Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 AVCHD ?
Автор: studio-canko   
Дата:   28-09-13 01:27

Здравейте колеги ! Имам следния проблем - При качването на AVCHD в Pinnacle 12. Супер много засича, рестартира се програмата и тн... Моля споделете по-какъв начин може да се обработва този формат, може би с програма за конвертиране в друг формат или с друга програма за видео обработване... Благодаря много ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 01:33

Ми при работа с видео има няколко основни правила.
1. Да имаш втори хард диск, който да ползваш за видеофайловете.
2. Бърз компютър, с много РАМ.
3. Да не инсталираш пакети с кодеци.
4. Да имаш читава програма за видеомонтаж. Пинакълските недоразумения не фигурират в списъка.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: studio-canko   
Дата:   28-09-13 01:53

Колега gbdesign
Благодаря за отговора, може ли малко информация относно - читавите програми ? Коя мислиш, че би свършила добра работа, щом пинакал не стават ? :) Поздрави ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 02:02

Ми аз си харесван най-много Adobe Premiere че с него работя от далечната 1998 г. Sony Vegas, Avid и т.н. също стават. Пинакъл е недоразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-13 04:22

Колега, аз съм работил с всички версии на Пинакъл. Твоя проблем е другаде. Слаб ти е компа, абсолютно съм убеден. Преди 5г се пробвах да правя ХД монтаж на един лаптоп модел 2007г и ефекта беше същия.Освен това имаш и още един сериозен проблем - следя ти въпросите във форума и мисля, че ти липсват основни технически понятия. Видеомонтажа иска начална грамотност, не е кат да прекопаш градината. Без учене и курсове, без знание на основни технически параметри няма да стане. Или ще стане, ама като в на Йонко темата - винаги ще снимаш сватби за 200кинта и все ще се чудиш как някои вземат по 1000. Не се сърди,нищо лично, ама така бизнес не се прави брат :)

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-13 04:27

И да Пинакъл е проблемна програма.Ако ще и учиш всички бъгове, по добре Премиер. Сигурно и безпроблемно. А и 12 е стара версия, вече има 16 доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-13 07:30

Ако е съвсем любителско има безплатен Windows movie maker,който никак не е лош. Той и не прави кой знае какво де, н о можеш да си режеш и лепиш клипчета.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   28-09-13 10:16

studio-canko, би трябвало всяка нова програма да отваря AVCHD! Само внимавай, ако е "i" после да зададеш деинтерлийс, ако желаеш да го гледаш на компютър, въпреки че повечето обработващи програми сами се сещат какво да правят, както и плейрите за възпроизвеждане.

gbdesign, имам забележки по точките, които си посочил:
1 и 2: Имам компютър купен 2008-а с 8GB RAM и 1 HDD 512 GB
За обработка на 1080p работи безупречно, стабилно и бързо със Sony Vegas.
3: Инсталирал съм абсолютно всички възможни кодеци които съм намерил, иначе както е писал hotsnail, мога да ползвам и Windows movie maker...
За т.4 съм съгласен. :)

pepi34, не знам колко пъти си прекопавал градината, ама повярвай ми не е толкова просто, колкото изглежда!
Видеомонтажът ми се струва далеч по-лесен ( най - малкото си стоиш на стола ). За начало е достатъчно човек да знае:
- как да си отвори файла
- какъв "template" да избере ( зависи какво иска като резултат )
- как да прави "split" и как да прави "transition"
- кое е копченцето за "save" ( във Vegas e "Render As", a "save" записва проекта )

Всичко останало малко по малко, стига да има желание, има и достатъчно уроци в YouTube...

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: studio-canko   
Дата:   28-09-13 13:26

Колеги на ясно съм, че системата изисква вече по-големи параметри... Не твърдя и никога не съм твърдял, че съм професионалист... За това което не ми е ясно се допитвам до Грамотните колеги в Форума ;) Благодаря за отговорите. Значи 12 да я забравям и да преминавам на 15-16... или Premiere.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: fototo   
Дата:   28-09-13 17:42

За пинакъла 11 - 14 или 15 версии
12 версия по принцип е бъгава
Имаше тема за нея още като излезе че не е имане, ако я намера ще дам линка
За параметри на копмпа поне 500gb за С/ диск, рам 12gb и нагоре, hard SSD или с повече кеш, процесор задължително от I5 нагоре на пентиум
За моите познания и практика това
Успех [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   29-09-13 04:21

BoneFletcher написа:

>
> pepi34, не знам колко пъти си
> прекопавал градината, ама
> повярвай ми не е толкова просто,
> колкото изглежда!
> Видеомонтажът ми се струва далеч
> по-лесен ( най - малкото си стоиш на
> стола ). За начало е достатъчно
> човек да знае:
> - как да си отвори файла
> - какъв "template" да избере ( зависи
> какво иска като резултат )
> - как да прави "split" и как да прави
> "transition"
> - кое е копченцето за "save" ( във Vegas e
> "Render As", a "save" записва проекта )
>

Щом са ти такива изискванията към видеомонтажистите.......... няма да ги коментирам. Много проста я описа тая работа, все едно, че отиваш до тоалетната да се изпикаеш иииии готово. Само, че много хора не знаят какво е i и какво е p, както и разликата между тях. Нито разликата между различните файлове - avi, mpeg,mp4, divx. За настройки и технически параметри да не говорим. И накрая сече. НЕ сече, няма да тръгне изобщо :)

А за градината, повярвай ми, имам понятие как се копае и какви познания се изискват. Нищо, че хората вече не искат да копат домати и искат да седят на стол.Чакам да станат по 15лв килото, та да им отстъпя моя стол. Да си седят на него и да ги купуват от мен.Не знам дали ми разбра хумора, ако си го разбрал, ще прозреш, че не те заяждам. И за копането се иска акъл ( по точно - за въпросите какво и как.) Ама понеже хората имат желание доматите да им ги изкупуват по 2лв направо от нивата с колците барабар и тая не става, затова си мечтаят за работата на стола. Обаче, това не им гарантира, че стават за там :)

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   29-09-13 10:18

pepi34, аз се занимавам с видеообработка повече от 10 години. Просто гледам какво желаят хората да направят: някаква елементарна обработка с транзишъни. Малко са тези, които задълбават повече в тази сфера.
А файловите формати са така омазани в последните си версии, че за обикновения потребител няма никакво значение. Просто трябва да си избере темплейт и да се довери на софтуера.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: mmjm   
Дата:   29-09-13 10:43

Интересен ник studio-canko[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: LEONIK   
Дата:   29-09-13 16:10

"А файловите формати са така омазани в последните си версии, че за обикновения потребител няма никакво значение." [smilie11]
Никак не са омазани, просто трябва човек малко от малко да им разбира! За "обикновения потребител" си има Windows Movie Maker и iMovie, а за "по-необикновения" - Adobe Premiere, Final Cut Pro, Avid, Sony Vegas, Edius, Media 100 и т.н.
AVCHD е формат със сложна структура и висока компресия (H.264). Той е тежък за работа. Дори и Adobe Premiere не го обработва директно, а използва MPEG-2 ALL-I междинен кодек. Ако ще се монтира "на остро" или с тук-там някой преход и/или надпис, най-добре е да се работи "native" в AVCHD - става по-бързо. Ако постпродукцията включва по-сложни ефекти и/или грейдинг, препоръчвам целият изходен материал да се конвертира с някой по-лек междинен кодек (напр. Apple ProRes, Avid DNxHD), да се обработва видеото в този формат и чак накрая да се конвертира във формата, който е необходим за представянето на готовия продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   29-09-13 18:02

Бас ловя, че автора на темата нищо не вдяна от последния пост :)
Та затва идеше реч в моя пост де. И все пак продължавам да твърдя, че физическото прекопаване на градината за някой е по-лесно от разчитането на един куп латински наименования :)

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: mmjm   
Дата:   29-09-13 18:06

Как не вдяна, нали е студио?
Може би студио-Х.



Публикацията е редактирана (29-09-13 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: studio-canko   
Дата:   30-09-13 01:45

Значи има много добри хора в тоя форум, но келеши като pepi34 и mmjm... Хорица защо се мислите за богове ??? Вие двамата сте прекалено много грешни...

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: studio-canko   
Дата:   30-09-13 01:48

pepi34 за твоя информация: Копането на гроб е по-трудна дейност от видео конвертирането...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: DeDomus   
Дата:   30-09-13 06:22

studio-canko в тоя форум 20 души ще ти обяснят колко си тъп, преди да се намери някой, който да отговори смислено и по същество. Но, нали знаеш модерната английска поговорка "don't feed the trolls".
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   30-09-13 13:42

Не виждам смисъл да ме заплашваш с копаенето на гроб. Ако си прочел добре, аз ти отговорих на въпроса още в първия си пост. Първия проблем е компа, след това са другите. Пише , че съм имал точно същия проблем преди години. Трябва да направиш много сериозен компютър. Има много варианти, но ако направиш компромис с нещо, може да се окаже, че след година ще излезе нещо ново като видеокамера и ще имаш пак същия проблем :). Което ще рече едни 2000лв разход и после се почва разговора за видеомонтажа.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: mimko7   
Дата:   01-10-13 09:02

В този ред на мисли да попитам .... има ли смисъл от
Matrox RT.X2 или тези кинти да се хвърлят за процесор i RAM ?

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 14:01

Matrox RT.X2 е морално остарял хардуер, който ускорява единствено визуализацията на видеото. При мастериране (рендване) картата на практика не работи, оставяйки всичко на процесора. Аналоговите входове/изходи (композитен, S-видео, компонентен) нямат почти никакъв смисъл в съвременните условия. IEEE 1394 (FireWIre) интерфейс липсва в комплекта - разчита се на вградения в компютъра или на допълнителна карта. С две думи - калпава работа! Съвременните софтуери за видеомонтаж използват пълноценно възможностите на компютъра и разчитат на допълнителен хардуер само за интерфейсите (FireWIre, SDI и т.н.). Не виждам смисъл да инвестираш в Matrox RT.X2 - каквато и да е цената в момента, не си струва да харчиш пари за това дърто желязо! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: pepi34   
Дата:   02-10-13 01:53

Определено инвестирай в процесор и рам. Тази карта може да ти е от полза само ако компа ти е прекалено стар и нямаш пари за нов.

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: kioto   
Дата:   04-10-13 12:10

Всяка една програма си има минимални изисквания за техническите показатели на компа-процесор,рам,видеокарта,свободно място на хардиска и т.н.При инсталацията си пише и какви формати може да отваря,може ти да си направиш отметка кои искаш да ти отваря.И при мен някои формати като не тръгват си ги конвертирам в друг формат и нещата се нареждат.



Публикацията е редактирана (04-10-13 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: AVCHD ?
Автор: rih_1   
Дата:   10-10-13 23:48

След като познаваш добре PINNACLE работи с нея. Колегата е прав, че 12 е доста бъгава. Аз работя с 15 и SONY-VEGAS 12. Крайния продукт като DVD или BLU-RAY, го получавам посредством DVD architect на SONY VEGAS.
Колегата по-горе споменава AVID, та PINNACLE е продукт на AVID, но въпрос на личен избор. Не е важно с какъв софтуер ще го монтираш (разбира се важно е снимането), но още по-важно е какво искаш да направиш. Да виждаш готовия филм още преди да си го сложил на дъската за обработка.
Относно AVCHD ето линк http://bloodys.com/?p=1463 , на който можеш да прочетеш.
Всичко е на принципа на заместването, разбира се със здрав компютър.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »