Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Батерия
Автор: KarateDO   
Дата:   30-05-13 23:14

Здравейте... от няколко дни съм горд собственик на Nikon D3200...
И искам да ви попитам следното...
По колко време трябва да издържа батерията /колко кадъра/
След първото зареждане от повече, от 12 часа... батерията издържа на около 100/150 кадъра + доста игра по менютата... все пак е нов и го разучавам...
Възможно ли е след първите три зареждания нивото на батерията да се вдигне... четох, че трябва да издържа около 540 кадъра без светкавица...
И ако батерията се е оказала дефектна ще ми я заменят ли в магазина /Технополис/
Мерси предварително на хората включили се в темата

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: toc   
Дата:   30-05-13 23:34

Ще й трябват няколко цикъла - зареждане/разреждане - за да достигне пълния си капацитет. А и е нормално при много ръчкане по менютата и светене на дисплея да издържва по-малко :)


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: pl3omax   
Дата:   31-05-13 00:29

Ще се оправи, моята(модел EN-EL14) също беше така в началото. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: pefoto01   
Дата:   31-05-13 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: peter_m   
Дата:   31-05-13 09:00

Ако плющиш със светкавица и през лайввю ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: tziko   
Дата:   31-05-13 10:43

Дисплея гълта много ток, вероятно е свършила бързо защото си цъкал доста из менюто + това, че не се разработила още. Ако си оптимизираш апарата за минимална консумация, може и до 1000 кадъра да докараш с една батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: KarateDO   
Дата:   31-05-13 12:09

Благодаря ви за отговорите... :)

Работата е там, че снимах с един Canon... 80% от снимките бяха със светкавица... и издържа над 600 кадъра...
И затова се притесних доста за моята батерия...
Надявам се след първите зареждания да се оправи...
Тази вечер пак я оставих да се зарежда над 12 часа...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: simfoncho   
Дата:   31-05-13 12:36

Дори и 120 часа да я оставиш, след като се зареди напълно (за около 2 часа), зарядното спира да я зарежда и от там нататък и служи само като поставка. Имах такова тяло, бях си купил и втора оригинална батерия. Като не ползвах много дисплея и светкавицата с един заряд и двете изкарваха по около 600 кадъра, но ровиш ли се много из менюто и да ползваш вградената светкавица, може и под 100 кадъра да изкара.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: KarateDO   
Дата:   07-06-13 05:16

След второто зареждане издържа около 200 кадъра - 50% от тях бяха със светкавица... и преглеждане на снимките... нормално ли е ?
И бихте ли ми препоръчали нещо за да и вдигна живота ?
Много ми е странно как един Канон издържа 600 кадъра /80% от тях със светкавица/... а D3200 едвам достига 200-300 кадъра...
Дали е заради матрицата това силно харчене на ток...
Някога тези дни ще опитам без светкавица... без дисплей... само с авто-фокус и звука за потвърждаване на фокуса... пък да видиме колко ще издържи...
За сега това е единствения недъг които намирам в този апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: ilcoin   
Дата:   07-06-13 07:15

Какъв е тоя Канон? Принципно е възможно, да.

На батерията ти със сигурност и трябват поне 3-4 цикъла на пълен разряд и саморазряд, за да си достигне пълният капацитет. Освен това на ниския клас тела са по-малки, така че и това е възможна причина. А и остава варианта просто да ти е дефектна батерията ...

Пробвай, но вероятно една китайска втора ще ти реши проблема. В DealExtreme, или във веригите фото-магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: nsirakov   
Дата:   07-06-13 07:23

и аз искам такъв Канон - моя не издържа повече от 300 снимки ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: ramdar   
Дата:   07-06-13 12:43





Публикацията е редактирана (08-06-13 03:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: simfoncho   
Дата:   07-06-13 13:26

В предишния си пост съм се заблудил като споменах, че съм имал същото тяло (сега видях, че става въпрос за D3200), а аз имах D3100. Макар, че D3200 работи със същата батерия, възможно е да има по-голяма консумация от предшественика си.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: wizarditaly   
Дата:   07-06-13 13:38

Не е достатъчно 2 зарежданиа по 100000 часа.
Просто ползвай апарата за да изтощиш батерията,после я зареди,после разреди и така поне 5-6 цикъла.След това ще видиш разликата.Батерията си е ок.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: cisco   
Дата:   07-06-13 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: kvakioh   
Дата:   07-06-13 13:50

Имам възможност да ползвам нов и вече малко употребяван Д3200, батерията му държи малко, но това е заради 24мпикс матрица, и честото ползване на LiveView. В началото, първите 2-3 зареждания беше по-зле. Каноните мисля доста повече издържат, макар че 600Д на 2 зареждания вече му падна батерията...Може и заради този Magic Lantern...
Като препоръка, втора батерия не би било зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: quazimodo   
Дата:   07-06-13 13:58

A може и грип + друга батерия. С двете в грипа ще е доста по-дълго снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: kvakioh   
Дата:   07-06-13 14:00

Грип за 3200 май няма оригинален, а ментетата за повечето апарати са със съмнително качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: krach   
Дата:   07-06-13 14:48

Канон 550д на няколко месеца без светкавица изкарвам над 600-700 снимки. За със светкавица не съм снимал толкова много че да е критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: virosh   
Дата:   07-06-13 14:59

Имал съм D3000 и с едно зареждане на батерията съм успявал да наравя над 800-900 кадъра, с включен VR при ниска осветеност. Това естествено след няколко месеца след като го купих.
Изчакай известно време и както са казали колегите по-горе - направи 6-7 цикъла на разреждане/зареждане на батерията и тогава ще усетиш разликите.[smilie24]
Също така ще ти препоръчам да намалиш използването на дисплея на минимум - той си гълта ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: trouble_sl   
Дата:   07-06-13 15:04

Ако има база за сравнение с Д5100, то в началото и аз правех 200-300. Даже писах тук тогава. След 8 месеца работа, едно девойче набара фотоапарата и направи 1300 снимки (без светкавица) и батерията тогава свърши. Цъкай смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: KarateDO   
Дата:   07-06-13 17:04

Много ви благодаря за съветите и това, че се включихте в темата... [beer]
Ще направя 6-7 зареждания и ще пиша пак за да ви кажа какво е станало... :)
PS: Минах през Технополис /беше ми на път/ и попитах дали е нормална цялата работа... и те казаха, че е нормално...
И, че батерията влиза в гаранцията /което ме изненада/... и ви го казвам, за да си знаете и вие... :)
Обикновено за батерии казват, че се водят аксесоар и не ги подменят... :)
Поздрави... ще пиша пак тук след време... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: imitev   
Дата:   07-06-13 18:44


И твоята се води аксесоар, но те не знаят...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: KarateDO   
Дата:   07-06-13 19:15

А я да ви попитам... ако реша да купя батерия... има ли 2000 mAh за този модел Никон ?
И кои модел /батерия/ бихте ми препоръчали... че нещо в интернет нищо не намирам...
Ако може да шернете линк на евтин и добър вариант...



Публикацията е редактирана (29-06-13 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия
Автор: imitev   
Дата:   07-06-13 20:39


Хоргиналната е най-добрият вариант.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »