Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   10-07-13 20:31

Както мнозина тук знаят, аз съм от ония, които обичат да ходят насам-натам и да носят едновременно по 2 и дори 3 апарата със сменяеми обективи. Неотдавна двама души направихме 14 000 снимки на остров Санторини с 6 апарата и обектива Olympus - и всичките са ми ценни, никога няма да престана да се радвам на която и да е от тях. И приятелите и колегите ми, които имаха търпението да ги изгледат, споделиха, че намират цялата колекция прекрасна.
Системите 4/3 и м4/3 дават възможност за по-малко тегло и обем дори и при обективи с големи фокусни разстояния. Вече повече от 4 години непрекъснато ходя на екскурзии - главно в Европа, с минимум два Olympus апарата едновременно, обикновено с обективите 12-60 и 70-300. Това дава огромна възможност за обхващане както на широк ландшафт или архитектура в градовете, така едновременно и на средно отдалечени и много отдалечени обекти. Напоследък прибавих и Olympus epm2 с обектив Leica 25mm 1.4 на него - система, която дава отлични снимки на средни фокусни разстояния и снимки дори при лоши светлинни условия, а така също и много добро видео.
Направих около 4000 снимки на остров Лимнос за 4 дни, и отново резултатите са прекрасни, показах ги на доста колеги, и мога да кажа, че направо им паднаха шапките (по техния израз) от красотите, най-вече чисто природни, които могат да се видят там.
Както можеше да се очаква, снимките с обектива 70-300 се оказаха много ценни, тъй като дни и седмици по-късно виждаш на монитора неща, които с око на живо не си видял и няма как да видиш, например това ято фламинго в едно от езерата. По-добра снимка от тази трудно може да се направи, няма по-добър достъп до езерото, рискувах да затъна с колата.
Ето снимки от Лимнос с 12-60, ето и с Leica 25mm.
Съвсем накратко за острова. Той е вулканичен като Санторини, това личи напр. по растителността, но е много по-стар вулканичен остров, така че вулканичността е по-слабо изразена отколкото на Санторини. По тази причина трудно можеш да видиш дори и едно маслиново дърво, за разлика от съседния остров Тасос, пълен с маслинови насаждения.
Лимнос е прекрасно място за почивка - изключително спокойно. В края на юни посетих не по-малко от 10 големи залива с огромни плажове, на които или нямаше жива душа, или имаше максимум 5-10 плажуващи или сърфиращи - вижда се на снимките. За разлика от Санторини, място, което е съчетание едновременно на невероятни природни красоти и творения на човешката ръка и ум, в Лимнос преобладава природната красота. Посещава се предимно от гърци и германци, най-вече юли и август. На пет часа път с ферибот от Кавала, Лимнос не бива да се пропусне от всеки, който е решил да посети всичките или повечето гръцки острови.
Ще се радвам на добронамерени отзиви за снимките (правени от непрофесионалист) и това, което се вижда на тях, и особено за коментари за възможностите на апаратите и обективите.
Който смята, че е излишно или глупаво да се носят едновременно 3 апарата и да се правят много снимки, изобщо да не чете, за което благодаря предварително.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 20:33

ще следя темата с интерес [cool]

а сега да видим снимките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: tzl   
Дата:   10-07-13 20:45

Нека сподели човекът. Не виждам какво лошо има да си споделя снимките, па били те и (както бяха наречени в друга тема) "обикновени снимки за спомен".

Утре като ми трябва фон за определен проект и го няма наоколо, ще се сетя, че човекът е снимал няколко хиляди снимки и ще мога да му поискам една.

До автора на темата: Явно хората ги дразни това, че наблягаш на това с колко бройки фотоапарати/обективи си отишъл и колко кадъра си направил. Мен лично не ме интересува, нито ме дразни, нито правя забележки. Всеки е свободен да си снима колкото си иска.

Ако целта ти е да се похвалиш колко много си снимал и с колко много техника, хвали се и хвалбата ти ще се оцени от хората. Аз на подобни теми гледам по съвсем практичен начин (както писах по-горе).



Публикацията е редактирана (10-07-13 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Bess_bg   
Дата:   11-07-13 08:14

Готини места и снимки! Толкова обичам Гърция. Жалко, че тук не останаха такива плажове. По тези пусти плажове човек наистина може да си отпусне душата и да се порадва на морето.
За другото - като tzl. Щом ти носи удовлетворение и забавление да направиш 14000 снимки - няма лошо. Затова е почивката - да се забавляваш, както и форумите - да споделиш :).
Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: mcnicko   
Дата:   11-07-13 09:04

Да вметна аз нещо, понеже активно следях другата тема и участвах в нея. Прави впечатление, че за разлика от предните тук почти няма криви хоризонти и да има, то са нищожно наклонени. Може би от всичките спорове и кряканици, които бяха там е имало някаква полза.

Не са лоши снимките. Знаеш ми мнението за 214124 апарата и двойно повече стъклария, но както съм казвал - щом те удовлетворява и на тебе ти е приятно - снимай така. Хубави туристически албуми са се получили, а снимките определено са с повече стойност от предните.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 09:47

Благодаря за отзивите. Докато бях там, беше много приятно, но не го чувствах като нещо особено хубаво. Когато се върнеш и вземеш да разглеждаш снимките, оценяваш колко е и красиво, и истинско, и човешко, за разлика от българската действителност и българското черноморие. Питам се: защо ходих 30 години на черноморието, когато е можело 20 от тях да бъде в Гърция? Вече 5-6 години не съм ходил на море в Бг. И заради това, че там наистина вече няма нищо подобно на гръцката идилия!
Ходете в Гърция! Не вярвайте на приказките, че гърците били пресметливи и лицемерни византийци, и не знам какво. През последните години, откакто посещавам Гърция през лятото, не съм бил третиран лошо нито веднъж! Напротив, срещам само прекрасно отношение, а конкретно към българите гърците се отнасят изключително добре. Е, ако някой отиде там с предубеждения и сам вземе да се отнася с местните лошо, .... какво става? [smilie11]
За фотографията. Вече се оформи у мен убеждението, че комбинацията три апарата със съответно 12-60, 70-300 и Leica 25mm е перфектна. Възнамерявам само евентуално E-520 + 70-300 да стане epm2 + 70-300. Вече писах в друга тема, че epm2 фокусира прилично бързо със 70-300. Само трябва да свикнеш. Хубавото: ще се намали теглото с 250 грама, пък и с обем - все е нещо. Но най-важното: възможностите на 70-300 ще се вдигнат много с мощния сензор на epm2. Да вървиш, например, вечер в Барселона, да снимаш надалеч и снимките да излизат - би било страхотно.Не съм тествал това все още, но сигурно ще се получи, като гледам epm2 как цепи мрака с 12-60 (макар и бавно).
[beer]
––––––––
Бележка под линия. За хваленето: смешна работа! Да не съм си купил гръцки остров или хотел на остров? Имам няколко апарата и обектива и съм бил на екскурзия, голяма работа. Българите толкова невъзвратимо ли потънаха в имотна и духовна мизерия, че притежаването от някого на някакъв си фотоапарат или обектив ги стресира и кара да завиждат?
[smilie11] [smilie9] [smilie11]
mcnicko: "за разлика от предните тук почти няма криви хоризонти и да има, то са нищожно наклонени. Може би от всичките спорове и кряканици [...] е имало някаква полза."
Така е. Кряканиците понякога помагат. [smilie5] Като подбирах снимки, специално следях да са с прав хоризонт. Ерго: крякайте! [smilie5] Ама крякайте правилно и незлобно! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: victory13   
Дата:   11-07-13 09:59

ами те политическите ти другарчета си умират да гледат в паничката на другите, да я коментират, да я измерят, и да решат как да я изпразнят [smilie18]
на мен лично ми е все тая, ако искаш иди и с 13 апарата [smilie5]
понеже си ми политически неприятен, щи кажа, че почти всичките ти снимки е могло да бъдат и чудесно композиционно решени със съвсем лека корекция... но не би [smilie5] [shtrak]
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 10:10

victory13: "политическите ти другарчета си умират да гледат в паничката на другите, да я коментират, да я измерят, и да решат как да я изпразнят"

Че кога пък съм си изказвал подробно политическите виждания? Аз бях дълги години седесар, но ме вбесиха с непровеждането на декомунизация. Все още няма нищо подобно на денацификацията в Германия, и явно скоро няма да има. Не мога да кажа за седесарите, че гледат в паничката на другите и прочие. Има такива, но не преобладават.
Не разбрах защо съм "политически неприятен". Добре е да разбера, за да обясня за какво съм се борил политически и за какво бих се борил тепърва.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: atrifonov   
Дата:   11-07-13 10:22

Да ме прости автора, ама да направиш 4000 снимки и всички по обяд
Не знам какво ни показваш, аз виждам само снимки за спомен и то за Фейсбук

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: victory13   
Дата:   11-07-13 10:35

визирам отношението, демонстрирано в онази тема за идиота и камерата [smilie5]

тъй като сме близки по години, около 10 разлика, но страшно далечни като виждания на случващото се, Ви пожелавам приятен ден и още много кадри от гърция... за съжаление действителността в България още дълго време ще е грозна за снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 10:38

Снимките не са само по обяд, но наистина са главно през деня, защото за повечето места се иска време да стигнеш до там по черни пътища и да се върнеш. Да, за спомен са, но не за Фейсбук. Какво е Фейсбук? [smilie18] Ако някой иска да показвам велики снимки за продан - като неговите [smilie5], съжалявам, нямам такова вменено задължение. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: tonyboy79   
Дата:   11-07-13 10:51

Има напредък в сравнение в предишните. Все пак Автора се е вслушал в критиките на Арт фотографите. [smilie3]
Само не мога да разбера за какво бяха онези драми?!? [smilie11]
А иначе хората както казах и в другата тема не се дразнят от това, че някой има 15 тела, а се дразнят от изказвания от типа на: "По-добра снимка от тази трудно може да се направи, няма по-добър достъп до езерото, рискувах да затъна с колата."

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 10:59

А какво, да бях затънал ли? Имам предвид, че не може с моята техника. Вярно, ако имах онзи топ 300mm на 2.8 за 14 000 лв., бях в танк-амфибия и фламинго ятото не би избягало от танка, щеше да стане снимка муци. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: krist   
Дата:   11-07-13 11:41

Тия снимки са доста по-зле от снимките от Санторини, както технически, така и сюжетно - съвсем спокойно си можел да снимаш и с един турбосапунер. Иначе за следното имам пресен пример:

"Не вярвайте на приказките, че гърците били пресметливи и лицемерни византийци"

През Юни бях три седмици на Ситония и на тръгване си купихме от пазара в Никити козе сирене (истинско сирене, нищо общо с българските, които се продават в момента у нас, наричани незнайно защо "сирене"). Купихме тенекия от 13 кг уж с отстъпка. Тенекията обаче беше уж последна и той бил извадил едно кило, пък после уж добави пред нас едно. Решихме да не проявяваме типичното българско недоверие и не го карахме да ни мери чистото тегло на сиренето. Вчера обаче го премерихме - 11 кг. Излезе ни малко по-скъпо от цената на дребно - платихме си тенекията и саламурата. Така с бай Византиец..


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 12:59

Абсолютно не е вярно, че с турбосапунер може да стане - и всеки знаещ това го знае. Стига с тая демагогия!
Естествено, че всеки може да бъде излъган на пазара, навсякъде по света. Аз по-горе говоря за гърците в туризма и за колегите ми - от две коренно различни области, с които съм имал и продължавам да имам много контакти. Никога нищо лошо не съм видял.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: krist   
Дата:   11-07-13 13:17

Абе в студиата, в които бяхме тая година наистина отношението беше ок, нямам забележки като цяло, с изключение на някои дребни неуредици, като липса на интернет в стаята поради зле разположен рутер. Иначе за снимките - сори, но ми изглеждат доста по-размазани от предишните, та мисля, че дори с турбосапунер могат да станат и по-хубави. atrifonov вече е казал и за снимането посред бял ден. Но, все пак дават представа за мястото, за което ти благодаря - тоя остров определено не е за мен с малкото зеленина.


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 14:10

Е, то, ако ще гледаме само снимките в интернет, които са свити до съвсем малък обем, тогава някой ще каже, че и с телефон са щели да станат. Даааа, бе. На 50-инчовата ми плазма Панасоник нещата са абсолютно коренно различни дори при сравнение с двата ми прилични 24 и 26-инча монитори на компютъра (с видео карта за 350 лв.).
За снимането през деня на силно слънце вече казах: само тогава можех.
Наистина островът е особен. На мен ми хареса и бих отишъл пак там за почивка. Важното беше да отхвърля още един гръцки остров - искам да ги посетя повечето (ако са рекли Отговорникът за тия работи и Началникът вкъщи). [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: tonyboy79   
Дата:   11-07-13 14:37

Айде почна се пак с хвалбите. [smilie18]
Аз пък познавам един дето има 9 видеокарти от по 600лв. К'во ша кайш? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: krist   
Дата:   11-07-13 14:45

Jankoff,

Щом обичаш и ти като мен островите, ето една презентацийка от второто ми ходене до Сардиния, което беше през 2007 г. Снимано е с първия ми по-сериозен апарат - турбосапунера Фуджи с6500фд, който купих на самата Сардиния, и нито имах особено понятие как се снима, нито познавах добре апарата. Повечето от снимките са правени на най-ниското качество jpeg за да пестя място по картите, така че далеч не показват най-доброто, на което е способно това апаратче. Гаранция ти давам, че едва ли и на плазмата ти ще изглеждат по-зле от твоите снимки, освен ако плазмата ти не е над 4-6 МП..[smilie3]:

https://photo-forum.net/sitepics/misc/Krist-Sardinia.exe


П.П. Презентацийката е проверявана за вируси в момента на качването, и беше гледана от известно количество хора тук, които също не се оплакаха от вируси..


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: tonyboy79   
Дата:   11-07-13 15:18

@krist [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 19:50

Мерси, krist, но както Win8, така и Norton го отхвърлят. Ще го изгледам другаде. А нещо повече за Сардиния? Например кой е най-лесният път до там с ферибот? Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: krist   
Дата:   11-07-13 20:31

Сардиния на мен лично много ми хареса, бил съм два пъти за по една-две седмици в североизточната част, на 10-ина километра южно от Олбия. Най-лесния начин без кораб е самолет до Рим и от там друг самолет до Олбия или до Каляри. Други начини - самолет до Рим или до Болоня, после влак до Чивитавекия, или до Ливорно респективно и от там кораб до Олбия или Голфо Аранчи. Аз ползвах самолет до Рим и после от Чивитавекия до Олбия с ферито - към 5 часа с кораба и един час от Рим до Чивитавекия. Там обаче без кола си за никъде, а наемът на кола на място май е солен, та може да мислиш за вариант с кола от тук, но на мен лично ми изглежда доста път.. Има много красиви плажове - скалите са много интересни - напомнят Ситония, но е много по-красиво, диво и неосрано от българи, сърби и други балкански субекти. Има и доста шикарни курорти като Порто Ротондо и Порто Черво, където ходят разни звезди. В североизточната част е националният парк "Коста Смералда" и архипелагът "Ла Мадалена" - голяма част от снимките в презентацията ми са от разходка с корабче по тия места. В колибката има една серия от поредицата "Златен глобус", където може да видиш още..


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   11-07-13 22:25

tonyboy79, ако 79 ти е рождената година, ти си колкото сина ми. Няма как да се хваля за видеокарта за 180 евро, защото не съм я купувал - подарък ми е от него. Не е кой знае какъв подарък за него, равнява се на по-малко от дневната му надница - някъде в Европа. Надявам се да можеш и ти да правиш такива подаръци на баща си. [smilie21]

krist, страхотно, може пък да взема да организирам една екскурзия до Сардиния - не съм го обмислял досега. До Рим има евтини полети с WizzAir, ама пък щом там кола е трудно да наемеш, ще ида с моята. Една поредна разходка до Игуменица, после Бари, Амалфианското крайбрежие, Соренто, Наполи, нагоре до Рим ..... ммммм, обичам. И от там с фериботчето, хоп, Сардиния, обиколки .... Страхотно! На връщане може нагоре през Тоскана, Ла Шпеция, Австрия .... Обичам! И накрая Дунав мост 2. [cool]
Пък какви снимки ще се направят с 5-6 обектива ....., аууууу, десетки хиляди .... Ама ще гледам да не са им криви хоризонтите, че е адски важно!
Само да е живот и здраве!
[thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: daniil-k   
Дата:   11-07-13 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Lycan   
Дата:   11-07-13 23:47

Джанкоф, леко смотано местенце е Лимнос, освен ако не си сърфист де. Пък като гледам колко камънак си нащракал не е останало време за регатата.

Разходи до йонийска гърция олимпиеца там има всичко

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   12-07-13 08:58

daniil-k, може да прозвучи странно, но не е въпрос на пари. Аз от самото начало на възникването им започнах да използвам бюджетните въздушни превозвачи. Ходил съм до Милано и обратно за 50 лв. Редовно пътувам за 40-50 евро максимум. Върхът беше, когато ходихме в Дъблин и полетът Лондон-Дъблин струваше .... GBP 0.00. RyanAir.
Yes! Yes! Yes! [cool] Няма майтап никакъв, безплатен беше! Само платихме 10 лири някаква такса.
Имам един колега, когото аз научих на тия работи. А той сега ме е задминал многократно. Няколко пъти вече ходи чак до Испания и Португалия и се разхожда там за стотинки, така да се каже. Майтапът е, че той, когато види полет например за 60 евро директно до Испания, това му се вижда много скъпо! [smilie5] [smilie5] И търси друго. И намира. Вместо София-Мадрид за 60 евро, намери София-Рим за 20 евро и Рим-Мадрид за 30 евро - спести си 10 евро човекът!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
В момента е в Майорка. Четири полета: София-Брюксел, Брюксел-Майорка, Майорка-Болоня и Болоня-София, всеки по 30 евро!!! [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Но върхът беше, когато беше дал за такси в София 17 лева до летището, а после му струвало 16 лева да прелети до Форли, да се придвижи до гара Форли и после до Венеция. Изби рибата направо! [smilie5] Така че, daniil-k, може и почти без пари!

HTML, въпрос на виждане и приоритети. Мен естетически ме влече морето с неговите красоти. Друг се вълнува от друго. Няма да забравя един колега холандец и жена му, когато ги заведох по едни села недалеч от тук с едни тъпи (за мен) хълмчета. На всеки 100 метра ме караха да спирам колата, то бяха охкания и ахкания ама колко красиво, ама то снимки, то чудеса ... [smilie5] [smilie5] [smilie5] Като гледат хората само плоско до хоризонта ... На мен пък Холандия ми е кеф до небесата. За тях сигурно е скука до смърт.

Важното е да правиш к'вот ти'й хубуу, нъл тъй. Ноооо .... да не пречиш на другите - и те да не ти пречат!
[thankyou] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-07-13 09:49

Jankoff да ти е жив и здрав и да те радва. И да правилно си се досетил набор ми е. [smile]
Просто казах защо се дразнят хората. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Emoxide   
Дата:   12-07-13 09:49

А мен ме бъзикат познатите, че не съм в ред, като за 10дневнa екскурзия се връщам с около 2000 RAW кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   12-07-13 10:15

Мерси, tonyboy79, ако си в Бг, дано вашето поколение да си намери мястото. Щото сега хич не е добре - протестите не са случайни ..... А за другите, че се били дразнели, не се грижи. Да се дразнят колкото си искат. Но ми е странно, де. Аз се дразня, когато завися от някого и т.н. Тук никой от никого не зависи, просто се изказват мнения. А да се дразниш на нечие мнение .... [smilie11] [smilie9] .... ами не е продуктивно и не е правилно.

Още за дразненето. Вчера една 25-годишна мацка по бТВ се пени колко били нагли правителството. Аз това не мога да го разбера. Мацката и многото като нея според мен са напълно изперкали. Правителството е избрано след избори, които безспорно бяха нормални. Те са ДЛЪЖНИ да работят, а не да подават оставка, те са назначени за това. Ама 30 000 се били дразнели и били мислели, че правителството са нагли. Не става така. Нелепо е. Аз съм против това правителство и по принцип одобрявам всякакви протести против политмутрите - нека бъдат сритвани от време на време и да знаят, че биват наблюдавани. Но не мога днес да се дразня на правителството и да викам, че са нагли. Те си изпълняват ангажиментите към избралите ги. Все едно да кажа, че чалгарките са нагли, щото пеят. Ами не са нагли. Те са грозни, чалгата е просташка работа и прочие. Ама наглостта е друго нещо. Нагло би било, ако ми пеят чалга под прозореца. Но щом има кой да ги слуша - ами да ги слуша. Единствено може да бъдат възпитавани и пр. слушащите. Ама да се каже, че чалгарките са нагли, щото пеят на феновете си ....? Не може.

С това отговарям частично и на victory13, чието мнение така и не разбрах, но то вероятно е като на протестиращите.

Emoxide, еми хич не си добре. [smilie5] [smilie5] За 10 дни нормата е 10 000 кадъра. Моята, де. Без да я налагам на никого .... [smilie5], ама все пак .... мнооого малко са 2000. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: serjy   
Дата:   12-07-13 10:58

Jankoff [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: aStar   
Дата:   12-07-13 11:19

Уважаеми Jankoff,
Предлагам да продължите със снимките на гръцките острови, оставете политиката...очевидно не ви е ясна.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: krist   
Дата:   12-07-13 11:29

Jankoff, то, предполагам, не е трудно да наемеш кола на Сардиния, ама ще те заболи джоба - мисля, че към 50 европейски парички на ден искат, но не съм проверявал за цяла седмица, ако наемеш, дали има някаква отстъпка. Иначе вариантът през Гърция с кола и аз го мислех, но от Игуменица по-скоро до Анкона, от там - Ливорно през Болоня, ама пак са си 3-4 дни в едната посока и нещо засега не ми се занимава.


Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: nemchev   
Дата:   12-07-13 11:47

Темата не е за изборите но...ако не бяха протестите, сега щеше да имаш назначени 10-ина тумбака, който да те лупкат леко през следващите 4 год.
По темата... Това, че носиш няколко апарата и няколко обектива, и да даваш снимки посред деня, не го разбирам честно казано. Има една две на режимно осветление /изгрев или залез/. Номера е да стане по-раничко и да идеш на местенце дето си ахкал и тюхкал предния ден. Ше видиш каква разлика има. Ай следващия път по-спорна работа и по-рано ставане.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   12-07-13 11:55

krist: "от Игуменица по-скоро до Анкона, от там - Ливорно през Болоня, ама пак са си 3-4 дни в едната посока"

Аааа, няма такова нещо! През Игуменица всичко ми е ясно. Тръгваш сутрин рано, корабът в Игуменица е в полунощ. По пътя - който в Гърция е 95% магистрала, има време да се посетят интересни места, напр. Йоанина. Сутринта в 8:00 си в Бари. До Анкона - не! Влачи се много и е скъпо. Бари-Чивитавекия с кола е пет часа. Проверих Чивитавекия-Олбия. Ами пет часа. Така че от сутринта до вечерта на другия ден е пътуването. Нищо не е. Разбира се, срамота е само да се пътува, може да се преспи по пътя 1-2 нощи и да се гледат красоти по Амалфианското крайбрежие. И [shtrak]. Така или иначе, 3-4 дни е с престой. Ако е без, сутринта тръгваш и вечерта на другия ден си на Сардиния.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Emoxide   
Дата:   12-07-13 12:32

Автор: Jankoff
Дата: 12-07-13 10:15
Emoxide, еми хич не си добре. [smilie5] [smilie5] За 10 дни нормата е 10 000 кадъра. Моята, де. Без да я налагам на никого .... [smilie5], ама все пак .... мнооого малко са 2000.

---------------------------------------------

Ами те повече възразяват, за това че бавя групата... (екскурзиите по които ходя са групови и е неизбежно) [smilie18]

Ако опираше само до мене, ама не навсякъде може да се поспреш и да се насладиш на запечатването на хубави кадри, когато има други бързащи, с които да се съобразяваш. Ама накрая ме питат това или онова къде било, понеже в бързината са го пропуснали [smilie5]

Липсата на достатъчно батерии и място на картите памет са ми на мен дефицит, като цяло [smilie8]



Публикацията е редактирана (12-07-13 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: realnoncho   
Дата:   12-07-13 16:06

Добре де, не може ли просто да не слагаш в заглавието емнайсе обектива и камери и после да обясняваш за видеокарти, може пък и да се получи добра тема за любителска фотография.

А аз не мога да се включа, за последната седмица в Гърция сигурно нямам и 300 снимки [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: mce   
Дата:   12-07-13 16:26

Има и интересни кадри сред тия на Jankoff



Публикацията е редактирана (12-07-13 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: McNicko   
Дата:   12-07-13 19:33

Хората просто ги дразни факта, че се слага техниката на първа линия, а кадрите на втора... Подкрепям realnoncho!

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Otvorenia   
Дата:   12-07-13 22:43

И аз подкрепям realnoncho относно заглавието. Също отбелязвам както колегата по горе, че сега харизонтите са прави, което е следствие забележките от предишната тема. Аз бих добавил че изправянето на хоризонта е много лесно, примерно с ФастСтоне.
Аз също кривя хоризонтите но ги изправям после.
Иначе темата ми е интересна а и предишната, все по нещо научавам и винаги ме отпуска и освежава

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: uri64   
Дата:   12-07-13 23:21

А защо пък хората трябва да се дразнят от споменаването на броя апарати и обективи? Струва ми се адски глупаво и ограничено...нямат си по-важни неща в живота , за които да мислят ли, завиждат ли, какво...като искат интересна тема за травъл фотография, да я направят такава с интересни постове, а не със злобеене...[shtrak]

А по въпроса за времето за снимане...в кръга на майтапа, но идеята за ставане още преди първи петли за добиване на читави кадри се пробутва от хора дето страдат от безсъние и искат и на тия дето са способни да станат в 12:30 по обяд да им е гадно и да се чувстват нещо виновни [smilie5] ...за тях няма нищо по-ужасно от гледката на някой, който спи спокойно и даже леко прихърква докато се обръща от една страна на друга...като клишето всички водопади и ручейчета да изглеждат като че не тече вода, ами са направени от памук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-07-13 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: mmjm   
Дата:   12-07-13 23:31

Виж, ако бяха много бройки от четирибуквената техника, да му обръщаш внимание, пък то..[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: uri64   
Дата:   12-07-13 23:32

точно де, и на мен ми е странно за какво трябва да се дразнят при споменаването на техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-07-13 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: uri64   
Дата:   12-07-13 23:41

не...трябва ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-07-13 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: serjy   
Дата:   13-07-13 00:18

Jankoff, земи качвай снимки в гугле свят, да има инфо яко. сигурен съм, че с твоите снимки доста ще се обогати приложението [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: victory13   
Дата:   13-07-13 07:52

за да придадеш изгрев или близък нюанс на снимката не е задължително да станеш преди изгрев, а просто да манипулираш в роу конвертора... при 2к снимки на ден си е крупна задача обаче де [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   13-07-13 09:27

По въпроса за техниката.
Суперпрехваленият, огромен, актуален и наистина добър Nikon D90 с 30% по-голям сензор е със същите възможности като моята "въшка" epm2. А с обективите Олимпус летят в небесата.
Вж. сравнението в DXoMark. Никон тялото има една точица в повече - по милост.
Аз с два epm2-а, които тежат по-малко от един такъв Никон направо избивам рибата с поглед. И с цъкване върху тъч-скрийна.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Ха, задявайте ме сега за техниката и що била Олимпус!

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-07-13 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-07-13 06:33

krist [smilie24] за слайдшоуто

Отговори на това съобщение
 Re: Остров Лимнос с три Olympus апарата и обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   15-07-13 10:14

И аз изгледах слайдшоуто на krist, и аз казвам браво!
[shtrak] [thankyou] [beer]
Планира се за следващата година!


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »