Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос към "птичарите"
Автор: wildlife   
Дата:   22-10-13 20:04

Ако се абстрахираме от цената, и говорим за твърди обективи, с кой общо взето се получават по-качествени снимки на птици и друга дива фауна- с по-голямо фокусно разстояние(примерно 500 мм)и бленда 4.5 и по-висока, или с 300 мм и бленда 2.8? Ще купувам подобен обектив за кроп-тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: realnoncho   
Дата:   22-10-13 20:22

Трудно е да се каже без конкретни модели, но в общия случай 300 2.8 + конвертори е по-удобен, защото ако трябва светлосила или снимане от по-близко разстояние може да се ползва "чист", а ако трябва повече се жертва светлосила и част от скоростта на автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-13 20:45

Здравей колега минал съм през това за което питаш.

За твърд обектив над 400мм не ти трябва.

Оптимума е Канон 300 2.8Л ИС или още по-добре мк2 версията за максимални резултати със телековерторите от 3-тата серия.

Така имаш перфектен 300 2.8 за екшън и останалите две дължини 420/4 и 600 5.6 за различни ситуации.

Най-продаваният уайлдлайф обектив в света е 500мм-вия. И не случайно за 1д сериите с 1.3 кроп и ФФ-мите е най-универсалният обектив предлагащ обхват,тегло,качество.

Аз лично мисля ,че за кроп 300 2.8 е по-добрият избор от 500/4 ако е пръв обектив.

Лично мнение с което не те ангажирам

Имал съм 300/4,400 5.6,600/4 и 300 2.8 на кроп.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: wildlife   
Дата:   22-10-13 21:09

Благодаря за съвета, видях ти снимките, страхотни са! За съжаление вече купих никонско тяло (D 7100) и искам - не искам, трябва да ползвам и такъв обектив. Имаш ли впечатления от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-13 21:28

Личното ми мнение е ,че Канонската интерпретация на 300 2.8 ЍС е по-добра. А за макр 2 версията и работата с конвертори е недостижима.

Разбира се това не означава ,че Никонския обектив е слаб.
Просто там неможеш да се възползваш напълно от качеството на 2.8 както и качеството с телеконвертори.

При Канон дори мк1 стабилизираните версии работят много по-добре с конвертори. Изключително с двоен конвертор.

Разбира се това отново не означава ,че Никонските са много назад. Това също са достатъчно добри обекитиви.

Също така имат чудесен евтин много остър Никкор 300/4 с ,който според мен е добре да започнеш преди да решиш сериозна инвестиция за 2.8 или 500мм обектив.

Поснимай 1-2 години с 300/4 и конвертор 1.4. После си реши..то тогава ще си отговориш сам какво ти трябва.

Поздави.

Аз след много смени и професионална техника се върнах към леката любителска техника ,която за мен и моя стил е оптимална.
Сега съм с Канон 70д Канон 400 5.6 ,200 2.8 и 1.4 конверотр.
[beer]

Разбира се постарай се да се запознаеш с опитен уайлдлайф фотограф с който можеш да общуваш и да ти дава съвети. Тове е безценно.

Техниката може да се окаже последното нещо което ти трябва :)



Публикацията е редактирана (22-10-13 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: landstar   
Дата:   22-10-13 21:33

Да се намеся, преди да си издумкал парите: за тоя апарат твърд, дълъг и светъл обектив е на свинче-звънче. Вземай едно 18-200, най-много един конвертор 1.7 и другите пари инвестирай в приближаване към патките: лодки, маскировка, фотокапани и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-13 22:00

Последния коментар не го взимай в предвид [smilie18] :)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: neillmakoli   
Дата:   22-10-13 22:02

[smilie5] Хихихи

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: estate   
Дата:   22-10-13 22:58

Само да вметна че D7100 с този малък буфер не е много удачен варинат за този тип снимане....иначе ако сте начинаещ може да пробвате с 300/4 и 1,4х телековертор.Ако изкарвате пари от това тогава минавате в по-горната категория и 300/2,8 както колегата подробно е обяснил.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   22-10-13 23:08

Ако наистина искаш да снимаш пилци, продай тялото и мини на канон. Никон имат зверски добри системи за тази фотография, вероятно по- добри от канонските но са непосилни за джоба на всеки....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: kvakioh   
Дата:   22-10-13 23:20

Да, тЕлето за Никоните е скъпо.
300/2.8 Nikon 6500лв запазен, Сигма 500/4.5 за Канон- 5200лв.
400/5.6 Канонски- 2050лв. Доста е разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   22-10-13 23:27

Канон 40д-600-750 лева
Канон 300/4 без ис-800-1100 лева
конвертор 1.4х-250-300 лева
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-13 23:48

Да аз си изкопах пак 400 5.6 а 1.5к нов и тяло 70д за 1.7к

Да не говорим ,че за опитен фотограф любител често се оказва ,че това е предостатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: krina   
Дата:   22-10-13 23:56

Тялото може и да го продадеш но си вземи пак NIKON.И ако ще даваш пари за 300/2.8 погледни и 200-400/F4 според мен този обектив е перфектен за снимане на птици и диви животни.Снимал съм 300/4 400/5.6 на Kanon 300/4 Nikon но вариото е незаменимо

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: wildlife   
Дата:   23-10-13 06:34

Благодаря на всички за съветите! Моята идея е следната: тялото че ще го продам след време, е ясно. Ако почна да печеля от снимките, смятам да прескоча NIKON D 800 и да мина направо на D4. Тогава въпросният 300 f 2.8 и тялото ще си паснат идеално. А когато имаш бленда 2.8 винаги можеш да снимаш и с по-затворена.Може и да е грешно, но така мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-13 08:38

Може и сега както са почнали с адаптери и т.н. рингове, да се сложи Канонски на Никона...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 12:15

Канонско тяло с никонски обектив + адаптер? Това е най-глупавото нещо, което някога съм чувал! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-13 12:55

ДА, затова Novoflex направиха специално най-добрия адаптер, като Канонско тяло+ 14-24 Никонския е една от най-добрите комбинации за интериор, пейзаж и т.н.
Защо да не може да комбинираме като има вече почти за всичко адаптори- евтини и скъпи?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: wildlife   
Дата:   23-10-13 18:56

Pd, а кадрите в секунда имат ли значение (примерно, моят D 7100 в RAW формат е с 5 кадъра в секунда)?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: estate   
Дата:   23-10-13 19:09

По горе написах ама кой да чете.D7100 има малък буфер и ако снимаш в RAW като направиш 6к/с ще чакаш няколко секунди да има нова пълна серия от 6к/с.[smilie5] D7000е по-добре в това отношение а D300 е перфе за тази работа ама няма резолчция за днешните стандарти.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: landstar   
Дата:   23-10-13 19:20

estate, защо обижаш Д300? 12 мп са ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: estate   
Дата:   23-10-13 19:34

Не го обиждам ,имал съм го 3 години ,много работа ми е свършил[smilie5] [smilie5]
Но в днешно време ако се работи за пари хората искат резолюция.Иначе за чесане на крастата 12мп са предостатъчни.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: wildlife   
Дата:   23-10-13 23:00

Виж сега, аз първоначално също търсех D 300. Обаче се оказа, че вече е излязъл от производство,а изобщо техника втора ръка не купувам по ред причини: скрити дефекти, без гаранция и т.н. (пък и нямах приятели фотографи).Лично се убедих за малкия буфер на
D 7100, но има бързи карти, които малко оправят положението. И освен това има допълнителен кроп 1.3, който приближава. И все пак, на това тяло само ще се уча и както вече писах, за мен то е временно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   24-10-13 15:54

wildlife , кропа не приближава, той реже. Последният не е бил никога предимство , а компромис/понякога разумен/ с качеството, свързан с компенсацията на пари, често обем и тегло или заради повече кадри в секунда. Но винаги компромис.Приближението не може да се компенсира с нищо друго освен с увеличаване на близостта с обекта.И пиксели не помат даже...[smile] Малко от капацитететите в това пространство снимащи патки осъзнават , че качествена фулфрейм матрица с твърд обектив при планиран мащаб на обект или сцена в кадъра може да се ползва по- резултатно от вариото на кропка.Причините са две, първата, е че можеш да си позволиш повече въздух за да не останеш изненадан ако се случи неочаквана сцена излизаща от рамките на матрицата Втората е , че в повечето случай при снимане на животни, физически не е възможно да се прекадрира с неоходимата бързина и същевременно да се композира от начало.Има и още една, и макар , че е свързана с условности съществува- разликата в качеството на полученото изображение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към "птичарите"
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-10-13 16:51

Мога да говоря по-темата но нямам нерегия да предъвквам стари неща наново и наново.

Корпа не приближава ,а реже! Истина.
Другата истината е ,че кропа от кропката е по-качествен от същия кроп от ФФ. От което следва ,че кропките има предимство в предвид по-евтината система камера-обектиж които предлагат.

По същата логика можем да кажем ,че ФФ реже от големия формат.
Тези теми са излишни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »