Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-13 20:12

Подозирам, че все още мнозина българи не са ходили в Санторини. А трябва. През комунизма хората не можеха да пътуват. През посткомунизма до влизането на Бг в ЕС можеха, но имаше сериозни спънки. Днес няма спънки, но пътуват само малцина - по икономически причини.
Аз имах възможности отдавна, но стана така, че едва през октомври 2012 отидох за пръв път в Санторини. Така бяхме замаяни с жена ми, че решихме през май 2013 пак да отидем. Тя не можа сега през май да пътува, аз отидох. През октомври 2012 бяхме с нея 4 дни. Сега аз направих там още 6 дни. И искам пак да отида.
Санторини е нещо, което не може да се опише с думи. Трябва да се види - и трябва да се види много пъти. Снимките също не дават добра представа. Ако не си бил там, трябва да видиш хиляди снимки от Санторини, за да разбереш за какво става дума. Това, което тук пускам, дава нищожна представа за обективната реалност. А за това, което човек вижда в нещото, наречено обективна реалност, трябва както посещение там и снимки, така и многократен преглед на снимките след това.
Първия път направих около 10 000 снимки, сега направих - заедно с още двама души - 16 000. И са крайно недостатъчни, за да се разбере какво представлява топ дестинация № 1 в Гърция, а може би и в света. Който както ще да го разбира това - нека да разгледа снимките, да отиде там, а после пак може да си помисли как ще коментира.
Използваните апарати бяха: Olympus E-520 - 2 броя, със закачени на тях Zuiko 12-60 и Zuiko 70-300, Olympus E-600 със Zuiko 11-22, Olympus E-PM1 със Sigma 30mm, Olympus E-PM2 с PanaLeica 25mm и Olympus E-P1 със Samyang 7.5mm. Тъй като обработката отнема доста време и тъй като заявих, а и обещах, че ще пусна тема и снимки, правя го. Засега пускам само снимки с PanaLeica 25mm - избери от тук първия албум. Вторият албум в линка е от посещението ни на Санторини през октомври 2012 г. - с различни обективи, а шестият е пак от това посещение, но само с fish-eye Samyang 7.5mm. Допълнително ще пусна снимки с останалите четири обектива - за Samyang 7.5mm може да се придобие представа и от албума от октомври 2012 г.
Надявам се НЕ снимките - като резултат от моето ЗАУ, да ви харесат, а това, което е на тях като резултат от традиции - още от минойската цивилизация, неповторим вкус и въображение на санторинците. Нямам претенции за фотограф, аз съм само турист и любител-фотограф, който обича да прави много снимки с много апарати и обективи. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
[shtrak] [thankyou] [beer]

 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: luboar   
Дата:   21-05-13 20:38

Госпади тъй мой ! [smilie10]
и с двайсет тела и обективи да отидеш, ще си останеш все същия брояч на пиксели[smilie23]

П.П
иначе, грамотна фотография



Публикацията е редактирана (21-05-13 20:51)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: juslen   
Дата:   21-05-13 20:40

16 000 снимки, 6 апарата и 6 обектива-ОЛЕ МАЛЕ какво направи бе човек [smilie18] Шампион си! [smilie18] Ще ми се да те видя по време на снимки как се справяш с тия 12 парчета техника-сигурно си цяло шоу [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (21-05-13 20:43)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: mcnicko   
Дата:   21-05-13 20:47

Цирк...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-05-13 20:51

Така както си го описал си видял Санторини само през ..... визьора. Другия път си забрави апаратите, усещането ще е различно [smile]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-13 20:55

Щом може, и с 10 апарата и 20 обектива да го направи следващия път...А можеше да е толкова лесно с някой ФФ и 24-70, от която и да е марка...
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: dekov   
Дата:   21-05-13 21:00

И колко неповторими кадъра има сред тях ?

 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: asahi   
Дата:   21-05-13 21:19

Първа страница, първите 9 снимки - 3 криви хоризонта. Бърз поглед надолу - туристическа фотография. Следващия път иди с един фотоапарат и един твърд обектив.
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   21-05-13 21:33

Едно никонче, с едно тамронче 17-50/2.8 и нещата заспиват. [smile]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-13 21:34

Крив бил хоризонтът?!? А кому е нужно да е прав? Сякаш Дали и Гауди са им много прави хоризонтите и линиите - или пък са им прави къщите и вратите на санторианците? Те Дали са го изгонили от дружеството на сюрреалистите, а Гауди мнозина не са го харесвали, дори и гении като Оруел. Ако някому е нужно хоризонтът да е прав, да си го изправи, има софтуер! [smilie18]
Прибавих и снимки със 70-300.
И следващия път няма да бъда нито само с един твърд обектив, нито без всякакъв. Мнозина хич не разбират колко е слаба човешката памет, особено визуалната.

 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: And   
Дата:   21-05-13 21:36

Също от Гърция, само че от друго култово място и само с един апарат и един обектив [smile]
Welcome! [smile]

 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: luboar   
Дата:   21-05-13 21:37

ти май отиваш да се нашибваш при Дали и Гауди ?[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-05-13 21:39)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: da.fo   
Дата:   21-05-13 21:48

Jankoff,
завиждат, завиждат !!!

 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: mikedimit   
Дата:   21-05-13 21:52

Извинете, но не са ли измислени за това камерите?
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: mcnicko   
Дата:   21-05-13 21:55

"Крив бил хоризонтът?!? А кому е нужно да е прав? Сякаш Дали и Гауди са им много прави хоризонтите и линиите..."

Ти честно ли... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-13 22:00

Йес! Страхотни снимки от Метеора - пуснати по-горе от And!
[cool]

Edit. Хич не ми харесва как изглеждат снимките ми в тоя Google+. Тия гуглианци засилват цветовете. Освен това не ми стана ясно защо и как от Пикаса стана Google+. Беше Пикаса, аз не съм ги молил да преместват снимките в Google+, но те го направиха. На всичкото отгоре не можеш да дадеш линк към албум, ами трябва да дадеш линк към всиките албуми. Големи глупости, нещо като Windows 8. Скъсал съм си нервите с тая дивотия Windows 8. [smilie23]



Публикацията е редактирана (21-05-13 22:13)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: juslen   
Дата:   21-05-13 22:14

Jankoff-The Six Shooter [smilie5] [beer]


http://www.nostalgiamerchant.biz/Six_Shooter/The_Six_Shooter_Page.jpg




Публикацията е редактирана (21-05-13 22:14)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-13 22:20

По повод на

баби-играят-с-теб: "Едно никонче, с едно тамронче 17-50/2.8 и нещата заспиват."

Мислил съм го това, ама съм яко нагазил в Олимпус. Обаче Олимпус ако не направят 4/3 апарат от серията Е с новия сензор и новата стабилизация, като нищо ще се метна на едно Никонче. А може и на някой як Никон. [smilie24]
Това е предупреждение тия от Олимпус да внимават в картинката. Щото, както пише по-горе, съм Six Shooter. [smilie5]

Edit. Яяяяяяя, ам-ма че работа! [smilie11] [smilie9] [smilie11]

Оказа се, че снимките ми могат да бъдат гледани както през Google+, така и през Пикаса. Ето ги всичките ми албуми през Пикаса. И цветовете там по-малко ги засилват. На това място ще пусна и с останалите обективи - но няма да е тая вечер, ще се мъча утре да е.



Публикацията е редактирана (21-05-13 22:48)
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: serjy   
Дата:   21-05-13 23:11

искам да видя Джанков с 6 никона и 6 обектива на гушата [cool]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-05-13 23:26

С тия шест апарата подозирам, че си станал основна атракция за снимане от останалите туристи[smilie18]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: nevermess   
Дата:   21-05-13 23:57

Евала Jankoff [smilie24] . Това е една от малкото отпускащи и приятни теми във форума излезли напоследък. Да посетиш и други места с шест тела и енайсет обектива да има какво да показваш после [smilie5]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Jankoff   
Дата:   22-05-13 00:00

Е, чак пък с шест апарата .... Много искам, ама не мога .... [smilie5]
Един колега вербувах - той беше с два, снима повече и от мен ... [cool]
А дъщеричката му като грабна Сигмата - няма откачане. Стана върховно, както аз го исках. [cool] Оттук и 16-те хиляди снимки.

Абе, ще почнете вие да се възхищавате на моята прозорливост и ще дойдете на моя акъл, ама .... Не се бавете, бе, изпускате много! [smilie5]
А от всичките туристи най-силно впечатление произвеждах у руснаците. И те мислят, завалиите, че съм грък или италианец, и че не ги разбирам .... Говореха по мой адрес на поразия - колко тежко съм бил въоръжен. Като Съветската армия направо.
А аз самият най обичам да видя някоя германка или американка да сменя обективи - умирам да се шегувам с тях. Давам им съвети - като мен да се оборудват.
Абе, ще видите вие след година-два как по туристическите дестинации по света всички ще се движат с по няколко апарата, ама сега на мен ми се смеете. Ами да. Те великите идеи винаги се посрещат отначало на нож или на присмех. [smilie5] [smilie18] [smilie5]
И крайно време е да дойдат тука и Олимпус, и другите да видят какво пиша - че да ме почерпят подобаващо, ако обичат ..... [thankyou]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-05-13 00:05

За отпуската си съм приготвил 1 (едно) тяло и 1 (един) обектив. Твърд!
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-05-13 00:06

Ако кажеш и колко милиметра е [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5]
 Re: Санторини с шест апарата Olympus и шест обектива
Автор: Lycan   
Дата:   22-05-13 00:14

Трябва да се снимаш на Олимп с олимпусите баш-олимпийската
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.