Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 manual focus
Автор: w8inglife   
Дата:   28-06-13 13:22

Здравейте !
Последните няколко дни почнах да гледам стари ръчно фокусни обективи от "време оно"
В момента снимам с canon 7d и 17-55 2.8( + описаните в профила) има ли някой стар ръчно-фокусен светъл обектив който да ми донесе нещо друго освен кефа при снимането с old manual focus lens :)
Кои според вас са най-добрите стари праймове които могат да се ползват на EOS кропка в диапазона 20 - 60 mm [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: Lycan   
Дата:   28-06-13 13:26

http://www.youtube.com/watch?v=dIAiaUKjdrM



Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: McNicko   
Дата:   28-06-13 13:44

Има много добри и стари обективи, които ще ти донесат и добра картинка и интересна визия, но преди всичко е кефа от снимането с тях. Ръчните обективи не винаги са удобни за снимане, често работата е тегава, фокуса в началото преди да се свикне е труден.

Старите цайсове, известно количество от праймовете на пентакс, доста от старите минолти и олимпуси са все добро решение за експериментиране. Добре е първо да се проучи обектива, който си си харесал. Какво качество дава на дигитални тела и дали ще си доволен от него. Също така се внимава с гъбички, наранени и липсващи покрития, тегав ход на пръстените и омасляване по блендата.

Дано съм бил полезен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: a4o90   
Дата:   28-06-13 13:44

Какво е по-важно от кефа на снимането, че искаш повече? [beer]
Иначе зависи от бюджета. В този диапазон бих си харесал някой Такумар 50/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: w8inglife   
Дата:   28-06-13 14:03

:0 кефа от снимането си е голям... преди седмица 2 взех една яшика , за да я ползвам като макро на обратно с преходник :)Хареса ми душата на това обективче и сега като ненормален ходя по тревите да търся гадинки :)
За праймовете ако ще е 50mm -> SMC Takumar 50mm/f1.4 сякаш изглежда добре на хартия ;)
Важно е да се поясни, че се търсят бюджетни решения...
С две думи :
Търси се алтернатива на voigtlander 35 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-06-13 15:38

В диапазона, който питаш аз бих взел никор 35 1.8 дори като ръчнофокусен, ако си падаш по нормалните обективи никора няма аналог цена/качество. Аз си го ползвам на пентакса докато си купя никон.

За 50-ка... Избор много, потърси зенитар 50 1.7 повече го харесвам от такумара. За разлика от такумара бокето е меко още от 1.7(така иска 2.0за такова боке). Разните там томиоки 55 1.4 също не са зле. Такумара за мен е масово надценяван обектив.

За макро най-добре макро обектив или някое панколарче 50 1.8 от доста тестове де що има ръчнофокусни до тези изводи съм стигнал.

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: Lycan   
Дата:   28-06-13 20:26

Никой не споменава че има голямо значение комбинацията вехт обетив - матрица.
Напр. на 5д2 горните се представят посредствено, на 5д някои са мн добри, а на безогледални без АА са ок почти всички

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: w8inglife   
Дата:   28-06-13 20:56

[smilie24] [smilie24] да аз срещнах, че има разлика ...дори някои с 5дм2 са принудени да изрязват част от железарията на обектива, за да няма целувки между въпросния и стъклото на затвора :) затова написах модела на тялото ... снощи гледах една комбинация от некс 5 и един дистагон 35mm 1.4 беше нещо страшно красиво :)... жалко, че не мога да го намеря да го постна [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: mbs   
Дата:   28-06-13 22:41

Ако ти се гледат такумари във всички ширини и дължини: ТУК Наивно е да се правят генерални обобщения. Всяко стъкло (че и на всяка бленда) е уникално.


Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: harvester_vn   
Дата:   28-06-13 23:11

w8inglife написа:
> Кои според вас са най-добрите стари праймове които могат да се ползват на EOS кропка в диапазона 20 - 60 mm [beer]

На EOS можеш да ползваш всичко старо което ти душа сака. Преходници има всякакви, а никонските терзания тук не важат.

Кое е най-доброто е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: manual focus
Автор: w8inglife   
Дата:   29-06-13 15:45

някой ако има опит с такива стъкълца да се чувства поканен да поства [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »