното нещо, което гледате е самата художествена стойност на кадъра.
Като цяло всички сами се прецаквате и тези с организациите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   30-10-13 09:54

Rusinov, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: itilien   
Дата:   30-10-13 10:01

абе прав е Pd, ама не баш. И тук и в чуждите сайтове мнозинството няма изградени критерии за добро - демек вкус. В 500пх примерно е фраш с шарения, буквално фраш. Такива шарении и мацаници събират огромен брой гласове, че чак е плашещо. Освен това и по тия сайтове приятелските връзки, линкове и т.н. играят много голяма роля във формирането на рейтинга. Ако не правиш нищо в тая насока за да популяризираш нещата си, не се надявай изобщо някой да ги види, независимо, че може да са много добри. Просто веднага биват затрупани от следващите снимки.



Публикацията е редактирана (30-10-13 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Joro35   
Дата:   30-10-13 10:04

Когато през 2005 се регистрирах във Фотофорум той беше едно чудесно място. Харесваше ми да снимам, да се уча, да коментирам и да бъдат коментирани снимките ми. Атмосферата беше креативна и добронамерена. За съжаление това време отдавна отмина. Сега простащината доминира тук. Една клика самовлюбени "автори" коли и беси. Не дай си боже да кажеш нещо различно под снимката на някой от тях. Оценяването е изключително на "приятелски" начала, бездарните снимки с безумен рейтинг са ежедневие. Опитвам се от много време да се противопоставям на това, уви без успех...
Така че темата е важна и поздравявам нейният автор !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 10:08

няма никаква логика итилиен да не е прав ;) макар че аз нямам наблюдения, щото не влизам там [smilie18]
от друга страна ние сигур идеализираме миналите моменти на фф, щото я не сме били разбрали, я сме забравили...не е като да е нямало групи винаги. е, вероятно са били на по-друг принцип. и поне гоподстващият вкус е бил по-добър. просто защото мястото е започнало живота си като място за съмишленици-фотографи. ся е сбор на секви хора, с техните си вкусове и възможности. съвсем закономерно е явлението. което не го прави по-приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Тед   
Дата:   30-10-13 10:08

Самите вие превърнахте ФФ във умалено копие на парламента и правителството. Без кръгове не може да оцелеете.
Фотографията е последното нещо, за което мислите. Ваша главна цел може да е лайно, но опаковано с някалви точки.
А се борите против комунистите и държавна сигурност, а правите ФФ същото каквото те държавата.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 10:10

между другото причината, поради която пиша е, че темата я стартира моята приятелка, без въобще да знам и сутринта ми каза и много се изненадах! Затова пиша, иначе нямаше да си правя труда...та сега пиша от нейно и от мое име.

Joro35- точно затова говоря, и аз се влюбих във ФФ 2008 и тръпнех при всяка моя снимка, при всеки глас! но тогава ме критикуваха, аз слушах, четях, изпълнявах и се развивах, нещо което може (можеше) да се види по снимките в профила ми, хронологично!

сега не е така...вече...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 10:28

Що бе, аз кръгове и окръжности никога не съм имал. Познавам няколко човека от форума, все убави хора. Ма то май без окръжности няма рейтинг :)
Не че и съм се борил за него де.

Няма да забравя една моя снимка стоя в топ 5 на 1х, а тук имаше няколко гласа, като повечето. Админите решиха да я сложат на първа страница и после се изсипаха удивителните и ахканията под нея
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.с.
Не публикувам и в 1х, там е прекалено комерсиално и за пари. Никъде не слагам снимки вече, освен в темата за безогледалки и чат пат в профила.
Ама темата за безогледалки е ТОП!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Admin   
Дата:   30-10-13 10:55

ОК, очаквайте промени.
Моля всякакви предложения - на ЛС, за да избегнем спорове и разправии около неща, които вече са били правени през годините и са се доказали като неефективни.



Публикацията е редактирана (30-10-13 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tonyboy79   
Дата:   30-10-13 11:08

Това е щото са черпят с кебапчета. 1 кебапче 5 гласувания по 4 точки. За биричка още толкова. Викам да забраним кебапчетата ааа? [cool]

И ква е тая звезда Симона с цифрите???

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 11:15

Трябва да се промени нещо в този сайт. Прекалено голямо стана влиянието на някои групи тук. Едно нещо ако се направи и нещата може да се оправят, а това е, да стане прозрачно гласуването. И според мен Б авторите трябва да се избират не от точите които са натрупали, а от специална група куратори. Така ще се елиминира до някъде "борбата" за тези точки.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tonyboy79   
Дата:   30-10-13 11:19

Добре де какво печелите от тези точки? Какво като имаш 10000 Бъ точки? Който може да снима си снима. Който не може не може. То се вижда.
Отдавна съм ги отсвирил точките. Аз трупам лайкове във Фейсбука... хихихи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Admin   
Дата:   30-10-13 11:21

Ясно, точките са проблем, както и групирането и съответно манипулирането на системата.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tonyboy79   
Дата:   30-10-13 11:32

Ами според мен трудно ще се справите с това. Има го проблема и в западните сайтове.
Проблема не е във форума, а в потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 11:33

Все от някъде трябва да се почне. За да се елиминира опороченото гласуване и да се създаде поне малка обективност. То е ясно, че все ще има недоволни, но е видно, че сега системата не работи добре.



Публикацията е редактирана (30-10-13 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 11:35

Радвам се, че админите са се усетили вече!
[smilie24]
Не трябва да има Б, С и Ж, а всички да са равни. Тогава няма да има рейтинги и групи.
Както виждате вечните теми във форума са тези, в които се публикуват и обсъждат снимки, без рейтинги и глупости. Там всички сме приятели и темите са с по 1000+ поста. Пример - безогледалките, филмовите, макрото и т.н.

Към такова нещо трябва да се върви, а не пак рейтинг Б,С и Ж.
Има ли такива хави, ще има групи и ще бъде същото.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 11:38

Адмирации за администраторите на сайта, явно нормолания човешки тон върши работа! Оценявам желанието им за промяна, което неизменно ще доведо до развитието на ФФ!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nevermess   
Дата:   30-10-13 11:41

Хмм чета и се чудя за какво е тази драма с точките и гласуванията. Какво толкова става като някой получи 100 точки? Получава безплатно хляб и кисело мляко ? Или за 1000+ точки се подарява нова кола..... Ако това не е така то цяката дискусия е безмислена..
Всеки си има вкус и определено не всички имаме калибрирани монитори за по 1000+ лева та винаги съм се чудил дали да коментирам цвета на дадена снимка и дали проблема не е в моя телевизор (да се чете монитор).
Не може да ме убедите, че 100 човека са гласували за снимка "злато" заради лични контакти с автора и други задкулисни уговорки.... 4-5-10 може би ама 100+.....

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 11:50

аз лично не виждам как може да се променят нещата институционно. въпросът е до хората и това кои техни качества се толерират от други хора. т.е. - един форум не се прави толкова от администрацията, колкото от самите хора. просто администрацията би могла да не трие всяка тема, свързана с царската голота.

аз самата гласувам за снимки, не за автори. включително гласувам с високи оценки за снимки на автори, които са ми дълбоко несимпатични. също така не гласувам и/или критикувам снимки на автори, които са ми симпатични [smilie18] понякога последните се обиждат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 11:51

nevermess, поне имай смелостта да се покажеш с истинския си профил, обидно и срамно е потози начин!

Самите админи знаят вече че системата им за гласуване е сбърката и съм сигурен вече ще рано или късно ще оравят сайта! та това е проблема с гласуването, не всичко опира до кисело мляко и пари, нещо което не можеш явно да проумееш...де да можеше да сме още преди 1989 нали?! риторичен въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: itilien   
Дата:   30-10-13 11:51

nevermess - проблема е съвсем ясен. Всеки който пуска снимка, я пуска с цел тя да бъде видяна, а не да стои скрита някъде. И иска да я видят възможно повече хора. А начина за това е тя да се покаже по-напред в класацията, а ако може и на първа страница. А в момента механизма за това са точките. Освен това, по тоя начин се гради някакъв рейтинг, създава се някаква известност, чеше се егото. А някои хора имат повечко от него и си създават приятелски кръгове, където се гласува на приятелски начала. 15 човека да имаш приятели, това са 60 точки. Още десетина случайни и вече си събрал 100. Освен това някои автори натрупват последователи, които гласуват винаги. Независимо какво пуснат. И така се създават форумни светила, които всъщност не са особено добри.

Според мен един начин да се избегне това е снимките на първа страница да се селектират от определени хора, които да не са известни на останалите. Но това пък си има други недостатъци - тия хора трябва да са ангажирани с тая работа и да я вършат постоянно. Тия хора естествено пак трябва да избират от някаква начална селекция, която да ги улеснява, и точките може да служат за това, но нито да са задължителни, за да се сложи една снимка отпред, нито гласовете да са анонимни, за да може лесно да се хващат груповите гласувания.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: victory13   
Дата:   30-10-13 12:00

проблема е, че високо-оценените би било редно да формират вкусът и целите на потребителите... изтриването на негативната критика лишава потребителя да види недостатъците на иначе една много хубава снимка, които по възможност да избягва... да оставим настрана фактът, че авторите остават с една грешна самопреценка [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 12:00

проблемът с егото е обратен - тези, които няма достатъчно здраво и силно такова, търсят патерици да им го крепят [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 12:07

Аз мисля, че трябва да се изпробва да се намали важността на точките. И от там проблема с групите ще отпадне. Нека се направи на първа страница снимките да се избират от уважавани фотографи. Така ще се тушира до някъде проблема "защо моя "шедьовър" не е на първа....." Ако щете вярвайте тук егото на много хора е над възможностите им, и мисля, че и тази промяна ще има положителен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rolemodel   
Дата:   30-10-13 12:14

Коя е тая звезда "Симона с цифрите" ???

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 12:14

всичко трябва да е анонимно при нас, не като сега!
без точки не става, то е ясно. Но не трябва да са разделени на а или б. харесваш- кликваш, не харесваш не кликваш.

и да е анонимно, това му е цаката, и коментари минимум от 5 думи например, иначе не можеш да гласуваш или нещо от сорта...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: thingfish   
Дата:   30-10-13 12:21

Има нужда от повече поощрения - предметни награди или пари
съответо наказания - удари с бич, примерно
Кой би отказал?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Батко   
Дата:   30-10-13 12:21

PhotoBo, веднага се сетих за това, четейки твоята история!
[smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Admin   
Дата:   30-10-13 12:26

Преди време не бяха разделени на А и Б и знаем какво стана. Лудница... Правеха се по 100 профила на ден, за да се избута някаква снимка.
Рейтинг Б се въведе, за да има все пак гласуване от реални фотографи, които са показали нещо по-добро. Ясно, е че ние сме ненадминати в разбиването и опорочаването на всяка система.
И така - точките са проблем, защото водят до точкогонство:) От друга страна рейтингът е нещо, което помага за сортиране на снимките и по-лесното разглеждане на по-добрите.
Преди на 1-ва се сменяха рейтинг А и рейтинг Б. Съответно рейтинг А беше много по-лесно атакуван и проблемът с него изчезна точно както каза borgot - махнахме го от 1-ва и спряха стотиците фалшиви регистрации.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 12:29

ами в такъв случай направете го да не може да се гласува ако нямаш 5 или десет снимки в профила, независимо какви.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Admin   
Дата:   30-10-13 12:33

И това го имаше и беше супер лесно преодолимо.Рейтинг Б е много по-трудно манипулируем и пак успяват.
И средноаритметична система имаше - използваха я да си правят мръсно като си пишат 2-ки:)



Публикацията е редактирана (30-10-13 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 12:42

Без рейтинг и точки. Нека бъде форум, нека има обсъждане, нека има 10на човека, които ще избират, според обсъжданията дадена фотография, къде да се намира. Примерно дори и при спор, фотографията може да се сложи в дадена секция за по-обстойно обсъждане.

Така няма да има групи и борба за рейтинги!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 12:44

keran4o, според мен не може без точки, въпросът е да се измисли система, която да е, както се оказва, по-малко порочна. Честно като чета поста на админ и на тях не им е лесно, нали сме си цигани всичките, на всичко трябва да намерим цаката....
дано пък да има вариант, не знам....

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 12:48

Проблема на рейтинг Б в момента е,че ако така продължава ще има повече Б автори от А. и тогава се обезсмисля Б рейтинга. Ако има Б рейтинг, трябва да се даде по друг начин. Както споменах по горе от група куратори, примерно.



Публикацията е редактирана (30-10-13 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 12:52

Итилиен е много прав!
Пример:
Дадена снимка, 10 познати с рейтинг Б, особено ако авторът на снимката е също с Б рейтинг, тогава ще има повече познати с Б рейтинг, но да кажем само 10 човека гласуват с 40 точки Б. Това веднага води поне още 5-6 с Б да гласуват, заради ахканията на тези 10 човека. Оттам рейтинг А отива в небето и ето ти 100Б.

Този рейтинг не трябва да го има, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 13:02

Ех тоя живот бе...само с цифри се мери. Рейтинги, заплати, бленди, ИСО-та...лелеееей [smilie18] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 13:03

borgot е прав, за първа страница снимките не трябва да се определят от участниците, а от админите или куратори, както и да се наричат. По този начин ще се ограничи влиянието на определини автори и групи.

а за останалите рейтинги, само един рейтинг, автор може да гласува ако има повече от 10 снимки в профила. и задължителни коментари, които да са стойностни!

а вече ако си избран от кураторите, получаваш звездички някакви в тетрадката примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 13:07

А за последното предложение ще питам само :

"Who watches the Watchmen?"

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 13:13

tenebrus,
и да има предпочитания едва ли ще са за повече от 5 човека, няма перфектни неща!

а и тук вече е заложен и авторитетът както на сайта, така и на кураторите. а ще се забележи ако се толерират едни и същи автори[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   30-10-13 13:20

елементарно е- нека гласуването стане явно

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   30-10-13 13:26

и нека се вижда рейтинга на снимката, едва когато си гласувал, тъй като много хора се ориентират само по точките.[smilie5]
а авторът не бива да се вижда по никакъв начин преди гласуването.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 13:26

Мисля, че прекалено много важност придавате на един (макар и не толкова малък) забутан български сайт. ФФ отдавна седи само за "ФотоФаворитизъм" и почти нищо повече.
Намерете си фейсбук страниците на любимите автори и до там :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 13:36

има някои прост сметки.

1.за да излезеш на първа страница ти трябват 100Б тоест 20 Б приятелчета. на фона на 600-700 Б имащи право на глас тези 20 гласа лесно могат да бъдат филтрирани, без да пострада никой от недооценка.

2. да се раздели Б и А рейтинга. както А рейтинга не налива точки в Б графата, така и Б рейтинга да не налива точки в А графата.

така може да се заложи минимален праг от 50Б точки за номинация за категория "избрано", а крайната подредба измежду тези снимки да е по А рейтинг.

щото сегашното положение масата потребители нямат никакво право на глас, от А рейинга нищо не зависи, никой не го гледа и, ако се махне напълно едвали ще се промени нещо.


едит.... забравих
3. явно гласуване.щото реално никога не е имало тайно, а няма как и да има. само така ще изчезнат тъпите плюсчета и удивителни под снимките.



Публикацията е редактирана (30-10-13 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 13:43

Tenebrus, нека не изчезват профилираните сайтове, щото има фейсбук. Масовостта никога не е водила до нещо креативно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: E.Stanev   
Дата:   30-10-13 13:56

Ко?Не!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: J0R0   
Дата:   30-10-13 14:01

от А рейинга нищо не зависи, никой не го гледа и, ако се махне напълно едвали ще се промени нещо

Е, като никой не го гледа, защо тогава е тоя рев против Б-рейтинга и да останел само А?

Има няколко очевидни факти:
- 1. Рейтинг А се манипулира много по-лесно от Б. Зад А стоят анонимни никове, от които всеки може да си регистрира колкото си ще, зад Б все пак реални личности с някакво доказано отношение към фотографията.
- 2. В рейтинг Б са подредени по-качествени снимки, затова повечето хора гледат там, иначе никой не им пречи да си гледат подредбата и в А или албум "Всичко" - по реда на пускането им в сайта. Без никакви рейтинги. Що не гледат там, тия дето са против рейтингите?
- 3. ако ще се развиват нещата, то трябва да се развиват към още по-голяма елитарност, съответно по-качествена фотография, по критериите на още по-тесен кръг хора, с много по-критично отношение към фотографията.
- 4. позицията "всички сме равни, няма добра и лоша фотография, ама ние сме недооценени, дайте да въртим снимки на случаен принцип, че да ни оценят и нас" е толкова несериозна, че изобщо не ми се коментира. Все едно вместо Уотърс да изляза аз да посвиря на хората, на случаен ротационен принцип, не съм по-лош музикант, ма съм недооценен, защото не съм в мафията.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 14:03

ФФ е профилиран сайт? Ухаааа...мери джейн или некакъв друг атрактант?
Това е фото дъмп с гласуване. А да не говорим, че в БГ да те оценяват други българи е непосилно болезнено. Защото ние не сме способни да търпим критика и да раздаваме похвали.
Просто няма смисъл от това гласуване :)
Съжалявам за работата на Админ и останалите, но това не е същия сайт с който сте почнали :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ecobo   
Дата:   30-10-13 14:05

HP написа:

> елементарно е- нека гласуването
> стане явно


Абсолютно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   30-10-13 14:06

Въпросът е не да изчезне А или Б рейтинг. Въпросът е да е оправдана тежестта на Б рейтинга. За това е резонно и най-правилно гласущите с Б да не са анонимни. Тогава се вижда кой , как и защо гласува. Всяка друга форма на анонимност ще носи негативи.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 14:08

Joro написа:
> - 3. ако ще се развиват нещата, то
> трябва да се развиват към още
> по-голяма елитарност, съответно
> по-качествена фотография, по
> критериите на още по-тесен кръг
> хора, с много по-критично
> отношение към фотографията.

Точно за това предложих да се отсее Рейтинг Б, ако ще има такъв.



Публикацията е редактирана (30-10-13 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 14:10

Не мога да разбера само какво точно се получава от този рейтинг Б. Аз щото нямам и не знам [smilie18] . Ако нещо леп и кисело млЕко се взима кажете да почвам да се натягам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 14:18

И сега гласуването е явно. Винаги можеш да видиш автора, преди да гласуваш за него. С ахкането ти под снимката вече и ти си се отчел, че си гласувал за автора. Ако си с Б и има още такива като теб (познати на автора) отприщваш вълна от Б-та и бурия от А-та.

Гласуването, ако го има, трябва да се промени коренно!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   30-10-13 14:19

тенебрус, ходи си пиши "у фейсбука".

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 14:23

не искам да отбада Б рейтинга. просто в системата за гласуване да има някакъв смисъ и А рейтинга...

а целото реване си се поражда периодично от снимки на първа страница дето да се чудиш от къде събират тия високи оценки, което дразни всички.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 14:51

borgot верно? Викаш гониш ме? [smilie18]


Кефите ме пичове...наистина.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   30-10-13 14:53

Автор: karan4o
Дата: 30-10-13 14:18

И сега гласуването е явно. Винаги можеш да видиш автора, преди да гласуваш за него. С ахкането ти под снимката вече и ти си се отчел, че си гласувал за автора. Ако си с Б и има още такива като теб (познати на автора) отприщваш вълна от Б-та и бурия от А-та.

Гласуването, ако го има, трябва да се промени коренно!



Явно не си ме разбрал. Трябва да става ясно КОЙ от Б имащите право да гласува КАК е гласувал!
Все пак щом се счита, че правото му да е Б е въз основа на способностите му в сферата на изкуството, а не в сферата на народопсихологията.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: mbtutu   
Дата:   30-10-13 14:56

Ммммм върти ми се тука една. Авторите като класове в училище. Нов автор - първи клас. За него могат да гласуват единствено и само от втори клас. При определи критерии минава в по-горен клас. И винаги оценки да могат да дават само един клас над този, в който се намираш. Примерно.

Въртят ми се и други ама много мътни още. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 14:59

и за 12 ти клас кой ще гласува? пак дванайсти ли? ... че тук я гледаме вече тая картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: mbtutu   
Дата:   30-10-13 15:02

Що не. Те ще си гласуват за тях си само. Така няма как да има връщане на гласове - първо и второ мое си се уговорил с 10 човека ама те като минат един клас нагоре и трябва други да търсиш и ... Бе идея само. Колкото повече идеи, по-голяма вероятност да се стъпи на правилна платформа и да се гради.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: attempt   
Дата:   30-10-13 15:07

serjy написа:

> а целото реване си се поражда
> периодично от снимки на първа
> страница дето да се чудиш от къде
> събират тия високи оценки, което
> дразни всички.

Това лесно може да се избегне, като на първа страница снимките не излизат автоматично, а се селектират от събралите необходимия рейтинг.


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:11

Това с класовете на теория не е лошо, но пак ще се стигне до един и същ момент, даже ще са още по-обособени кръговете. Но е хипер усложнено, и надали някой ще му се занимава :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 15:12

всичко това и сега е явно. самата система няма начин да стене особено различна, каквото и да се направи, ако хората не са дорасли за това. а те НЕ СА. не са дорасли тук, не са и другаде, както казаха по-горе. единственото, което требе според мен да се направи е да се забрани всякакво триене и блокиране от страна на потребителите. потребителят НЕ Е МОДЕРАТОР. той е потребител. той е човек, който има ИЗГОДА да трие и блокира. който няма дупе да изтърпи критика и неодобрение - не се бута м/у шамарите. ако случайно има наистина сериозен мотив за обида - да се съдят ако щат :) освен ако не си назначи управата модератори...обаче и те са хора, и те ще имат субективна преценка.
на мен ми е ясно, че си има хора, които ще се подкарат юнашки с простотиите. ама критериите по които се чувстват засегнати някакви чувствителни души с крехки психики, пълни с двойни стандарти и лилемерие кат крави с л.на - хайде холан.
искате ли снимки с коментари под тях за пример? щото аз нямам притеснение да пускам примери...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: M_D   
Дата:   30-10-13 15:13

Гласуването с точки е по начало безсмислено, защото хората имат различен критерий за това какво означават точките. Примерно, почти всички тук гледат на "бронз" с тих ужас. Разни хора изобщо не гласуват, ако трябва да цъкнат (според тях) бронз. Даже се извиняват в коментарите "аз бих гласувал с бронз, щото така и така не харесвам еди си какво, ама няма да гласувам (да не ти грозя рейтинга). Ако те познавам, извинявай." WTF?! - казвам аз на такива размишления. Особено скандализиращо тук (доколкото е подходяща изобщо тая дума в случая) е "ако те познавам", демек "ако не те познавам - не извинявай"...

А "бронз" за всеки нормален човек е постижение. "Бронз" значи, че си в тройката. И аз цъкам с чиста съвест бронзове на поразия (образно казано) на снимки, които харесвам, но им намирам по-сериозни кусури.

Та така, оценките са напълно безсмислени, когато няма общ критерий за оценяване. По-добре да има "да" и "не". Колкото до въпроса кое как да ходи на първа страница - куратори, евентуално с елементи на ротация (частична). И да се назначават за някакви периоди от админите. Майната й на демокрацията.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 15:15

това предлагам! крайната подредба да се прави от всички имащи право да публикуват по категориите, не само от имащите право на Б рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   30-10-13 15:18

такааам...
тук има автори, които правят чудесни снимки, но имат много едро сито. всичко харесват, всичко коментират...страшна работа!
има хора, които имат по малко снимки...даже никакви. обаче имат сериозен критерий и - по мое мнение - добър вкус. доста по-критични са от мен да кажем.
та тия модератори/куратори на кой принцип да се избиорат? слезте на земята, бе хора...
нека се вижда кой е гласувал, за кого гласува. никво триене, никво блокиране и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: name1993   
Дата:   30-10-13 15:25

Само да попитам, тези автори с Б-ранг наистина ли обикалят сайта и редовно преглеждат снимките, без значение категории и точки, и съответно гласуват? Имат ли го това време и полагат ли усилията?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   30-10-13 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: M_D   
Дата:   30-10-13 15:27

Е как на кой принцип, мари маро - админите ги избират, както намерят за добре. След 1 месец подменят част с нови и така. Примерно, 12 куратори, за по 2 месеца, като през месец се сменят 6-ма от тях с нови (на втория месец, останалите шестима). Демокрацията не работи, когато трябва да се формира вкус, щото масата има чалгаджийски вкус - просто е.

Мен триенето и блокирането не ми бърка изобщо. Подсмихвам се под мустак на тия, дето са ме блокирали, и за друг път знам, че не искат да им се коментира - съответно не им коментирам. Насила хубост не става. Не виждам какво има да се прави на въпрос, всеки си "оунва" мястото под снимките и си го управлява, както му харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:28

А бе колеги, аз може да съм тъп и да нямам рейтинг Б, ама все си мисля, че А трябва да е по-големия рейтинг. В американската оценителна система това най-голямото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: J0R0   
Дата:   30-10-13 15:29

Автор: name1993

Само да попитам, тези автори с Б-ранг наистина ли обикалят сайта и редовно преглеждат снимките, без значение категории и точки, и съответно гласуват? Имат ли го това време и полагат ли усилията?



Не.
Затова са много.
Гласуват някъде към 5-10% от имащите право да гласуват с Б.
Но днес са едни 5%, утре - други 5%, в неделя - трети.
Кой когато може и когато му е кеф.
Няма как под строй и като на работа от 8 до 17 ч. да накараш хората да влизат, оценяват и гласуват.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: CDman   
Дата:   30-10-13 15:31

Предложение:

Първите 48 часа след пускането на снимката за гласуване да не се вижда на кой е , да не се вижда какъв рейтинг е натрупала както и да не могат да се видят кометиралите вече автори както и коментарите им.

С две думи – виждаш снимка, гласуваш или не , пишеш коментар или не но не виждаш нито на кой е, нито кой какво е коментирал, нито какъв рейтинг има.

След 48 часа всичко да се визуализира – рейтинг, А и Б и коментари.

Наздраве !!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 15:34

в спора се разжда истината!
направо се кефя колко културно и човешки се дават предложения за вида на гласуване.
Май наистина явното гласуване е най-оправдано до момента, да се види кой е гласувал и за кого, като според мен трябвяа да има задължителни коментари, обвързани с гласуването! Да има само да ако си съгласен и този с най-много да да е на първа страница. така всички сегашни автори- А и Б ще могат да гласуват, като в същото време стойността на сегашните автори А ще е равностойна на тези на Б, Ерес в сегашната система на гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:35

Да се обвърже гласуването със задължителен коментар и евентуално да се показва гласа не е лошо като идея, но така може едни такива странни взаимоотношения да се завържат...да не можем да се гледаме в очите после :)

Но като цяло може и да се стигне до някое добро решение :)

Дало това решение не е за друга тема обаче...свежа и без спам?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borkond   
Дата:   30-10-13 15:38

Не виждам някакво предложение до тук, което да подобри сайта! Все пак не забравяйте, че той е и един вид игра с нива. А по отношение на качеството на някои снимки - от къде знаете, че вашето мннение е вярно/още повече , че това често важи за автори с доста слаби профили тук, които, разбира се , може и да са дублиращи се/. Всеки има право да харесва едно или друго, но леко нетактично да се изказва като последна инстанция камо ли да прави генерални заключения. Повечето критики за съжаление тук са възгрубички и зад тях съвсем ясно се чете въпроса: "Защо мойте снимки не са толкова оценени колкото снимките на еди кой си?" - т.е. става въпрос за най-обикновена .../отговорете си сами/. И аз съм си задавал този въпрос, но винаги съм се възпирал от коментар защото съм усещал, че причината е може-би личната ми обида и егоцентризъм. Между другото грубото отношение и неаргументирани както и лични обиди са моментална причина за деактивирането на профил в 500 пикс и аз съм го виждал това неведнъж!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   30-10-13 15:39

Айде стига сте мрънкали бре!
'А' да нямало, 'Б' да нямало, 'Ц' да имало
[smilie11]

Супер си е системата и точно тази система отличава ФФ от останалите! Един вид индивидуалност, чар и сексапил!
[smilie5]

Ако се погледне системата за оценка на снимките в сайта за времето на съществуването си се вижда, че е доста стабилна и показателна. Единствено през 2007-а е имало някакви извращения, ама и аз не знам как са се случили - админите знаят.

Едни Б-та се отказват, на тяхно място идват нови, доказали се с работата си и така.

Разни врътки за манипулиране винаги е имало, има и ще има.

Нека, само ако може да не се допускат недоразумения в Галерия "Първа страница" !

Аре на мотиките ( апаратите ) и почвайте да копате, щото вие тука си мрънкате, а Б-та вече са приключили и вече жънат с фотошопа и после пак ще има "Ама как те, а пък аз, явно админите и системата са ми виновни!"

[thankyou]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: thingfish   
Дата:   30-10-13 15:41

Сегашното гласуване е добро, но му трябва много малко, за да стане съвършено. Това може да бъде постигнато чрез доразвиване на профилрането на дадена снимка. В евентуална графа "лоша снимка", могат да попадат такива образци, които са с нисък рейтинг. За автори, чиито снимки попадат под тази графа, могат да се сформират доброволчески групи, наказателни отряди, които да са упълномощени да търсят отговорност и да наказват. По домовете. Постига се своеобразна интерактивност, която би намалила драстично броя на слабите снимки, щото никой не желае да го бият или да му спускат гумите на колата. Съответно в графа "съвършенна снимка", отиват тези с най-голям рейтинг и биват награждавани с продоволствия, пари или някак според съвременните нужди. По домовете. Може да бъде поставена и някаква норма. Тоест, колко именно точки биха те запратили в рая или в ада

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:43

Фундаментално тази система за гласуване е безкрайно грешна. НИКОЕ визуално изкуство не може да се оцени подобаващо с "точки". Рядко може с думи, камоли с точки.


Мнението над мен...заслужава 4 точки Б рейтинг!! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


****
!!!!



Публикацията е редактирана (30-10-13 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vale_en   
Дата:   30-10-13 15:44

основното разделение тук се получава, когато автори с рейтинг А се подмазват на Б за да получат гласовете им, което не се отнася по обратния начин. Също така Б се мазни на Б и така се опорочава цялата система. Идеята е аз, пенчо гинков (дано да не съм обидил някой[smilie25] ) не разбирам от фотография, качил съм поне 10 снимки в профила ми и си гласувам за снимки които естетически ми допадат, а и което е още по хубаво сега зависи и нещо от мен, и аз мога да издигна една снимка на първа страница, не само Б-тата.

тук е разликата, всички да са равни, малко е комунистическо, ама според мен това е варианта. Гласуваш с да, оставяш недълъг кометар какво ти е харесало и си тръгваш! Ако има хора които ще се молят за гласове, както става в 500px то си е за тях.

И снимките с най -много ОБЩИ гласове, най-отпред!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   30-10-13 15:49

Може и да има поощрения за коментари
Седмични и месечни награди
"Коментатор на седмицата и месеца"
"Критик на седмицата и месеца'
"Дразнител на седмицата и месеца"
"Блокиран на седмицата и месца"
и т.н

Трябва да има повече движение, мини конкурси, да се слагат етикети, лепенки по изявилите се профили :)
Въобще ако ще е фън , да е , ако ще е сериозно-да е!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:54

Админите седят отстрани доволно и протриват ръце...

YEEEEEEEEEEES YEEEEEEEEEEEES BRIIIIIIING ME MONEEEEEEEEEY! :) [smilie18]

(айде вече ще ми се карат :), шегувам се колеги)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-10-13 15:55

"Супер си е системата и точно тази система отличава ФФ от останалите", ама избутва напред разни омазани "шедьоври" като еталони за фотографски връх.

Какво ще кажете изборът на първа страница да става на ротационен принцип, между всички участници във ФФ? Днес избирам аз, утре избираш ти, в други ден избира той... и така, до края на света? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: atrifonov   
Дата:   30-10-13 15:56

Няма нищо лошо да гласуваш с рейтинг Б- аз имам такъв, борил съм се за него, но не на принципа " Дай, за да ти дам"
За мен смисъла на Б- потребителите е внимателно да подбират кадрите, за които гласуват, а не за всяка боза ( както се случва в момента), да дават градивна критика, но и да поемат такава ( а не като Симона с цифрите, която само като напишеш нещо различно от- " колко си велика" или прекрасен кадър" и на мига те блокирва и трие- комплексарска работа)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 15:58

Започва се с глупостите, както винаги, а това не е продуктивно.
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Идеята да не виждат автор, рейтинг и коментари за определен период от време е добра, макар че шуробаджанащината пак ще е на лице
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   30-10-13 16:10

sunnyshot, така е, ама никой не пречи на някого да маца и той.

Вярно е, че в този сайт вървят определен вид снимки, както и във всеки друг сайт - друг вид, но ако снимката е на ниво би преминала през всякакви граници, бариери и т.н.

Та ... който има желание да стане 'Б', а не му се получава има и други варианти:
- записва се на всички възможни фестове, ваканции и т.н. и се сприятелява с прота, че им става и 1-ви приятел. Уви и за това се иска талант, а още по-добре, ако е и от правилния пол.
( Много ми е забавно да гледам как примерно на изложба на моста на влюбените, Бони върви, а зад него някаква групичка от 10-ина човека, които не се познават, преследват го и се опитват да го заговорят )
[smilie18]
- Ако все пак някой точкогонец заговори някой от админите, нека да му подаде чек с 5-цифрена сума. Смятам, че може да се надява на успех!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: J0R0   
Дата:   30-10-13 16:18

Е, чак петцифрена.
И четирицифрена ще свърши работа - за цяла година, каре най-горе на първа страница.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borkond   
Дата:   30-10-13 16:30

Е, чак петцифрена.
И четирицифрена ще свърши работа - за цяла година, каре най-горе на първа страница.[smilie5] Повам да се замислям!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-10-13 17:16

От всички предложения единствено полезно ми се струва, гласуването да е явно. Това ще елиминира нуждата от ++, )),да, яко и пр. Ще останат естествено само коментарите на хора, които действително искат нещо да кажат на автора! От друга страна освен с "А" ще се вижда и кои автори с рейтинг "Б" са гласували, т.е. ще застават с името и авторитета си зад оценката. Нещата ще станат много по-сдържани ми се струва. Другото тяма нужда да се променя на този етап.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-13 18:16

Системата не е грешна.
Сбъркан е манталитета.
Сбъркан е подхода, че грешката и виновността са винаги извън нас.
Каквото и да се промени, ще бъде окакано, ако не престанем да търсим виновните за собственото ни, моментно състояние, а не се напънем, сами да излезем от блатото.
Хубавите сайтове, които давате за пример са такива защото не са общо достъпни, а ФФ е като фотографски фейсбук. Където всеки може да си преточи картата със самочувствие, че "публикува" във фотографска страница. Сещам се, че преди да се регистрирам във форума, поне половин година се чудех, имам ли кадър, достатъчно добър за да го кача тук.

П.П. А, защо да няма годишна такса за членство? 20-30 лева за ограничаване на безхаберието и вдигане на нивото, си заслужават.

Ред. на стилистични и правописни грешки. [smilie6]



Публикацията е редактирана (30-10-13 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: mutriu   
Дата:   30-10-13 18:33

Много ми харесва така като има дискусия и борба на аргументи- нещо, което липсва под снимките. И аз съм за явно гласуване. По този начин заставаш с авторитета си зад точките, които си дал. Идеята за тайно гласуване и невъзможност да се види текущия рейтинг на снимките е приложима към конкурсите. Те са със срокове само за подаване/ качване, после само за гласуване и най накрая се затваря гласуването и се обявява резултата. При нас се качват снимки всяка минута и прилагането на такива правила и условия би усложнило неимоверно много системата, а нали идеята е да се забавляваме и учим по нещо от тук- не да се натоварваме.
Мара се насочи добре към забраната за триене на коментари. Трябва да се носи на критика! Бих добавил само- АДМИНА/ИТЕ да могат да трият постове и критики под снимки по своя инициатива или по поискване от потребители, ако съдържат обиди, грубости и прочее.
И не забравяйте, че ФФ е копие на обществото ни. Подмазвачи, рейтингогонци, несправедливи оценки и пр. е имало и ще има. важното е те да са много по-малко от доброто и полезното тук. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   30-10-13 18:35

Гледам - големи вълнения и разправии. Защо е толкова важно? Явно всичко е за прословутата Първа Страница, но още не съм разбрал защо пък тя е толкова важна. Каква е ползата да си там? Та чак да инвестира човек в платен абонамент (поне едно предложение не на шега), та белким един ден се види на тая страница? Или да инвестира човеек в 4-5 цифрен рушвет (поне едно - на шега, надявам се, предложение). Добре де - и 5 цифри не са толкова много (в родна валута), но както е казал оня от вица: къде ми е файдата???

Да не помисли някой че съм мръсен капиталистически материалист и само гледам паричната изгода - изобщо не! Има и други видове, морални и емоционални изгоди, нали? Какви са те? Кажете ми ги, че съм нов тука (и малко тъп) та не се сещам...

За какво е целия Зор?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-13 18:42

За този "дето го няма" - Файдата е тази, за която всички сме във ФФ: Общи пориви и интереси, споделяне на постигнатото, получаване на рамо или ритник, ако се налага. Приятно убиване на времето със съмишленици.

Май всичко това премина в миналото.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: name1993   
Дата:   30-10-13 18:55

JORO, благодаря.
Някой знае ли колко са Б авторите (горе-долу)?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: k_p   
Дата:   30-10-13 19:01

Прочетох темата по диагонала. Аз лично нямам проблем с критиката и сериозно я приветствам .Не трия никога коментари,щото те са показателни за критикуващия и критикувания .Нямам нужда от одобрението на "гурута"[smilie5] .Мога сама да преценя нивото си .Както и да видя нивото на критикуващия под двата тона фондютен [smilie5]. ЧОВЕК се познава не само по снимките му.Вярно че тук се показват снимки ,но когато не са подплатени със здрави морални принципи калкото и лъскави да изглеждат на мнозинството и оценени с висок рейтинг Б всъшност са показател за повърхностност .
За мен страшното е че тук влизат млади ентусиасти и веждат един скапан модел.[smilie23]
Следя форума повече от 10 години,като съм прекъсвала с години писане и четене .В началото не беше така .Имаше някакъв дух!В момента е олеле-мале.Все по-малко теми,все едни и същи глупости.Много малко снимки . Бих го сравнила с обезлюдяващо се село със затихващи функции . Не говоря за малко потребители,а за малко Хора

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   30-10-13 19:02

> За този "дето го няма"...
Истинския ми прякор (кой го няма?) беше вече зает и то в 3-4 версии, та се записах с тая заигравка.

> ... Файдата е тази, за която всички сме във ФФ: Общи пориви и интереси, споделяне
> на постигнатото, получаване на рамо или ритник, ако се налага. Приятно убиване на времето със съмишленици.

Ами и аз за тези неща се включих - и (донякъде, засега) ги намирам. Не си споменал никъде в отговора си Първата Страница, а аз за нея именно питах. Къде е Тя в общите пориви и интереси, и в приятното време със съмишленици?..

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 19:20

За мен страшното е че тук влизат млади ентусиасти и веждат един скапан модел.[smilie23]
Следя форума повече от 10 години,като съм прекъсвала с години писане и четене .В началото не беше така .Имаше някакъв дух!В момента е олеле-мале.Все по-малко теми,все едни и същи глупости.Много малко снимки . Бих го сравнила с обезлюдяващо се село със затихващи функции . Не говоря за малко потребители,а за малко Хора


Напълно съм съгласен с това изказване. Аз не съм прекъсвал пребиваването си тук, но също така чувствам нещата, затова си мисля, че трябва да има някаква промяна и тя трябва да започне с тази система за рейтинг, известност и т.н.



Публикацията е редактирана (30-10-13 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-13 19:42

Какво за първа страница? Тя си е прекрасно отражение на ФФ, на участниците и на обществото. Снимките са избрани и наистина, с малки изключения, са най-доброто което се публикува тук.

П.П. А, за тези, които са против "точките" - Не ми обяснявайте, че не се интересувате от оценката на себеподобните. Като социални животни, всички се стремим към по-високо място в йерархията и ако на някой наистина не му пука, то е защото или вече е там или се е предал.

П.П.П. Бих предложил в правилата на форума, директно да се спомене, че тук не е място за съхранение на снимки и наистина, трябва да има в началото един по-груб контрол, да се трият без обяснение кадрите, тотално изпразнени от всякаква идея и самооценка.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   30-10-13 19:47

как не ви мързи да пишете толко, ве [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-13 19:51

Ми, сигурно за някой е по-трудно ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   30-10-13 19:56

Абе едно време се интересувах и аз от цифри, рейтинги и т.н.
Но откакто видях, че високо оценени мои кадри, тук имат по 5 гласа, оттогава спрях да се интересувам.

Една от най-добрите снимки, които съм правил в живота си, тук преди доста години събра никакви гласове. Кадри, които съм продавал за 100ци левове, тук събираха по 4-5 гласа.
Еми затова спрях да се интересувам от оценки и честно казано животът ми стана по-красив :)
Сега снимам за кеф, подарявам снимки, проекти и т.н., и се чувствам много добре. Откакто си минах на старата любов съм снимал една камара неща и съм доволен!
[smilie24]
Та така, много отдавна не се интересувам от рейтинга във ФФ. Лично аз смятам, че там нещата куцат и е хубаво да се променят.
Честно казано аз ще продължа сигурно да не се интересувам от рейтинг, но промяната, не само на гласуването, а и като цяло на сайта, би се отразила доста положително на самия сайт.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-10-13 20:44

За съжаление Форума заприличва все повече на "БГ мама" - правя си колекция на пухкави котета, бебета с джувки и цвтенца с пчелички, които имат 100 Б точки и повече. За до болка досадните сбръчкани "репортажни" бабички няма да говоря.
Тук остананаха малцина автори от , които има какво да се види и научи. Разбирам, че админите търсят масовка и популярност, но падането на нивото от към художествена, модерна и естетическа фотография е голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marillion   
Дата:   30-10-13 21:39

Ще се съглася с адаша (Господин), нивото падна, а гласуването става в затворени кръгове.

Но... нека не се месим на админите как да си ръководят сайта. Все пак тук не е място за елитарно изкуство и висш пилотаж с пинхол камери.

Забавлявайте се. Рейтингите и коментарите няма да ви направят по-добри, нито в личен, нито в професионален план.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: zotto   
Дата:   31-10-13 01:21

Търпеливо изчетох всички коментари и предложения. Мога да кажа само че, някои хора се чувстват недооценени и пренебрегнати, та чак развиват теми за рейтинги.Аз съм нов потребител на форума от 2012.Нямам представа как е изглеждал преди това, но днес на мен лично ми е полезен и интересен, защото има достатъчно атрактивни и развиващи се автори, както и утвърдени, с изграден стил на работа и обработка, има и шантави идеи, има и имитатори има и позьори.Получавала съм както обидни, така и полезни, глупави или налудничеви коментари.За малко повече от година научих доста за дигиталната фотография благодарение на куровете и уъркшоповете организирани от фф, темите също са много полезни, периодично изравям някоя стара тема с доста полезна информация за даден вид фотография, даже си спретнахме готино преходче преди време в планината.Сред хората с които се запознах, благодарение на форума, има вече утвърдени автори, има и съвсем начинаещи, но всички сме любители на фотографията.Та тая ода, цялата я написах, по повод колко е полезен форума за начинаещи автори, хич не се притеснявайте много по-полезен е от една такава безмислена тема, като тази за вредното влияни на рейтинг Б на автор "Х".Пък нет-а е голям, има от пиле мляко и всеки сам си изгражда визуалната култура или му я изграждат разните там медии.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   31-10-13 07:02

дано се върнат дните със стойностна фотография на 1ва страница... и дано авторите с его колкото Еверест разберат, че грешат

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-13 07:40

Ти на мене,аз на тебе е системата.

От както не пиша критични коментари нямам нито един изтрит .

Няма как да ме има в такава смешна и унизителна схема .


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marconi   
Дата:   31-10-13 07:58

ревльовци...се схеми им у главата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   31-10-13 08:02

абе, да си бяхте спестили толкова труд на писане в безмислена тема и още повече безмислени обобщения.
Да се бяхте вгледали в "представяне" и да напишете под някоя от снимките поне 1/3 от това което сте написа ли тук...
Че да ви светне поне малко от къде идват проблемите.
И още нещо това не е държавен сайт изработен от Националната Художествена галерия, че претенциите да са ви толкова широко скроени.
Дам има снимки снимани с последен модел камера и с рейтинг 100Б не по хубава снимана с Д40Х с едвам напъващ се рейтинг 28Б
Други трябва да са ви критериите за оценяване на трудът ви и на останалите Юзери в този форум.
И аз имам сайт и на драго сърце бих приел 4-5цифрена сума да изтопосам не една а няколко снимки на първа страница. Че и администратора на сайта ще е с две ръце за... Има ли желаещи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   31-10-13 08:55

Смисъл от писане в тая тема няма повече. Който иска да разбира, нека разбира, който иска да не разбира също е в пълното си право.
Хубавото е, ча администраторите на сайта също виждат, че е нужна промяна.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: mano   
Дата:   31-10-13 09:31

Дошло е времето за рейтинг C (Ц).

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-13 09:44

Е, не се сдържах.

Коментар от преди няколко поста от zotto :


"Получавала съм както обидни, така и полезни, глупави или налудничеви коментари.За малко повече от година научих доста за дигиталната фотография благодарение на куровете и уъркшоповете организирани от фф..."

[smilie24] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: deadlirics   
Дата:   31-10-13 09:53

Културата и усета към изкуството се изграждат постепенно. За да бъдат обективни, то те трябва да бъдат и толерантни. Масовия достъп до изразни средства и масовия характер на ФФ, докараха за кратко време маса народ без история в света на културата и изкуството. Естественния процес за добро самочуствие на индивида е да се загражда със хора подобни на него. Следователно е нормално да се свормират групи със сходни интереси. Факт е че групата на хората с изградени културни ценности е малка, за сметка на това се раздира от вътрешни противоречия и страх от загубата на утвърдени позиции в обществото. Факт е и че групите на новосъздадените културтрегери стават все повече и все по многоброини. Нито един Администратор или модератор не може да наложи еталон или правила които да накарат тези групи да сключат примирие.
Исканията на една или друга група за добавяне или премахване на някакъв вид реитинг задоволяват само частни или групови интереси.
Исканията за налагане на критерии за определяне на един кадър за принадлежност към културно историческо наследство на форума също е смешно. Ако всеки един член на форума бъде толерантен, ще проумее че има два вида изкуство класическо и модерно. Ако автора намери себе си някъде в тези два жанра, ако автора се опита да намери нещо красиво в деугия жанър без да го отрича до смърт то някак може и да потръгнат нещата.
Във всичките си спорове на тема фотография съм казвал че човек преди да критикува или харесва трябва да има в предвид три неща: техника, условия, обработка. В съвременния свят и трите условия са силно зависими от финансовото състояние на снимащия. От техническите умения и на последно място от усета за създаване на момент.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-13 10:10

deadlirics , и по-нагоре съм го написал - мъките на автора не интересуват никого(дали е беден, дали няма техника или мозък), важен е крайния резултат.

Изкуството също е едно, а деленето на класика и модерн е повече суета със силно размити граници.
Снимки на пухкави котета до прозорец на бленда 1.8 , какво е - класика или модерн? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: zotto   
Дата:   31-10-13 10:12

Три пъти преглеждах за правопис......[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: victory13   
Дата:   31-10-13 10:19

.... е добре е станало след прегледа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: deadlirics   
Дата:   31-10-13 10:34

GOSPODIN , Профилът ми е пълен със снимки на котета на бленда 1.8, по простата причина че по света има няколко милиона потребители които харесват котета на бленда 1.8. Да кажеш че това е липса на усет за изкуство означава да игнорираш вкусовете на голяма част от населението. Съществува само понятието: аз не съм част от тази група, но не мога да съдя хората за това че не са част от моята група.
На скоро правих една импровизирана фотосесия. Разполагах само с една светкавица и чадър. Снимките имаха типичната визия на такива снимани с една светкавица и чадър. Коментарите под снимката бяха от рода на: аз бих ползвал отражател. Аз бих ползвал бюти диш и дълбок софт бокс. Аз бих ползвал и контра и тн. и тн. Направих си експерименти направих снимка с описаните от критикуващите методи. Същите хора започнаха да твърдят че използването на толкова много светкавици и модификатори не помага на фотографа, една проста светкавица със чадърче може да ти даде всичко.
За мен такъв тип коментари са пример само за липса на култура, липса на критерии за оценка и отказ да признаеш че някъде някои може да прави нещо което ти не можеш или не искаш да правиш.
Между другото колкото повече се нахвърляте върху групите, толкова повече ги сплотявате.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-13 11:15

Е, да въпрос на вкус - и аз снимам "котета" на 1.8 с едно чадърче, но така, че да не си личи светката.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borkond   
Дата:   31-10-13 11:57

Напълно си прав - в повечето случаи маркирам да не каже някой че съм се изпуфтял анонимно!
Хахахахаахаа - това беше коментар към явното гласуване.



Публикацията е редактирана (31-10-13 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borkond   
Дата:   31-10-13 12:17

Напълно съм съгласен със zotto! Който иска ще се научи исползвайки информацията, както от тук така и от целия нет, от историята на фотографията, а най-важното е да снима, снима и пак да снима и да не престава да се обучава, както в техниката на снимане, така и във фотошопа! Фотографията е голямо нещо - има място за всички!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tycoon   
Дата:   31-10-13 13:14

Според мен изхода е да се появят още галерии като "Видове", но леко променени. Новите галерии да заменят рейтинг А и Б изцяло.


Пример:
Всяка галерия има (или няма) категории.

Сайтът да речем се състои от 5 галерии:

1. Галерия "Голямата цедка" (с админи 1,2,3) може да има категория "Пейзаж", "Голо тяло" и "Портрет".

2. Галерия "Малка цедка" (с админи 5,6,7) също може да има категории "Пейзаж", но и "Улицата".

3.
4.
5...

Авторът, който публикува пейзажа си решава в коя галерия да направи това съобразно това как самият той усеща галерията
и работата по подбора на снимките вътре от самите админи.

Админите публикуват снимки в галериите по свой избор.
Всяка галерия има cover photo, което се показва на мястото на
галериите от рейтинг А както е в момента.

Гласуването може да се извършва само вътре в галерията между
участниците.

Рейтингите на отделните галерии остават ежедневни, седмични, месечни, годишни...

Има една обща галерия на сайта, където както и до момента се публикуват всички снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ctpahho   
Дата:   31-10-13 13:34

Колкото смислена, толкова и безмислена. За темата говоря.
Няма съвършена система за гласуване imo, ако някой мисли, че има и я знае, да я сподели на първо място с властимащите (че и нямащите) народни представители. Некак си по-важно изглежда.
Това което дразни хората, включително и мен, е нереалния рейтинг на някои снимки и автори. Примерите, уви, са повече от ясни, ако има безкрайно любопитни, да се отвори още една тема с примери и да се изпоизтрепем там. Някой ще се изкряска "какво ти пука за рейтинга". Рейтинга е важен елемент от този сайт и формАта му - предразполага към състезателен елемент, поощряване и дай боже, положително развитие. Ама това хубавичко да се набие в главата на въпросозадаващите. Ако го няма рейтинга - няма да има нужда от нищо станало. Всеки да си цъка, щрака, обработва ,записва снимките на хард, хартия, плексиглас, да си гледка, САМОвъзхищава (чудно как човек без ЕГО и неинтересуващ се от рейтинг може да се самовъзхищава на резултатите си!) и тук таме показва и на близките си.
По цял свят и за вечни времена нещата, били те и от сферата на изкуството, са били оценявани, и колкото и да е банална и извратена цялата система от човешка алчност, тя намира приложение и тук.

Формулирайте си ясно желанието! Формулирайте защо го искате! Искате ли както Марчело предложи на първа страница да се излиза само със СМС за 50 лв примерно? Достатъчно ДЕМОКРАТИЧНО ли ви се вижда това в ЧАСТЕН сайт и форум?

Стига за Вас!
Сега за мен.

Аз не искам да виждам абсолютно незаслужили, нормални кадри които на ден се правят по стотици само в България да имат рейтинг над 100! Пример - кадър с една песен на морето, на една симона с едни цифри. Това е дразнещо, немотивиращо, неприятно и в крайна сметка - скандално. Защото ето го скандала измерващ се вече в еди колко си страници тема. Нима всички останали стотици българи снимали скалите край Тюленово не заслужават 200т Б просто защото не са направили небето червено, или пък защото не са добавили лодка? За думата няма да се хващам, колкото и да ми е грешна критиката, схващате.

Аз не искам да гласувам за още 100 снимки на Б-рейтингови автори за да получа 20-30-40% от техните гласове обратно! Защото това е факт. ако сътвориш нещо наистина добро, ще получиш гласовете си. Ако не сътвориш нещо наистина добро - ще ходиш да погласуваш, упоменеш че си го направил и пак ще си получиш гласовете.

Искам да гласувам само за кадрите които ми харесват! Това и правя. Не съм критерии никакъв, но ако човек ми види името , нека знае, че ми харесва кадъра му. А не че ми е приятен, приятел, сексапилен, прави хубави свирки или прочие.


Не искам да гледам едни и същи снимки, от една и съща поредица, как всеки ден биват пускани..не защото ще предложат нещо ново, а защото имат същата качествена стойност като кадъра от вчера, който иначе е направен 2 секунди по-рано от кадъра днес. И бива пускан защото се знае, че е способен да направи отново 100Б точки. Ми - безмислено. 10 кадъра на едни и същи дървета, едно и също островче, една и съща мъгла, един и същ цвят, един и същ автор - само и само да събере еди колко си. Ми яд ме е, щото почти съм го правил и аз, а е безкрайни безмислено, затъпяващо и неидейно! Ето как НЕ системата, а хората в нея, те опорочават ;)

Как да се оправи?

Поименно гласуване
Да не може да се гласува без коментар
3 тик бокса - креативност, композиция, въздействие
Гласът - според възможностите. Нека има свестен коефицент. Не може гласът на Кубето да е равен на гласът на вчера получилия право да гласува с Б-рейтинг. Единия тежи повечко. Right? И не ходи да гласува щото на него да му върнат. Right?

Формула която да образува рейтинга на снимката посредством горепосочените критерии.

Voila!



Публикацията е редактирана (31-10-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: pperegrin   
Дата:   31-10-13 13:47


ctpahho +1

Абсолютно подкрепям

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Casting   
Дата:   31-10-13 15:15

ctpahho:
Много добре казано![smilie24]



Публикацията е редактирана (31-10-13 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Tenebrus   
Дата:   31-10-13 15:41

Ето, значи можело да се роди нещо креативно :) Евала колега.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: 8man   
Дата:   31-10-13 15:43

ctpahho
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-13 15:59

Ама вие все още си мислите, че някой иска да подобрява нещо по сайта?

Преди няколко дни пуснах тема с идеята, че е крайно време да се назначат модератори и дори не беше отговорено и да се заключи(както обикновено правят), а направо изчезна темата.

Никой не иска диалог с потребителите...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ctpahho   
Дата:   31-10-13 16:07

Тази тема не е изчезнала, администраторите отговарят и са отворени за полемика, решението за промяна вече е взето. Разходи се из предходните страници.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tycoon   
Дата:   31-10-13 16:30

И кой ще определи на кой колко му тежи гласа?:)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: promis   
Дата:   31-10-13 16:34

Колкото повече рейтинг имаш, толкова по-тежък глас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   31-10-13 16:40

Това пък, какво ще оправи [smilie11]
Те и сега хората с Б, които за всяка снимка получават по 100-200Б си ги получават тези точки.
Като се направи горе описаното същите хора ще имат не по 100-200, а по 200-400, защото същите хора, които си гласуват един за друг сега, тогава ще го правят пак, но някои от тях ще имат още по-висок рейтниг и ще бутат познатите напред [smilie3]

Няма смисъл от такива рейтинги. Едните с А другите с Б и третите с Я. Това е безсмислено. Има смисъл от 10-тина човека (професионалисти), които да отсяват фотографии, но това с различните рейтинги няма да доведе до нищо повече от сегашното положение.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   31-10-13 16:42

Предложението на @ctpahho звучи смислено, разбира се като частен сайт собствениците имат суверенното право да го отхвърлят или изменят, но ще е трудно да не се съгласят с изложените аргументи.

Аз само бих предложил 'тик боксовете' за комплексна оценка да са малко по-различни. Ако са три, единият трябва да отразява хидожествената страна (тук 'креативност' може това да има предвид, но може да има и разни естетически критерии - да ги раздробяваме ли или подразбираме като включеи?). Не може да се пренебрегне и техническата страна - нямам предвид с олко скъп апарат е снимано, нито взиране на пикселно ниво - но и най-кеативната снимка ако е мърляво изпълнена трябва да губи нещо. И трето - крайното въздействие от всичко това (тук съм съгласен). Така че, imho: Идея - Изпълнение - Въздействие. Примерно, де -

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-13 16:46

ctpahho,

Темата я няма, тази за Проблем с форума е друга.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   31-10-13 16:49

На мен до сега много ми допадна идеята снимката да влиза за гласуване, като поне 24-48 часа не се вижда нищо за нея. Нито автор, нито рейтинг, нито коментари, нито техника. По никакъв начин да не може да се види автор и т.н., а не като сега. За снимката да се гласува задължително с коментар и то не ахкане и пъшкане, а както е написал ctpahho примерно с тези боксове. Снимки с лого да не могат да влизат за гласуване (тук ще има недоволни, но логото си звучи: "ето ме и мен")
Чак след определения период снимката излиза с всичките си там обяснения, автори и коментари.

П.с.
Като тези прота 10-на човека да разпределят снимките в кой албум ще влиза, след като вече е пусната за гласуване. Те да пуснат за гласуване снимката или да я отхвърлят с даденото обяснение.



Публикацията е редактирана (31-10-13 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ctpahho   
Дата:   31-10-13 16:51

В walltext-а който съм изписал се говори само и единствено за един краен рейтинг който се определя от множество фактори и именно това го прави по трудно манипулируем. В никакъв случай невъзможно tho.
Кое не е безмисленото на идеята един от 5тте вадещи шедьоври от кацата снимки да е получил орална любов за да извади точно па тая снимка?!
...няма да защитавам идеите които давам. По същата причина поради която администраторите имат правото да правят със сайта каквото пожелаят.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-13 16:56

И така ще хъвърчат линкове до полуда, във всяка система има пропуски. Дори и в одобрението за определена галерия само от модератори, и там има субективност. Погледнете какво количество "отбелязвания" прави даден автор, има дори и по 5 на минута, и това в продължение на часове, всеки ден. Всяка възможна снимка се отбелязва. Според мен тези хора не гледат снимките, а и няма как да харесаш по 100 снимки на ден, на 5-ия ден вече няма да искаш да гледаш снимки изобщо. Става пренасищане. Но... това е работа и се отплаща, с по-висок рейтинг, който гали самочусвтвието. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   31-10-13 17:01

Абе нещата не са лесни, но може поне да се опита нещо ново и различно.
Винаги ще има манипулиране, но едно обновяване на системата, повече дискусии, коментари и т.н., все си мисля, че ще промени обстановката, която е в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marconi   
Дата:   31-10-13 17:04

ооооо Дидитууууууу [cool]
ти ся от моя кръг ли си, или от некоя друга окръжност? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

дай се изясним веднъж за винаги [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-13 17:07

Ще си помисля.... [smilie5] [smilie5] [smilie5] пък ако ми дадеш да поснимам и с новия обектив направо съм решила [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marconi   
Дата:   31-10-13 17:13

оххххх котьооооооо [smilie18] [smilie18] [smilie18]
глей ся...на 3-ти ноември пристига и схемата е следната...

5 снимки - бронз
10 снимки - сребро
15 снимки - злато

за количество давам отстъпки...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: demiman   
Дата:   31-10-13 17:17

Охооо Диди така ли стана - аз с всичко ще ти дам да снимаш ... ма първо аз тебе да поснимам, може ли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-13 17:18

Тиху ся, че ще се появят и други кандидатки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marconi   
Дата:   31-10-13 17:19

не знам за кандидатки, ама се появи кандидат [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: demiman   
Дата:   31-10-13 17:19

[smilie21] никой не връщам аз [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-13 17:24

Маркониту е по-убав от мен, аз се оттеглям скромно [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marconi   
Дата:   31-10-13 17:24

Дидитууу казвай ко праим, че ше предизвиквам demiman на дуел, ама не на фото дуел, щото ша ма бии [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   31-10-13 17:32

ctpahho
ако проследя, развитието си във този форум бих стигнал до някакво наистина разумно предложение за начин на гласуване но, като не съм си водил бележки [smilie5]
Сега убий мА няма как да го измисля или поне не без пари[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-13 05:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-13 09:03

Интересно обаче, тия дет въведоха модата "дай да ти дам" и дет изпозабраниха всички, които им казват нещо различно от !!! и +++ не са обелили и дума в тази тема... гузни ли се чувстват, или са навели главица с надежда бурята да отмине и пак да почнат да се поздравяват с позивната ЧПС...нека чуем и вашето мнение

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tonyboy79   
Дата:   01-11-13 09:21

Добре а как ще се справите с линкването във Фейса? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 09:42

АМИ ТЯ ТЕМАТА Е ИЗЧЕРПАНА ВЕЧЕ ОТДАВНА.
требе да се забрани всякакво триене, блокиране и модериране от страна на потребители. ако иска да си контактува с отбран кръг - на скайп. форум не му требе.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 10:10

https://photo-forum.net/i/1779911


ето го един човечец, уплашен да му разваля имиджа.
бях му писала, че снимката грабва на тъмбъла, а щом отвориш - виждаш мазане без мярка.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-13 10:12

ето това е в основата на проблема

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   01-11-13 10:26

Нормална шопска реакция:

Он па че ми кае...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: itilien   
Дата:   01-11-13 10:50

Аз смятам, че усложняването на системата за гласуване и слагането на разни цъканки за художественост, качество и т.н. няма да подобри нищо, а ще го влоши. Това ще спре доста хора да гласуват, защото е прекалено сложно. Да не говорим пък, ако трябва задължително да оставяш дълъг коментар. Аз дори не бих си помислил да гласувам при подобни условия.

За мен е важно единствено да покажа снимката си на възможно повече хора. Не възприемам сайта като някакво училище, дето задължително трябва да си даваме критика и да се учим един друг.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   01-11-13 11:16

Има ли геймъри тук ?

Ако има те много добре знаят, че колкото и лъскава и перфектна да е графиката тя не е гаранция за успех на играта! Има стари игри на по 10 години, които все още се играят, въпреки изоставането в ефектите.
Защо?
Защото най-важното е геймплея. Не е ли измислен добре, не е ли балансиран както трябва играта отшумява и се забравя!

Ще се цитирам от преди няколко страници:
"Ако се погледне системата за оценка на снимките в сайта за времето на съществуването си се вижда, че е доста стабилна и показателна."

Ако твърде лесно се върви нагоре не е добре, ако е твърде трудно пак. Работа на собствениците на сайта е да зададат правилните параметри. За сега те работят много добре и съм се чудил как системата е издържала години.

Всяка не добре обмислена промяна ще развали "геймплея" и тогава не е ясно какво ще стане!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   01-11-13 11:22

С подчертано злорадство искам да отбележа, че - независимо от компетентните прогнози за ранното й затваряне, - темата добута до двеста.[smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Canon   
Дата:   01-11-13 12:12

В момента са две работещи системи, омесени в едно цяло.
Едната на рейтинговането на снимки и едната е на автори/оценители (като права за точки А,Б).
Отделно, че системата за оценка на снимки е с относително противоречиви параметри.
Примерни 100 точки са равни и на 25 положителни високи оценки (х 4) или на 50 посредствени (х 2) или на 100 лоши (х 1) и са много повече от 1000 неутрални (не гласувани, х 0)
/формалния еквивалент: положителни, посредствени, лоши е като разбиране от някои потребители, иначе са бутончета злато, сребро, бронз/

Факта на даване на оценка от потребител, не води до поемане на отговорност за качеството на оценяване.
Това е слабо място на оценяването.


Разпределението на оценките дава различно тълкуване на рейтинга на снимка

Примерно, за 100 точков рейтинг общо от 12автора х 4 = 48т и 52автора х 1 =52т е противоречива, в крайностите добро-лошо, за разлика от варианта 50автора х 2 = 100т - хомогенен резултат.

Не правя препоръки - само анализирам елементи от рейтинговането.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   01-11-13 14:42

Извод: четирикрилен гардероб.

Само обобщавам и придавам завършен вид на анализа.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   01-11-13 15:16

Еми, и аз като новобранец искам повече критика и коментари под снимките ми, но за съжаление рядко получавам. До някъде може би вината е в мен - сигурно снимките ми са незабележими (или толкова трагични, че хората ги е жал да коментират). Но от друга страна никой не се е родил научен. Истината е, че когато съм публикувал по други форуми и сайтове като 500px съм получавал повече коментари от колкото тук... за съжаление. Та за това и там публикувам доста повече... а тук уж качвам само кадри, които наистина си харесвам най-много, но все тая. То така или иначе повечето от и без друго малкото коментари, които съм получил тук са от сорта на "+++" или "харесва ми". Не, че е лошо, но все пак не ми помага особено.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: itilien   
Дата:   01-11-13 15:21

Ами ако не възприемаш сайта като училище, в което трябва да получаваш помощ, тогава няма да си разочарован. Все пак никой не е задължен да отделя от времето си, за да пише критики и коментари.
Не очаквай някой да седне да те учи, по-добре се учи от други източници - гледане и анализ на добри снимки, както и снимане естествено. Нещата стават постепенно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   01-11-13 15:58

Онзи ден написах едно дъъъълго писание по темата и накрая се отказах и го изтрих - реших, че няма смисъл да влизам в дълга дискусия. Това бе преди да се намесят админите. Сега реших да си кажа мнението накратко.
Че системата има слабости - знаят всички. Как да се оправи обаче, има само съвети от кол и въже събрани, много често противоречащи си. То всеки може да каже какво иска, но какво дава от себе си? Покажете един работещ идеален модел, моля! Ако наистина има такъв, много лесно можем да го пренесем тук. На мен специално 500px не ми харесва - прекалено много снимки и човек се губи. В 1x е много елитарно. В 35 мисля, че също гласуват на приятелски принцип и се толерира определен стил на снимане.
Относно групите и гласуването темата е толкова дъвкана, че няма накъде. Да, има групи. Да, има приятелско гласуване (нека един се закълне, че ако има приятел във Форума, не му показва качените снимки, моля!). Да, много хора споделят снимки във фейсбука. Много от тези неща съм ги виждал и при фотографи, които се изказват много против системата на гласуване и приятелското гласуване. Но всичко това, въпреки че дразни, не пречи на никой да се развива и да снима добре. Ако снимките ти са хубави, винаги ще получиш подобаваща оценка. Друг е въпросът какво се възприема като добра фотография тук, във ФФ. Аз лично, смея уверено да твърдя, че след първите ми стъпки във форума, когато се опитвах да накарам някои Б-та да гласуват за мои снимки, не съм карал никой да гласува. Аз от своя страна гласувам само за снимки, които ми харесват и мнооого рядко гледам кой е авторът. Принципно гласувам доста рядко и, за съжаление, основно за високо оценени снимки т.е. не гледам много в Представяне. Все пак, трябва да призная, че имам няколко по-близки съфорумци (говоря за 2-3 човека) и ако някоя снимка се запъне на 96Б например, я показвам на един двама та да избута стотака (но го правя със срам). Въпреки това имам доста снимки между 90 и 100 :) С две думи - ако снимате и се усъвършенствате, даже и да нямате супер талант (аз не мисля, че имам), можете да постигнете прилични резултати.
Относно коментарите под снимките. Под няколко теми тук съм писал, че с радост бих давал критика, доколкото мога, на начинаещи автори. След тази ми заявка, само 2-3ма са ме питали за коментари и то явно с надеждата да им прегледам профила и да го нагласувам. Когато ги моля да ми покажат конкретен кадър и да поговорим в скайп за него - изчезват. Та мисля, че точно тези, които вият най-много, просто негодуват от това, че нямат точки, чувстват се недооценени и негодуват поради тази причина. По същия начин тези, които не се справят с ФШ, много често го отричат.
Мен лично ме дразни това, че наистина падна нивото на разговори във форума и там почти не влизам вече (имам предвид форумната част). Същото важи и за коментарите под снимките. Грубо коментиране и език прогониха много хора от ФФ.
Моите препоръки са лесни за изпълнение и са добро начало:
1. Да се махне гласуването с бронз и сребро - сега служи само и единствено като наказателен вот.
2. Да се вижда колко хора са прегледали снимката (уникални прегледи). По този начин може да се прави преценка за харесване/ нехаресване на кадъра. Добър показател като обратна връзка. Може точките да са малко, поради слаба посещаемост, но ако имаш 70 от 100 харесали няма как да не си доволен.
3. За да няма самоволно блокиране за коментари и гласуване, да има бутон, с който се завява това с кратък коментар защо. Админите преценяват дали да го одобрят, оставят така или да сложат бан.
4. Малко по-строга модерация в темите, макар, че съм малко скептичен, че това би оправило нещата. Хора, които нямат нужното възпитание и грамотност, надали ще бъдат повлияни от модериране.
5. В момента, според мен, има прекалено много Б гласуващи, въпреки,че след като го споделих с админите, ми казаха, че били орязали много от Б гласуващите. Дълги години, в папката с "рейтинг Б 3 дни" имаше от 3 до 6 страници. сега има по 12 и повече. Първите 3 страници са със снимки над 100Б. Последното обезсмисля малко и първа страница - понякога там снимките се задържат много малко време. Според мен всичко това води до по-ниско ниво на видимата фотография.
6. Бутони "харесвам" и "не харесвам" в коментари под снимки и постове във форума.

Засега толкова. :) Като гледам колко нещо написах - лошо ми става :) Успех на всички, весел празник и по-малко ядове! И до скоро виждане в Трявна! :)[shtrak]

редакция - правописни грешки. напънах се да го прочета след като го написах :)



Публикацията е редактирана (01-11-13 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   01-11-13 16:20

Бутони "харесвам" и нехаресвам в коментари под снимки и постове във форума.

--------------------------
[shtrak]

Твърдо ЗА бутона "нехаресвам"[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   01-11-13 16:24

и един бутон - "некъде по средата съм" [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   01-11-13 16:24

съгласен на 95% със swan_ !

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   01-11-13 16:26

аре ся...още малко и бутон WTF [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   01-11-13 16:32

секакви бутони требе да има. около снимката наредени ... върху снимката ... под снимката .... бутони да има [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   01-11-13 16:49

3. За да няма самоволно блокиране за коментари и гласуване, да има бутон, с който се завява това с кратък коментар защо. Админите преценяват дали да го одобрят, оставят така или да сложат бан.

По тази точка мисията е невъзможна!!!! Като гледам количеството на малоумните коментари, половината китайска армия не може ги прегледа, не админи или модератори

6. Бутони "харесвам" и нехаресвам в коментари под снимки и постове във форума.

По тази точка мисията също е невъзможна.Видим ли бутон "Не харесвам" големо натискане ще пада без дори да се погледне за какво иде реч!


[Мен ме дразни това, че наистина падна нивото на разговори във форума и там почти не влизам вече (имам предвид форумната част). Същото важи и за коментарите под снимките. Грубо коментиране и език прогониха много хора от форума./b]



Хайде сега смени "форума" с "държавата" и виж какво се получава :)


Ние не ставаме, каквито и да са правилата. Ние сме егоистично, нахално, лицемерно и най-вече завистливо племе.
Пак казвам -НЕКА ГЛАСУВАНЕТО ДА НЕ Е АНОНИМНО. Тогава много неща ще си дойдат на мястото. Когато се криеш зад анонимността дреми ти за правилата,нали?


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   01-11-13 16:55

3. За да няма самоволно блокиране за коментари и гласуване, да има бутон, с който се завява това с кратък коментар защо. Админите преценяват дали да го одобрят, оставят така или да сложат бан.

По тази точка мисията е невъзможна!!!! Като гледам количеството на малоумните коментари, половината китайска армия не може ги прегледа, не админи или модератори


Е не мисля, че е чак толкова работа. А пък ако някой го блокират 3 пъти, да кажем, може да се трие акаунта. Не е голяма философия.

6. Бутони "харесвам" и нехаресвам в коментари под снимки и постове във форума.

По тази точка мисията също е невъзможна.Видим ли бутон "Не харесвам" големо натискане ще пада без дори да се погледне за какво иде реч!


Такива бутони има във всеки читав форум. Показваш дали ти харесва даден коментар. Виждат се настроенията. Не виждам нищо лошо, даже и да има минуси.

Относно нивото - така е. И аз мисля след НГ да се изнасям. Все пак ФФ е средище на хора с интелект над средния и би могло да се опитаме да работим в тази посока. Ако позволиш на простащината да победи, тя ще се възползва. Както и в България, махат се интелигентни хора и доминацията е на прости такива.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 17:49


По тази точка мисията е невъзможна!!!! Като гледам количеството на малоумните коментари, половината китайска армия не може ги прегледа, не админи или модератори

Е не мисля, че е чак толкова работа. А пък ако някой го блокират 3 пъти, да кажем, може да се трие акаунта. Не е голяма философия.



глупости. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   01-11-13 17:59

секакви бутони требе да има. около снимката наредени ... върху снимката ... под снимката .... бутони да има

----------------------------------------


Абсолютно! А в центъра на снимката един голям с „!!!!”[cool]

Така или иначе това е най-използваният коментар - защо да не се улеснят хората?![smilie5]

Нищо че хейтърите сега ще писнат, че са прецакани с техния "нехаресвам" отдолу.[smilie9]

Така визуално доброто ще тържествува над злото и всички с морализаторски наклонности ще бъдат спокойни[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-11-13 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   01-11-13 18:26

"(нека един се закълне, че ако има приятел във Форума, не му показва качените снимки, моля!)."

***

Заклевам се![smilie5]
Даже не ги качвам във фейса.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 18:35

аз па не им гласувам, освен ако много не ми харесват. е, тинта да каже колко я кова. единственият, за когото гласувам винаги е джино, ама то е защото е гениален! има сигур само 20-30 снимки негови, дето не ме кефят достатъчно, че да им гласувам

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   01-11-13 18:37

А аз даже не ползвам ФейсГлупост... едно време, като излезе тъпият фейсбук си направих акаунт и после исках да го изтрия, ама не става. Постоянно ми пращат глупости на пощата. Писах им на бг език да спрат и да ми изтрият акаунта, не го спряха... писах на английски да спрат... спряха... за година и пак почнаха, но акаунт не трият... там пишеш ли се веднъж, това е до гроб
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Фейсбук - [smilie23]

П.с.
Тук също не показвам на никой нищо... който иска - гледа, който не иска - подминава... това е и според мен така требе де бъде!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 18:45

а, той и джино няма сураттефтер...ама веднъж в тримесечие го проверявам тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   01-11-13 18:49

За гласуването и аз съм бетон. Само ако ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   01-11-13 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   01-11-13 19:13

feliz , имаш познат, който има регистрация във ФФ и не му показваш, че си качила снимка?

маре, за теб знам и заради това ценя всеки твой коментар под моя снимка.

JIMMYSTOIKOV, ами има цели групи фотографи, които пътуват заедно, снимат заедно, виждат се вечер на по питие. Как очакваш да не си гласуват един на друг? Ако и ти се присъединиш към подобна група ще те огрее, но, както казах по-горе, не мисля, че това е толкова важно. Много често мои снимки са били с най-висок рейтинг без нито едно приятелско гласуване. Преди 2 години разбрах, че бобик ми е съсед и от тогава се каним да се видим, но така и все още не сме го направили. А той поне дава Б, та можеше да намажа. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-11-13 19:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: promis   
Дата:   01-11-13 19:27

Толкова ниско, че да моля да ми гласуват (дори и индиректно, като уж случайно да покажа снимката), никога не бих паднал.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   01-11-13 19:33

vikitovikito, ти си един от тези хора, които споменах по-горе - арогантен, глупав, надменен, но без покритие. Много рядко съм виждал стойностен коментар, произлязъл от ръцете ти. Ти и подобни на теб сте причината все по-малко качествени фотографи да посещават форума. Нямаш снимки, но си на всяка манджа мерудия. На такива като теб - бан и лека полека форумът ще се изчисти. А относно злостния ти коментар - първо, както съм казал по-горе, нямам претенции да съм каквото и да било. Второ - приемам критика само от хора, които уважавам и знам какво са постигнали, а ти си просто едно нищо, поне в моите очи. Трето - явно си доста неграмотен и не успяваш да вникнеш в смисъла на текст, когато го четеш. Освен това и пишеш неграмотно.
Хайде сега бегай в зоологическата при себеподобните да си общувате.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-11-13 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   01-11-13 19:49

swan_, този път съм на 100%

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   01-11-13 20:07

От години го чета това, за групите ... ама явно никоя не ме приема. [smilie6]
Не съм получавал реклама за да гласувам, нито съм пращал линк за подобно нещо и все пак като пусна снимка, ако си заслужава, вижда се. Ако не, потъва.
Ако има такива "групи", а сигурно ги има, те са си приятели и кое е странното, че си харесват снимките?! Да си ги харесват. Заради тези приказки, от доста време гласувам, но не оставям знак за това. Ако пиша нещо, то е преди да гласувам и понякога, като видя автора, аха да почна да се извинявам, ама се сдържам де!
Та пак да си кажа - не е виновна системата, а хората.

За среброто и бронза - не знам от къде дойде това отношение, че били "наказателни"?! Нямате ли нива на харесване? Поне всички, би трябвало да знаят, като фотографи, че има мно-о-о-го нюанси.

За агресивната простащина - ами, гадно е. Влизам с добро чувство. Искам малко кеф от хубави картинки и да разменя думи с някой ... съмишленик, но улицата побеждава. Крещи по-силно, обижда, руши разговора ... Това не би трябвало да ми прави впечатление, сравнявайки нивото и стила на общуване с това от българските вестници, радио и телевизия, които гледам от 10,000 километра, но е доста подтискащо.

... не е виновна системата, а хората ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: boni   
Дата:   01-11-13 20:28

Ще пуснем в профила на всеки да се вижда за кои снимки е гласувал (както има галерия любими, ще има галерия гласувани) и така всеки ще може да отвори профила на даден автор и да види като на длан какви са му предпочитанията:) Не мене лично ми омръзна да гледам как някои хора се възмущават публично даже и в тази тема, а като погледнеш в таблицата с гласовете става интересно....
Друго, което мислим е бутонът да е наистина един, но да има и бутон "не харесвам" , който да прави отделна статистика за информация само на автора. Може натискането на тоя бутон да е придружено с поле за коментар защо не харесваш снимката.
И за да няма точкомания и показност , може точките въобще да не се виждат от публиката, само автора да си ги вижда за собствено инфо. Иначе няма как да няма рейтинги, трябва все пак снимките да се сортират.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 20:48

понякога човек гласува за нещо, което не е кой знае кво, ама по няква причина му е допаднало. тва при мен става ако снимката е или на нулата или някъде наоколо. както и в представяне :)колкото по-високо е цифрата под снимката, толкова по-ситна ми става цедката и по-малка е вероятността да пусна глас. понякога даже и да го преценявам като добро нещото - не му гласувам, щото ми се чини, че за "добро" гласовете са му много ;) а не е стигнало до много добро или отлично ;) нещо като коректив така да се каже :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   01-11-13 20:53

Айде, почнаха оправданията[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MarinY   
Дата:   01-11-13 21:10

Кое на Мара е оправдание? Цедката при представяне наистина е по-рехава. За наистина добри кадри, в галериите, изискванията трябва да са много по-строги, но всичко това е лично усещане и подход.
Мара [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-11-13 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   01-11-13 21:15

ейел, ти мое и морето да подквасиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   01-11-13 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BXMarkov   
Дата:   01-11-13 21:26


boni,[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: geokar   
Дата:   01-11-13 21:45

Добре е гласуването да не е анонимно, да виждаш кой е харесал снимата ти и кой не (не за да му "върнеш жеста", разбира се, а за да си свериш часовника - като видиш кой ти е харесал снимката, надникваш в профила му и си правиш съответните изводи). Много се учудвам на гугусчушкия въпрос: "за какво ви са тези точки, какво ги правите, киселото мляко ли си купувате с тях" и тем подобни остроумия. Ами системата тук е такава, че от Б оценяването зависи в коя галерия качвак (и оттам - колко души те виждат), какъв брой на пет дена имаш право да качиш и т. н. За онези, които переодично влизат и излизат от "Представяне" си е доста важно, като и определящо дали ще останат тук, или ще си вървят, а между тях има определено добри автори, които, въпреки усилията на тьма и мара със съответните теми, си остават недооценени и незабелязани. А мнозина се отчайват и като видят първата страница - често фотографии с много по-ниски качества от техните обрасват с Б точки по вече коментираните тук механизми. Добре е статутът в бъдеще да не се определя от тези прословути Б точки, портфолиото е една възможност, но тя по обясними причини не се използва от всички потърпевши. По какъв начин да става това статуиране не се наемам да кажа, просто сегашната система не функционира правилно, макар да не е лошо замислена. Чест прави на админите, че се замислят по въпроса, това дава надежда форумът отново да стане място за споделяне на фотографии и диалог за това прекрасно изкуство, а не място за лекуване на комплекси и мании. Пък иначе... и аз съм се трил и съм "започвал отначало", и аз съм пускал "без гласуване", даже, да си призная, съм трил и коментар - само един и то защото беше с расистки характер, ако втори такъв се появи, пак ще го изтрия.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-13 21:52

то и сега гласуването не е анонимно... всичките заради които е тамта чинно се нареждат един под друг с възклицанията си " а ла бгмама"... ако питате мен махнете рейтинг Б на тези хора... и ще се реши проблема ... като няма стимул за егото - те сами ще си идат...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: zotto   
Дата:   01-11-13 22:03

Допада ми предложението на boni, нека се вижда кой за кого гласува, харесва ми и бутона "не харесва", може да даде начало за малко конструктивна критика[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-11-13 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: fit_ness   
Дата:   01-11-13 22:59

Изтрих си снимките точно заради онази групичка с разклатеното его. Бих се върнал ако нещата се подобрят. Господа собственици на сайта, изгонете 20 за да се върнат 200. Елементарно е. Тогава и трафика ще се завиши и вашите приходи ще са по-големи!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   02-11-13 10:45

От толкова много мнения, аз съм съгласна само с това на Pd. Това, че тук, а, предполагам, и на други места, се гласува яростно за снимки тип "ковьор за стената", не би променило вкуса на хората. Групичката, която взаимно си гласува снимките, най-вероятно наистина ги харесва. А пък ако някой се радва на фалшиви гласове, проблемът е изцяло негов. Аз нямам нищо против системата, но ако се въведат някои промени, може пък да стане още по-интересно.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   02-11-13 13:22

аз помня, че на лали й махнаха правото на Б рейтинг, щото била гласувала за боза. ако се подходи по тоя критерий...майкооооуууу

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   02-11-13 13:41

мара, не само на лали :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   02-11-13 14:04

Благодаря на my.point.of.view за конструктивните коментари под снимките ми! Определено е по-полезно и смислено, от събирането на "плюсове" и точки :) Дано бъдещите промени в системата за оценяване спомогнат повече за такъв вид "оценяване" и се спре с шуробаджанащината.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-11-13 19:33

boni , поемете отговорността и направете журиране(модериране) за елитарна фотография, както е в 1х и 35photo. Отделно може да си съществува точковата система под някакъв вид за "представяне".
Така няколко човека ще решавате, как да изглежда върхът на пирамидата и няма да има обвинения за групички, а само за подкуп към админите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   02-11-13 19:45

boni, похвално е, че след толкова много години се решехте на промени! нека е за добро [smilie24]
1. харесва ми идеята човек да не вижда точките на другите, а само своите.
2. добре е за крайния рейтинг на всяка снимка да се взима и отношението прегледана/гласувано.
3. добре е прагорете 50Б, 100Б и т.н. да не са трърди, а относителни, тоест, най-добрите 5 или 10 снимки за последния период от време.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: luboar   
Дата:   02-11-13 19:49

точка 3 не я разбрах. си е ебала майката тя.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   02-11-13 20:16

демек, за да излезе на първа не трябва да мине 100Б, а трябва да е в топ 10 за последните 6 часа, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Bess_bg   
Дата:   03-11-13 07:03

Уви, всяка една система на гласуване се опорочава рано или късно от потребителите. Сега съществуващата система тук не е лоша, но все пак, поздравления към админите за желанието да я подобрят. Аз лично смятам, че най-важното което трябва да се направи е да се премахне анонимното гласуване. Всеки трябва да си застава зад думите, действията, вота.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   03-11-13 10:34

Автор: swan_
Дата: 01-11-13 19:13

feliz , имаш познат, който има регистрация във ФФ и не му показваш, че си качила снимка?
============================================================
Да. Отлично ме разбра.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   03-11-13 12:24

Автор: swan_
Дата: 01-11-13 15:58

... ако някоя снимка се запъне на 96Б например, я показвам на един двама та да избута стотака (но го правя със срам).

-----------------------------------------
[shtrak] [smilie18] [shtrak]


Пью, но с отвращением![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   03-11-13 12:32

написа:

Аз лично смятам, че
> най-важното което трябва да се
> направи е да се премахне
> анонимното гласуване. Всеки
> трябва да си застава зад думите,
> действията, вота.

Те тия дет опорочиха всичко и сега се редят на опашка с коментарите си "вижте ме гласувах, сега е ваш ред" ... проблемът не е, че е анонимно гласуването, проблемът е, че много хора гласуват за ВСИЧКО наред, за да може да се издигнат нагоре до заветните думи ЧПС...

"талантите" от едно сходно сайтче явно "проходиха" и налазиха фото-форум...те това не бива да се позволи... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sky-fan   
Дата:   03-11-13 14:05

Много добри идеи Бони.



Публикацията е редактирана (03-11-13 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   03-11-13 16:52

добре бе, суон, ма ти наистина ли показваш непременно снимките си на познатите си от фф? че нали кат я пуснеш, може и сами да я видят...?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sky-fan   
Дата:   03-11-13 18:22

Ама и ти си дребнава...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   03-11-13 18:26

форумът требе има дрегер и да не допуща поркани потребители. тва е. нееекст. [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: didesignbg   
Дата:   03-11-13 18:42

ми кат не моа го глеам трезвен ко да прая?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: daosa   
Дата:   03-11-13 18:58

Сиимоона,Сиимоона...всичко нейно е шидьовър,добре че се пръкна такъв автор [smilie18] ...а всички други сме некадърни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rolemodel   
Дата:   03-11-13 19:27

Коя е Симона ???

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   03-11-13 19:29

с цифрите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   03-11-13 19:49

Автор: didesignbg
Дата: 03-11-13 18:42

ми кат не моа го глеам трезвен ко да прая?



да почерпиш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   03-11-13 19:56

Чета и не мога да повярвам, един му били опорочили сайта, друг Симона му била виновна щото ако я нямаше щеше неговия "шидьовур" да се забележи, баси не мога да повярвам колко ревливи пут...вци има тук!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 19:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: luboar   
Дата:   03-11-13 20:05

...т'ва ЧПС е наистина много селско и тъпо. Звучи като още актуалното - Честита баня !
Веднъж, влизайки в сайта, гледам в коментарите за мен - ЧПС. Викам си, това ше е някаква завоалирана псувня, и аха да отговоря подобаващо, разбрах за какво става дума.
Честита Н.М.В.П ![smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 20:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: daosa   
Дата:   03-11-13 20:10

Ей, borgot,пу.ьо ще викаша на брат си ...ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: atrifonov   
Дата:   03-11-13 20:14

Borgot или по-добре г-н Богомилов прати много поздрави на приятелката си Симона, или по-добре Силвия[smilie18] [smilie18] [smilie18] Сигурно не ти е лесно с нея[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: borgot   
Дата:   03-11-13 20:18

хахаах, излезнахте на светло ли. Може да се видим ако искате да си поговорим, очи в очи.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: atrifonov   
Дата:   03-11-13 20:21

Аз не се крия, добре си дошъл

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: daosa   
Дата:   03-11-13 20:21

borgot ,вярвай ми ,че е по-добре да не се виждаме очи в очи ...иначе ще си търсиш зъбките в ректума.Повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   03-11-13 20:25

Маре, не си ме разбрала. Прочети ми пак коментара. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: karan4o   
Дата:   03-11-13 20:53

Без бой!
Смисъл няма!

[beer]

Каквото и да се направи, мои и твои винаги ще има, и ще се правят схеми.
Бони мисли в правилна посока, добри промени е написал!
[smilie24]
Помислете и върху това да не се вижда нищо поне 24часа, и Сержи е прав, да се сменят снимките на първа страница, според последните 6 часа, а не да стоят само тези с по 1000Б или Ц, или Я

Това с коментарите май си е така... като се замислих, аз коментари почти не пиша и ако трее да попълвам задължителни обяснения, май няма да ги попълвам [smilie8]
Поне аз де... ма то аз и не гласувам май много, много напоследък. Просто всичко взе да ми изглежда опорочено [smilie8]

Хубаво е, че ще има промени!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   03-11-13 20:55

а не мое ли да се направи рейтингът да се формира на база гласове - "плюс" и "минус" и реално оценката да не е сбор от точки, а да бъде някакъв коефициент ..... като в художествената гимнастика 10 [smilie25] [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   03-11-13 20:56

въпреки, че много ще ми е гадно да изчезнат снимките ми с над 1000 точки мухахаххаа [smilie18]
спрете ми достъпа /и ментата/ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 21:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   03-11-13 21:30

фъкитуфъкиту пак не си е пил имодиума [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   03-11-13 21:36

Маркониту, къде се плаща за ЧПС, изнЕрвих се, че никой не ми е писал подобно нещо под снимките [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   03-11-13 21:39

суон, може и да не съм ;) случва се...ама ся не можах и да го намеря вече...неква лавина е минАла...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   03-11-13 21:42

ооо Дидитууу [smilie18]
срещу дребна комисионна Маркониту ше ви уреди в банка Антинари [smilie18] [smilie18] [smilie18]
още +10% мое си изберете и шрифта за ЧПС [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   03-11-13 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Marconi   
Дата:   03-11-13 22:00

щом не ти е изкарала за никон, въобще не се фалИ [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   03-11-13 22:10

има напоследък серия дедита и без цигари, ма в арт мараня...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-11-13 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: geokar   
Дата:   04-11-13 02:20

Спомням си как преди години се сдърпахме със Swan във форума по повод бързото обрастване с Б-точки на определени снимки, тогава снимката ми харесваше и я защитих, но след два три дена, като в потвърждение на неговата теза изтрих всичките си, повече от 400 снимки. Swan продължи стремително да се развива и стана един от най-добрите портретисти (особено уважавам този жанр!) във форума, а серията с балерината е на надфорумно равнище. И макар отдавна да е, напълно заслужено, „от другата страна на барикадата” (като постоянно присъстващ на първа), чест му прави, че не е променил принципите си, за разлика от мнозина. Много ще съжалявам, ако неволно съм го обидил тогава, нека ми прости, ако има нещо такова, с удоволствие бих почерпил по бира, ако някога се видим. Наистина съм фен на снимките му и уважавам позициите му в тази и други теми от форума. Много са малко "фотографите от първа", които са за промени! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   04-11-13 11:14

И възцари масирано умиление...

Какво конкретно представлява "промяна на принципите" в горния текст? Въртиш опашка на тоя-оня в началото, но от един момент преставаш да го правиш?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   04-11-13 12:13

geokar , отдавна не си спомням за какво е ставало дума :)
Благодаря ти за думите! Бира не пия, но за друга напитка съм на линия, особено ако ще си говорим за изкуство. :) Иначе за поста ми много съфорумци ми казаха, че са съгласни с мен, други явно са видели негативни неща, но всеки чете избирателно и има свои неща, в които вярва. Понякога просто се включвам в подобни теми, за да кажа как аз виждам нещата. Правя го, защото в профила ми всеки може да види как съм снимал преди 5 години и как сега и това при положение, че не мисля, че имам талант и промяната е плод на полагане на усилия. Т.е. мисля, че почти всеки с желание и упорство може да постигне подобен резултат и би било хубаво, тези, които се оплакват от системата, просто да положат усилия в тази посока.
А иначе тя темата се изроди малко, но ако се върнем на първоначалния пост на автора, на мен ми се случи нещо подобно онзи ден. Написах коментар под снимка, че големия контрастен подпис разваля общото впечатление. Авторката ми отговорила троснато под коментара и ме блокирала и то при положение, че не знае как и оценявам снимката. А мен подписите наистина ме дразнят и си казвам мнението. Та не мисля, че това ще спре някога, Има всякакви хора по Земята (даже и подобни на викито се намират) и щем не щем, като част от социална група, трябва да намерим баланса в общуването помежду ни.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   04-11-13 12:20

ejel, промяната е когато един автор за година минава пътя от това да задава елементарни въпроси относно фотографията до там, да дава мъдри съвети и да поучава наред. От това да е горд, че постига успехи във форума, до това да го отрича като място за качване на снимки. От това да се възползваш от форума като платформа и да рекламираш себе си като творец до момента, в който се почувстваш НЯКОЙ и забравяш от къде си тръгнал. Да не говорим за двулчието, при което тръбиш наляво и надясно колко порочна е системата за гласуване, а в същото време пускаш линкове във фейсбук към поредната ти снимка, която си качил и то през няколко часа, белким го видят колкото се може повече хора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: geokar   
Дата:   04-11-13 13:21

swan_, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   04-11-13 13:44

Човеци, к'во да ги правиш?..

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: ejel   
Дата:   04-11-13 14:06

... Громиш ги по темите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Bengun   
Дата:   04-11-13 15:30

Едно предложение от мен - нека да има възможност за качване на серия снимки - така ще се избегне качването поединично на сходни кадри от една сесия примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   04-11-13 16:10

да, да има възможност за публикуване на серия от снимки е чудесно! но гласуването, според мен, е добре да бъде за серията като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   04-11-13 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Alsand   
Дата:   04-11-13 17:21

А според мен трябва да се направи следното:

На първа страница да се появяват:

1. Снимка на деня: Рейтинг Б - Обновява се на 24 часа
2. Снимка на деня: Рейтинг А - Обновява се на 24 часа
3. Избор на редактора

А може и да се премахне Б и всичко да е А. не забравяйте, че Фейсбук вече поема доста от аудиторията на форумите и лично аз силно се съмнявам, че някой ще си регистрира множество профили, за да си гласува сам. Пък и това може да се хване по IP.
Също така може на първа страница да излизат последно пуснатите снимки във форума, както и водещите кадри по галерии, като там се класират на база седмичният им рейтинг.

Системата за гласуване и излизане на първа страница на Фото култ беше много добра, но там изключително тъпото модериране и администриране и в огромна степен - липсата на реален фотографски живот, изгони повечето хора и днес култа е в процес на разпад. Вече снимка на деня може да стане и с под 20 гласа, което е трагично.

Както и да е - мисля, че предложенията ми са разумни, но да не забравяме, че все пак сме българи. Егото ни е основата на всеки проблем. Това точно, как ще се реши - нямам идея.



Публикацията е редактирана (04-11-13 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: feliz   
Дата:   04-11-13 17:46

Казахме ли автори, които имат под 10 снимки в профила си, да нямат право да гласуват и коментират? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-11-13 18:06

Точките по рейтинг Б може да се изчисляват с това елементарно уравнение:


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: virosh   
Дата:   04-11-13 18:49

@feliz, това със броя снимките се оправя бързо. Според мен всеки новорегистриран не трябва да има право поне месец да гласува за каквито и да е снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: jino   
Дата:   04-11-13 18:52

Автор: Alsand
Дата: 04-11-13 17:21

Снимка на деня рейтинг А няма как да издържи 24 часа [smile] .

В повечето случаи високия Б и предполага също така висок А рейтинг.
Когато е обратно в 99 проц. от случаите снимката не си струва да се гледа.

Всеки иска негова снимка да бъде на първа страница, постарайте се [smile] с промяна на системата няма да стане .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   04-11-13 19:33

melkor написа:

> ...Според мен всеки новорегистриран не трябва да има
> право поне месец да гласува за каквито и да е снимки.

Защото..?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   04-11-13 20:19

е, това не е нито реално, нито нормално...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   04-11-13 20:41

Автор: Alsand
Дата: 04-11-13 17:21

..."Системата за гласуване и излизане на първа страница на Фото култ беше много добра, но там изключително тъпото модериране и администриране и в огромна степен - липсата на реален фотографски живот, изгони повечето хора и днес култа е в процес на разпад. , ..."

А Б С О Л Ю Т Н О П Р А В !!! Най-голямта грешка , бяха модераторите и тяхното триене с причина или без причина на снимки. И то не на снимки които не харесват, а на автори, които не харесваха, по-скоро.

Все пак тези сайтове за фотография, освен качването на снимки, научаването на много полезни неща за фотографията, фототехниката, следене на светския фотографски живот , и т.н. и т.н. , също така са и средство за забавление, запълване на свободното време и място за запознанства на фотографи и най-вече на фотолюбители от цялата страна или чужбина. Явно "политиката" на ФФ не е толкова грешна, след като има толкова много автори онлайн , а в другите БГ сайтове имат по от 0 до 3-6 автори онлайн по всяко време на денонощието. Стягането на примката от модератори, куроатори и всякакви такива, би било пагубно за всеки фотосайт !
Това е моето скромно мнение !!! Забавлявайте се, животът е кратък !!![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: burningice   
Дата:   05-11-13 08:09

Това с модератори, които по свое усмотрение изтриват снимки е най-тъпото нещо, което съм срещал по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: virosh   
Дата:   05-11-13 09:27

nyamago написа:

> melkor написа:
>
> > ...Според мен всеки
> новорегистриран не трябва да има
> > право поне месец да гласува за
> каквито и да е снимки.
>
> Защото..?

Тъй като имаше много мрънкане как се правели акаунти само за да се гласува дадена снимка и това (поне според мен), е начина по който това може да се спре.
Нека всеки нов потребител може да гласува за около месец единствено с 0 точки за да види кой е автора. Така ще има време да поразгледа, да навлезе и да си състави мнение за форума и за авторите в него.
Предполагам че при определени условия периодът би могъл да бъде и съкратен.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   05-11-13 09:36

фотокулта някак не беше лошо подреден, като цяло напред изплуваха добри фотографии и нямаше нелепи снимки в селекцията от добри снимки за деня и т.н... обаче веднъж направих грешката да кача снимка на котка, хубава снимка, не някаква тъпотия и освен щ, че ми изтруха снимката без никакво обяснение получих и някаква забрана да качвам снимки и да гласувам, пак без никакво обяснение... след този случай просто не съм посещавал тоя сайт.. баси тъпотията.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: burningice   
Дата:   05-11-13 11:34

фотокулта някак не беше лошо подреден, като цяло напред изплуваха добри фотографии и нямаше нелепи снимки в селекцията от добри снимки за деня и т.н... обаче веднъж направих грешката да кача снимка на котка, хубава снимка, не някаква тъпотия и освен щ, че ми изтруха снимката без никакво обяснение получих и някаква забрана да качвам снимки и да гласувам, пак без никакво обяснение... след този случай просто не съм посещавал тоя сайт.. баси тъпотията.
Същото се случи и с мен, толкова години не съм влизал в този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-11-13 13:22

Гледам, че доста грешна информация се изсипа за Фото-култ, справедливо е и в интерес на истината, да сте информирани точно и коректно:

Модераторите там никога не са имали право да трият снимки!
Правата им са били да местят снимка когато не е в подходяща галерия и да предлагат на администраторите снимки за триене. Самото триене, винаги е било извършвано след преценка и лично от администраторите. Както знаете те са и собственици на сайта.

Тук не е подходящото мястото да се коментират с обиден тон други сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   05-11-13 13:39

melkor написа:

> Тъй като имаше много мрънкане как се правели акаунти само за да се
> гласува дадена снимка и това (поне според мен), е начина по който това
> може да се спре.

Не е начина. Това е равностойно да вкараме в затвора цялото население само защото някои са престъпници.

Не го казвам потенциален като потърпевш, въпреки че нямам още месец тук (а съм раздал куп гласувания на кого ли не :) Просто е неправилно като принцип.

Имам повече от месец в други съобщества и платформи (25 години, ако сме точни) и имам наблюдения как читавите администратори много добре предотвратяват злоупотребите без такива масови забрани, а също и много добре улавят промъкналите се единици с двойни самоличности.

Но това е само еди дребен елемент от проблемите около гласуванията в този сайт, механизмите за оценка на качените снимки и изваждане стойностното на показ. Ще ми е любопитно как (и дали) тези порблеми ще се разрешат - засега научавам доста от тази тема.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: geokar   
Дата:   05-11-13 13:57

Ами най-лесното е, това съм го предлагал вече, да се обяви минимум качени снимки (да речем три) за правото да се гласува и да се пише във форума. Защото съм бил свидетел как много добри теми се провалят от, като че ли нарочно за тази цел регистрирани "потребители" с празни страници, и така се размирисват, че се налага администраторите да ги затварят и даже да ги трият. По този начин нормалното общуване на заинтересовани бива блокирано заради кефа на анонимни простаци. Това все пак е фотографски сайт. Това може да намали апетита за правене на празни акаунти (с право на гласуване), макар, че колко му е да качиш три снимки от телефончето... Все пак ще е нещо. Не съм само аз, мнозина като четат мнения, надникват в профилите, за да видят като какви естетически възгледи има пишещия и, ако профилите са празни, се чувстват измамени.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   05-11-13 15:37

geocar написа:

> ... да се обяви минимум качени снимки (да речем три) за правото да се гласува и да се пише във форума.

С това съм напълно съгласен, дори повече от три (що за фтограф е ако няма поне 10 снимки за споделяне, това не е нито конкурс нито изложба). Ако някой има свои причини да не си показва работите, дори да са шедьоври* - не може да претендира за право на глас.


* Срещнах вече няколко случая на участници, които пишат много и често остро, а на въпроса "Къде са ти снимките да ги видим" от говарят в духа: "Не ме познаваш и снимките ми им акъде да ги оценят, не сте вие дето ще им давате оценки. Имам си съображения да не ги качвам тук..." - Ами: респект към съображенията ти, но не очаквай равни права!



Публикацията е редактирана (06-11-13 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sky-fan   
Дата:   06-11-13 11:24

Не знам, но предлагам коментари да не могат да се трият, както и блокиране на потребители да дават коментари. Това са приоми на слабите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   06-11-13 13:21

така, така...тва го повтарям от години.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   06-11-13 13:22

от друга страна как иначе да разбереш, че е "слаб" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: HP   
Дата:   06-11-13 13:33

Автор: sky-fan
Дата: 06-11-13 11:24

Не знам, но предлагам коментари да не могат да се трият, както и блокиране на потребители да дават коментари. Това са приоми на слабите.




Тук съм на две по простата причина , че зависи от коментара. Най ми е кеф да видя снимка на гола жена и отдолу настървени рогачи да обесняват как "ще я разпоря като риба" или " ще я мандръцам яко" или "ох на батя, искам да те оплодя" или в този дух подобни.
Иначе се трият и коментари, които чисто и просто изразяват гледната точка на коментиращия без заяждане, там вече не ги разбирам

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: sky-fan   
Дата:   06-11-13 14:14

Има си админи за тази работа. Репортваш и те си знаят какво да правят. Сега админската част е прехвърлена върху потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: victory13   
Дата:   06-11-13 14:30

Аз също имам просто предложение... да не се редактират коментари също [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: k_p   
Дата:   06-11-13 14:34

[cool] от друга страна как иначе да разбереш, че е "слаб" [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-11-13 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   06-11-13 14:35

ъхъ! и с тва съм съгласна...ма то е у форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   06-11-13 19:29

Victory13 написа:

> Аз също имам просто предложение... да не се редактират коментари също

Че коментари под снимки могат ли да се редактират? Как става? Аз в бързината правя доста печатни грешки (още свиквам с по-малка клавиатура), а веднъж по непонятни причини един коментар се появи в 2 екземпляра и не видях начин да си изрия единия...

Точно обратното щях да предложа - да може и под снимките, както тук, да си поправиш грешки. (Пък дори ако са "политически" грешки - това не е заличаване на криинални улики [smilie5] )



Публикацията е редактирана (06-11-13 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: itcome   
Дата:   06-11-13 23:38

Едно предложение и от мен.

Обвързване на получените и дадените оценки. - т.е. ако не си активен и не си оцянявал достатъчно кадри с или без креативен коментар да не получаваш оценки сумарно над сбора на твоите оценки за други кадри...

Така утвърдени автори, ще трябва да дават своите оценки, респективно точки, а не само да трупат величие.

Гласовете и коментарите в Представяне, биха могли да са с по-голяма тежест.

ДаЛи се разбира?



Публикацията е редактирана (06-11-13 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   06-11-13 23:43

^ Има смисъл. Може би не 1:1 но някакво обвързване ще е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Canon   
Дата:   07-11-13 01:38

itcome
Няма смисъл. Пак се обвързва снимката с автора, крайно време е да се разбере, че това са различни категории.
Оценява се само снимката. От добър или лош автор, с или без негови оценки на други снимки, няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: CDman   
Дата:   07-11-13 13:26

Моята идея беше подобна – за някакъв период да се гласува само за снимка т.е. без да се вижда автор, техника, предишен вот, но както изглежда няма да се приеме.

Поименното гласуване е добра идея – ще спести безмислени коментари, но няма да промени положението т.е. автора ще вижда кой и как е гласувал за него и ще си прави сметката.

За да се спре спекулацията с гласове можем да приложим един изпитан метод:

След като се гласува вместо надписа “Благодарим Ви че гласувахте” да се появява надписа “Купуването и продаването на гласове е престъпление”[smilie5]

Наздраве ![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-11-13 14:35

Е какво значение имат тия точки. Една снимка или е готина или не е. Или гласуваш или не. Пичовете от Б рейтинга. си се познават, пият бирички, правят си сборки, познават се помежду си.

Стига с тия Б-та В-та и Г-та. Снимайте, показвайте и ще се получи...
Вече всеки почна да снима с квото намери. И е добре да се знае, че разните приложения като Инстаграм, и там другите тъпни, не са едиторски програми. Те са си за соц. мрежата. Супер ми е тъпо като видя някой снима едитната с инстаграмски "екшън" . Бахти, смешно е. И няма да получиш Б за това. И след фотосесия, едитни 2,3 кадъра. Но да са наистина готини...И качи само тях.

Не да хванеш пичето в парка, да нащракаш 300кадъра. И прибирайки се в къщи, да източиш картата във ФФ.

Тъпо ми е една мадама, снимана и после гледам 20 кадъра с различен филтър,и различна поза...

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   07-11-13 15:16

глей ся, тва с пиенето на биричките и тва с цъкането на Б-точките са неща без връзка едно с друго :)
е, питай дали некой се е облажил от мене [smilie18]
от змия п.чка и от милиционер аванта - не чакай

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-13 15:23

^ Да парафразирам едно старо правило: "Това, което не може да се купи с бира, може да се купи с много бира!" [smilie5]

Кой каква я пие - на лични [smilie3]

[beer]



Публикацията е редактирана (07-11-13 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-11-13 15:32

@мара
Не искам да засягам никой. Казва че сте си френчета. :)
А бирата може и с шампанско и с червено или бяло винце да се замени [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: promis   
Дата:   07-11-13 15:38

prisonbreak, значи в крайна сметка имат значение тези точки. Най-малкото безплатна бира ти носят [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   07-11-13 15:40


ебаси, по шкембетата ще ги познаете [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-11-13 16:18

Винаги когато съм приятна компания си ме кефи да почерпя. Мани ги тия точки. Не дават сирИни на магазина с тях. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rimohit   
Дата:   11-11-13 09:27

Аз предлагам да има бутон "ЦАРЯТ Е ГОЛ" С него да се дава отрицателен рейтинг , който е независим от другия рейтинг на снимките и да се дава на снимки, които смятаме , че имат прекалено много точки а с нищо не са го заслужили .
Докато има такова оценяване с висок рейтинг на приятелски начала като ето тук

https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1384127068_28.jpg


Нещата ще са все така . Аз рейтинга нито го ям , нито го пия. Снимам за кеф с това , дето ми е под ръка и ако се получи и точкува нещо това ми доставя известна радост. Ако ли не , голяма работа. Ама ми е чудно "другарските" маси не се ли замислят , че като дават гласа си на приятелски принцип на снимки без очевидни качества , това може само да е в ущърб на автора и не му ли правят лоша услуга , или може би толкова са и приятели .

Да ме прощава автора на показаната снимка. Фен съм му ! Той не е виновен!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-11-13 09:41

Много внимавам колко хваля приятелите си, че една дума в плюс и може да се окаже, че после дадено нещо му влязло в главата и после години го влачи като чудо на чудесата. Внимавам и като не ми харесва нещо, но не съм от най-тактичните, та може и да се окаже, че порязвам здраво. Но рядко.
Радвам се, че почти никого не познавам в този форум, така нито ме хвалят, нито ме мачкат. Какво ли им е на горките топ Б автори, като всеки втори ги благославя? Все някой те мисли, после се чудиш що ти се е схванал врата и що се чувстваш увяхнал като препикано мушкато.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: demiman   
Дата:   11-11-13 10:11

rimohit - сега видях кадъра ... и не мисля, че всякакъв рейтинг има връзка с автора и посланието му ... знам, че ме разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-11-13 10:19

срещнах, снимащ в гората... обменихме няколко приказки... и така докато не го попитах къде качва снимки, все пак любобитно ми е[smilie5] Казах му че моите са в този форум, и при споменаването на никнейма ми... О чудо[smilie10]
ООО известен[smilie18]
Седя и немея, кво толкова съм впечетлил, един прохождащ фотограф на 50 и отгоре лазарника.
Ама щом казва, че съм известен добре...
В следващият момен се самоуспокоих че все още не съм достигнал висоти в изкуството че да раздавам, тъй дискутираният Рейтинг Б, който бил конвертируем... в Бири[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-11-13 10:46

Господа, преглеждайки постовете ви и безмислените ви нововъведение, продиктувани от моментни хормонални промени, които пораждат много интересни заключения и разбор на всякакви юзери от този форум... Не се стърпявам вече...Чуйте този дипломатичен и цивилизован разговор някъде там в пространството и най вече между Ушите ви... http://www.youtube.com/watch?v=keZ8YJUYj0U

Искам много добре да анализирате записаният радио сигнал и да направите най-добрият и стойностен коментар, като се абстрахирате от хормоналните ви неразположения [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: demiman   
Дата:   11-11-13 11:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: uri64   
Дата:   11-11-13 13:15

старо но златно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   11-11-13 18:42

MauMyHa : с този клип искаш да кажеш, че предложиелите на нови правила са кораба, а админите са бреговата охрана?..

И аз мисля, че няма да помръднат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-11-13 09:37

ми незнам кво се вмества като аналогия но испанците ги Боли фара дали ще отклонят с 15 градуса на юг Хамериканците [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-13 13:57

Така де, т.е. админите ги боли фара дали някой недоволства от правилата и предлага да се променят?

(Изглежда ми да е точно така, доколкото наблюдавам засега).

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   12-11-13 13:59

MauMyHa,
надявам се поня знаеш че разговора е художествена измислица.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-13 14:09

Знам, но метафората е за реалности. Наблюденията ми за сайта може да са ограничени (едва втори месец съм тук исамо тази тема ми дава част от историята), но не са измислица.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Admin   
Дата:   12-11-13 14:31

Благодарим за мненията.
Засега имаме по-неотложни задачи за вършене.
Когато остане време ще направим промените, които преценим, че си заслужават.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-13 14:41

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-11-13 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: marchello   
Дата:   12-11-13 17:46

и върнете зоната, егати! [smilie23] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: promis   
Дата:   12-11-13 17:49

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-11-13 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: geokar   
Дата:   12-11-13 23:02

Admin:
Благодарим за мненията.
Засега имаме по-неотложни задачи за вършене.
Когато остане време ще направим промените, които преценим, че си заслужават.


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   13-11-13 14:55

Сега погледнах, че един от "любимите ми" автори издигнали се чрез писане под всяка снимка и контакти с подходящи групи вече е събрал рейтинг за Б. Хвала на такива упорити юнаци [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   13-11-13 17:12

амчи тва стаа за месец, не пойчи [smilie18] [smilie18] [smilie18]
дето се вика - една кратка упоритост ти требе :)
кой тва, нончо?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: realnoncho   
Дата:   13-11-13 17:22

Месец стига за да се затвърдят контактите в тоя бизнес мисля [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-11-13 09:27

И понеже рейтинг Б бил конвертируем! Обръщам се към админите, моля да ми обмените натрупаният рейтинг Б, може и в бири[smilie5]
как така съм изпуснал далаверата... като се уточните какъв е обменният курс рейтинг Б/бири, ще пиша адрес за доставка!

ПП
така де всеки има желание и аз да си кажа моето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rimohit   
Дата:   14-11-13 09:52

Пълно неразбиране на системата.... Когато ти гласуват Б-тата то за всяка точка ти трябва да ДАДЕШ бира на съответното "Б". Ако до сега при теб не се е случвало точно така , се явяваш някакъв "Бъг" в системата. Това обаче няма да остане така. Явно имаш голям кредит за изплащане...Рано или късно ще трябва да се изплатиш....[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
Лихвите текът. [beer] [beer] [beer]
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: demiman   
Дата:   14-11-13 10:49

Баси ... ми като не пия бира ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rimohit   
Дата:   14-11-13 10:59

Ей ся я втасахме [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-11-13 12:26

Мааалиии ко щи настани аку точкити са усребравахъ? Ич не'м съ мисли. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   14-11-13 18:38

и аз не пия бира...само и шкембе ми липсва [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: swan_   
Дата:   14-11-13 19:31

и аз да си кажа, че не пия бира. Джеймисън не отказвам обаче! :)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Zdram   
Дата:   14-11-13 19:55

Баси ... ми като не пия бира ... [smilie5]
и аз не пия бира...само и шкембе ми липсва [smilie18] [smilie21]
и аз да си кажа, че не пия бира. Джеймисън не отказвам обаче! :)

Блазе ви, аз обичам бира, но нямам корекомска валута.


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: MauMyHa   
Дата:   15-11-13 07:25

rimohit
Баш некъв БЪГ, съм. Не си правя труда да връщам гласове. Обаче разглеждам профилите на онези дето са оставили коментар под снимките ми. Така изграждам по ясна представа кой за кво е гласувал и защо!
Та не си прав, че трябва аз да давам... Имаш неправилно отношение към трудът на фотографа въобще[smilie5]
Я кви са ми убави и без фотошоп кадрите. Струдат много повече от напудрените съседни такива [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nsirakov   
Дата:   15-11-13 07:48

Кучетата си лаят, кервана си върви... отново бози със 100Б :(

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rimohit   
Дата:   15-11-13 07:49

Ааа.. Не е вярно! Аз не ,че имам неправилно отношение . Аз нямам отношение. :))) Мен труда на фотографа не ме интересува , както и него не го интересува моя труд. Аз гледам резултати само и то само ако черпят бира.
Абе хора дето не пийте бира и не ядете шкембе.... Вие що за живот живеете и от коя паралелна вселена сте:)))!

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-11-13 09:17

Хубави идеи, ама трудни за реализиране.
Аз имам една идея и то много проста -
На първа страница просто да се добави едно надписче -

"Галерия с избрани фотографии НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА!"

Да видим кой ще иска да събере 100 Б, а????

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   15-11-13 09:26

без майтап, ама верно работата е трагична, чак ми идеше един скрииншот на направя оня ден и да питам: това ли е еталона за фотография? [smilie18]

иначе бира пия всеки ден, а тумбак нямам... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: rimohit   
Дата:   15-11-13 09:32

Еми ето ... земете мойта идея с третия отрицателен рейтинг независим от другия ... Кой събере повече от 20 такива гласа отива в галерията на my.point.of.view и там се критикува от критиците :D
Друг вариянт е ерудирани автори да направят такава тема (ЦАРЯ Е ГОЛ ) и да пускат там снимки , но и с критика .Това поне може да се случи без админи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: name1993   
Дата:   15-11-13 09:41

Толкова хора искат да помогнат. Постоянно се отварят теми. Коментиране до безкрай. Да направят някого от тях модератор - един за форума, един за базара, един или повече за снимките и да модерират. Модераторите избират по-непотребните неща - админът само ги преглежда и цъка дали се съгласява или не. Може и направо модератора да ги маха. Има го по другите фото сайтове и форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: serjy   
Дата:   15-11-13 09:45

нема, тука всички са от ерудиран, по-ерудиран и от най-ерудиран нагоре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-11-13 09:51

Имаше някъде наскоро мнение, че никой не гледал в Представяне.
Ами аз гледах. И пишех коментари. И получавах лични съобщения от сорта на "Абе кой си ти, че ще ми казваш, ти знаеш ли, че аз съм регистриран още 2003 година, бе, алоу?"
Или пък въпроси от вида: "А ти Б автор ли си?"
И като станеше ясно, че не съм Б автор, диалогът приключваше.
Случвало се е и да ми благодарят за коментарите.
А като точки и коментари към мен - Много рядко някой от хората в Представяне са ми коментирали снимки, от което правя извод, че не са и гласували. Щото щяха да се обадят. Не съм умрял за точките и коментарите, възможно е аз да не оставям полезни и интересни коментари, а е възможно и самата ми фотография да е вързана и скучна. Еднотипна една такава, изтъркана. Това те го преценяват.
Това, което се чудя е - кажете ми защо да пиша коментари в Представяне? Който е искал да ми пише нещо, да пита, или да си каже нещо - никого не съм върнал.
А Б автор нямам желание да ставам (имам недостиг от 6 гласа, приятелката ми каза, че ако много се закучи работата и реша да стана Б автор, тя ще ми позира гола).
Ма ще почнат да ми пишат разни от Представяне, да ми коментират, да ми пускат усмивчици, други (доказаните Б автори), ще почнат да ми честитят ... ей така, заради едни 6 гласа в една снимка, ще се окаже, че съм станал стойностен човек!?

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: boni   
Дата:   15-11-13 09:58

Нещо не разбирам някъде пише ли кой е Б автор и кой не?
Мисля че не пише. И мисля, че това няма как да се разбере ако съответно не се афишираш.
И мисля, че това не е някаква привилегия, а отговорност.
И също така мисля, че беше направено, само за да се сортират по-добрите снимки в сайта.
Както казахме промени ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-11-13 10:04

My.point.of.view, хората в Представяне нямат смелостта и увереността да коментират, особено снимки, които са очевадно по-добри от техните, което обаче не означава, че не гласуват. Аз лично много харесвам твоите снимки, но какво мога да ти кажа, което ти вече не знаеш? (Да поясня, че временно не съм в Представяне, но с единия крак съм все там:)) Та нека това не те спира да даваш съвети, много хора все още го оценяват.


Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: M_D   
Дата:   15-11-13 21:07

В това с галерията "НЕ правете така" има хляб. Че разни творчески безобразия е направо непедагогично спрямо подрастващите да се поощряват. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: мара   
Дата:   15-11-13 21:11

а, да бе...че аз тема за "царят е гол" съм отваряла барем 2 пъти и все ми я трият.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: M_D   
Дата:   15-11-13 21:25

То това с кланянето на царя е до колективно самозомбиране и умопомрачение. Но даже да оставим настрана съдържанието, има некви по-обективни неща, които се толерират и възпитават масите в липса на вкус и мярка: насрани от прешарпване снимки, насрани от безсмислени рамки снимки, насрани от кофти винетки снимки - че даже има една такава на ПС в момента. И т.н., if you catch my drift, кхъм, да не изброявам всички начини да се насере perfectly fine снимка. Шма извинявате за русизмите.

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: Posledenzalez   
Дата:   16-11-13 02:49

Пичове, до там ли сме я докарали, че точките във форума да са най-важното нещо... Като гледам,част от писателите и точкогонците тук обръщат огромно внимание на виртуалния си рейтинг. Дано не е за сметка на времето, което отделят на своите близки. Оценяването на кадрите е винаги субективно. Просто се забавлявайте. Всичко е доста субективно...

ПП Ето и една моя снимка, която получи нисък рейтинг...


https://photo-forum.net/static/site_pics/160/1362091768_Photo31_29cnm.jpg



Съображенията за нисък рейтинг са ясни... (те се виждат)
Въпреки всичко, за мен лично, това е най-силната ми снимка за годината. Не казвам, че е недооценена от другите. Тя не е еталон за хубаво и не бих я нарекъл изкуство, но просто си я харесвам...(Рейтингът не е от никакво значение, просто я споделям.)

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: nyamago   
Дата:   16-11-13 03:14

^ У наше село аналогичен случай! На мене всички снимки са ми като тази за тебе: харесвам си ги! [smilie5] А разни там простаци не ми дават рейтинг, не ги е срам [smilie2]

Айде, че и при мене петъка изтече, а при вас - отдавна!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За критиките и изтритите коментари...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-11-13 09:59

Днес отворих галерия Първа страница и над 100 Б и ... мисля скоро да не повтарям. Имаше и хубави неща, ама трябва да се взираш внимателно.
Форумите ще продължават да западат. На първо място, защото в тях се създава една среда на конфронтация. Няма изключения. Дебили има навсякъде и те са изключително добри в това да гонят хората. И понеже админите в повечето пъти не се намесват, то в един момент си остават админи сами на себе си. Такива наблюдения имам върху няколко форума.
След 10 години децата ще ни се смеят, че сме стояли по форуми и сме пишели на компютри : )
И на второ място ще западат, защото се появяват алтернавни форми на общуване - скайп, фейсбук - събираш си приятели, с които се харесвате и дискусията продължава в групи по интереси с хората, с които имате какво да си кажете.
Така че админите нямат накъде много да мърдат. Не са магьосници.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »