Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой да търси втори фотограф?
Автор: deluxe   
Дата:   02-09-13 18:19

Здравейте! От известно време снимам за удоволствие, но вече съм решил, че фотографията е нещото, с което искам да се захвана сериозно. Смятам, че най - важното - желанието го имам в изобилие. В момента мисля, че съм на ниво, на което притежавам достатъчно знания, но това което ми липсва е опит. Поне според мен правилният начин да натрупам такъв е като втори фотограф.

Така че, ако някой има нужда мога да му асистирам на сватби и други мероприятия. Разбира ce не искам нищо насреща, освен да ползвам снимките за собствено си портфолио и от време на време да задавам по някой и друг въпрос :)
В замяна помагам при снимките, мъкненето на техника и други дейности присъщи за подобен род събития [shtrak]

Предполагам, че има доста колеги, които имат нужда от безплатна помощ най - вече по сватбите, където не могат да бъдат на повече от едно място по едно и също време.

Разбира се запланувал съм да посетя и няколко курса за портретна фотография, но това е друга тема.[smile] Споменавам го само, защото знам че ще има коментари от типа "всичко се заплаща иди на курс".[smile]

Мой снимки можете да видите в блога и галерията на сайта ми:
http://ivelinphotography.com/


Намирам се в София и съм на разположение през почивните дни и вечер след 18:00.
Можете да ме намерите тук на ЛС или GSM 0899999233


Поздрави!
Иво


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-09-13 20:32

Чудесни снимки имаш!
Ако се занимавах сериозно с фотография и ми трябваше човек бих те взел.
Успех ти желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: gbdesign   
Дата:   02-09-13 21:14

С каква техника разполагаш? Ако покриваш жизненият минимум, направо си носи снимките по сватбените агенции. Не ти трябва да асистираш. Очевидно е че можеш да снимаш чудесно. Просто от начало си сложи по-ниска цена, за да знаят клиентите, че ако не са 100% доволни, то е щото е евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: niki777   
Дата:   02-09-13 23:44

грамотно снимане, браво!
добави малко мениджмънт и маркетинг и направо можеш да се пускаш на пазара. [smile]

хората, които биха ти помогнали ефективно и градивно не висят по форуми, защото си имат ангажименти за снимане. поинтересувай се кои са най-добрите в бранша и ги контактни директно.

добре е да не се занимаваш с ганьовския подход с ниската цена, ако държиш да си добър в това което правиш

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: vladod   
Дата:   03-09-13 00:23

НИКАКВИ ниски цени !!!
Ако сам не си цениш труда - никой няма да ти го оцени [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: pepi34   
Дата:   03-09-13 03:48

Ние си търсехме втори фотограф, ама тука ни изядоха и спряхме да търсим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: Scry   
Дата:   03-09-13 08:29

Тук не ви изядоха. Само Вас изядоха, без съпругата Ви. И не Ви изядоха за това, че търсите фотограф. А за грубото безцеремонно и нагло отношение към хората. Заради което, и досега Ви изяждат във всяка тема. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: gbdesign   
Дата:   03-09-13 11:43

Ти отиди без име и много снимки от сватби, в някоя агенция и кажи че искаш да почнеш да снимаш сватби и цената ти е 1000 лв. на такава, пък има да чакаш да ти дадат поръчка. По-скоро и телефона няма да ти запишат. Който носи кафе на служителка в агенцията, той е пръв в списъка с "добрите" и фотографи. И неговият албум стои най от горе. Малко са фотографите, които успяват да си осигурят достатъчно работа, без участие на агенция.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: Tonidi   
Дата:   03-09-13 13:18

Защо изобщо го насочвате към агенции?
Агенцийките взимат от 30% до 50% от хонорара на фотографи и оператори и пак те решават кой да продават. Крайно време е това да се знае и от крайния клиент ама а де!
Ако самите професионалисти или кандидат такива сами се набутат в тая ситуация после да си реват, че заплащането им е ниско. Ми ниско ще е като е даже половината от ниското!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: deluxe   
Дата:   03-09-13 13:18

Да, това с агенциите също съм го предвидил, просто изчаквам още малко за да събера малко повече снимки за по - богато портфолио.
Искам хората, които ме наемат да са напълно наясно с това, което им предлагам.
Относно цените съм на мнение, че колкото и висока цена да сложиш ако съумееш да я подкрепиш със съответното качество винаги ще имаш успех. Всички знаете, че има колеги, които снимат и за 200 лв и за 2000 лв. И никога не бива да се притесняваш,че пазара е наситен или нещо такова. Въпроса е желанието да изкарваш повече да не изпреварва това, което можеш да предложиш насреща[smile] Обратното не е толкова лошо.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да търси втори фотограф?
Автор: 255111   
Дата:   03-09-13 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »