Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: claudiolentini   
Дата:   12-10-13 20:29

Здравейте приятели, ето какво пише в своя блог на италианският фотограф Settimio Benedusi, един от най-известните, колко критикуван, сред всички фотографи (и не само италиански).

С обичайната си арогантност и високомерие, искам да дам един ценен инструмент за оценка на работата си!
Ето как става: започнете със 100 точки, тези, които щедростта на уеб прави достъпни за всеки по подразбиране.
От тези 100 точки се приспадат 10 точки за всеки положителен отговор на следните въпроси .
в края вие ще знаете (с математическа точност!) стойността си като фотографи.
Почваме:
1.Подписате с името си на дъното на вашите снимки .
2.Имате в своя сайт фотографии, направени с HDR техника.
3.Вашият сайт има музика.
4.Направил сте снимки на голи жени, или по бельо, в изоставена фабрика или сграда.
5.Никога не сте продали една снимка за повече от 1000 евро.
6.В портфолиото си имате снимки на залези и/или маски във Венеция и/или котенца и/или с рибар с бръчки в чернобяло.
7.Имате по-малко от 50 книги за фотография у вас.
8.Написал сте по снимката си, фотоапарата и обектива с която е реализирана.
9.На сайта ви са публикувани фалшиви статии, с титла (другите не знаят, че те са фалшиви, вие обаче да: хайде, още 10 точки)
10.Ако сте отговорили положително на предишните девет въпроса и ако сте провеждал или имате намерение да провеждате семинар или уоркшоп губите не 10, а 20 точки, с които стигате директно до минус 10 .

Ето, това е всичко.
Определено не е шега.
Най-накрая имате основен инструмент за оценка на работата си: ФОТОМЕТЪР!


Извинете ми ако има грешки по превода [thankyou]

От доста време аз реших да не пиша върху визитките ми думата "фотограф" и май така ще остана за още дълго време.
И вие какво мислите драги колеги-приятели? Прекалена ли е арогантността на италианеца, или всеки един от нас има какво да мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: ando   
Дата:   12-10-13 20:47

E, аз като извадих само 10 точки за въпрос номер 5, според този фотометър имам една добра оценка, но прави ли ме добър фотограф? Според мен не.

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   12-10-13 20:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-10-13 21:01

Дреме ми, аз съм любител [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: victory13   
Дата:   12-10-13 21:05

то 5-ти въпрос, както е зададен с отрицание, и "да" и "не" все е в смисъл че не сте [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Aliengg   
Дата:   12-10-13 21:12

Всичките ми отговори бяха НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: biso   
Дата:   12-10-13 21:14

кое е арогантното тук? ... не разбрах
иначе клишетата са минус

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   12-10-13 21:58

Само 1 и 5
т.е. 80 точки, но все пак нивото ми не е нищо особено

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: e-mil   
Дата:   12-10-13 23:11

За HDR е говорено много пъти във форума - за това каква е целта и кое изглежда добре след подобна обработка. Изглежда Бенедузи е виждал само слаби примери и затова си е съставил лошо мнение за техниката. А това, че се има за професионалист, а не я е пробвал поражда само учудване.

Точка 3 показва дали си добър търговец, но умението да се продава няма нищо общо с фотографския талант.

Точка 4. Снимките на голи жени в изоставени фабрики може и да изглеждат банални сега, но не винаги са били такива. Освен това руините са декор за евтина фотосесия и няма нищо лошо начинаещите фотографи да експериментират с тях. А някои си го превръщат и в стил.
http://www.youtube.com/watch?v=FWFkurkAeFA

При всяко положение да сложиш минус на някой фотограф само защото е снимал акт сред руини издава слаба мисъл.

Точка 5 също се отнася до търговията. И въобще успеха на много хора в изкуството се дължи на добри агенти и галеристи, а не на тях самите. Емили Дикинсън, например не е публикувала нито едно стихотворение приживе. За Ван Гог всички знаем, че е умрял в бедност. А преди няколко години един историк случайно откри цяло съкровище с улични фотографии направени от една обикновена бавачка - Вивиан Майер. Никой не беше чувал за нея преди смъртта и.
http://www.google.bg/search?q=vivian+maier+photography


Точка 6. Противно на общоприетото мнение залезите и венецианските карнавали все още се продават, и не само в рекламната фотография. А и добрите пейзажи или улични сюжети не се снимат чак толкова лесно, колкото изглежда.

Точка 7. Четенето на книги не прави задължително фотографа добър художник. А притежаването им - още по-малко. Има достатъчно майстори, които са се учили в практиката от други майстори. А който има заложби може да ги развие и с 10 книги, вместо с 50.
Да не говорим, че пък фотографската техника се смени за последните 20 години и всичките му там справочници за химия и лабораторна работа може да са излишни някому и да ги е продал.

Май този Бенедузи не само е високомерен, ами и леко тъпичък. [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-10-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: claudiolentini   
Дата:   12-10-13 23:19

радвам се че приемате провокаците положително и че темата е по скоро дискусия за бара между приятели !!! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: dimidumi   
Дата:   13-10-13 00:18

Този, така наречен "Фотометър" на Settimio Benedusi, едва ли може да бъде някакъв критерий за добра, качествена, добре продаваема и прочие фотография. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Canon   
Дата:   13-10-13 00:22

Да допълня и по т.10.
- Ако си преброя проведените уършопове се заформя трицифрено отрицателно число.
Ама то е ясно, че всяка жаба трябва да си знае гьола, но май и за този жабар се отнася.



Публикацията е редактирана (13-10-13 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: ivjordan   
Дата:   13-10-13 00:26

И язе съм с 80 точки.
Бая корифеи ще се извъдим с тоя калкулатор...
Ама ние сме любители.

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: sd   
Дата:   13-10-13 02:57

Генаааа, ако го слушаши тоя жабар, вместо уъркшопи да водиш, ще трябва да ходиш на лов за жаб(ар)и [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Тед   
Дата:   13-10-13 08:56

sd, а бе има сол и пипер в това, което е искал да каже[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: claudiolentini   
Дата:   13-10-13 09:07

Най интересно от цялата история е, че ние не ядем жабите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: luboar   
Дата:   13-10-13 09:17


http://farm6.staticflickr.com/5497/10239938914_a95eee4769_o.jpg


[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: мара   
Дата:   13-10-13 10:58

абе въпрос 5 е зададен така, щото може да му се отговаря както с "да", така и с "не" и пак да има един и същ смисъл отговорът [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: met   
Дата:   13-10-13 13:44

Няма да пускам дим[smilie25] и пушек по емийла[smilie25] ,но човекът е прав.Ако може всеки от нас да се погледне отстрани и да излезе от временните модни клишета...
...и не се впрягайте много...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Canon   
Дата:   13-10-13 14:54

Прав, прав, колко да е прав?
В поне две от точките, се коментира какво се снима, а не как е снимано.

А ако му разгледаш неговите снимки на каките - основно модни клишета по плажа или в студио - явно е комерсилно съобразяване с клиентите. Пак оттам е цената от поне 1000 евро.
Да не говорим за това, че той работи с голям екип, има бекстейджи в доста широко студио и по плажове.
Самия той е провел поне 3 уъркшопа, от блога му се вижда...

Та реално става дума за чиста проба фукане - къде сте тръгнали аматьори, да се мерите с мен, професионалиста?

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: mishkyn   
Дата:   13-10-13 14:58

Спроред мен (С малки изключения) посочените примери са лоши практики и от определена гледна точка носят негативи.Това разбира се не значи,че това са единствените признаци за лоша фотография,както и че липсата им означава,че някой е много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   13-10-13 15:01

това, че някой се фука колко занимални е направил не е условие, че е добър фотограф, така че упреците и обидите ви са неуместни...

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: Gecata   
Дата:   15-10-13 11:58

Е аз събрах едни 50т (с клизма), което автоматически ме изстрелва в "златната среда" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: photostoykov   
Дата:   15-10-13 12:03

Създаването на къкъвто и да е ####мер означава следното - мерене на ####!
Иначе по темата - италианецът съвсем умишлено е провокирал егото на своите съвременници! И още как? Създал е точкова система!
Я, моля дайте по-креативно - фотографите ги съизмерват по постигнатото, а не по точки!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един арогантен и високомерен колега е написал ...
Автор: rost   
Дата:   15-10-13 18:01

Този тест освен фотометър, дава представа и за способностите в друга насока - ЧЕТЕНЕ С РАЗБИРАНЕ.
т.10 и проведените уоркшопи дава минус точки САМО ако преди това сте отговорили на всички въпроси с ДА.

Но то в българските форуми повечето са писатели, не читатели!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »