Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ретро снимки ...
Автор: opepi   
Дата:   16-06-13 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: ivoet   
Дата:   16-06-13 15:13

Защо пък да е безсмислено? Никой смартфон и app не може да замени спотматика ми.[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: мара   
Дата:   16-06-13 22:32

имаме :) ама най-вероятно ще ти е още по-интересно да погледнеш разни стари теми с подобно съдържание - бяха доста интересни и имаше много неща. повече от хората, качвали тогава, вече не влизат тук. възможно е и тези теми да са останали в затворената за публикуване секция "клуб". некой ако се разрови - чудно ще е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: Posledenzalez   
Дата:   16-06-13 23:20

"Да се снима на филм във времето на смартфоните и инстаграм е напълно безсмислено."

За Вас е безсмислено, за мен е смислено... Все едно. Това е въпрос на лични предпочитания. Чар има и в новите цветни ленти без прах и дефекти по тях.

Мара е права, вижте старите теми... :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: qpalzm   
Дата:   17-06-13 20:29

Какво е фотографията?Какво те прави "фотограф" Кога " правиш фотографии" и кога "щракаш ".Изобщо не е безсмислено да се снима на филм.Ти взимаш участие в процеса на снимане на филм много повече отколкото дигитално.А и снимките може да бъдат добри.Това че имат малко повече шум и не са чисти не значи че нямат детайлност и тн.Вземи един олимпус мю2 и го зареди с лента за 10-15лева примерно.Сравни го с някой смартфон.Изображенията ще имат доста различна визия-олимпуса ще има малко повече шум и няма да бъде толкова чист-но ще има в пъти повече детайли по добри цветове и тоналности.36 кадъра.Тъмната стаичка.Химикалите.Простотата при снимането.Копирането.Краиният резултат.Колкото повече се развиват технологиите толкова повече ще се дърпам към филма докато не изчезне.Изгледай това видеоhttphttp://www.youtube.com/watch?v=cuacneD8EUA

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: mcnicko   
Дата:   17-06-13 20:44

"Ти взимаш участие в процеса на снимане на филм много повече отколкото дигитално."

Айде бе... И на филм снимам и дигитално снимам, ама тва са пълни глупости... Да, филма носи друго удоволствие и удовлетворение, аз моя лентак си го нося за ежедневна камера с мен. Единствената разлика, е че човек мисли повече преди да натисне спусъка и това също не важи за всички...

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: qpalzm   
Дата:   17-06-13 20:54

Защо мислиш така?При филм- настройка на експозиция(има и автоматични така че това може да не се брой).Да избереш филм.Да го проявиш.Да го фиксираш.Да го изсушиш.Да го копираш.Ако искаш да нанесеш някой корекции-пак занимавка с химикали.При дигитално-снимаш-прехвърляш на компютър и фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: mcnicko   
Дата:   17-06-13 21:28

Мисля така, понеже точно по същия начин, по който си играеш с химикалите за да свършиш всичката работа по създаването на кадъра, точно по същия начин си играе и човек със софтуера после. И понякога това също отнема часове и си изцяло вътре в процеса по създаването на твоя си кадър.

Едно смъкване на компа с една бърза корекция на контраста и левълса е еквивалента на това да си дадеш филма да ти го проявят в близкото фото, после да ти го сканират или копират и да ти го предадат в завършен вид.

Човек може да бъде еднакво въвлечен в процеса по създаването на кадъра си, без значение носителя на който е сниман.

Такова изказване идва обикновено от човек, на който не му се занимава да се опита да направи свястна обработка на снимките си и не му се учат техники и похвати във фотошоп поради насъдена носталгия по филмовото време. Да не си помисли някой, че се мисля за велик, напротив - уча се с всеки изминал ден и имам желание да се развивам, но филма вече не е това което беше и никога няма да бъде... Знам, че ще се появи някой форумен гений, който снима само на филм, щото е по-арт или по някаква друга причина и нямам намерение да оспорвам вижданията му, ако си харесва повече произведенията - да снима на воля. За мен лично снимането на филм е единствено и само едно удоволствие за свободното време и за хора с носталгия към миналото.[smile]

П.С. Нека не се приема лично, това е просто моето виждане над нещата като цяло [beer] Пак казвам, и аз снимам на филм и не само на дигиталка, просто понякоа се преувеличава с това "въвличане" в процеса и изказванията от типа "едно време като беше на филм, знаеш ли как го правихме"... грънци...



Публикацията е редактирана (17-06-13 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: violator   
Дата:   18-06-13 01:57

..старите прашни ленти

Ах..

..поезия



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки ...
Автор: violator   
Дата:   18-06-13 01:59


https://imageshack.com/a/img403/4648/dsc6043w700.jpg




Публикацията е редактирана (18-06-13 02:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »