Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   27-05-13 23:16

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   27-05-13 23:17

Здравейте,

темата не е фотографска, но тъй като това е общо взето почти единственият форум в който влизам често, пиша тук. По принцип бих я пуснал в клуба, но...

Трябва ми някакво решение за организиране на контакти и ще съм много щастлив ако някой може да ми помогне. Започнах един проект (свързан със снимане), в който се оказа, че искат да вземат участие много хора. Да ги наречем клиенти. За всеки един от тях ми трябва много информация, която той попълва в една изготвена от мен бланка. Въпросните бланки вече станаха около 40 и започнах да губя контрол.

За жалост информацията която ми трябва за тях не е само телефонен номер, мейл, сайт и прочие. Тоест повечето органайзери за контакти отпадат. Имам около 10 до 15 графи в които трябва да се попълне въпросната информация. Графи които сам да мога да определям.

Необходима ми е функцията, да мога да подреждам клиентите, не само по азбучен ред, но и по дадена графа. Да кажем за дадена графа има три възможни варианта "А", "Б" и "В". Искам да мога да подредя или да покажа всички, които имат "Б" в дадената графа. Или всички при които тази графа е празна. Не е лошо ако съм поел ангажимент къ даденият клиент да мога да сложа дата на ангажимента и да ми изкарва напомнянка (но това е функция, за която мога да ползвам и обикновен календар, така че не е задължителна)

Някой сеща ли се за подобна програма или решение за организиране на контакти. Предполагам, че Ексел го може, но там познанията ми са много оскъдни а и не съм сигурен, че го може.

Ще съм страшно благодарен на всички които могат да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   27-05-13 23:30

На практика ми трябва някоя project management система. Най-добрия вариант е да я има и за смартфон и десктоп едновременно.

Също ако може да се синхронизира с календара ако има вкарани срещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: autosvet   
Дата:   27-05-13 23:52

Избацай си една база данни с обикновен аксес от офис пакета ако го нямаш има алтернативи на опън офис.

Другото добро е аутлука.

Гугъл докс.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: aldygreen   
Дата:   28-05-13 00:27

Frenchev написа:

> Необходима ми е функцията, да мога
> да подреждам клиентите, не само по
> азбучен ред, но и по дадена графа.
> Да кажем за дадена графа има три
> възможни варианта "А", "Б" и "В".
> Искам да мога да подредя или да
> покажа всички, които имат "Б" в
> дадената графа. Или всички при
> които тази графа е празна. Не е
> лошо ако съм поел ангажимент къ
> даденият клиент да мога да сложа
> дата на ангажимента и да ми
> изкарва напомнянка (но това е
> функция, за която мога да ползвам и
> обикновен календар, така че не е
> задължителна)

Има една програма с подобни възможности. Казва се Time&Chaos. Ползвал съм я преди време за организиране на работата в службата и съм много доволен от нея.

За всеки клиент може да се запише добре структурирана информация:

Main, Primary Address, Secondary Address,
Telephone Numbers - включва телефонни номера, e-mail, сайт, с възможност за директно извикване.
Custom Fields - 12 програмируеми полета,
Attached Files - прикачени файлове към клиента,
Linked Appointments, Linked ToDo Items,
Category Settings - възможност за задаване на 24 категории.

Дава възможност за обмяна на информация между клиенти в една локална мрежа.

Дръпни едно демо и я разгледай.

Виж в техния сайт.



Публикацията е редактирана (28-05-13 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: valen_tin   
Дата:   28-05-13 10:29

абсолютно нищо общо с проджект мениджмънт няма тази задача

варианти са Ексел, Аксес, php + mysql

Excel е най-лесния вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: mbtutu   
Дата:   28-05-13 11:36

gmail.com

Отиваш на контакти. Избираш си контакта и може да добавяш колкото и каквито си полета искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: marchello   
Дата:   28-05-13 12:26

http://www.actionmethod.com/

преди ползвах това, но в някакъв момент просто вече не ми трябваше

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   28-05-13 23:27

mbtutu а мога ли да ги подреждам, после по дадена графа. Графа която аз съм добавил и да му кажа изкарай ми всички от тази графа с даден статус?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: CanoniO   
Дата:   28-05-13 23:32

онлайн ексел в гугъл докс...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   28-05-13 23:47

Лошото е, че никога не съм работил сериозно с ексел и знам много малко. Има ли готови таблици или нещо подобно което мога да ползвам?

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 00:01

Готова не, но с няколко търсения в гугъл за конкретните проблеми ше си я направиш за секунди. Полета колкото щеш, работиш по нея все едно си я чертаеш на ръка в тетрадка - попълваш си всичко, после само трябва да си пуснеш един филтър за да можеш да вадиш резултати по идентични такива в графите.

Първото и без да четеш ще го направиш, филтъра - 100% има и видео уроци в тубата, за туториъли пък писани да не говорим.

До 100 контакта с информацията за тях спокойно ще си я въвдеш за час-два, стига да не пишеш с 1 пръст на клавиатурата и да търсиш всяка буква по 3 минути. После едва ли ще въвеждаш повече от 2-3 на куп до колкото разбирам и процедурата ще е ненатоварваща.

П.С. За такова просто нещо чак на Аксес не знам що го пратихте човека... То ако иска и на С++ може да си го напише, но има ли смисъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Canon   
Дата:   29-05-13 00:18

Аксеса поддържа форми, рапорти, ...има редица готови темплейтни решения с мейджик изграждане, но категорично не е за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: Frenchev   
Дата:   29-05-13 00:26

mcniko мерси за отговора. Аз по принцип започнах да правя това на ексела, но без никакви филтри и прочие. Тези дни като ми остане малко повече време ще седна и ще си поиграя и почета.

Ако някой се сеща за още нещо да пише.

[beer] е от мен. (немска оригинал)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 00:33

За нищо [beer]

Филтъра ще прави точно това което искаш - ще ти ги показва според критерии избрани в различните колони. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: bozo   
Дата:   29-05-13 00:33

Onenote на Microsoft не става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: swan_   
Дата:   29-05-13 00:50

Ексел ти върши супер работа. Няма какво да се чудиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: aldygreen   
Дата:   29-05-13 00:58

Абе едно време пишехме и на Assembler. EXCEL ако не го познаваш добре, правиш една таблица и нищо повече.

Frenchev
Хората са се потрудили да направят нещо добро. Вместо да се блъскаш с EXCEL, дръпни си безплатната версия на Time&Chaos - Chaos Free от линка, който съм дал по-горе и просто започваш да работиш. Всичко е направено интуитивно. Добре е да разбираш английски, щото все пак трябва да се погледне и Help-а, поне в началото.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за органайзер на контакти
Автор: mbtutu   
Дата:   29-05-13 08:25

Всичко може. Когато си в пощата имаш горе търсене. Даваш да търси каквото ти трябва и воала.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »