Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 600D или Nikon D90
Автор: CvetiAnV   
Дата:   24-06-13 22:20

Здравейте,тази седмица ще си купувам фотоапарат,но се чудя много между Canon 600D и Nikon D90.Бихте ли ми помогнали ?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-13 23:11

D90 не е ли малко старичък вече? Или гледате една и същата цена на телата само?
А обективи?
Все пак, точно по темата, както е зададен въпросът- 600Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: a4o90   
Дата:   24-06-13 23:15

За да се пита по този начин предполагам че става дума за първи DSLR [smile]
Ако трябваше да да избирам само между тези два модела... не знам..трудно.. може би Никона, с това пояснение, че:
- е по-стар
- следователно с по-стар сензор
- видеото му не може да се мери с това на канона.
Избирам го заради:
- фактът, че аз не снимам видео
- тялото ми е по-удобно в ръцете (а това е важно)
- има вграден мотор, което значи че може да му се слагат стари безмоторни обективи
- Повече? АФ точки
- Пентапризма срещу пентамирър в Канона
- рядко снимам над исо1600, до което д90 се справя
Това са напълно субективни причини. Ако на човек му ляга в ръката канона, видеото, флип екрана и по-високата резолюция са му важни.. нещата са различни. Ама аз съм си странен, бих предпочел 5д на старо [smilie25]
Не знам и дали става дума за нов или втора употреба. Д90 мисля че е спрян? [smilie11]

И за да бъде пълен поста - Има както други модели, така и други марки, които вършат чудесна работа за снимки и видео. Но 100% темата ще стигне и до там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-13 23:30

Единствено го дадох 600д по-напред защото е по-нов модел. Иначе винаги е по-добре апарата да има и малко екранче отгоре/отстрани. За по-бързо и удобно.
Естествено, има и други модели и марки, които предлагат подобни или малко в повече неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: arris   
Дата:   24-06-13 23:31

Привет.

Ако трябва да избирам за себе си бих взел д90. Да видеото му е слабо... да сензора му не е 1ва младост.
Но като изключа това д90 превъзхожда напълно д600 на Канон. Той всъщност е и по-висок клас тяло от д600

Ще изтъкна няколко довода в негова полза:
По-добра динамика.
ПО-добра работа на високо исо.
По-добра ергонометрия.
По добър АФ.
По-добро качество на изображението.

Това са моите доводи...
Избора оставам на теб.

Поздрави,
Иво.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: ivjordan   
Дата:   24-06-13 23:56

Доколкото няма задаени ясни критерии - Д90 - по-висок клас, повече контроли, по-удобно тяло (на пипане), по-достъпни и повече обективи. Горен дисплей. За цената не знам, ама май още се намират и нови Д90 по магазините на много добри цени.
Ако обаче се търси видео, в никакъв случай Д90 - при него видеото го има само на книга, на практика почти не работи.

П.П. Сега се сетих, ако е нова покупка, китовият обектив, предлаган с Д90 (18-105ВР), значително превъзхожда канонския 18-55ИС, дори само заради 50-те мм повече, но не само заради това.



Публикацията е редактирана (25-06-13 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: BonoVox   
Дата:   25-06-13 07:50

Canon 600D или Nikon D90??

Sony A57!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: simbon4o   
Дата:   25-06-13 08:19

При подобно чудене изобщо не е важно кое тяло какво има и как се справя.
Най-важното е избора на обективи, в случая канон няма кой знае какъв избор за разлика от никон. Аз бих избрал никон Д5100, който е в класа на канона, но по-хубав [smilie5].
При никон има обективи, които нямат еквивалент на канон и цените при никон са по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: Nedelcho1   
Дата:   25-06-13 08:20

arris написа:
>
> Ще изтъкна няколко довода в негова
> полза:
> По-добра динамика.
> ПО-добра работа на високо исо.
> По-добро качество на
> изображението.

Тези неща не са съвсем верни. Динамиката е малко по - добра, но само на базово исо (разликата пак е много малка). По - добро високо исо, ама друг път. Д90 има шумоподтискане в RAW над 1600 исо и на пръв поглед може и да изглежда по - добре, но това е за сметка на детайл и цвят. С какво точно качеството на изображението на д90 е по - добро? Иначе спор няма, по - висок клас тяло е, с всички позитиви от това: две врътки за смяна на настройките, горен дисплей, голям визьор и т.н.

simbon4o, то това може да се каже и в обратна посока. Canon имат обективи, за който никон няма аналог и така... Не е добре да се подвежда човека. Тука в този форум, който и да попита какъв DSLR да си вземе, всички веднага се втурват да предлагат Nikon или Sony. Еми сори, не са най - добрите...



Публикацията е редактирана (25-06-13 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: simbon4o   
Дата:   25-06-13 08:42

Конкретно за кроп тяло канон нямат какво да предложат особено на нормална цена. Имат два китака и толкос.

Ето обективи като за нормални хора(като цена) без аналог при канон.
18-105VR
35 1.8G
50 1.8G(няма нищо общо и със 50 1.8II и с 50 1.4 USM, по-добър е и от двата)
40 2.8 micro

А афтофокуса и меренето на светлината са несравними, трицифрените канони са доста зле в това отношение спрямо никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: chefo1979   
Дата:   25-06-13 09:21

Симо, айде стига вече си разпространявал легенди, човек!
АФ на 600Д е модула на 20Д/30Д - достатъчно добър. Отделно айде пък на 5100/3100/3200 фокусните системи да не са кой-знае какво, бива ли?
За обективите - 35-цата и 50-ката са супер стъкла, няма спор. 18-105 е дълъг китак, моля ти се - не е някакво уникално стъкло, стига се излага!
40-ка за макро ми се губи, извинявай - 60-ката и 100/105 са далеч по-добри дължини или ти я сложи в кюпа понеже Канон нямат 40-ка?

Иначе аз лично предпочитам Д90 пред 600Д именно заради ергономията, а и самият модел ми е голяма слабост! :)

П.П. Обърках АФ системата на 600Д - имал съм предвид тая на 650Д че е като на 40Д/50Д... :)



Публикацията е редактирана (25-06-13 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: Chertoianov   
Дата:   25-06-13 09:42

А матрицата на Канона е същата като на 7D. До тук с лошата динамика и другите там... Снимам с деветдесятка и шуми като сапунерка над 800 ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: mitku   
Дата:   25-06-13 10:33

Не е лошо да уточниш бюджета и целта на начинанието. И едното тяло има предимства (и недостатъци), и другото... както се каза вече по-горе от другите писали в темата. Бих ти препоръчал само, заради твое добро да си запазиш търсенето само в областта на Никон или Канон. [smilie3]
Иначе аз лично не бих взел нищо под Никон Д7000 (хубава матрица с високо ISO и висока динамика; здраво тяло със защита от влага и прах; приятна работа със стари ръчнофокусни обективи, някои от които са страхотни; здрав затвор издръжлив на много работа; сравнително висок клас тяло, точно като за напреднал любител и т.н.)... а вече нагоре - зависи от парите (Д7100, Д600, Д800 и т.н.), но едва ли има значение в тази тема. А това, което исках да кажа е и, че нямам никакви скрупули към пазарът втора ръка и повечето ми техника е била именно втора ръка. Винаги бих предпочел по-добър модел втора ръка, отколкото по-слаб, но нов от рафта (то и от там не е ясно колко е нов, но това е друга тема) при подобен бюджет.

И като "капак". Доста по-важно всъщност е да избереш добри обективи... иначе почти всички съвременни тела не се "излагат" и ще "свършат работа". Та като кажеш какъв ти е бюджета и какво целиш, може по-добре да ти се препоръча. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: tzl   
Дата:   25-06-13 10:35

Ето тук 4 групи снимки: Едните са правени с Canon 600D, другите с Nikon D90, други със "сапунерка", а последната група е с Hasselblad H4D:


http://fotografiazahora.files.wordpress.com/2013/06/photos.jpg



Кой може да каже коя група с какво е снимано? Гледайки само от снимките (дори в 900х600 резолюция) - никой.

Това е пример най-вече към любителите, които все още смятат (всъщност, не само те, а и много от "напредналите любители" в този форум), че техниката ще им направи снимката.

Прилагам малки снимки, защото големите ще заемат много място тук. Снимките са от Flickr, където всеки може да потърси за дадена марка и да види и хубави и лоши кадри.

Същото е и в този форум. Сумати народ си е купил или едното или другото като техника, но после снимките са рядко добре направени (още във фотоапарата). Повечето са посредствени и много напудрени с Photoshop, та не можеш да познаеш какви са (включително такива примери има и на тази картинка).

Важното е да се избере клас в който да се търси фотоапарат за закупуване. Почти винаги разликите в качеството на картинката в определен клас е едно и също в едни и същи ръце. Всички имат някакви проблеми. Например Hasselblad-ът завалията, не може да снима добре в тъмни помещения. За ISO 1600 там изобщо не можем да говорим. А това, че чакаш по 2 секунди, докато снимаш следващата снимка, как да го коментираме? Само това ако се види, без да се спомене марката, повечето форумци ще кажат "това е лош фотоапарат". Но марката... МАРКАТА... като я видят хората и лъсва лицемерието, че всъщност робуват на марки.

Затова трябва да се избира с разбиране. Ако човек не разбира, значи каквото и да вземе в даден ценови диапазон, ще му върши работа.



Публикацията е редактирана (25-06-13 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: BonoVox   
Дата:   25-06-13 10:49

tzl,
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-13 17:52

Canon 650D + 18-135 IS STM. И добре снима и добре филмира. Който ми каже, че на втората седмица няма да поиска да види как е видеото с ДСЛР лъже[smilie3]! При това май само пентапризмата от 60Д не е вкарана вътре[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-06-13 17:55

mitku,
"Бих ти препоръчал само, заради твое добро да си запазиш търсенето само в областта на Никон или Канон. [smilie3]" ?????
Защото????? Няма "защото", просто ей-така! Сони, Пентакс и Олимпус просто не съществуват в ограничения свят на mitku!

Nikon D90 е тяло от 2008 г. Технологиите дали не са напреднали за пет години?
Canon 600D е куцо тяло, което много бързо беше "заместено" от 650D и 700D. И какво от това?
В ниския клас и като съотношение цена/качество/функции Sony са безспорни лидери. Купете си Sony A57 или А58 и няма да съжалявате! Особено ако става въпрос за първи DSLR! Вече доста съм писал в подобни теми за предимствата и недостатъците на Sony моделите, така че няма да се повтарям. Ако някой може да ме обори с аргументи - моля, заповядайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-13 18:15

Иска се горен страничен екран с подсветка, за да не се налага да се дзверим в тъмното в основния екран. Така мога по-скрито да си наглася всичко. Това за Д90, още от д50. При сони започват едва при А77 и А99.
Интервално вградено снимане с автофокус при всяка снимка. Това май става при Сони само при включено допълнително дистанционно. При Никон започва още от Д200/Д300 и т.н.
Искам да мога като снимам макро (за stacking) или интервално снимане отново вградено като софтуер, с фокусиране преди всеки кадър. Toва го има в 600Д, с малко помощ отвън.
По принцип при телата до 1000лв няма кой знае толкова свръх предимство на която и да е марка. Детайлите при характеристиките са основно за пишещите ревюта и по-малко за четящите и копиращите голите факти и резултати.
Най-важното е след закупуването на тяло, каква е възможността за обективи и достъпът до тях.
Пак по темата, според мен телата, двете са несравняеми едно с друго. 600Д с Д5100 както го казаха вече е по-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: wafen   
Дата:   25-06-13 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-13 23:26

Освен вградената стабилизация в тялото, не виждам къде точно са над най-горния клас Никон/Канон, но хайде, ще се приеме...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 600D или Nikon D90
Автор: Seifi   
Дата:   25-06-13 23:30

Сега го имам този ( горен страничен екран с подсветка) и рядко се сещам за него, така че това не е болка за умирачка. За телата до 1000лв сте прав има някой които никога не бих ги взел , много и гадна пласмаса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »