Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 12:21

Знам, знам... няма как да се сложат всички под една цена. [beer]

Все пак ми е интересно как вървят средните цени в България, за наемане на сватбен фотограф, в кръгът на нормалното.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-13 12:28

300-1200лв е диапазона. Нормалното е 400-500-600, само снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   22-06-13 12:30

Ами на сайта на колежката, която търсеше преди време доброволец-хамалин-фотограф-художник, беше обявена цена 750 и нагоре. Само не си спомням в ЛЕВА или ЕВРО беше[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 12:37

Е не били толкова зле нещата, може да се преживява с фото [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   22-06-13 12:39

А не търсиш ли асистент, който да носи техниката и да попива знания от метъра[smilie5]?

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 12:47

quazimodo, асистент не търся но, виж да стана аз на някой в бранша е по възможно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-13 12:49

Поне минете на А99, за да може да се получат малко от малко нещата. Без заяждане го казвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 12:53

kvakioh, сега трупаме знание, опита все още липсва... до тогава със сигурност А99 ще стар модел. Да съгласен съм, че ФФ е почти задължителен за портрети както и добри обективи...но това е друга тема [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   22-06-13 12:56

Ами не е друга тема, при сватбарството вървят заедно. Да не говорим, че са задължителни две тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 13:08

quazimodo, на пълно съм съгласен. Но, сериозна инвестиция в техника се прави след натрупан опит. [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-06-13 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: ecobo   
Дата:   22-06-13 14:07

В пазарна икономика НЯМА такова нещо като "нормални" цени. Има минимални, максимални и средни, които обаче нищо означават докато не се съотнесат към качеството на продукта, за който се плащат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: MikeDimit   
Дата:   22-06-13 14:24

Поправете ме ако греша, но цената на фотографа е равна на цената на булченската рокля за дадената сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-13 14:31

Няма как да се каже цената точно по този начин. Все едно- един абитуриентски бал струва колкото половината пари за рокля...Не става. Има си твърди цени от твърди хора (имам впредвид специалисти).
А това за роклята и цената , да, може, но ако се организира всичко от агенция по сватбени тържества...

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: nqmakray   
Дата:   22-06-13 14:34

Ако ми предложите добър сватбен фотограф, който да снима на "Нормални" цени ще съм ви много благодарен. Аз от 3 месеца търся, но все попадам на цени от 300-350лв., ама качеството е такова, че по-добре без фотограф. Другите оферти са все от 750лв. нагоре. Става въпрос за Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: tzl   
Дата:   22-06-13 14:43

Оценяването не е на база цена на рокля, тържество, украса, материално състояние на клиента, а се оценяват уменията на фотографа. И тази цена си я слага самия фотограф според това как той/тя вижда себе си в индустрията.

Ето защо като се снима хубава снимка не се снима "с хубав фотоапарат" (както ми е дотегнало да чувам коментари), а се снима от добър фотограф. Добрият фотограф може да реши да снима с аналогова техника, с нисък клас техника, с телефон, с дигигална средно форматна камера и т.н.

Защо различните производители на камери не дават по-тънка цена на фотоапаратите си за любители, а по-висока за професионалисти? Глупав въпрос нали? Същото е това да се пита защо един фотограф да не взема всеки път за сватба сума, равностойна на цената на роклята на булката.

А въпросът на младежа, който е започнал темата, е детински, защото още няма опит в практикуването на бизнес (или ако има опит, не си личи). Отговорът е същият като "колко струва един _нормален_ фотоапарат", "колко струва една _нормален_ кола", "колко струва една _нормална_ къща".



Публикацията е редактирана (22-06-13 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 14:49

Както и да е, добих някаква представа за средните цени в България. За което благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: MikeDimit   
Дата:   22-06-13 15:42

Имах предвид , че в общия случай клиентите търсят фотограф на цена около сватбената рокля. Естественно не коментирам индивидуалните тарифи на колегите.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: bOzo   
Дата:   22-06-13 15:45

Всеки взима колкото може.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-13 15:46

Същото е като да каже човек, че си търси жена според това, че снима с Никон, че има iphone и че не обича студено кафе...
Има доста сватби с булки без официални рокли, тогава какво правим???

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: bpavlov   
Дата:   22-06-13 15:50


За България, ако вземем абсолютно всички сватбени фотографи по села и паланки, средната цена е под 200 лева.
Дори само в София, средната цена едва ли надхвърля 400 лева.

Цените от около 500 - 600 лева въобще не са средни и се достигат с доста можене. Надеждите да си купиш малко техника и да се врежеш в бранша на тези цени ще са ти неоправдани. Ще ти трябват поне три години, при условие, че можеш да снимаш. Нищо не пречи да пробваш де, и аз така почнах- с пробване.

Що се отнася до това, кое е "нормалната" цена за сватбена фотография в България, при добър фотограф със скъпа техника - то тя би трябвало да е поне 1500 лева. Във всички останали държави еквивалентната услуга е 1500 евро, а цените на всички останали услуги в тези държави са същите или по-ниски от българските.

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 16:12

И защо са ти нужни 3 години, за да влезеш в бранша на тези цени? Та нали всеки фотограф сам си слага цена на работата или някъде се води на стаж?

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: ctpahho   
Дата:   22-06-13 16:53

Репутация, име, портфолио.

М/у другото тук в Шотландия трудно можеш да си намериш свестен сватбен фотограф под 800 паунда, а честно да ви кажа нивото им е по-ниско от българските фотографи.

;)

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: Bumerang   
Дата:   22-06-13 17:10

http://bonibonev.com/
това са цените[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-06-13 17:13

Bumerang, къде ги видя при Бони?

Отговори на това съобщение
 Re: Цени за сватбена фотография
Автор: pepi34   
Дата:   22-06-13 17:26

nqmakray написа:

> Ако ми предложите добър сватбен
> фотограф, който да снима на
> "Нормални" цени ще съм ви много
> благодарен. Аз от 3 месеца търся, но
> все попадам на цени от 300-350лв., ама
> качеството е такова, че по-добре
> без фотограф. Другите оферти са
> все от 750лв. нагоре. Става въпрос за
> Пловдив.

Много правилно сте се ориентирал в ситуацията :)Сигурно си има причина за да е така.Виж на линка по долу има разни предложения. За съжаление колегата от Пловдив още не си е направил профил, защото явно не му остава свободно време време :)
http://napsfv.com/photo_users.php


За автора на темата и и питането защо му трябват поне 3г - снимай и ще видиш сам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »